Online aplikaceJustPictures- webová alba stále s Vámi

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět
Uživatelský avatar

Autor tohoto vlákna
skooopa
Droid
Příspěvky: 2720
Registrován: úte 17. bře 2009 15:44:35
Typ mobilu / ROM: Motorola BackFlip
Twitter: @fireskopa
Tablet: Nexus 7
Rom: CM7/ofiko 4.1.1
Kontaktovat uživatele:

JustPictures- webová alba stále s Vámi

Příspěvek od skooopa » pát 05. bře 2010 19:08:18

JustPictures- webová alba stále s Vámi

Naprosto paradni aplikace pro pristup do vasich webovich alb (Picasa, Flickr) ,ktera me od zacatku na androidu strasne schazela a nechapal jsem proc ji android v zakladu neopsahuje kdyz picasa je ,,dilem" googlu....

Obrázek

Prevzate info:
[spoiler]Už dlouho se divím, že v Androidovi není zabudovaný prohlížeč, který by uměl přistupovat na Picasu. Myslím si, že by to mělo být součástí prohlížeče obrázků. Dokonce to ani nenajdete v HTC Sense, které se umí napojit na službu Flickr od Yahoo. Myslím, že by nedalo Googlu takovou práci implementovat tuto službu do Androida. Přece jenom přístup přes webové rozhraní není ono. Dlouho jsem nic nenacházel až do nedávna. Objevil jsem program JustPictures!.
Tato aplikace přesně přináší co v Androidu chybí – přístup na Picasu. Umí se připojit nejen na ni, ale i na Flickr a mně neznámou službu Smugmug. Pokud nemáte účty k těmto službám, můžete využít anonymního přístupu a prohlížet si veřejné fotografie od uživatelů.
Při prvním spuštění vás JustPictures! vyzve k zadání svého účtu na výše zmiňované služby. Nebo se můžete rozhodnout, že chcete být jen anonymní a sledovat veřejné profily. Osobně jsem vyzkoušel pod svým účtem jen Picasu. A musím přiznat, že se to neobešlo bez problému. Asi třikrát jsem musel zadat přihlašovací údaje, než se program správně přihlásil. Ale po úspěšné autorizaci již nemusíte po opětovném otevření aplikace znovu zadávat své údaje.
Po zmáčknutí tlačítka menu uvidíte pět voleb :
Add Acount - přidání jakéhokoliv uživatele daných služeb
Manage Login – zde se zadávají vaše údaje pro Picasu, Flicker a Smugmug
Clear Cache – vymazání paměti
Help - nápověda
Settings - nastavení aplikace
V nastavení je možné si zapnout notifikaci při nějaké změně u sledovaných lidí. Dále zde nalezneme volbu pro výběr paměti, kde se budou dočasně ukládat stažené fotografie. Doporučuji si nastavit ukládání do paměi karty, abyste si šetřili místo v telefonu. Můžete si také nastavit jak velká cache bude pro obrázky použita. Toto je jen menší výběr nastavení. Samozřejmě JustPictures! jich má více. Ale ne tolik, aby se uživatel ztrácel.
Co bych zde vyzdvihnul, je grafické prostředí aplikace. Je jednoduché a pěkné. Můžete posoudit sami ze screenshotů. Načítání obrázku přes edge šlo celkem rychle a bez problému. Na druhou stanu jsem dnes narazil na další nepříjemnost při aktualizaci. Ztratilo se mi nastavení účtů. Takže jsem opět musel vše nastavovat znovu. Snad se s příští verzí toto už nestane. Další nevýhodou a možnou překážkou v používání je nabídka pouze anglického jazyka.
Chcete mít Picasu a další webová úložiště fotek stále s sebou? Tak neváhejte a nainstalujte si tuto aplikaci. JustPictures! je zdarma k dispozici na marketu.[/spoiler]
http://www.svetandroida.cz/justpictures ... ami-201003

Screeny:
[spoiler]ObrázekObrázekObrázek[/spoiler]

QR kod pro vyhledani na marketu:
Obrázek

Idealni je k teto aplikaci jeste pouzivat aplikaci Picasa Uploader:
[spoiler]Upload your Photos & Video to your Picasa account directly from your Android powered device with Pixelpipe.

Features:

- One click & automatic photo uploads after capture

- Support for Photos & Video uploads up to 200MB

- Simple and intuitive UI to set Title, Description, Tags

Free Pixelpipe account is required[/spoiler]

Screeny:
[spoiler]ObrázekObrázek[/spoiler]
Obrázek
Fackováním se hloupost odnaučit nedá
Nepiste mi SZ s banálním dotazem! Od toho je tu tlacitko HLEDAT!


Odpovědět

Zpět na „Online aplikace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host