Online aplikaceCSFDroid

Aplikace typu "tenký klient" využívající zdroje na internetu.

Moderátoři: don_alex, radegast, don_alex, radegast

Odpovědět
Uživatelský avatar
cermak.cz
Stálý androiďák
Příspěvky: 66
Registrován: pon 13. zář 2010 23:26:25
Typ mobilu / ROM: HTC Desire

CSFDroid

Příspěvek od cermak.cz »

CSFDroid je aplikace pro snažší vyhledávání a hodnocení filmů v Česko-Slovenské filmové databázi. Aplikace je určená pro mobilní telefony či jiná zařízení s operačním systémem Android. Prozatím aplikaci autor vyvíjí sám a bez licence, ale po odladění všech chyb je v plánu jí zveřejnit jako open-source.

Download, obrázky a více informací na stránkách projektu http://csfdroid.ondrejcermak.info.

Novinky ve verzi 0.3:

-načítání informací z úvodní obrazovky + nastavení
-cache na webové službě
-možnost využít vyhledávací aktivitu aplikace pomocí akce „info.ondrejcer mak.csfd.inten t.action.sear ch“ a uri ve formátu „movie://csfd .cz/search?<jmé no_filmu>“
-lepší předávání filmů uvnitř aplikace
-změny UI
-lepší barevné rozlišení filmů
-změna úvodní obrazovky aplikace
-bugfix – oprava nulového výsledku při jednoznačném hledání filmu


Co to zatím umí:
- hledat filmy :-)
- roztříděný seznam výsledků hledání
- informace o filmu
- seznam herců s fotkami a možností přejít na web čsfd
- galerie obrázků k filmu
- uživatelské komentáře včetně jejich hodnocení
- přihlašování
- hodnocení filmů
- sdílení filmů ostatním aplikacím
- úvodní obrazovka csfd + možnost vybrat si co chci zobrazit
- možnost hledat filmy pomocí CSFDroid z jiných aplikací

Co je v plánu:
- uveřejnit aplikaci na Android Marketu
- ukládání již prohlédnutých filmů do historie
Naposledy upravil(a) cermak.cz dne sob 16. říj 2010 19:43:23, celkem upraveno 9 x.
Uživatelský avatar
Behemoth
Stálý androiďák
Příspěvky: 113
Registrován: čtv 05. úno 2009 14:23:02
Typ mobilu / ROM: HTC Desire 2.2

Re: ČSFD vyhledávač

Příspěvek od Behemoth »

tak ted sem to cvicne ozkousel a ja bych rekl, ze na to ze je to alpha, tak to k finale vlastne nema vubec daleko. vyhledavani i bez diakritiky bez problemu a ciste a funkcni UI. nemam co vytknout. (za retardovanost komentaru na CSFD autor aplikace nemuze)
Widerstand ist zwecklos, alle ihre bytes sind zu uns gehoeren.

HTC Desire
Uživatelský avatar
rychna
Stálý androiďák
Příspěvky: 140
Registrován: sob 24. črc 2010 19:17:05

Re: ČSFD vyhledávač

Příspěvek od rychna »

super, tohle, az tam bude fungovat i prihlaseni atd, bude perfektni, dobra prace ! :mrgreen:
Uživatelský avatar
mak
Androiďák!
Příspěvky: 384
Registrován: pát 16. led 2009 16:50:38

Re: ČSFD vyhledávač

Příspěvek od mak »

Super az na ten prisernej nazev APL ;( Neslo byt tomu nechat jednoradkovy nazev bez diakritiky?

mam tam cosi jako C(s hackem asi)SFD a na druhe radce VYHLEDAVA...
Uživatelský avatar
beny6
Stálý androiďák
Příspěvky: 72
Registrován: pát 19. čer 2009 11:32:23
Typ mobilu / ROM: iPhone 4S
Tablet: iPad
Bydliště: Brno

Re: ČSFD vyhledávač

Příspěvek od beny6 »

Mooc pekny, lidi se me to a hlavne ze i myslis na budouci vyvoj (velmi kladne hodnotim parsovani webu jinde nez na mobilu ;)
Bojkas
Stálý androiďák
Příspěvky: 64
Registrován: stř 15. zář 2010 9:24:26
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S - i9000

Re: ČSFD vyhledávač

Příspěvek od Bojkas »

Pěkná aplikace, ale zatím nepoužitelná, protože nemám android.. :-D Snad už příští týden přijde. :-)

Jinak k věci: google uvolnil API pro HLASOVÉ vyhledávání v češtině! Tak co takhle to tam přidat?
kromsa
Stálý androiďák
Příspěvky: 192
Registrován: ned 10. kvě 2009 22:17:20
Typ mobilu / ROM: SGS - Gtab 7 - SE Xperia mini - HD2 - SGN
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ČSFD vyhledávač

Příspěvek od kromsa »

velice pekna aplikace, doufam ze se bude dale vyvijet :)
drzim palce
SGS - ICS ; Gtab 7 - ICS ; HD 2 - WP7 ; SGN - ICS
Uživatelský avatar
cermak.cz
Stálý androiďák
Příspěvky: 66
Registrován: pon 13. zář 2010 23:26:25
Typ mobilu / ROM: HTC Desire

Re: ČSFD vyhledávač

Příspěvek od cermak.cz »

Díky za ohlasy :) Nad názvem aplikace jsem moc nepřemýšlel, spíš mi šlo o to, aby to něco dělalo...Zkusím něco vymyslet.

Jinak jako alfa verzi jsem to označil, protože to není vůbec otestované a občas to spadne (třeba při načítání a otočení do landscape). Na hledání bugů zatím nebyl čas a chtěl jsem aplikaci alespoň takto "uvolnit" mezi lidi, abych získal nějaké ohlasy a zjistil tak, jestli mám vůbec pokračovat ve vývoji.

V pondělí mi začíná škola, tak uvidím, jak bude čas, ale se nějaký najde :)
Uživatelský avatar
Pupu
Androiďák!
Příspěvky: 403
Registrován: pát 07. srp 2009 8:55:25

Re: ČSFD vyhledávač

Příspěvek od Pupu »

Zatim jsem se nedostal k testovani, takze mozna bude muj dotaz mimo misu, presto bych se chtel zeptat, zda planujes zarazeni takove ta tabulky s TV tipy na aktualni den, celkem casto to vyuzivam na webu CSFD a bylo by fajn to mit primo v mobilu. Jinak podle obrazku vypada aplikace uz ted dobre, vecer to i prubnu.
X10 - SIII - G3
Uživatelský avatar
cermak.cz
Stálý androiďák
Příspěvky: 66
Registrován: pon 13. zář 2010 23:26:25
Typ mobilu / ROM: HTC Desire

Re: ČSFD vyhledávač

Příspěvek od cermak.cz »

Bojkas píše:Jinak k věci: google uvolnil API pro HLASOVÉ vyhledávání v češtině! Tak co takhle to tam přidat?
Mrknu na to a pokusím se...uvidím jak bude čas, ale tohle by se mi líbilo taky. Někteří z nás ale už teď mohou využít "Voice enabled keyboard" :)
Pupu píše: presto bych se chtel zeptat, zda planujes zarazeni takove ta tabulky s TV tipy na aktualni den
Uvidíme, zatím nevím.

Jinak momentálně pracuju na přihlašování a hodnocení filmů. Už mi to funguje, jen nemám hotové načtení hodnocení již hodnoceného filmu...snad zítra :)
B3!CrAZy
Androiďák!
Příspěvky: 497
Registrován: stř 08. zář 2010 12:56:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi2SC 32gb
Rom: MIUI CZ

Re: ČSFD vyhledávač

Příspěvek od B3!CrAZy »

vyzkousel jsem to a zda se ze to bude opravdu sikovny programek. jenom ma jednu docela zasadni chybicku - prizpusobivost rozliseni. kdyz jsem na wildfire "otocil na bok" stranku s obsahem filmu tak jsem videl pouze hlavicku (obrazek,hodnoceni...) a nevidel jsem vubec text k filmu. po otoceni zpet jde videt jen par radku...
Uživatelský avatar
cermak.cz
Stálý androiďák
Příspěvky: 66
Registrován: pon 13. zář 2010 23:26:25
Typ mobilu / ROM: HTC Desire

Vydána verze 0.1.2a

Příspěvek od cermak.cz »

Nahrál jsem novou verzi 0.1.2a. Stahujte přes link v prvním příspěvku.

Novinky ve verzi 0.1.2a
- kontrola připojení
- přihlašování
- hodnocení filmů
- vylepšený layout na menších displejích


Přihlásit se je možné na úvodní obrazovce a nebo na obrazovce s filmem po stisknutí tlačítka MENU. Pokud chcete film hodnotit, stačí kliknout na Hodnotit a budete automaticky vyzváni k přihlášení. Přihlašovací údaje je možné uložit (nebojte, ukládají se jen v rámci aplikace a nikdo jiný k nim nemůže).

Vylepšil jsem taky layout na menších displejích a v landscape módu, snad to bude fungovat :)

Na úvodní obrazovku jsem přidal kontrolu připojení k internetu - aplikace vás nepustí dál, pokud nebudete připojeni. Bohužel nevím, jak se to chová při mobilním připojení, nemám to jak zkusit (testováno pouze na wifi).

To je zatím asi vše, v příští verzi plánuju přidat tlačítko pro hlasový vstup při vyhledávání :)

Kdyby něco nefungovalo, dejte vědět.
B3!CrAZy
Androiďák!
Příspěvky: 497
Registrován: stř 08. zář 2010 12:56:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi2SC 32gb
Rom: MIUI CZ

Re: ČSFD vyhledávač

Příspěvek od B3!CrAZy »

uz to funguje tak jak ma :) suprova aplikace ;)
esotery
Stálý androiďák
Příspěvky: 77
Registrován: pát 03. zář 2010 15:52:37
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S

Re: ČSFD vyhledávač

Příspěvek od esotery »

Díky moc chlape:).

Na Galaxy S šlape (nevím, jestli je to bug nebo to ještě není naimplementováno, ale nefunguje mi našeptávač co máš v tom svém videu:) ).
Jen jestli ti můžu poradit, mohl bys zkusit udělat ty ikonky v jednotnějším stylu a nedělat je různobarevný (jak v menu, tak v tabech v detailu filmu), bude to pak působit lépe.
Uživatelský avatar
stealthx
Androiďák!
Příspěvky: 523
Registrován: stř 19. lis 2008 21:40:33
Typ mobilu / ROM: Xperia RAY

Re: ČSFD vyhledávač

Příspěvek od stealthx »

:yes: Vypada to hodne slibne!
Jestli muzu, mel bych par postrehu:

- drzet se barevnyho znazorneni hodnoceni (cerveny / modry /sedy) a v tech barvach vypisovat nalezeny filmy i hodnoceni v detilu filmu.

- na hlavni obrazovce zobrazovat "Filmovy novinky" (ve spravnych barvach), pripadne dalsi sekce, jak uz se nekdo zminil (novinky, dvd, tv, nejnavstev., atd.. ). Idealni by bylo si moct nastavit, co me zajima sledovat.

- moznost odeslat detail filmu dalsim programum "Film (80 %) 2010". Ja si timhle zpusobem vytvarim seznam filmu v gtasku, pomoci programu imdb.

To je zhruba vse, co me napadlo.
| Xperia RAY | LauncherPro | Android 4.0.4 | DiceBall |
Uživatelský avatar
cermak.cz
Stálý androiďák
Příspěvky: 66
Registrován: pon 13. zář 2010 23:26:25
Typ mobilu / ROM: HTC Desire

Re: ČSFD vyhledávač

Příspěvek od cermak.cz »

esotery píše:(nevím, jestli je to bug nebo to ještě není naimplementováno, ale nefunguje mi našeptávač co máš v tom svém videu:) ).
Jen jestli ti můžu poradit, mohl bys zkusit udělat ty ikonky v jednotnějším stylu a nedělat je různobarevný (jak v menu, tak v tabech v detailu filmu), bude to pak působit lépe.
Ten našeptávač patří ke klávesnici od HTC, to není moje práce :) Autocomplete box na našeptávání filmů zatím v plánu není, kvůli datové náročnosti - s každým písmenkem by se muselo znovu spouštět hledání, což není při současné metodě parsování dat až v telefonu možné.
Vylepšit ikonky bylo v plánu, ale zatím jsem se k takovýmto "kravinkám" nedostal :D
stealthx píše: - drzet se barevnyho znazorneni hodnoceni (cerveny / modry /sedy) a v tech barvach vypisovat nalezeny filmy i hodnoceni v detilu filmu.
- moznost odeslat detail filmu dalsim programum "Film (80 %) 2010". Ja si timhle zpusobem vytvarim seznam filmu v gtasku, pomoci programu imdb.
O ty barvy bych se mohl pokusit, určitě by to zlepšilo orientaci ve vyhledávání. Spíš tam ale dám nějaký ikonky, ať to není barevný jak cirkus...
Jinak odeslat detail filmu dalším programům by nebyl problém, jen bych musel znát příslušnou akci. Myslíš něco jako je takový vyskakovací okýnko "Sdílet prostřednictvím" v různých částech systému? Zkusím se po tom podívat.

Jinak ještě k těm tabulkám z hlavní strany - tomu jsem se chtěl vyhnout, protože jsou to zase další data ke stažení a přijde mi, že člověk už může rovnou navštívit web. Ale pokud by to tom byla velká poptávka, dalo by se na tom zapracovat, jen to parsování CSFD obecně je dost problém, protože takhle zprasenej kód jsem dlouho neviděl :-(. S úvodní stranou aplikace jsem měl ale jiný plán - chtěl jsem tam zobrazovat historii navštívených filmů, aby člověk nemusel pořád dokola vyhledávat...

No uvidíme co přibude v další verzi :) Teď o víkendu nejspíš nebudu mít čas, takže další update doufám někdy příští týden... Každopádně jsem rád, že se aplikace líbí, aspoň mě to donutí na tom pracovat dál.
esotery
Stálý androiďák
Příspěvky: 77
Registrován: pát 03. zář 2010 15:52:37
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S

Re: ČSFD vyhledávač

Příspěvek od esotery »

Jo takhle, to víš, to my na SGS nemáme:D.
Uživatelský avatar
stealthx
Androiďák!
Příspěvky: 523
Registrován: stř 19. lis 2008 21:40:33
Typ mobilu / ROM: Xperia RAY

Re: ČSFD vyhledávač

Příspěvek od stealthx »

Jen barevna ikonka pri vyhledavani, je dobra. Bylo by zajimavy, to barevny schema dostat i primo do detailu filmu. Podivej se na tri ruzny filmy v csfd (cervenej, sedej, modrej), jak tam maj jen takovej prouzek a spravnou barvu kolem hodnoceni. To mi pride, jako hodne dobry a pritom jde jen o takovej detail.

Na to sdileni se muzes podivat v programu pro android imdb, kde kdyz vlezes do detailu filmu a scrolujes uplne dolu, tak tam je "Share this Link". Akorat to posila nepekne urovnany informace. Idealni by byl format "Film (80 %) 2010". Link na odeslani by se moh treba vyvolavat tlacitkem menu.
| Xperia RAY | LauncherPro | Android 4.0.4 | DiceBall |
areswt
Stálý androiďák
Příspěvky: 161
Registrován: úte 29. čer 2010 14:32:41

Re: ČSFD vyhledávač

Příspěvek od areswt »

tak som zaznamenal prvy problem

pri vyhladani horucej novinky Machete sice vyhlada a ponukne na vyber ale po kliknuti na Machete 2010 ...doslo k chybe pri spracovani.

prosim potvrdte alebo vyvratte tuto chybu ci je to v apk alebo v mojom desire

dik

edit: je to chyba asi csfd a ich kodu hodne casto ho menia ...budes to mat tazke zladovat to s nimi

inak apk je vynikajuca

dakujem
Device: HTC ONE S, ROOT: S-OFF
Device: HTC Desire, ROM: BCM RC4.0u1, Radio: 32.56.00.32U_5.17.05.23, ROOT: S-OFF
Uživatelský avatar
rychna
Stálý androiďák
Příspěvky: 140
Registrován: sob 24. črc 2010 19:17:05

Re: ČSFD vyhledávač

Příspěvek od rychna »

me to Machete naslo a po kliknuti i bez problemu nacetlo ;)
Uživatelský avatar
ge0rge
Droid
Příspěvky: 1565
Registrován: úte 21. říj 2008 19:09:37
Kontaktovat uživatele:

Re: ČSFD vyhledávač

Příspěvek od ge0rge »

Ten nápad s webovou službou by mohl být docela zrádný, technicky je to sice dobrý postup ale mohlo by se pak snadno stát, že přístup všech bude csfd schopno zablokovat, blokovanim jedné jediné ip adresy
areswt
Stálý androiďák
Příspěvky: 161
Registrován: úte 29. čer 2010 14:32:41

Re: ČSFD vyhledávač

Příspěvek od areswt »

rychna píše:me to Machete naslo a po kliknuti i bez problemu nacetlo ;)
tak neviem skusal som to aj na kamosovom desire a to iste chyba

tak asi problem SK internetu :lol:
Device: HTC ONE S, ROOT: S-OFF
Device: HTC Desire, ROM: BCM RC4.0u1, Radio: 32.56.00.32U_5.17.05.23, ROOT: S-OFF
Uživatelský avatar
cermak.cz
Stálý androiďák
Příspěvky: 66
Registrován: pon 13. zář 2010 23:26:25
Typ mobilu / ROM: HTC Desire

Re: ČSFD vyhledávač

Příspěvek od cermak.cz »

Tak s Machete je problém, parser spadne protože XML co do něj leze není well-formed a patrně ho ani HTMLTidy nedokáže zachránit..Jak jsem říkal, kód csfd.cz je pěkně zprasenej :D Momentálně nevím co s tím. Patrně nezbude nic jiného, než udělat tu webovou službu a parsovat to tam...uvidíme.
Uživatelský avatar
cermak.cz
Stálý androiďák
Příspěvky: 66
Registrován: pon 13. zář 2010 23:26:25
Typ mobilu / ROM: HTC Desire

Re: ČSFD vyhledávač

Příspěvek od cermak.cz »

Tak mi to nedalo :-P Prosím o vyzkoušení opravné verze 0.1.2.1a . Film Machete by už měl fungovat.

http://mux.aria-studio.cz/csfdsearch/Cs ... 1.2.1a.apk [v 0.1.2.1a]

Obrázek

Kdyžtak to zkuste a napište, jestli to funguje - upravím pak i první příspěvek.

Jinak přidal jsem video z nové verze :)
areswt
Stálý androiďák
Příspěvky: 161
Registrován: úte 29. čer 2010 14:32:41

Re: ČSFD vyhledávač

Příspěvek od areswt »

tak teraz to funguje si sikovny

dakujem skvela apk :clap: :thumbup:
Device: HTC ONE S, ROOT: S-OFF
Device: HTC Desire, ROM: BCM RC4.0u1, Radio: 32.56.00.32U_5.17.05.23, ROOT: S-OFF
Uživatelský avatar
kecinzer
Moderátor
Příspěvky: 2142
Registrován: stř 07. dub 2010 16:46:40
Typ mobilu / ROM: iPhone 6S+ 64GB Silver
Twitter: kecinzer
Tablet: iPad Pro 13" 128GB Gold
Bydliště: Děčín - perla severu
Kontaktovat uživatele:

Re: ČSFD vyhledávač

Příspěvek od kecinzer »

Jenom žasnu, opravdu super aplikačka, která se hodí.
iPhone 6S+ Silver 64GB + Spigen Air Skin
iPad Pro 13" Gold 128GB + Smart Cover
Člen AOKP ROM a autor CZ překladů | Nejnovější buildy AOKPK
Uživatelský avatar
MichalSykora
Androiďák!
Příspěvky: 266
Registrován: stř 28. dub 2010 15:28:04
Typ mobilu / ROM: HTC Desire

Re: ČSFD vyhledávač

Příspěvek od MichalSykora »

Gratuluji, perfektní app. Neplanujes
ji umístit na Market?

@telefon    
Uživatelský avatar
cermak.cz
Stálý androiďák
Příspěvky: 66
Registrován: pon 13. zář 2010 23:26:25
Typ mobilu / ROM: HTC Desire

Re: ČSFD vyhledávač

Příspěvek od cermak.cz »

Na market bych jí umístil rád, ale vzhledem k tomu, že registrace tam stojí 25 dolarů, tak ještě počkám, až mi za to ta aplikace bude stát, vzhledem k tomu, že z toho nic nemám a mít nebudu :)

Jinak díky za otestování, první příspěvek jsem už upravil.
Mozi
Androiďák!
Příspěvky: 265
Registrován: pát 02. dub 2010 14:52:58
Typ mobilu / ROM: Galaxy Nexus
Bydliště: Vyškov, Uherský Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: ČSFD vyhledávač

Příspěvek od Mozi »

přidej si tlačítko DONATE a myslím, že se nás sejde víc co tě podpoříme
HTC DESIRE
Uživatelský avatar
cermak.cz
Stálý androiďák
Příspěvky: 66
Registrován: pon 13. zář 2010 23:26:25
Typ mobilu / ROM: HTC Desire

Re: ČSFD vyhledávač

Příspěvek od cermak.cz »

Vydána verze 0.1.3a, stahujte v prvním příspěvku :)

Novinky ve verzi 0.1.3a:
- tlačítko pro zadání jména filmu pomocí hlasu
- sdílení filmů
- nové ikonky
- úprava kontroly připojení (pro uživatele není vidět)


Mimochodem aplikaci jsem pracovně přejmenoval na CSFDroid, aby se název vešel na 1 řádek. Rád bych zde ale rozpoutal diskuzi o vhodném názvu...

S tím DONATE tlačítkem ještě počkám, přece jenom pokud by mi někdo poslal peníze, cítil bych pak větší zodpovědnost a zatím nevím, jak moc se budu moci aplikaci v nádcházejícím semestru věnovat, snad to ale nějak půjde.
Odpovědět

Zpět na „Online aplikace“