Xperia Snejde OS

Sony Ericsson
Odpovědět
SKreyn
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: pon 31. říj 2011 21:46:49
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia S

nejde OS

Příspěvek od SKreyn »

zdravim,
mam Xperiu S od Orange, je tam original android 4.1.2 FW 6.2.B.0.200. mal som s tym problemy odkedy sa mi stiahla nejaka
oficialna aktualizacia. napr. pri foteni bleskom su vsetky fotky vo fialovom odtieni, natacanie videa trha, sem-tam sa
ani neda prehrat, bateria vydrzi menej,... atd. tak som sa rozhodol nahodit nejaku neoficialnu ROM-ku. na webe som sice
nasiel nejake navody, no nie uplne vysvetlene, ktore pochopi kazdy. tak som najprv podla navodu spravil ROOT, potom som
odblokoval BOOTLOADER. z XDA som si nasiel vraj stabilnu ROM-ku, rychlu a spolahlivu, tu som si nahral akoze na SD kartu.
potom som sa snazil dostat do RECOVERY (Team Win Recovery Project v2.6.0.0) modu, no podla ziadneho navodu sa mi to
nepodarilo. niekde na fore som nasiel, ze treba flashnut nejaky KERNEL, tak znova na XDA som si nasiel nejaky najnovsi
pre Xperiu S, tak som si ho flashol do mobilu. potom sa mi podarilo dostat do RECOVERY, tam som dal WIPE a vymazal vsetky
data a pod. potom som zistil nahodou, ze tu ROM-ku, co som si stiahol - LeOpArDx RoM V4.7 - AROMA - ze nie je na moj
FW 6.2.B.0.200 ale na 6.2B1.96. Tak som dal v tom RECOVERY reboot, no vzdy sa mi to restartne a nabehne do RECOVERY,
vraj nemam ziadny nainstalovany OS. tak som nemal na vyber, kedze som sa nevedel dostat do mobilu a nahrat tam inu ROM-ku,
tak som skusil nainstalovat tuto. uz sa to zacalo instalovat, hned nabehlo 10 percent a zrazu ze NEXT a vraj hotovo.
potom som restartoval mobil, no vzdy ma to hodi do toho RECOVERY modu a stale vypisuje, ze nemam OS. do flashmode sa viem
dostat, do flashboot mode tiez - cez flashtool. do mobilu neviem nic nahrat. kernel viem flashnut, v tom RECOVERY sa da
vselico robit, no neviem ako dalej. DAKUJEM za radu.
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: nejde OS

Příspěvek od LivArt »

Jestli jsi v tom recovery dal taky format /system, tak tam nemáš vůbec žádnou ROM.
Flashtoolem bych to přehrál na stock ROM a začal od začátku. Nebo si najdi nějakou custom ROM pro tvou verzi FW a nahrej ji tam.
SKreyn
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: pon 31. říj 2011 21:46:49
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia S

Re: nejde OS

Příspěvek od SKreyn »

hmmm, porad, kde najdem stock ROM. cez flashtool ked chcem flashnut cez moznost flashmode, tak po chvili sa mobil restartuje a flashovanie skonci. cez flashboot mode by to malo ist, no tam je to zlozitejsie, je tam viacero moznosti, ci staci len vybrat - select system to flash - a potom najst ROM s koncovkou *sin *img *ext4 - no co som ja mal nejake stiahnute, tak boli vo formate *zip alebo *tft a tie nesli nacitat.
potom otazka, ze ako zmenim FW z 6.2.B.0.200 na 6.2B1.96. teraz tam ako pises nemam ziadnu ROM, asi to tak bude.
dakujem ti za radu.
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: nejde OS

Příspěvek od LivArt »

Kdybys dal do googlu "Xperia S tft", tak bys našel, jak nahrát fw.
http://android.sc/update-xperia-s-lt26i ... -firmware/
SKreyn
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: pon 31. říj 2011 21:46:49
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia S

Re: nejde OS

Příspěvek od SKreyn »

uz to mam spravene, vsetko funguje. pri SW .200 a .211 boli fotky vo fialovom odtieni pri foteni bleskom, pri FW .96 to je uz tak ako ma byt, rovnako zaznam videa trhal a teraz uz nie. chcel som dat novy 4.4 kitkat, no ked toto slape, tak netreba, mozno neskor.
dik
Odpovědět

Zpět na „Xperia S“