Nástroje pro práciTotal Commander a prohlížení foto

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
onderfaus
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Haier w910

Total Commander a prohlížení foto

Příspěvek od onderfaus » pon 20. zář 2021 6:12:18

Ahoj,

Jsem s programem Total Commander naprosto spokojený, ale narazil jsem na jednu blbost. Když chci prohlížet fotky z USB flash disku, tak nemůžu mezi nimi posouvat. Ve správci souboru, který je předinstalovaný to jde. Nevíte jak to vyřešit?
Zde je video co myslim. V první části se snažím z USB otevřít fotky a posouvat mezi nimi. Jsou i neaktivní tlačítka na úpravu fotek. V druhé části je to z paměti telefonu, kde to jde a ve třetí casti videa to je přes předinstalovaného správce souborů.

Dekuji za odpověď.

https://youtu.be/a74oaGwG_88

skorec
King of trolls
King of trolls
Reputace: 12

Re: Total Commander a prohlížení foto

Příspěvek od skorec » pon 20. zář 2021 7:32:38

Skús v NC kliknúť na daný názov (nie obrázok) jpg súboru a mala by sa ti rozbaliť ponuka s ktorou aplikáciou daný súbor otvoriť.
Vyber možnosť fotografie.
AAA Absolute Android Analfabet
Realme 5 Pro + LG wine smart H410

Autor tohoto vlákna
onderfaus
Stálý androiďák

Příspěvek od onderfaus » pon 20. zář 2021 15:40:49

NC myslíš asi Total Commander že? Nikdy neklikam na obrázek, protože když kliknu na obrázek tak o značím ale neotvírat vždy klikam na název. A vždy se mi zobrazuje v čem otevřít daný soubor. Nemám na pevno nastavenou aplikaci, ve ktere to otevirat. Na videu to jde vidět. Nebo to myslíš jinak?

skorec
King of trolls
King of trolls

Příspěvek od skorec » pon 20. zář 2021 16:32:05

Myslim to presne tak ako si to napisal. A chcel som s tym len povedat tolko ze ked obrazok otvorim v aplikacii fotografie tak sa obrazok nie len ze otvori ale objavia sa sipky do prava a do lava a daju sa teda fotografie prehliadat.

Ale zrejme som Ta nepochopil co Ti vlastne chyba pri pouziti Norton Commandera.

aldabubo
Moderátor
Reputace: 45
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 PRO
Mobil 2 / ROM: Ulefone Power3, Samsung GalaxyNote3a4, Xiaomi Mi9T
Tablet: Huawei MediPad M5 10.8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od aldabubo » pon 20. zář 2021 16:45:45

Total Commander nemá svůj vlastní plnohodnotný prohlížeč obrázků, takže ani nenabídne šipky pro přechod na další soubor. Nejde to ani na desktopové verzi. Obrázek se tak ideálně otevře v asociované aplikaci (na fotky) a přechod na další obrázek zajistí ona aplikace, nikoli TC.
Čtení o základech Androidu, nastavení telefonu, kontaktů, zvonění atd. Hledej zde: Android Expert

Autor tohoto vlákna
onderfaus
Stálý androiďák

Příspěvek od onderfaus » pon 20. zář 2021 18:03:15

Ještě jsem zapomněla napsat že mám Xiaomi mi 9T s MIUI global 12.0.5 na androidu 10
skorec píše:
pon 20. zář 2021 16:32:05
Myslim to presne tak ako si to napisal. A chcel som s tym len povedat tolko ze ked obrazok otvorim v aplikacii fotografie tak sa obrazok nie len ze otvori ale objavia sa sipky do prava a do lava a daju sa teda fotografie prehliadat.

Ale zrejme som Ta nepochopil co Ti vlastne chyba pri pouziti Norton Commandera.
Prostě, po otevření obrázku z flašky přes Total Commander mi nejde posouvat mezi jednotlivými obrázky. Zkoušel jsem více prohlížečů. Defaultni Galerii od xiomi, fotky od google, a další asi 3 co byly na obchodě google. Mohl by jsi mi poslat odkaz na tvůj prohlížeč?
aldabubo píše:
pon 20. zář 2021 16:45:45
Total Commander nemá svůj vlastní plnohodnotný prohlížeč obrázků, takže ani nenabídne šipky pro přechod na další soubor. Nejde to ani na desktopové verzi. Obrázek se tak ideálně otevře v asociované aplikaci (na fotky) a přechod na další obrázek zajistí ona aplikace, nikoli TC.
No já chápu že otvírám obrázek v jine aplikaci. Však to tak i dělám ne? Nebo to nám otevírat jinak nežli na videu?
Jde o to, že když otevřu obrázek přes Total Commander uložený v interni paměti, mohu mezi obrazky ve složce posouvat.
Když otevřu obrázek přes Total Commander uložený na USB flash disku, tak nemohu posouvat mezi obrázky ve složce.
Když otevřu obrazek z USB flash disku přes spravce souborů, předinstalovaný od xiaomi, tak mohu posouvat mezi obrázky.

Vždy jsem vybral pro otevření stejný prohlížeč obrázků předinstalovaný od xiaomi (Galerie v seznamu aplikací, zobrazit fotografie když otevírám přes Total Commander)

Ps.: Zkoušel jsem se dívat jak do aplikace Fotky od google, nebo do Galerie nainstalované od xiaomi, a nikde nejde flashka videt proto otevírám tu fotku přes spravce souboru (v mem případě to chci prostě přes Total Commander bo ho mám rád a nechce se mi využívat vice aplikaci. Hlavně i proto, že jsem si mohl krásně namapovat google disk do Total commandera

aldabubo
Moderátor
Reputace: 45
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 PRO
Mobil 2 / ROM: Ulefone Power3, Samsung GalaxyNote3a4, Xiaomi Mi9T
Tablet: Huawei MediPad M5 10.8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od aldabubo » pon 20. zář 2021 23:32:07

Tvoje galerie neumí načítat z usb flashky. To je celý problém. Otevře jednu fotku, kterou jí pošle TC. Další nevidí. Zkus je hromadně označit a pak otevřít nebo použít jinou appku na fotky. Já používám Google fotky a nic neřeším. Fotky sdílím s celou rodinou a flashku jsem neměl připojenou k telefonu...už ani nepamatuji.
Čtení o základech Androidu, nastavení telefonu, kontaktů, zvonění atd. Hledej zde: Android Expert

Autor tohoto vlákna
onderfaus
Stálý androiďák

Příspěvek od onderfaus » úte 21. zář 2021 5:03:44

aldabubo píše:
pon 20. zář 2021 23:32:07
Tvoje galerie neumí načítat z usb flashky. To je celý problém. Otevře jednu fotku, kterou jí pošle TC. Další nevidí. Zkus je hromadně označit a pak otevřít nebo použít jinou appku na fotky. Já používám Google fotky a nic neřeším. Fotky sdílím s celou rodinou a flashku jsem neměl připojenou k telefonu...už ani nepamatuji.
Taky jsem využíval google fotky, ale ruším internet a potřebuji mit u sebe hromadu fotek. Proto to chci na flashce. Google fotky taky neumi číst z flašky (aspoň jsem nenašel nastavení, jak by mohly). No nic budu to hold otevírat přez předinstalovaného správce souborů, tam to jde.

skorec
King of trolls
King of trolls

Příspěvek od skorec » úte 21. zář 2021 5:20:38

onderfaus píše:
pon 20. zář 2021 18:03:15

Ps.: Zkoušel jsem se dívat jak do aplikace Fotky od google, nebo do Galerie nainstalované od xiaomi, a nikde nejde flashka videt proto otevírám tu fotku přes spravce souboru (v mem případě to chci prostě přes Total Commander bo ho mám rád a nechce se mi využívat vice aplikaci. Hlavně i proto, že jsem si mohl krásně namapovat google disk do Total commandera
Aby sa zobrazil obsah flashky tak na usb-C/D konektore musí byť prítomné napájanie.
Skús v nastaveniach zapnúť vopred funkciu OTG.

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 210
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » úte 21. zář 2021 8:35:29

skorec:
Ale on se na flashku dostane, jen nemůže listovat mezi obrázky. Takže v tom problém není.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

skorec
King of trolls
King of trolls

Příspěvek od skorec » úte 21. zář 2021 9:47:16

Áno ale teraz spomínal že niektoré iné apky vôbec nevidia flash disk tak ma napadlo že tie možno zezapínajú OTG/5V automaticky.

skorec
King of trolls
King of trolls

Příspěvek od skorec » stř 22. zář 2021 7:29:25

Ešte raz som si pozrel to video a až teraz som si všimol že listovanie fungovalo ak v názve knižnice je slovko emulated . Možno že tá apka galérie pracuje s knižnicou emulated plnohodnotnejšie . Ale ja určite nie som ten správny odborník na knižničné systémy Androidu aj keď sa mi zdá že UNIX špecifikoval osobitné R,W práva aj na príslušnú knižnicu nie len na samotné súbory v danej knižnici .

Ak táram tak aldabubo ma opraví lebo sa mi zdá že on tomu naozaj rozumie.

cukork
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Galaxy note3
Mobil 2 / ROM: Oneplus3

Příspěvek od cukork » stř 29. zář 2021 8:21:48

Skus es spravca suborov. Mam zakupenu pro verziu ale je to stare a na play to uz neni. Dlhe roky pouzivam iba to na vsetkych zariadeniach. Mam instalcku ak by si chcel.

Odpovědět

Zpět na „Nástroje pro práci“