Huawei Ascend G300 - obecná diskuzeNechtěný tovární reset?

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

-Georgecz-
Stálý androiďák
Příspěvky: 90
Registrován: pon 06. srp 2012 18:56:30
Typ mobilu / ROM: MyPhone Next
Tablet: Prestigio Multipad 10.1Duo

Re: Nechtěný tovární reset?

Příspěvek od -Georgecz- »

James píše:Nevím no, už se mi nesekl pěkně dlouho, od té doby co jsem zakázal rychlý start systému. A teď na nejnovějším firmaru (892) se mi nepodařilo donutit telefon ani k přehlcení, a to jsem zkoušel Dead trigger a další věci. Před zákazem rychlého startu se mi sekl třeba při inicializaci GPS, což teď nedělá.

Tak to vypadá moc dobře zatím.

firmware 892 + GO Launcher + zákaz rychlého startu se zdá být vhodnou kombinací :)
Tak přesně toto samé mám já Verze 892 vodafone + GoLauncher + jeste Root.
Zatim bez problemu telefon chodi jak ma.Tak doufam ze to tak zustane. ;)
voma
Nové Androidě
Příspěvky: 13
Registrován: pát 21. zář 2012 19:35:28
Typ mobilu / ROM: ZTE V967S

Re: Nechtěný tovární reset?

Příspěvek od voma »

Dobrý den,
vlastním (resp. syn) asi 3 týdny Huawei G300. S "chytrým telefonem" to jsou naše první zkušenosti, takže jsme úplní amatéři. Včera se nám poprvé objevil (několikrát) tovární reset. Přístroj jsme doposud provozovali bez SIM karty a bez SD karty (převážně hry). Včera jsme do něj dali SIMku a vše se zdálo být ok. Pak jsme přidali SD kartu (nebyla prázdná, byly na ni data z obyč. mobilu). Přístroj začal špatně "startovat" a po vyndáni baterie se objevil první reset. Když pak nastartoval (s proběhlým továrním resetem) nenašel na SD kartě žádná data. Zkoušeli jsme restart přístroje několikrát (se Simkou, bez SIMky, s SD i bez ni). Tovární reset nastal vždy, když tam byla ta SD karta.
Přečetl jsem celé toto vlákno a potřeboval bych poradit a pomoc se správným nastavením přístroje.
Jak zjistím verzi firmweru?
Kde seženu Vámi doporučenou novou verzi 892?
Jak se nová verze instaluje (jak je to se zárukou po nainstalování nové verze)?
Co je GO Launcher?

Děkuji za pomoc.
James
Robot
Příspěvky: 947
Registrován: ned 29. dub 2012 18:58:16
Typ mobilu / ROM: LG Optimus L9 II
Tablet: ACER Iconia One 8 (B1-810)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nechtěný tovární reset?

Příspěvek od James »

Aktualizaci na nejnovější firmware B895 provedete pomocí patřičné nabídky v telefonu (Nastavení => Info o telefonu => Online aktualizace => Aktualizace firmwaru), samozřejmě musíte mít aktivní WIFI připojení na Internet, nestahovat pomocí mobilních dat - jedná se o poměrně hodně dat.

Kvůli zamezení restartů doporučuji vypnout rychlé spouštění OS - Nastavení => Aplikace => odškrtnout možnost "Rychlé spouštění systému". Také jsem měl problémy s restarty a od chvíle, co jsem zakázal rychlé spouštění OS je vše OK.
voma
Nové Androidě
Příspěvky: 13
Registrován: pát 21. zář 2012 19:35:28
Typ mobilu / ROM: ZTE V967S

Re: Nechtěný tovární reset?

Příspěvek od voma »

Moc děkuji.
A ještě prosím co je ten GoLauncher?
James
Robot
Příspěvky: 947
Registrován: ned 29. dub 2012 18:58:16
Typ mobilu / ROM: LG Optimus L9 II
Tablet: ACER Iconia One 8 (B1-810)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nechtěný tovární reset?

Příspěvek od James »

voma
Nové Androidě
Příspěvky: 13
Registrován: pát 21. zář 2012 19:35:28
Typ mobilu / ROM: ZTE V967S

Re: Nechtěný tovární reset?

Příspěvek od voma »

Kouknul jsem na ten odkaz a něco možná "pochytil" :-). Dá se zjistit název (popř. verze) Launcheru, který je v přístroji nainstalován?
Děkuji.
voma
Nové Androidě
Příspěvky: 13
Registrován: pát 21. zář 2012 19:35:28
Typ mobilu / ROM: ZTE V967S

Re: Nechtěný tovární reset?

Příspěvek od voma »

Vypnul jsem rychlé spouštění, nainstaloval B895. Pak jsem vložil znovu SD kartu. Přístroj sice kartu nepřečetl (asi je nakopnutá), ale přístroj se nekousnul, chodí normálně. Takže super :-) .
Děkuji.
RudlikM
Nové Androidě
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 26. srp 2010 9:36:02
Typ mobilu / ROM: Huawei Ascend G300
Rom: B895 - orig vf

Re: Nechtěný tovární reset?

Příspěvek od RudlikM »

Tak jsem završil eskapády s nechtěným resetem, smazáním systémových vodafonních aplikací a následnou reklamací:
Britex reklamaci uznal a vyměnil základní desku - nové IMEI a S/N.

Uhrál jsem to na to, že ty aplikace zmizely, normálně nejdou ani doinstalovat (není odkud, na marketu nejsou) ani odinstalovat (jsou systémové)... a při první reklamaci (kdy mi vyměnili i mikrofon) se na řešení tohohle problému vybodli... ten mobil nebyl ani rootlej, ani jiná romka prostě žádný brikule...

Takže ofiko servis nebyl schopnej svýma SOFTWEROVÝMA prostředkama uvést mobil do továrního nastavení, včetně vodafonní customizace, a řešil to tím, že vyměnil základní desku mobilu!

a jen malá poznámka nakonec:
v popisu reklamace, co jsme sepsali na provozovně vodafonu, se píše, že telefon je bez oděrků, bez micro škrábanců na displeji...
v přijímacím protokolu Britexu se píše - běžné opotřebení, zapřášený, oděrky, škrábance

dobře to vedou, hoši ;-)
AKCZ
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: ned 17. čer 2012 0:38:07
Typ mobilu / ROM: G300
Rom: B885

Re: Nechtěný tovární reset?

Příspěvek od AKCZ »

Psal jsem do teto diskue 2x. Poprve (17.6.) jsem se zminil o 1. moji zkusenosti s tovarnim restartem (take zmizely Vodafoni aplikace) a po druhe (22.7.) ze vypnuti rychleho zavedeni systemu nepomohlo a objevil se 2. tovarni reset. Vse bylo s originalni verzi B885. Od doby co jsem nainstaloval oficialni B895 zatim zadny tovarni reset nebyl. I u aplikaci se mi zda ze prakticky nepadaji.

Nicmene se mi nechce verit ze to byla jen SW chyba (pokud ano tak jedine dobre) ale doufam ze pri pripadnem 3. zamrznuti se s novou verzi alespon G300 nezformatuje pri zavadeni systemu.

PS: Nemam root ani nic podobneho a pouzivam Go Launcher
James
Robot
Příspěvky: 947
Registrován: ned 29. dub 2012 18:58:16
Typ mobilu / ROM: LG Optimus L9 II
Tablet: ACER Iconia One 8 (B1-810)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nechtěný tovární reset?

Příspěvek od James »

Můžu potvrdit, že se jednalo o SW chybu. Mám ICS (oficiální firmware 937), po instalaci se mi jednou sekl natolik, že jsem musel vytáhnout baterii a po nastartování vše OK. Přitom na B892 mi ve stejné situaci následoval tovární reset.

Chyba byla tedy buď ve firmwaru nebo v implementaci funkce "rychlé zavedení systému", od chvíle, co jsem jej vypnul v nastavení telefonu, tak se už žádný tovární restart neprovedl ani při záseku a vytáhnutí baterie při provozu.

Jako první věc, co jsem v ICS po aktualizaci provedl bylo, že jsem zakázal "rychlé zavedení systému"...
Devilived
Stálý androiďák
Příspěvky: 174
Registrován: stř 27. čer 2012 17:51:37
Typ mobilu / ROM: Huawei Ascend G 300
Rom: B892

Re: Nechtěný tovární reset?

Příspěvek od Devilived »

Rychlé zavedení systému mám zaplé od koupě telefonu s firmwarem tuším B892 a ani jeden restart nebo zamrznutí.
Myslím si , že to vypadá na chybu některé aplikace a nemyslím si že je to chyba ve firmwaru.
James
Robot
Příspěvky: 947
Registrován: ned 29. dub 2012 18:58:16
Typ mobilu / ROM: LG Optimus L9 II
Tablet: ACER Iconia One 8 (B1-810)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nechtěný tovární reset?

Příspěvek od James »

Zrovna jsem po přečtení svých předchozích postů zjistil, že problematický firmware byl B885, takže B892 je již OK. Omlouvám se. Každopádně od té doby vždy funkci rychlého startu systému vypínám.
Devilived
Stálý androiďák
Příspěvky: 174
Registrován: stř 27. čer 2012 17:51:37
Typ mobilu / ROM: Huawei Ascend G 300
Rom: B892

Re: Nechtěný tovární reset?

Příspěvek od Devilived »

Tak se omlouvám,ale moje první rom po koupi byla 884 a od této vše v pohodě bez restartu a zamrznutí.
bibo11
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: pon 01. zář 2014 19:03:30
Typ mobilu / ROM: xperia

Re: Nechtěný tovární reset?

Příspěvek od bibo11 »

mam takovej problem s g300 sem naprostej analfabet tak rom a podobně netušim :) ale telefon zničeho nic se resetoval a uš s nim nejde vubec nic dělat na displeji po zapnutí a odemčeni se objevi hlaška aplikace huawei bohužel přestala pracovat :( da se s tim ještě něco dělat nebo to je konečná dik za odpověd
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Nechtěný tovární reset?

Příspěvek od LivArt »

Udělej ještě jednou hard reset (tovární nastavení) třeba z recovery.
bibo11
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: pon 01. zář 2014 19:03:30
Typ mobilu / ROM: xperia

Re: Nechtěný tovární reset?

Příspěvek od bibo11 »

co je to recovery skusim to někde pohledat uš sem něco našel
bibo11
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: pon 01. zář 2014 19:03:30
Typ mobilu / ROM: xperia

Re: Nechtěný tovární reset?

Příspěvek od bibo11 »

udělal sem to podle teto stranky http://androidforum.cz/jednoduse-huawei ... 28387.html a bohužel nepoznám jesli dobře nebo ne ale problém je pořád stejny na horní liště vlevo svítí číslo 92 a vykřičník a pak uprostřed disleje aplikace služby google play bohužel přestala pracovat a potvrzeni ok :cry:
Odpovědět

Zpět na „Huawei Ascend G300 - obecná diskuze“