Huawei Honor 1 - obecná diskuzeVideohovory

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
dongo
Stálý androiďák
Příspěvky: 57
Registrován: pon 15. říj 2012 7:31:11
Typ mobilu / ROM: Huawei Honor + Huawei G300
Tablet: Yarvik Tab310
Rom: ICS 4.0.3 B929(B937)
Bydliště: Bardejov

Videohovory

Příspěvek od dongo »

Ahojte, tak sa Vas chcem opytat, ci by niekto nevedel poradit ako spojazdnit videohovory na Honore. Zial, hladal som vsade, no na nic mudre som neprisiel...

Mam ma mysli klasicke hovory cez siet operatora, nie cez skype a pod.
Dik.
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Videohovory

Příspěvek od rbarat »

Ahoj, čo máš presne na mysli?
Lebo ja používam Skype a ten mi normálne funguje, aj s prednou aj zadnou kamerou...
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
dongo
Stálý androiďák
Příspěvky: 57
Registrován: pon 15. říj 2012 7:31:11
Typ mobilu / ROM: Huawei Honor + Huawei G300
Tablet: Yarvik Tab310
Rom: ICS 4.0.3 B929(B937)
Bydliště: Bardejov

Re: Videohovory

Příspěvek od dongo »

Skype ano, to viem. Ale ja mam na mysli normalny videohovor...
Teda ako ked si vyberiem niekoho zo zoznamu a klasicky mu zavolam... tak ho chcem nielen pocut ale aj vidiet. Uz moja stara N95 to vedela, tak sa mi nechce verit, ze tato novinka to nevie... ved prednu kameru to ma, ale mam pocit, ze to podporuje len apky tretich stran... ?
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Videohovory

Příspěvek od rbarat »

dongo píše:Skype ano, to viem. Ale ja mam na mysli normalny videohovor...
Teda ako ked si vyberiem niekoho zo zoznamu a klasicky mu zavolam... tak ho chcem nielen pocut ale aj vidiet. Uz moja stara N95 to vedela, tak sa mi nechce verit, ze tato novinka to nevie... ved prednu kameru to ma, ale mam pocit, ze to podporuje len apky tretich stran... ?
Teda neviem, či Ťa chápem správne, ale ako môžeš "klasicky zavolať" formou videohovoru niekomu z normálneho zoznamu tel. čísiel siete GSM?
Musíš na to mať nejakú aplikáciu pre videohovory, túto funkciu musí podporovať tel. sieť, tel operátor a oba telefóny - volajúceho aj príjemcu.
Neviem, že by toto všetko nomálne a hromadne na Slovensku fungovalo inak ako cez Skype. Skype ide cez internet.
Naposledy upravil(a) rbarat dne pon 15. říj 2012 8:20:40, celkem upraveno 1 x.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
dongo
Stálý androiďák
Příspěvky: 57
Registrován: pon 15. říj 2012 7:31:11
Typ mobilu / ROM: Huawei Honor + Huawei G300
Tablet: Yarvik Tab310
Rom: ICS 4.0.3 B929(B937)
Bydliště: Bardejov

Re: Videohovory

Příspěvek od dongo »

Tak neviem ako v Cechach, ale na Slovensku cez Orange to funguje. Skusal som vcera cez N95 zavolat videohovorom na N8 a vsetko fungovalo... Mne nejde akurat do hlavy preco to nefunguje na Honore. Inac na Slovensku som takto volal uz pred par rokmi a vsetko v pohode...
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Videohovory

Příspěvek od rbarat »

Hmm, tak o tom som nevedel. Nejde o nejakú špecifickú funkciu niektorých Nokia telefónov vyššej triedy?
Témou videohovorov toho typu ako píšeš sa nezaoberám, ale som si istý, že ak sa to teda hromadne používa, tak na to bude exitovať aj nejaká apka na markete.

Osobne som mal v rukch pomerne dosť telefónov Nokia, je pravda, že všetko nižšiu a max. strednú triedu, ale s týmto som sa nestretol. Momentálne mám ešte ako druhý telefón Nokia 6700.
Tam nič také nevidím. Tak predpokladám, že sa to týka len vybraných lepších modelov.

Len tak rýchlo som pozrel do marketu, podľa popisu: "The only free mobile Group Video Call service in the world! * Video call/Call any other Android, iPhones, iPod touches, Nokia and more ..."
By si možno mohol sksiť toto: https://play.google.com/store/apps/deta ... ring&hl=en
Naposledy upravil(a) rbarat dne pon 15. říj 2012 8:34:58, celkem upraveno 2 x.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
dongo
Stálý androiďák
Příspěvky: 57
Registrován: pon 15. říj 2012 7:31:11
Typ mobilu / ROM: Huawei Honor + Huawei G300
Tablet: Yarvik Tab310
Rom: ICS 4.0.3 B929(B937)
Bydliště: Bardejov

Re: Videohovory

Příspěvek od dongo »

Ak si nalistujem nejaky kontakt (momentalne mam v ruke N95), a dam volby, tak mi vyskoci podmenu a v nom je:
Otvorit
Hovor
Videohovor
...
takze si zvolim videohovor a je to. Samozrejmostou je ako pises, ze aj telefon na druhej strane musi podporovat videohovory.
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Videohovory

Příspěvek od rbarat »

Asi Ti zostane len hľadať na Google.

Ja som zadal otázku "n95 videohovor", vypadlo mi http://smartmania.cz/forum/viewtopic.ph ... 81&t=15275
Takže zrejme tebou popisovaný videohovor môže fungovať aj s Androidom, len treba naštudovať za akých podmienok.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
dongo
Stálý androiďák
Příspěvky: 57
Registrován: pon 15. říj 2012 7:31:11
Typ mobilu / ROM: Huawei Honor + Huawei G300
Tablet: Yarvik Tab310
Rom: ICS 4.0.3 B929(B937)
Bydliště: Bardejov

Re: Videohovory

Příspěvek od dongo »

mam taky pocit, ze to bude asi androidom, ktory videohovory v sieti nepodporuje. naozaj ostava asi len pohladat nejaku aplikaciu, ak by niekto o nejakej vedel, bol by som vdacny. samozrejme budem hladat aj ja nadalej a ked sa mi podari nieco najst, urcite sa podelim :)
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Videohovory

Příspěvek od rbarat »

Hmm, ono každý systém má niečo špecifické - iOS, Android, Nokia ekosystém, Microsoft...

Verím však, že pri naozaj množstve apiek na Google Play možno nájdeš, čo potrebuješ.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
Jarous1
Droid
Příspěvky: 1567
Registrován: čtv 09. čer 2011 15:53:14
Typ mobilu / ROM: Honor 8 Premium, FRD-L19 8.0.0.521(C432)
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi A1, Pie 10.0.9.0.PDHMIXM
Tablet: ASUS ZenPad 3s 10 LTE, Nougat WW_5.4.6

Re: Videohovory

Příspěvek od Jarous1 »

dongo píše:mam taky pocit, ze to bude asi androidom, ktory videohovory v sieti nepodporuje. naozaj ostava asi len pohladat nejaku aplikaciu, ak by niekto o nejakej vedel, bol by som vdacny. samozrejme budem hladat aj ja nadalej a ked sa mi podari nieco najst, urcite sa podelim :)
Jestli to Android opravdu nepodporuje netuším, ale pak by mne tedy zajímalo proč tu volbu "uskutečnit videohovor" mám u kontaktů ve svém LG OB také :D Nikdy jsem to ale nezkoušel, tak nevím co tím výrobce myslí a jak přesně to funguje. A datový paušál také nevedu, takže to vyzkoušení asi bude na někom jiném...
kolls
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: ned 19. čer 2011 21:09:04
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S3

Re: Videohovory

Příspěvek od kolls »

Videohovory funguji jen v 3G siti.
dongo
Stálý androiďák
Příspěvky: 57
Registrován: pon 15. říj 2012 7:31:11
Typ mobilu / ROM: Huawei Honor + Huawei G300
Tablet: Yarvik Tab310
Rom: ICS 4.0.3 B929(B937)
Bydliště: Bardejov

Re: Videohovory

Příspěvek od dongo »

tak ani po par mesiacoch sa mi nic nepodarilo najst... asi to nepojde, co? :evil:
Uživatelský avatar
friend155
Stálý androiďák
Příspěvky: 139
Registrován: čtv 29. pro 2011 20:18:53
Typ mobilu / ROM: Lenovo Vibe P1

Re: Videohovory

Příspěvek od friend155 »

kolls píše:Videohovory funguji jen v 3G siti.
presne tak videohovory fungujú ´´IBA´´v 3G sieti, pokiaľ maš vo fone vypnutu 3G sieť tak sa videohovor nepodarí uskutočniť.
pozn.:-zapnutá 3G sieť má oveľa väčšiu spotrebu energie, preto ju majiteľia fónov vypínajú.
hodinar kollar
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: sob 11. říj 2014 23:50:20
Typ mobilu / ROM: samsung galaxy note 3
Tablet: nexus 7

Re: Videohovory

Příspěvek od hodinar kollar »

Videohovory maju aj android telefony samsung. Mal som Galaxy1,2 a teraz mam note 3 a volam videohovorom aj na N95 a podobne.

Stretol som sa aj s cinskymi telefonami ktore to bezne maju. Boli to vsak kopie samsungu.

Ak niekto vie ktore android phony to podporuju dajte vediet. Viem ze HTC to urcite nema Sony a Asus tiez nie.
Odpovědět

Zpět na „Huawei Honor 1 - obecná diskuze“