Huawei Honor 1 - obecná diskuzeObnovenie zmazaného IMEI kódu telefónu

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Obnovenie zmazaného IMEI kódu telefónu

Příspěvek od rbarat »

Pri zmenách ROM, najmä ak skúšate neoriginálne, tzv. „Custom“ ROMky sa vám môže stať, že nechtiac prídete o IMEI kód vášho telefónu (http://sk.wikipedia.org/wiki/Internatio ... t_Identity). Huawei (rovnako ako zopár iných výrobcov) totiž nelogicky tento kód ukladá do časti pamäte ktorá môže byť premazaná. IMEI kód je jedinečný a jednoznačne identifikuje váš telefón v sieti operátora, preto je veľmi dôležitý. IMEI kód je vypísaný na štítku pod batériou, je to 15-miestna sekvencia čísiel. Číslo na štítku sa musí zhodovať s číslom uvedeným v menu telefónu „Nastavenia/Informácie o telefóne/Stav/IMEI“. Dostanete ho aj zadaním kódu na telefóne (ako pri vytáčaní čísla, zadávajte bez úvodzoviek) „*#06#“. Ak máte namiesto IMEI kódu len nulu, znamená to, že váš IMEI kód bol zmazaný. Telefón síce funguje, ale nie je to dobré.
Našťastie, IMEI kód sa dá obnoviť. Pripravil som pre vás tento návod. V telefónu je tzv. „Engineering menu“, kde sa dá ísť priamo do nastavení modemu. Ďalej musíme použiť program s názvom „DFS CDMA Toolhttp://mediafire.com/?6cvb51onwe3bh5t, v ktorom znovu zadáme IMEI kód. Ide o obmedzenú free verziu, na naše účely ale postačí.

Postup:
1. Otvorte „Engineering menu“ na telefóne vo vytáčaní hovoru zadajte kód (úvodzoviek): „*#*#2846579#*#*
2. Vyskočí menu v ktorom vyberte „Ponuka projektu/Background setting/USB port setting“, kliknite na „Manufacture mode“ a potom v okne čo vybehne kliknite na „Confirm
3. Kliknite na kláves Späť (v riadku funkčných kláves pod displejom) a ocitnete sa znovu v “Background setting“, vyberte „Qualcomm background open setting“ , potom „background open“, zadajte "0" a kliknite na „Confirm“ a znova „Confirm
4. Teraz odíďte z „Engineering menu“, kliknite na kláves späť
5. V menu telefónu „Nastavenia/Možnosti pre vývojárov“ zaškrtnite „Ladenie USB
6. Reštartujte telefón
7. Pripojte telefón k PC
8. Nainštalujte program DFS do PC s Windows XP (na Windows 7 som neskúšal), pri spustení si program pýta meno a heslo, polia necháme prázdne a pokračujeme. Program sa takto spustí vo free režime, ktorý nám ale postačí.
9. Keď sa program otvorí, kliknite na „Ports“, potom dvakrát na "dbAdapter Reserved Interface" a nakoniec dvakrát na hlásenie, ktoré sa objavilo v modrom riadku dolu v log okne
10. Pod tlačítkom „Ports“ v hlavnom okne programu je tlačítko „SPC“. Kliknite naň a čakajte pokiaľ sa v spodnom okne logu nezobrazí hlásenie „UNLOCKED DEVICE“. Potom kliknite na záložku „Programing". Vedľa okienka IMEI je tlačítko „Read“, kliknite naň – zistíte, že žiadne IMEI tam nemáte.
11. Zadajte svoj správny IMEI kód (nepomýľte sa) – nájdete ho na štítku pod batériou a kliknite na tlačítko „Write“. Počkajte na hlásenie v logu, že sa zápis vykonal (zeleným MODE CHANGE OK)
12. Odpojte telefón od PC
13. Znovu zadajte kód (bez úvodzoviek) “*#*#2846579#*#*
14. Potom znovu choďte do „Ponuka projektu/Background setting/USB port setting“, teraz vyberte „Normal mode“ a potvrďte kliknutím na „Confirm
15. Kliknite na kláves späť (v riadku funkčných klávesov pod displejom) a ocitnete sa znovu v “Background setting“, vyberte „OTP NV filter switch“ , vyskočí ponuka „OTP NV filter open“, kliknite na „Confirm
16. Stále sa nachádzate v menu “Background setting“, otvorte „Qualcomm background open setting“ a vyberte „background close“ a kliknite na „Confirm“ a potom znovu na „Confirm
17. Opustite „Engineering menu“ – kliknutím na funkčné tlačítko späť pod displejom
18. V menu telefónu „Nastavenia/Možnosti pre vývojárov“ vypnite „Ladenie USB
19. Reštartujte telefón
20. Hotovo skontrolujte IMEI kód v telefóne.
21. Ak ste všetko spravili správne, kód je na svojom mieste.

Táto metóda funguje spoľahlivo. Má len jednu chybu, po každom napálení novej ROM budete musieť postup zopakovať.

Teraz, keď je už IMEI na svojom mieste, môžete si ho odzálohovať, napr. utilitkou ToolBox5iromV1.0.4.2 - http://dopice.sk/4EP
V menu programu kliknite na IMEI Backup, neskôr, keď bude treba na IMEI Restore. Zálohu program vytvorí na SDkarte - vytvorí záložku 5irom.
:-) program pre svoju činnosť samozrejme potrebuje ROOT....

Návod vznikol prekladom a úpravou nemeckého a ruského návodu:
http://www.android-hilfe.de/root-hackin ... honor.html
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopi ... ry11086798
Vyskúšal som, funguje.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
candlee
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 19. zář 2013 9:54:27
Typ mobilu / ROM: galaxy s 3

Re: Obnovenie zmazaného IMEI kódu telefónu

Příspěvek od candlee »

da sa tento navod pouzit aj na samsung galaxy s III? neviem ako sa dostat do engineering menu
TomasT342
Robot
Příspěvky: 759
Registrován: ned 23. pro 2012 17:42:58
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 4X

Re: Obnovenie zmazaného IMEI kódu telefónu

Příspěvek od TomasT342 »

SGS3 nemá MTK procesor, takže nemá ani aplikaci MTK Engineering Mode.
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Obnovenie zmazaného IMEI kódu telefónu

Příspěvek od rbarat »

TomasT342, prosímťa nepleť tu ľudí. Aký Mediatek čipset? Huawei Honor má Qualcomm MSM8255T Snapdragon.
To „Engineering menu“, čo spomínam v návode ja, by malo fungovať na všetkých telefónoch s Qualcomm čipsetmi.
Na SIII-ke to nejde preto, že tá používa samsungácky čipset Exynos 4412 Quad.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
cosso
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: stř 24. zář 2014 16:11:01
Typ mobilu / ROM: Motorola Moto G 4G - Stock ROM

Re: Obnovenie zmazaného IMEI kódu telefónu

Příspěvek od cosso »

Dobry den.
Pri flashovani ROM-ky na moju Motorolu Moto G som si vymazal IMEI (niesu tam ziadne cisla je tam len napisane unknow)pri hladani nejakeho riesenia som nasiel tento navod ale mam problem pretoze sa nedostanem do engineering menu. Ked zadem na ciselniku kod *#*#2846579#*#* po zadani posledneho znaku (*) kod zmizne a nic sa nestane (neotvori sa engineering menu)Vedeli by ste mi poradit nejaky iny sposob ako by som sa tam dostal?Pripadne ako IMEI obnovit inym sposobom?
Telefom:Motorola Moto G LTE , stock romka+ROOT
Odpovědět

Zpět na „Huawei Honor 1 - obecná diskuze“