Huawei Honor 1 - obecná diskuze[ROM] [HUAWEI U8860] Android 4.0.3 B322+Emotion Ui (inšt.b.)

Autor tohoto vlákna
majosk
Stálý androiďák
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: huawei honor
Tablet: huawei mediapad

[ROM] [HUAWEI U8860] Android 4.0.3 B322+Emotion Ui (inšt.b.)

Příspěvek od majosk » úte 23. črc 2013 22:43:22

Najnovšia verzia ROM Androidu 4.0.3 B322 (obsahuje rozhranie Emotion Ui)
ROM B322 je najnovsia verzia ROM Androidu 4.0.3 pre Honor 1. Chronologické poradie vydania verzii:
969, 972, 977, 978, 913, 916, 919, 922, 923, 924, 925, 926, 927, 928, 932, 930, 935, 929ru, 937, 939, 322. (969 najstaršia, 322 najnovšia)

Verzia B322 je vnútorne podobná s B939, plus obsahuje navyše nový launcher Emotion Ui. Huawei v prípade, že sa vám Emotion Ui launcher nebude páčiť odporúča prechod na B939. Emotion Ui launcher je špecifický, nezobrazuje klasický zoznam ikon štandardného Android prostredia. Všetky ikony umiestňuje na plochy launchera. To nemusí vyhovovať každému, ale pre začiatočníkov to môže byť jednoduchšie na ovládanie. Huawei dáva Emotion Ui launcher do všetkých nových modelov telefónov. Aby ste tých ikon nemali na plochách veľa, môžete ich zoskupiť do záložiek (presunutím jednej ikony na druhú vznikne záložka, do ktorej môžete rovnako presunúť viac ikon).

2. verzia inštalačného balíka z 12.8.2013
Linky na stiahnutie:
1. http://uloz.to/xznFeA2b/b322-pack1-1-zip
2. http://www.edisk.sk/sk/stahni/12517/B32 ... .34MB.html
3. http://czshare.com/5497003/B322_pack1_1.zip
Pred rozbalením archívu a počas inštalácie dočasne vypnite antivírus, inak vám antivírus vymaže súbor mempodroid a potom vám nepôjdu viaceré postupy z návodu (súbor bez koncovky, iste nič nekalé v PC ani v telefóne nerobí). Archív rozbaľte na disk C: do adresára "C:\X" (aby správne fungovali spúšťané programy).

Archív obsahuje všetko potrebné:
- aktualizačné súbory v adresári "dload"
- naozaj veľmi podrobný návod na kompletnú inštaláciu
- ROOT a BUSYBOX - utility a návod na ROOTnutie telefónu
- klávesnice typické pre Huawei telefóny: Zadávanie Huawei, Touchpal (z B935) + všetky možné jazyky
- všetky jazyky sa dajú meniť priamo v menu telefónu - "Nastavenia/Jazyk a vstup/Jazyk"
- kópie potrebných free aplikácií z Google Play (hodí sa ak nemáte internet)

Známe chyby ROM:
- neviem o žiadnych

Ak sa budete chcieť z ROM B322 vrátiť k ROM B939, musíte nainštalovať špeciálne upravenú verziu B939 (súbor Downgrade.zip) z týchto liniek: http://en.ui.vmall.com/downloadhonor.html, http://uloz.to/x6wTQpW4/downgrade-zip, http://www.edisk.sk/sk/stahni/85661/Dow ... .59MB.html
Po nainštalovaní ROM B939 už pokračujte ďalej podľa návodu v inšt. balíku k ROM B939 - http://androidforum.cz/android-4-0-3-b9 ... 43781.html
Nemecká diskusia k ROM B322: http://www.android-hilfe.de/original-fi ... on-ui.html

Samotný Emotion Ui launcher a príslušné doplnkové aplikácie, si môžete stiahnuť aj samostatne a skúšobne nainštalovať aj do inej ROM. Ja som nainštaloval verziu 6.1.32 do ROM B939. Launcher vám prepíše pôvodnú verziu Huawei launchera 5.1.7. Ak by vám nový launcher nevyhovoval a chceli ste sa vrátiť naspäť, nainštalujte pôvodný launcher 5.1.7.
Verzia launchera: 6.1.32 - http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2291270, 6.1.31 - http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2315913, 5.1.7 z ROM B939 - http://uloz.to/x56zKTQT/hwlauncher-5-1-7-apk. Alternatívna možnosť je, že si pred inštaláciou pomocou programu, Backup All (Zálohovať všetko), máte ho v telefóne, odzálohujte všetky aplikácie. Keď nebudete s novým Emotion Ui spokojní, obnovte pôvodný launcher zo zálohy (obnoví sa aj s nastaveniami). Tým zasa dostanete ikony klasického prostredia Androidu.

Edit by rbarat: Keď som založil túto novú tému, musel som prepísať text pôvodného prvého príspevku od majosk (sorry inak to nešlo, fórum radí príspevky podľa času vzniku), pretože prvý príspevok novej témy musí obsahovať všetky potrebné úvodné informácie, linky a pod. Presunul som sem aj celú diskusiu, ktorú majosk pôvodne založil v nesprávnej téme k balíku ROM B939.

jikjik
Nové Androidě
Reputace: 0

Re:[ROM] [HUAWEI U8860] Android 4.0.3 B322 (Emotion Ui)

Příspěvek od jikjik » stř 24. črc 2013 8:48:28

tak jsem to tam vrazil :-) teda tu B322 no uvidime prvni dojem vypada dobře no ted co to uděla do večera z vydržibat. zatim je to 2 hod od instalace stahli se nějake aktualizace zitra napišu vic

rbarat
Moderátor
Reputace: 231
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: [ROM] [HUAWEI U8860] Android 4.0.3 B322 (Emotion Ui)

Příspěvek od rbarat » stř 24. črc 2013 12:47:10

Hlavný rozdiel medzi verziami B939 a B322 ICS+Emotion Ui by podľa informácií na webe mal byť v tom launcheri Emotion Ui.
Launcher dáva všetky ikonky na plochy spúšťača, nepozná klasický zoznam ikon, ako všetky ostatné launchery.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic

Autor tohoto vlákna
majosk
Stálý androiďák

Příspěvek od majosk » stř 24. črc 2013 21:47:21

Ahojte. Nainstaloval som najnovsi oficiálny ICS EUI B322 ktorý link som dal vyššie . Ak by som mal zhodnotiť za ten necelý deň používania musím uznať, že je po každej stránke táto ROM lepšia. Spočiatku som mal trošku problémy tj. Vždy keď som sa vrátil späť do menu z nejakej aplikácie, kým nabehli ikony ubehlo vždy 5 sekúnd no tento problém sa mi nakoniec podarilo odstrániť. Teraz neviem čo by som tejto ROM vytkol, tak začnem kladmi. Keďže som audiofil a vždy som sa sťažoval na zvuk už tohto modelu musím uznať že teraz sa to podstatne zlepšilo. Už keď som pripojil slúchadlá hneď som spozoroval zmenu, šum už skoro nepocut a zvuk je podstatne kvalitnejší. Dokonca aj nahrávanie zvuku je oveľa lepšie, predtým to bolo skoro nepoužiteľné ,dosť často keď som predtým telefonoval sa ľudia sťažovali že ma nepocuju a teraz to je OK. Fotoaparát foti výborne a pribudlo tam aj viac nastavení. Dokonca je tam aj možnosť vypnúť zvuk uzávierky. Celý systém je krásne svizny, no v mojom prípade ako som spomínal chvíľu trvalo kým systém usadol. Skúšal som aj hru Minion Rush ktorá mi predtým stále padala hneď na začiatku, no teraz to nabehlo hneď na 1x a vôbec to neseká. Widget počasie je teraz bohatšie a oveľa rýchlejšie. Nejaký čas som si nevedel zvyknúť na nové prostredie EMUI, no musím uznať že má o dosť veľa nastavení a podľa mňa ak sa s tým človek vyhraje nastaví si to tak ako chce. Je tam veľmi veľa detailov ktoré vás určite potesia, najlepsie bude ak si každý vyskúša sám a nechá si čas na testovanie je tam toho naozaj veľa čo v EMUI pribudlo. Predovšetkým vás poteší notifikacna lišta kde je ešte raz toľko ovládacích prvkov ako predtým. Poteší aj taká drobnosť ak pri zamknutej obrazovke stlacite menu zasvieti na čas ktorí drzite led dióda. Celý systém je prekvapivo veľmi kvalitne preložený do slovenčiny. Na zamknutej obrazovke pribudlo znova fotoaparát, volanie, sms, zámok a viete si tam posúvať aj počasie... no je tam toho ozaj veľa. Jedine čo teraz neviem posúdiť je výdrž batérie ak bude držať tak ako stará ROM určite ostanem pri tejto novej. Dalo by sa ešte veľa písať no myslím že bude lepšie keď vyskusate sami.

Odoslané z HUAWEI MediaPad    

jikjik
Nové Androidě

Příspěvek od jikjik » čtv 25. črc 2013 0:00:05

ahoj majosk chtel bych zjistit jak jsi docilil že se ti hned oběvy ty ikony ja stale čekam těch 5 sekund jinač jak pišeš spoustu nastaveni a užitečnych kravin :-)) no baterka tak ted koukam 13 hod v provozu a mam jen 40 procent bat no vidime mam odeslanych asi 22 sms 8 min hovor no hrani si s fotakem a programem na fotky a připojen asi 1 hod přes wi-fi a asi 4 hod mobilninet (psani na fecebooku )

rbarat
Moderátor

Re: [ROM] [HUAWEI U8860] Android 4.0.3 B322

Příspěvek od rbarat » čtv 25. črc 2013 6:23:59

Ten pomalý nábeh ikon môže spôsobovať starý problém Honora - málo RAM pre spúšťanie aplikácií. Keď telefón potrebuje RAM, jednoducho zavrie aj launcher. Ten sa potom následne musí znovu nahrávať do RAM a to spôsobuje tú 5s pauzu. Tento problém nevyrieši žiadna nová ROM, jednoducho 360MB je pre novšie verzie Androidu málo. Dá sa to čiastočne zlepšiť tak, že obmedzíte množstvo aplikácií, ktoré sú trvale umiestnené v RAM. Čím viac voľnej RAM, tým väčšia šanca, že sa launcher neuzavrie. Avšak pri tam malej RAM k tomu zatváraniu launchera bude sem-tam dochádzať. S tým súvisí aj to, čo napísalk majosk, že sa mu telefón "usadil", teda že už na ikony vždy nečaká - zrejme nemá v telefóne aplikácie, ktoré mu "zožrali" drahocennú RAM a launcher sa mu potom tak často neuzatvára. Už som to tu písal x-krát. Ak si budete kupovať nový telefón, iste trvajte na tom, aby mal 1GB RAM.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic

Autor tohoto vlákna
majosk
Stálý androiďák

Příspěvek od majosk » čtv 25. črc 2013 7:55:31

pre jikjik : tento problém mi náhodou pomohla odstrániť aplikácia antutu aby som v nej vedel spustiť test nútila ma niečo urobiť v nastaveniach. Tak tu je návod myslím že potom prestaneš riešiť aj RAM. Pojdes teda na : nastavenie-viac...-možnosti pre vývojárov -neuchovať aktivity - a tu je aj riešenie problému táto možnosť nesmie byť zafajknutá !!! Po tomto úkone sa vrátiš z aplikácií okamžite žiadne 5 sekundy. Áno občas sa to stane ale je to 1 ku 20. Zlepšilo sa týmto aj odomykanie obrazovky, reaguje hneď na stlačenie vrchného tlačidla a pri samotnom odomknutí to už nelaguje. Mne to ozaj odstránilo viac problémov V minulosti keď som používal výbornú apku moon+reader,ak som v nej vytvoril záložku a ak som chcel na ňu prejsť tak ma hneď vyhodilo z knihy a teraz to už konečne funguje. Aj pri aplikácii Caynax A6W (apka na cvičenie) ma predtým vždy vyhodili teraz to funguje. Teraz nejak už ani neriesim veľkosť RAM, pretože mi všetko funguje a bez lagu, táto ROM tu mala byť skôr. Ak niekoho zaujíma koľko mám volnej RAM tak cca 80mb. Nemám Root ani som nerobil čistú inštaláciu to znamená, že som si urobil zálohu kontaktov nastavení ai. ale aj aplikácií. Ak sa chcete ešte veľmi hrať z veľkosťou voľnej RAM tak môžte skúsiť ísť znovu do nastavení - limit procesov na pozadí - a tu mám ja nastavené - štandardný limit - Ak chcete mať viac voľnej RAM skúste dať počet bežiacich apk na pozadí 2 potom som mal asi 100mb voľnej RAM , no to som skúšal len krátko, takže skúste skúšať aj ostatný aké budete mať skúsenosti. Inak čo sa baterky týka cez noc mi nezobralo ani o1% menej takže zatiaľ spokojnosť. Skúsim ešte ak si urobím miesto na SD naistalovat hru Real Racing 3 som zvedavý či teraz to už pôjde :-)

rbarat
Moderátor

Příspěvek od rbarat » čtv 25. črc 2013 8:30:41

Ako píše majosk, vyskúšajte viacerí a napíšte svoje skúsenosti... ;)
Inak BTW, mne Real Racing 3 ide dobre aj na ROM B939 - http://androidforum.cz/android-4-0-3-b9 ... 43781.html
Takisto na B939 nemám problémy s odomykaním obrazovky, reakciou na stlačenie vrchného tlačidla, ani pri odomknutí displeja mi to nelaguje.
Čo si používal za ROM? Ak Ti RR3 pôjde aj na B322 bude to dôkaz, že tie ROM sú si vnútorne idntické. Mal by fungovať aj ROOT a iné veci z môjho vyššie uvedeného balíka k B939.
Fakt že ROM B939 a B322 sú rovnaké, (až na Emotion Ui launcher) podľa mňa dokazuje aj to, že Huawei v prípade, že sa vám Emotion Ui launcher nebude páčiť odporúča prechod na B939..

Osobne ma ten nový launcher neoslovil, je to na mňa príliš veľká zmena oproti klasike. Ale pre iných to môže byť OK, teda hlavne pre začiatočníkov je to iste jednoduchšie. :) Na druhú stranu, kto by chcel klasiku, môže si doinštalovať iný launcher, kde ikony "na spodu" bude mať, napr. Apex, Nova a pod.

G3nius
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S4

Příspěvek od G3nius » čtv 25. črc 2013 10:36:14

Zdravím viete mi poradit, ktorá je najstabilnejsia a najrýchlejsia Rom-ka? Mám stock

rbarat
Moderátor

Příspěvek od rbarat » čtv 25. črc 2013 11:16:20

Tu sú inštalačné balíky na tri posledné ROM (sú uvedené v chron. poradí), ktoré boli všetky dobré:
1. B929 - http://androidforum.cz/android-4-0-3-b9 ... 38528.html
2. B937 - http://androidforum.cz/android-4-0-3-b937-t40477.html
3. B939 - http://androidforum.cz/android-4-0-3-b9 ... 43781.html
4. B322 - viď prvý príspevok
V každom z balíkov je všetko potrebné na inštaláciu a nastavenie telefónu tak, aby podával čo možno najlepší výkon. A veľmi podrobný návod v slovenčine. Z prvých troch ROM je podľa mňa najlepšia posledná verzia B939, lebo má najnovšie jadro 00063 a ovládače, vďaka čomu na nej idú aj hry, čo predtým nešli (RR3). Nechal som ju ako poslednú mojom Honore a mne funguje už pomerne dlho bez akýchkoľvek problémov.

Teraz tu máme novú B322, ktorá by mala byť vnútorne (jadro, drivery) identická s B939, ale obsahuje navyše nový Huawei launcher Emotion Ui. B322 som zatiaľ neinštaloval, lebo už mám iný telefón, môj Honor som posunul manželke. Časom jej túto poslednú nainštalujem. Pri tom pripravím rovnaký komfortný inštalačný balík ako pre predchádzajúce verzie ROM.

Autor tohoto vlákna
majosk
Stálý androiďák

Příspěvek od majosk » čtv 25. črc 2013 11:37:45

To rbarat : problém s uzamykanim a horným tlačidlom som mal v tejto najnovšej ROM s EMUI no ako som spomínal to čo som urobil v nastaveniach tj zrušil tu fajku tak naozaj všetko funguje výborne a rýchlo. Predtým som mal rusku 929 bola dobrá , mal som problém s aplikáciami čo som vyššie spomínal hry ako RR3 som síce naistaloval ale hneď spadli. Mám podozrenie že som tu možnosť mal zafajknutu aj v B929 a preto mi blbli hry a tie aplikácie čo som spomínal no to už neviem povedať naisto. Inak ešte k prostrediu EMUI ja osobne som si čo najviac prispôsobil tak aby sa podobal tej starej ruskej a celkom sa mi to podarilo :-D ,myslím že tých možnosti nastavenia vzhľadu je tam pozehnane.

rbarat
Moderátor

Příspěvek od rbarat » čtv 25. črc 2013 12:34:51

No medzi ruskou B929 a poslednými verziami B939/B322 je pomerne veľký rozdiel, sú tam rozdielne drivery a jadrá 00062 vs. 00063. Preto aj mne ten Real Racing ide a Tede nešiel (lebo si mal staršiu verziu ROM). Takže Tvoje odporúčané nastavenie pre B322 pridám do prvého príspevku ako návod pre iných. Čo sa týka ROOTnutia a optimalizácií mal by fungovať postup z návodu v balíku k verzii B939, čo som uviedol aj do prvého príspevku. Tak super, že Huawei nezabúda ani na 2 roky starý model ;) .

Fakt že ROM sú rovnaké, (až na Emotion Ui launcher) podľa mňa dokazuje aj to, že Huawei v prípade, že sa vám Emotion Ui launcher nebude páčiť odporúča prechod na B939.

1ubos
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Huawei Honor U8860

Příspěvek od 1ubos » čtv 25. črc 2013 22:14:56

Ahoj,

Delší dobu jsem používal Miui ROM, ale bylo to dost pomalé tak jsem se rozhodl pro změnu.
Stáhnul jsem tuto ROM, do rootu SD karty jsem nahrál adresář dload a pomocí Volume+, Volume-, Power jsem ROMku nainstaloval. Vše mi naběhlo bez problému, přihlásil jsem se pomocí svého Gmail účtu a pokračovat jsem dle návodu, který je u [ROM] [HUAWEI U8860] Android 4.0.3 B939 (inštalačný balík).

Úspěšně jsem prošel do fáze start.bat => 1 => 9 => 5 => restart CWM => "2 files pushed, 0 files akipped" => enter => proces se v pořádku ukončil. V CWM jsem zvolil možnost "reboot system now" a telefon začal nabíhat. Bohužel už nenaběhl a nemohu se přes tento stav dostat. Stalo se Vám to už někomu?

Díky moc.

Autor tohoto vlákna
majosk
Stálý androiďák

Příspěvek od majosk » čtv 25. črc 2013 22:37:36

Hore v príspevku som dal link na oficiálnu stránku kde môžeš stiahnut novú ROM ktorú si stiahol asi aj ty. No postupoval som inak ako ty. Pod linkom na stiahnutie je video na inštaláciu tejto ROM. Už som viackrát instaloval ROM, no táto sa instalovala asi najľahšie v podstate sa všetko robilo samo. Tým netvrdím že si urobil niečo zle no mne to prešlo hneď na prvýkrát ...

jikjik
Nové Androidě

Příspěvek od jikjik » pát 26. črc 2013 0:07:36

pro: 1ubos
tohle se mne stalo take ale prolezl jsem forum a našel http://androidforum.cz/z-ejm-nepovedeny ... 40102.html tot mne zachranilo no dik rbarat

no jak se to seklo přeinstaloval jsem to udělal root po tomto zasahu jsm zjistil že v reproduktoru je slyšet šum a druha strana mne špatně slyši

1ubos
Nové Androidě

Příspěvek od 1ubos » pát 26. črc 2013 7:22:50

jikjik píše:pro: 1ubos
tohle se mne stalo take ale prolezl jsem forum a našel http://androidforum.cz/z-ejm-nepovedeny ... 40102.html tot mne zachranilo no dik rbarat

no jak se to seklo přeinstaloval jsem to udělal root po tomto zasahu jsm zjistil že v reproduktoru je slyšet šum a druha strana mne špatně slyši
Ahoj, tohle není řešení mého problému. Samozřejmě, že ROM mohu kdykoliv přeinstalovat, ale jakmile se potom snažím telefon rootnout pomocí návodu, tak se to po restartu dostane jen přes uvítací znělku huawei a pak to zůstane zatuhlý na logu.

jikjik
Nové Androidě

Příspěvek od jikjik » pát 26. črc 2013 7:40:47

1ubos jak tak koukam nebude chyba tady ? start.bat => 1 => 9 => 5 => ma to byt start.bat => 1 => 9 => 0 => restart start.bat => 1 => 5 => 0 => restart pravě takto (start.bat => 1 => 9 => 5 =>) jsem rootnul a taky sem zmrzl

rbarat
Moderátor

Příspěvek od rbarat » pát 26. črc 2013 7:46:49

Ahojte, takže v tejto ROM to zrejme nefunguje v jednom kroku, takže to overím a do návodu dám vyššie uvedenú alternatívu. Pri B939 však uvedený postup fungoval. Bod č.5 prepisuje aplikáciu pre zobrazovanie batérie. Ešte mám otázočku. Je tejto ROM aj pôvodný Androidový web browser alebo len Chrome?

Autor tohoto vlákna
majosk
Stálý androiďák

Příspěvek od majosk » pát 26. črc 2013 9:01:21

Sú tam obe prehliadače základný android aj chrome

rbarat
Moderátor

Re: [ROM] [HUAWEI U8860] Android 4.0.3 B322+Emotion Ui (inšt

Příspěvek od rbarat » pát 26. črc 2013 9:47:56

Prvá verzia inštalačného balíka je pripravená, prepísal som aj prvý príspevok témy. Nepredpokladám, že na trafíte na nejaký problém, ale ak náhodou nájdete v návode nejakú nepresnosť napíšte sem alebo mi pošlite SS z popisom problému, opravím to v novej verzii. Upravil som spôsob ROOtnutia v zmysle ohlasov z diskusie vyššie, ale držal som sa pôvodného postupu, na ktorú ste zvyknutí z predchádzajúcich balíkov. Ak by ste s tým mali problémy, mám v zálohe alternatívny postup ROOTu.

1ubos
Nové Androidě

Příspěvek od 1ubos » pát 26. črc 2013 15:37:43

jikjik píše:1ubos jak tak koukam nebude chyba tady ? start.bat => 1 => 9 => 5 => ma to byt start.bat => 1 => 9 => 0 => restart start.bat => 1 => 5 => 0 => restart pravě takto (start.bat => 1 => 9 => 5 =>) jsem rootnul a taky sem zmrzl
Díky za tvoji radu. ROM jsem znovu nainstaloval => povolil jsem Ladění USB.

Následně:
start.bat => 1 => 9 => 0 => Restart telefonu
--- telefon naběhl a na plochu přibyla aplikace Superuser ---

start.bat => 1 => 5 => Telefon se dostal do Recovery a v aplikaci vyběhlo:

Kód: Vybrat vše

Kopiere twicks.

syncing /system...
push Z:\MOD\system/app ....
push Z:\MOD\system/framework ....
2 files pushed. 0 files skipped.
2738 KB/s (16135538 bytes in 5.754s)
syncing /data...
cannot open 'Z:\MOD\sr/': No such file or directory

Wahrscheinlich etwas ist schief gegangen.
Cancel......Fehler.

Pokačujte stisknutím libovolné klávesy...
Po stisknutí libovolné klávesy aplikace spadne a na telefonu dám reboot system now
...
Logo Huawei => znělka => Logo Huawei a opět jsem v pr****. Dělám něco špatně?

1ubos
Nové Androidě

Příspěvek od 1ubos » pát 26. črc 2013 15:44:23

^^^ Předpokládám, že to už je instalace jen toho Battery modu, že? Kromě toho, že to ukazuje stav baterie v % to nic jiného nedělá?

rbarat
Moderátor

Příspěvek od rbarat » pát 26. črc 2013 17:25:56

Tá voľba č.5 inštaluje len ten Battery mod, teda zobrazovanie batérie v %-tách, nič iné to nerobí. Ak chceš, pozri si návod z balíka, ktorý som dnes nahral, linka je v prvom príspevku, je tam popísaný trochu iný spôsob inštalácie Battery modu, cez CWM menu.

Som zvedavý, či budeš s týmto iným spôsobom inštalácie úspešný. Prípadne, keď budeš v tom CWM skús tam ešte zadať voľbu na vymazanie cache.
Battery mod funguje tak, že prepisuje pôvodný systémový súbor SystemUI.apk modifikovanou verziou. Tento spôsob bez problémov fungoval v ROM B929, B937 aj B939.
Zatiaľ si prvý, komu to v ROM B322 nejde. Ak by to robilo problémy viacerým, vyhodím to z návodu a balíka. Budem rád, keď napíšete viacerí svoje skúsenosti.
V návode v balíku sa "Battery mod" inštaluje samostatne v bode č.16.

jikjik
Nové Androidě

Příspěvek od jikjik » sob 27. črc 2013 8:21:07

ups :D 1ubos teda ano ta 5 da jen baterku v procentech ja ji ještě neinstaloval
no jak koukam zatim nebudu :-)
mam tel. 20 hod v provozu a zustava mi 52 procent když vemu že vlastně cely den zapnute data až do pul noci tudiž 12 hod v kuse k tomu jsem si to ještě ruzně nastavoval asi 4 hovory po 3 min. a 12 sms

zatim řikam ano oproti B939 kde jsem při stejnem provozu možna i menšim byl večer na nějkych 40 procentech a nekdy i niž

akorat RABAT prosim tě použivam facebook mesengr a mam pocit jak zamknu obrazovku a po čase jdu zpět na messengr tak to znovu načita internet je to tou ramkou nebo mam hledat problem jinde dik

rbarat
Moderátor

Příspěvek od rbarat » sob 27. črc 2013 12:28:39

K tomuto: "použivam facebook mesengr a mam pocit jak zamknu obrazovku a po čase jdu zpět na messengr tak to znovu načita internet" sa neviem celkom vyjadriť, lebo facebook vôbec nepoužívam, tak celkom nerozumiem, čo to robí. Skús to trochu popísať.

Keďže je ten Battery mod problematický do prvého príspevku som nahral novú verziu návodu, kde som ho vynechal.

jikjik
Nové Androidě

Příspěvek od jikjik » ned 28. črc 2013 9:53:43

no k tomu messengru připada mi že pokažde když tel uzamknu a po čase plus minus 20min jak by se tel znovu přihlašoval na net že prostě jak ho zamknu tak jak bych i vypl data

rbarat
Moderátor

Příspěvek od rbarat » ned 28. črc 2013 10:51:35

Skús zrušiť to nastavenie čo tu radil majosk, mozno to robí to:
"Pojdes teda na : nastavenie-viac...-možnosti pre vývojárov -neuchovať aktivity - a tu je aj riešenie problému táto možnosť nesmie byť zafajknutá !!! Po tomto úkone sa vrátiš z aplikácií okamžite žiadne 5 sekundy. Áno občas sa to stane ale je to 1 ku 20".

megashark
Nové Androidě

Příspěvek od megashark » čtv 01. srp 2013 17:06:42

Ahoj. Nějak mi není jasné jak správně nainstalovat BATTERY MOD.? Zkoušel jsem to stejně jako 1ubos (dle staršího návodu) a dopadl taktéž jako on. Tedy neúspěchem. V novějším návodu jsem, ohledně battery modu nic nenašel?! V bodě 16. v návodu je uvedeno "Hotovo, reštarujte telefón". Poradí mi někdo, kdo to zvládnul. Díky

rbarat
Moderátor

Příspěvek od rbarat » pát 02. srp 2013 20:10:34

Battery mod na ROM B322 jednoducho nefunguje, preto som ho vyhodil z navodu (pokusim sa to doriesit). Preto sa ho nepokusajte instalovat! Ak chcete Battery mod, nainstalujte si ROM B939, ktora ma vyhodu aj v nizsej spotrebe RAM. Medzi oboma ROM B939 a B322 je rozdiel len v tom launcheri "emotion Ui". Moj osobny nazor je, ze nic moc, ale niekomu sa pacit moze. Starsi launcher v B939 "zerie" menej RAM.

megashark
Nové Androidě

Příspěvek od megashark » pát 02. srp 2013 22:29:03

OK. Díky za odpověď. Už jsem si začínal myslel že neumím číst s porozuměním textu. :lol:

Odpovědět

Zpět na „Huawei Honor 1 - obecná diskuze“