Xperia PlaySE Xperia Play

triscene
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: SE Xperia Play

Re: SE Xperia Play

Příspěvek od triscene » čtv 17. led 2013 21:21:15

ahojte, taka otazka aj pre kolegov zo Slovenska, ide vam v pohode 3G pripadne HSPA? mam Telekom a stale sa mi pripaja len cez Edge.
konkretne mam R800i a Xperia Play bola ponukana Telekomom koncom 2011 tak sa mi moc nechce verit ze by nemala podporu 3G pripadne nemala frekvenciu na ktorej fici Telekom.

sharal
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Sony Ericsson Xperia Play
Mobil 2 / ROM: Gigabyte GSmart Roma R2 PLUS

Příspěvek od sharal » čtv 17. led 2013 22:04:28

Já sice používám jenom Wi-Fi, ale kámoš má 3G od O2 a funguje mu to dobře. Bude to chyba na straně operátora, nebo špatný nastavení.

triscene
Nové Androidě

Příspěvek od triscene » čtv 17. led 2013 22:30:26

sharal píše:Já sice používám jenom Wi-Fi, ale kámoš má 3G od O2 a funguje mu to dobře. Bude to chyba na straně operátora, nebo špatný nastavení.
bol som u operatora a aj mi urobili restart a vidia ze vsetko je v poriadku, baba dala kartu do svojho telefonu a vyhodilo jej H-acko, mne ukazuje len E (Edge) a na sekundu obcas preklikne G asi GPRS. ako myslis v nastaveniach?
mam tam klasicky Gingerbread, mam tam Root.

v nastaveniach mobilnej siete som dnes aj zrusil nazvy pristupovych bodov na povodne, polozka ostala prazdna a cez Sony Ericsson - Internetove nastavenia som natiahol nastavenia, ale su rovnake ako boli a stale mam iba E.
mas nejaky napad? :)

sharal
Stálý androiďák

Příspěvek od sharal » čtv 17. led 2013 23:00:45

Asi moc nepomůžu, já opravdu využívám jenom Wi-Fi, ale vim na 100% že kámošovi jde 3G, jen nevim jakýho má operátora, myslim že O2, já mam Vodafone. Mam taky 2.3.4 root. Co jsem se koukal do nastavení Menu -> Nastavení -> Bezdrátové připojení a sítě -> Mobilní sítě -> Siťoví operátoři -> zde ti to zobrazí dostupný sítě, mam tam normálně 2G Vodafone a 3G Vodafone a když klinu třeba na to 3G, zobrazí se mi "Přihlášení k síti proběhlo úspěšně", takže 3G rozhodně fungovat musí (Xperia Play ho jinak normálně podporuje), zkus to najít zde v nastavení jak jsem ti napsal, můžeš si tam vybírat sítě. Doufam že Ti to aspoň trochu pomůže :)

triscene
Nové Androidě

Příspěvek od triscene » čtv 17. led 2013 23:02:40

sharal píše:Asi moc nepomůžu, já opravdu využívám jenom Wi-Fi, ale vim na 100% že kámošovi jde 3G, jen nevim jakýho má operátora, myslim že O2, já mam Vodafone. Mam taky 2.3.4 root. Co jsem se koukal do nastavení Menu -> Nastavení -> Bezdrátové připojení a sítě -> Mobilní sítě -> Siťoví operátoři -> zde ti to zobrazí dostupný sítě, mam tam normálně 2G Vodafone a 3G Vodafone a když klinu třeba na to 3G, zobrazí se mi "Přihlášení k síti proběhlo úspěšně", takže 3G rozhodně fungovat musí (Xperia Play ho jinak normálně podporuje), zkus to najít zde v nastavení jak jsem ti napsal, můžeš si tam vybírat sítě. Doufam že Ti to aspoň trochu pomůže :)
jj to som pozeral, ukazuje mi rovnako ako pri Telekome, O2 aj pri Orange 2G, prihlasit ma samozrejme ide len do Telekomu :)
divne :/

sharal
Stálý androiďák

Příspěvek od sharal » čtv 17. led 2013 23:24:53

Jestli tam nemáš 3G tak ji operátor nepodporuje, což je nepravděpodobný. Spíš si mimo signál, prostě v lokaci kde se nacházíš nemá 3G podporu. Jestli jsi na vesnici nebo v nějakym menším městě, nedivil bych se. I když u nás to O2 má 3G signál už i v některých "méně obydlených oblastech" :D

triscene
Nové Androidě

Příspěvek od triscene » pát 18. led 2013 9:55:14

sharal píše:Jestli tam nemáš 3G tak ji operátor nepodporuje, což je nepravděpodobný. Spíš si mimo signál, prostě v lokaci kde se nacházíš nemá 3G podporu. Jestli jsi na vesnici nebo v nějakym menším městě, nedivil bych se. I když u nás to O2 má 3G signál už i v některých "méně obydlených oblastech" :D
som z Bratislavy a ked tu kartu dala do svojho Sony tak jej isiel net cez H :)
ja ked si dam hladat svojho operatora tak mi ukaze vedla jeho nazvu iba 2G.
na zaklade rad technika Telekomu som prepol siet len na WCDMA a nie dualny ani GSM a stratil som kontakt so sluzbami a nejde mi ani vyhladat. hmm..

sharal
Stálý androiďák

Příspěvek od sharal » pát 18. led 2013 11:24:52

Nevim ale telefon to rozhodně umí, asi jako každej normální smartphone, tim to nebude. Bude tam nějaká porucha v nastavení nebo nejspíše problém na straně operátora :D

triscene
Nové Androidě

Příspěvek od triscene » pát 18. led 2013 13:02:42

no tak zistil som ze to bude v telefone, skusil som O2 simku od kamosa a WCDMA mu islo vybrat ale stratil signal providera, naopak svoju Telekom kartu som hodil do jeho telefonu, vybral som WCDMA a preplo mu na H a ide v pohode..
povodne nastavenia som zresetoval, teraz skusim factory settings, ci to helfne

Odpovědět

Zpět na „Xperia Play“