Xperia PlayTelefon blbne a zamrzá

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
PrCeKcZeCh
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Sony Ericsson Xperia Play

Telefon blbne a zamrzá

Příspěvek od PrCeKcZeCh » čtv 28. úno 2013 17:09:45

Zdravím.Asi 2 týdny mi telefon ležel na stole v obale ,protože jsem měl rozbitou nabíječku.Teď jsem si koupil novou a mám další problém.

Telefon příšerně blbne,když zapínám telefon,tak displej vypadá,jako kdyby byl rozbitý(furt se tam nesmyslně mýchají barvy,někdy,jak bývalo u starších televizí,když se například nechytal signál,jak se na obrazovce zobrazoval šum,tak to se mi také stává,nebo se mi ukazují takové barevné čáry,které pokud se objeví,tak telefon zamrzne a musím odemknout a zamknout telefon)což je značně nepohodlné,stáva se to ať u hraní,nebo pokud jsem i normálně v menu.Navíc se některé hry sekají mnohem více než normálně.

Teď se mi stala další věc,nevím jestli to s tím souvisí.Ale jedno sluchátko,teď hraje mnohem hlasitěji než kdy dříve a to mnohokrát hlasitěji,když poslouchám,tak mám pocit že ohluchnu,ovšem na to si nestěžuji,mám rád hodně hlasitou hudbu .. Zvláštní je,že před chvílí to sluchátko hrálo příšerně potichu.
Tak to sluchátko,už je v pořádku a hraje jako před tím(bohužel).

EDIT : Zapomněl jsem ještě dodat,že jsem telefon několikrát vypínal,zkoušel jsem i mnohokrát vyndat a zandat baterii ovšem nepomohlo to.
A pokud ten telefon zamrzne u hry,tak telefon reaguje a hra běží dál,slyším jak jdou zvuky,že beru mince a že jsem se "rozsekal"(u Subwayu)..

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 199
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Telefon blbne a zamrzá

Příspěvek od ludekbrno » čtv 28. úno 2013 19:12:29

To je HW problém, reklamace to jistí.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Tomáš
Androiďák!
Reputace: 5
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 3
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S III mini
Tablet: Samsung Galaxy Tab 7.0 Plus
Rom: AOSPA

Příspěvek od Tomáš » čtv 28. úno 2013 19:16:58

Určitě reklamace ještě se zeptám nekoupal si náhodou ten mobil?Ale pokud ne tak ta reklamace protože tohle je nějakej vadnej kus či co.
Na poděkování je to tlačítko v pravém dolním rohu
Samsung Galaxy Note 3 - Tweaked S5 Base/Note 4 style ROM
Samsung Galaxy Tab 7.0 Plus - CyanogenMod 12 ROM

Autor tohoto vlákna
PrCeKcZeCh
Nové Androidě

Příspěvek od PrCeKcZeCh » čtv 28. úno 2013 21:58:38

Ten telefon jsem měl od Vánoc a žádný problém nebyl,maximálně se ihned po chvíli rozbila nabíječka a nakonec i USB.Než jsem objednal nabíječku a než došla uběhlo 14 dní,kdy telefon volně ležel na stole,takže nevím jestli je to vadným kusem.

Každopádně,pokud telefon vypnu,vyndám baterku,zase zapnu,jdu do nastavení a vypnu vše co se dá(vč. Systém Android atd.) tak telefon na hrách jede bez problému klidně i 15 min.(normálně zamrzne klidně i po minutě).

Ale asi mi nic jiného než reklamace zbývat nebude.

Na jiném fóru mi poradili,že bych měl buď aktualizovat systém,ještě něco mi ohledně systému poradili,to už si bohužel nepamatuji.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pát 01. bře 2013 6:39:03

Pokud ti to se stejným systémem jelo dřív dobře, není důvod, aby to s ním nejelo i dál :-) Samotný systém se nemá jak pokazit, pokud nemáš root a v systému se nevrtáš. Bohužel to je hrozně módní rada "přehraj ROM", ovšem spousta lidí ji napíše na jakýkoliv problém, aniž by použili mozek a zamysleli se, jestli v daném případě může vůbec být chyba v systému. A v 90% nemůže, protože běžný uživatel ani jeho aplikacd nemají do systému přístup.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
PrCeKcZeCh
Nové Androidě

Příspěvek od PrCeKcZeCh » pát 01. bře 2013 15:03:08

Tak mi bohužel asi nezbývá nic jiného,než reklamace a doufat,že mi ji přijmou.Se systémem atd. jsem nic nedělal a nastavení také neměnil,telefon jsem projížděl antivirem,ale žádný problém nenašel.

A pokud by mi reklamace nebyla přiajata,jedná se o závažnou vadu,nebo o nějakou která půjde snadno a levně opravit ?

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pát 01. bře 2013 15:09:26

Ještě určitě zkus obnovu továrního nastavení. Pokud se to bude opakovat dál, tak jedině reklamace. Přijmout ji samozřejmě ze zákona musí, jestli je ještě v záruce. Bohužel to nic levného není, je to na výměnu celé základní desky, protože samotné součástky už dnes servisy nemění.

Autor tohoto vlákna
PrCeKcZeCh
Nové Androidě

Příspěvek od PrCeKcZeCh » pát 01. bře 2013 15:12:23

A jak to tovární nastavení obnovím ? Omlouvám se,ale telefonům moc nerozumím.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pát 01. bře 2013 15:34:42

V základním menu nastavení androida. Mělo by to být pod položkou "ochrana osobních údajů". Ale pozor, smaže se tím naprosto všechno kromě věcí na SD kartě.

Autor tohoto vlákna
PrCeKcZeCh
Nové Androidě

Příspěvek od PrCeKcZeCh » pát 01. bře 2013 15:51:11

Děkuji,právě jsem dočetl na Googlu článek o té obnově,abych věděl jak na to a že to smaže všechna data jsem si vědom.

Neznáte nějaký server(nejlépe v Češtině)kam se dají ukládat data z telefonu a potom je zase stáhnout ?

Autor tohoto vlákna
PrCeKcZeCh
Nové Androidě

Příspěvek od PrCeKcZeCh » pát 01. bře 2013 18:20:53

Tak jsem telefon uvedl do Továrního nastavení a vypadá to,že telefon už tolik nezamrza-seká se a někdy se tam objeví i ty čáry,ale jinak v pohodě.

Ale nechce se načíst SD karta.Načtou se foografie atd. ale jinak nic ..

EDIT : Tak to blbne zase stejně,navíc už ani ta SD karta se nechce načíst..Blbne to mnohem víc než před tím,takže reklamace ?

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pát 01. bře 2013 19:57:40

Ještě zkus kartu vytáhnout a provozovat nějakou dobu bez ní. Aby nakonec nebyl problém jen v ní.

Autor tohoto vlákna
PrCeKcZeCh
Nové Androidě

Příspěvek od PrCeKcZeCh » sob 02. bře 2013 13:23:05

Tak jsem u karty také obnovil tovární nastavení a jede.
Ale teď jsem přišel na něco hodně zajímavého.Ten telefon jede naprosto bez problému,pokud je klávesnice visunutá,takže to bude nejspíše hardwarový problém.

zero112
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: xperia play

Příspěvek od zero112 » pon 20. led 2014 20:04:45

sakra mam ten isty problem :( ako to opravim?? prosim o radu

LivArt
Terminátor
Reputace: 247
Typ mobilu / ROM: Xiaomi MI5 HavocOS
Mobil 2 / ROM: SGS4 + SGS6
Twitter: https://twitter.com/CZmisak
Tablet: SGTab4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LivArt » pon 20. led 2014 20:40:32

Evidentně měl polámaný flex kabel mezi klávesnicí a telefonem. Podívej se, jestli se dá koupit novej.
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

Odpovědět

Zpět na „Xperia Play“