Tablet Arénanáhrada za nVidia Shield K1

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Noob
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Nexus 5 32GB stock Lolipop
Mobil 2 / ROM: Android One Xiaomi A1 64GB stock ROM
Tablet: Nexus 7 32GB 3G stock Lolipop
Tablet 2 / ROM: nVidia Shield K1 stock ROM

náhrada za nVidia Shield K1

Příspěvek od Noob » úte 12. úno 2019 9:21:23

Tak nějak plyne čas a zjišťuji, že tabletu dochází dech co se týká hrubého výkonu. Prostě náročnost obsahu stoupá a SW optimalizací to nejde moc řešit. Tablet pro mně není rozhodně náhradou NTB nebo počítače. Rozhodně je to pro mne herní konzole LA2R , WOTB , HS.... , čtečka knih a video přehrávač.

-aktuální HW
-nepotřebuji víc než FullHD
-pokud možno čistý Android, nebo možno nahradit za pro denní použití funkční custom ROM

Pokud procházím server GSMArena ono toho moc na trhu není . Teda vlastně vůbec nic není. Jako náhrada NVSK1 vychází leda Xiaomi Mi Pad 4 Plus nebo Huawei MediaPad M5 8 jenže.... ...obojí má jednu z nejhorších nástaveb na trhu, která nejde moc dobře vyštípat. K tomu Huawei ještě nemá 3,5 analog jack.

Je teď vůbec ta náhrada řešitelná , nebo to je patová situace která aktuálně nejde řešit?

Cleric
Kyborg
Reputace: 107
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia 1
Tablet: Huawei MediaPad M5 8.4

Re: náhrada za nVidia Shield K1

Příspěvek od Cleric » čtv 14. úno 2019 20:04:38

Řešil jsem přesně stejný problém a jako ty jsem nenašel žádné řešení. Na trhu prostě chybí zařízení s cenovkou do 10k, s čistým Androidem a šasi jako měl Shield tablet.

Na konec jsem musel sáhnout po Hurahey tabletu M5 8.4 který byl vizuálně nejvíc podobný Shieldu.

Ale těch mínusů, těch má opravdu spoustu. Být na trhu cokoliv s výbavou jako byl Shield, jen s 4GB RAM a vyšší kapacitou úložiště, letí Hurahey do popelnice.

ullan
Stálý androiďák
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8+
Tablet: Nvidia Shield K1

Příspěvek od ullan » sob 11. kvě 2019 6:54:03

Řešil jsem cca před půl rokem to samé. Tablet převážně používám na hraní WOTB. Kdysi jsem ho dost dlouho mydlil na levém Asusu, sice v tom nejnižší rozlišení, ale šlapal skvělě. Pak mi ho však kočka shodila, bylo po displeji. Na necelé 2 roky jsem přešel na Nvidii, než odešel grafický čip, vzatili mi peníze. Mezi tím Blitz prošel velkou změnou, že když jsem si pořídil nový Asus, nechodilo to zrovna optimálně. Naštěstí u něj byla špatná baterie, mohl jsem ho reklamovat. Opět jsem dostal peníze zpět, řešil co dál. Teď mě možná někdo ukamenuje, že sem tahám nakousnuté jablko. Po diskuzi s kolegy z klanu ze všech možností vyšel poměr cena a hra iPad, který loni stál něco kolem 8 nebo 9k. Aby ti Blitz fakt dobře šel, musel bys investovat do tabletu přes 10k. Alespoň co vím o kolegů z klanu, kteří měli nebo mají levnější verze tabletů pod 8k. Mě k pořízení iPadu vedlo (vše se odráží pouze od Blitz). Apple + iOS je jen jeden, výrobců tabletů s Androidem s různými nástavbami mraky. Logicky z toho plyne, že WG nemůže udělat úplně optimální hru pro všechny tablety které mají rozdílné grafické čipy, procesory a nástavby Androidu. U Apple je to mnohem jednodušší, když je jenom jeden. Neskáču z iPadu radostí, protože ne vše je na něm free, za určité věci se mi nechce platit. Zvlášť, když jsou na Androidu zadarmo. Ale u hraní Blitz si nestěžuji. Díky tom jsem oknem vyhodil pár stovek. Oni totiž napíšou např. že je hra na 3 dny free, jenže peníze vám nestihnou po uplynutí 72 hod., ale o několik hod. dříve. Na tohle bacha!

Mirda86
Moderátor
Reputace: 254
Typ mobilu / ROM: imrvere neco jinyho
Rom: stock

Příspěvek od Mirda86 » sob 11. kvě 2019 7:13:13

Tak sme na android foru a iPhonu sem mel mraky a dokud se neco nezmeni tak si dalsi kupovat nebudu pac je to furt to same.

Ale tez sem si minulej rok vybiral tablet k 10ti palcum a v pomeru cena/vykon nejlip vychazel iPad 2018... coz je vlastne uplne smesny (kdyz se jednalo o novej model) a ukazka toho ze androidi tablety pomalu konci.
Ten ipad (v nejake sleve za 8.3k) mel nejlepsi vykon, jednoznacne display a 9k baterku. Hry jako pubg na tom jednou jak po masle na max. Stejne na tom pak uz jen koukam na videa, ctu net a par drobnosti. Takze na tom to iOS prekousnu.
Furt lepsi nez ten predraznej Huawei kterej byl snad jedina slusna moznost. Ale Kirin 960 fakt ne...

V dnesni dobe bych sel porad do toho same nebo nejakyho Samsunga. Ale to si clovek musi priplatit a nevim jestli to stoji za to...

ullan
Stálý androiďák
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8+
Tablet: Nvidia Shield K1

Příspěvek od ullan » sob 11. kvě 2019 11:24:11

No, právě, pokud chceš hrát musíš investovat. Slušný tablet od Samsungu 12k nahoru. Huawei skoro to samé, k Lenovu mám svoje rozpaky.

Mirda86
Moderátor
Reputace: 254
Typ mobilu / ROM: imrvere neco jinyho
Rom: stock

Příspěvek od Mirda86 » sob 11. kvě 2019 11:48:03

Co sem ted koukal tak od Samsungu 10.5" S5e. Za 11500 v zakladu. S nejakou akci treba kolem 10k. Asi jedinej tablet s androidem co dava smysl. Pak sou bud hodne slabe a nebo zbytecne drahy.

Odpovědět

Zpět na „Tablet Aréna“