Servisy Samsungreklamace v Britexu

Moderátor: verny94

Pravidla fóra
Pro tuto sekci platí jedno extra důležité pravidlo: Neobjektivní a nepodložené informace jsou vždy oceněna varováním ;)
Odpovědět

wallin
Robot
Reputace: 15
Typ mobilu / ROM: Taimen_Panda / A.10

Re: reklamace v Britexu

Příspěvek od wallin » sob 14. úno 2015 6:54:31

nejhorší smrt je z vyděšení. na stránkách HTC Fans je článek, jak se v VSP servisuje HTC - ano, čtete správně VSP a HTC, pozor, ať vám nezšednou vlasy!
takže si článek můžete přečíst, ať máte cca přdestavu, co všechno zařízení musí podstoupit. + na konci článku jsou čísla, kolik se +/- opravuje zařízení!
doufám, že nedostanu do této sekce fóra ban...:)

Baset
Androiďák!
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3
Mobil 2 / ROM: Asus Padfone 2
Tablet: Lenovo Yoga 2 Pro

Příspěvek od Baset » sob 14. úno 2015 11:33:36

Přesně jak jsem popisoval výše... Velmi rád bych viděl takovouto reportáž z návštěvy právě v Britexu...

Jindrich Zitek
Stálý androiďák
Reputace: 16
Typ mobilu / ROM: OneX

Příspěvek od Jindrich Zitek » ned 15. úno 2015 13:17:37

Zdravim,
jak jsem jiz drive informoval uvazujeme o necem jako dni otevrenych dveri ve VSP DATA. Muzete mi dat zpětnou vazbu jaky by byl o tuto akci zajem?

Hezky zbytek nedele Jindra Zitek, VSP DATA

Jindrich Zitek
Stálý androiďák
Reputace: 16
Typ mobilu / ROM: OneX

Příspěvek od Jindrich Zitek » ned 15. úno 2015 13:20:39

Zdravim,
to Redegast, doufam ze ten zážitek s nami byl jen a jen pozitivni :shock:

Hezke dny Jindra Zitek, VSP DATA

radegast
Moderátor
Reputace: 26
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X 32GB
Mobil 2 / ROM: 8.0.0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radegast » ned 15. úno 2015 19:01:34

Je to tu vlákno k Britexu, tak abych nespamoval víc než je vhodné.
Ve vlákně k VSP jsem své zkušenosti popisoval. V případě zájmu si je tam můžete vyhledat.

PS: Abych nenapínal, ano pozitívní.
Nexus 5X
Nováčci, používejte tlačítko HLEDEJ a podívejte se na AndroidWIKI

LiveBomb
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Galaxy S5

Příspěvek od LiveBomb » úte 17. úno 2015 21:59:55

Tak to tedy shrnu, fotografie zavad jsem tu uz dal.
1) poslano 9.2. do Britexu, 10 to dorazilo
2) 11.2. to rozbalili a prijali
3) 12.2. rano to opravili a od te doby to viselo na vystupni kontrole
4) 16.2. nekdy na vecer to vyexpedovali
5) 17.2. to dovezlo PPL

Pokud dobre pocitam, tak 8 dni, zavada se zda byt odstranena....
Naposledy upravil(a) LiveBomb dne pát 20. úno 2015 12:09:13, celkem upraveno 1 x.

Baset
Androiďák!

Příspěvek od Baset » čtv 19. úno 2015 0:37:33

Hmm docela štěstí přeju ti to ... Ja zatím ještě nemám co shrnout... I když nebudu počítat pátek předání na Kase v Brně a celý následující víkend tak mobil je na opravě 11 dní... A na netu je status stále stejný : "Zpracovává se "

bansher01
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: LG G FLEX 2 Orig
Mobil 2 / ROM: iPhone 5s

Příspěvek od bansher01 » stř 04. bře 2015 15:03:43

Včera jsem přes Kasu, reklamoval LG G2 - GPS, tak jsem též zvědav na Britex (moje první reklamace). ;)

EDIT:
3.3. - předáno na reklamaci
5.3. - SMS reklamace byla přijata
10.3. - zpracovává se

EDIT2:

17.3. - opravuje se
18.3. - výstupní kontrola
19.3. - expedice
20.3. - odesláno
21.3. - vyzvednuto

Shrnutí: Britex tel opravil výměnou základní desky a zatím GPS v pořádku, tel se vrátil ve stejném stavu jako odešel, takže za mě Britex OK. ;)
Naposledy upravil(a) bansher01 dne pon 23. bře 2015 10:04:29, celkem upraveno 2 x.

don_alex
Administrátor
Reputace: 368
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 4 [SM-N910C] [Stock]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note II [GT-N7100] [Stock+root]
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1 [GT-N8000] [Stock+root]

Příspěvek od don_alex » čtv 05. bře 2015 14:58:49

A proč mám to říkáš? Přijď, až budeš mít konkrétní zkušenost, v tuhle chvíli je to jen absolutně zbytečný post...
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | GT-S5830 [Stock+Root] | Gsmart T4 [Stock+Root] | Sony SW2

Baset
Androiďák!

Příspěvek od Baset » pon 09. bře 2015 13:40:10

Tak moje zkušenost s Britexem pokračuje a opravdu negativně ... více info zde http://androidforum.cz/post908970.html#p908970 ... tak pokud někdo ví nějakou radu jak dál tak prosím tam o radu.

fujara
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: LG G3 ROM 5

Příspěvek od fujara » stř 18. bře 2015 15:52:37

Ahoj jak dopadla reklamace GPS od uživatele bansher01? Právě mě přišla z Britexu LG G2 mini též oprava GPS.
Vada uznána dle servisu provedeno LG-Level 3, Lepení 2x, Výměna Toch Window Assembly + IC, RF zesilovač.
Přístroj řádně otestován a má odpovídající parametry.
Výsledek:
Signál GPS stále mizerný, neustálé výpadky a čekání na fix.
pokud signál klesne pod 10 satelitů nastane ztráta GPS souřadnic.
Nepomáhá nic restart ani tovární nastavení.
Naposledy upravil(a) fujara dne stř 02. bře 2016 18:05:31, celkem upraveno 1 x.
LG G2 mini + LG G2 + LG G3

radegast
Moderátor
Reputace: 26
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X 32GB
Mobil 2 / ROM: 8.0.0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radegast » stř 18. bře 2015 19:38:54

fujara píše:...pokud signál klesne pod 10 satelitů nastane ztráta GPS souřadnic....
Se teda divím, že vůbec někdy chytneš polohu když pod deset to vypadne, páč v ČR je běžně "viditelných" osm družic, max je 12 a to už musí být hóóódně dobře.
Nexus 5X
Nováčci, používejte tlačítko HLEDEJ a podívejte se na AndroidWIKI

fujara
Nové Androidě

Příspěvek od fujara » čtv 19. bře 2015 5:25:57

LG G2 mini podporuje družice Glonass, ukazuje okolo 16-22 družic které by měli být vidět dle A-GPS. Americké družice jsou zobrazeny jako kolečka a ruské jako čtverečky. Čím větší čtvereček či kolečko tím lepší signál.
Taky jsem si myslel že když vidí 4 satelity a více že se musí fixnout ale ani ťuk, minimum je 8 a výše. Ale při 8 už jsou dlouhé výpadky na několika kilometrech to naskočí třeba třikrát na několik desítek sekund a jinak zobrazuje Hledám GPS pozici.
Obrázek

Tomáš Kubec
Moderátor
Reputace: 53
Typ mobilu / ROM: Mlais MX Base
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš Kubec » čtv 19. bře 2015 7:21:16

Ale ty jsi se ptal na GPS a ne na Glonass a na to Radegast odpověděl.
Tomáš Kubec, Mobilnaut s.r.o, MNShop.cz - Náhradní díly, příslušenství, servis Čínských i ostatních telefonů - podpořte MNShop na Facebooku. Aplikace MNShop ke stažení na Google Play

nofu
Droid
Reputace: 45
Typ mobilu / ROM: Huawei Mate 8 [AL10]
Mobil 2 / ROM: LG G2 16GB - Cloudy G3 2.2

Příspěvek od nofu » čtv 19. bře 2015 9:29:03

No, hezký počtení teda. Osobně jsem nabyl dojmu, že pokud jde o normální reklamaci, tak Britex celkem funguje, jakmile jsem ale reklamoval neopravitelnou vadu a požadoval vrácení peněz, tak si našli zástupný problém, proč reklamaci neuznat.

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 204
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » čtv 19. bře 2015 13:28:07

Tak zrovna Britexu to může být naprosto ukradené, ty peníze nevrací on, ale prodejce, resp. výrobce. Takže nemá důvod si něco vymejšlet.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

sinco
Droid
Reputace: 28
Typ mobilu / ROM: LG G3-32GB EU Titan- android V30j
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S9 , ofic. rom
Tablet: Ferguson S3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sinco » čtv 19. bře 2015 15:31:47

Ty penize nevraci servis ze sveho. Ale aby mohl delat zarucni servis nejake firrme, potrebuje certifikat. Cim vetsi firma, tim vice pripadnych zakazek pro servis. Ten certifikat neni do konce sveta a muze se stat ze o nej servis prijde. Coz by bylo nadeleni. Aby se tak nestalo musi plnit urcita kriteria. Cert vi jestli jeden z negativnich bodu ktere muzou vest k odejmuti licence neni treba nejaky velky pocet uznanych reklamaci za urcite obdobi. A dale pokud se ten telefon ukaze v servisu vicekrat a zavada je uznana, muze to skoncit i zrusenim kupni smlouvy a vracenim penez zakaznikovy.
Sony SmartWatch2, Pebble Time Steel-černé, Fitbit ionic, SGS7,SGS9

MarekG
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: SE Xperia NEO ST15

Příspěvek od MarekG » čtv 30. dub 2015 11:17:55

Tak já taky přispěju svou trochou do mlýna.
Při vidině ušetřených cca 2000,- jsem pořídil mobil NEXUS 4 u webtelefony.cz a po čtyřech měsících šel z domu a cestuje po světě dodnes a to asi doslova. Ode mě přes poštu letecky do Martina (SK) a z tama pak do Britexu a to asi do ČR. Navíc sem nekoupil CZ distribuci a jeden soudní znalec se podivoval jak je možné, že Britex vzal do opravy jinou než CZ distribuci. Důvod k reklamaci byla nefunkční GPS a rozpadající se kryt baterie. Pro představu přikládám foto, všimněte si, že kromě obvodu krytu baterie není nic poškozeno, ani ten lakovaný rámeček kolem předního krytu, ani přední sklo a zrovna tak není popraskané sklo na zádech, telefon byl stále nošen v silikonovém pouzdru CELLY Gelskin. Britex zamítl samozřejmě jakoukoliv reklamaci z důvodu "nadměrného mechanického poškození". To jakým způsobem by bylo možné takto poškodit telefon mi nikdo dosud neřekl a vypadá to, že sem vyhodil z okna 7000,-. Dalo by se říct, že zatím Britexu nic nevyčítám, ale sem dost naštvaný na shop webtelefony.cz protože od začátku mám podezření že mi prodali mobil již používaný. Tady sem udělal svou druhou chybu, z nadšení z nového a podle mě fantastického mobilu sem se s ním nechtěl rozloučit a přistupoval k zjištěním tak nějak laxně. No důsledek je ten, že na poštovném sem už utratil bezmála 500,- a mobil je po návratu z Britexu v ještě horším stavu. Pokud je tady někdo kdo má nějaké zkušenosti s domáháním se svých práv pomocí ČOI a znalců prosím napište mi ať mám představu co a jak může nastat.

před reklamicí

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

po reklamaci
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
SE NEO MT15i - LG NEXUS 4

pg.cz
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Nexus S

Příspěvek od pg.cz » pon 04. kvě 2015 14:09:31

Taky pridam komentar ktery mluvi sam za sebe.
Kdysi jsem mel problem s odporovou vrstvu na Samsung Omnia II ktery byl jeste v zaruce.. Pri navsteve Britex me "nadhli" tou svoji pohadku o oxidaci kontaktu a nutnosti opravy vymenou zakladni desky ktera toho casu byla 2x drazsi nez cena tohoto pouziteho mobilu. Odmitnul jsem a opravil sam tim ze jsem si precetl servisni manual, zakoupil dil na eBay a vymenil.
Ted, po peti-sesti letech, jsem mel prilezitost reklamovat levnejsi vyrobek Samsungu (mobil puvodne za 3200,- Kc, pro skolaka) a krasne jsem se bavil tou show co predvedl servis pri reklamaci - po tech letech se nic nezmenilo, znova jsem byl presvedcovan ze je nutno vymenit zakladni desku kvuli oxidaci kontaktu. Cena za opravu - 3700,- Kc :lol: :lol: .O jakych kontaktech se jedna jsem se nedozvedel, za to ale jsem byl seznamen s fotografii nekolika zoxidovanych kontaktu s obrovskym zoomem (ze se jedna o zakladni deska s vyrobnym cislem meho mobilu - to samozrejme tam nebylo videt).
Vim ze je mozno si stezovat u COI, nechavat vystavovat znalecke posudky a vest i pravni spory.....ale zda toto usili ma cenu v tomto pravnickem prostredi a s tou obecnou mentalitou - to nevim.
Vzhledem k nesmyslne cene opravy vuci puvodni ceny mobilu, predkladam ke zvazeni nasledujici postup ktery jsem pouzil:
1. pozadal jsem o vraceni mobilu z "autorizovaneho" servisu
2. zasel jsem do normalniho neautorizovaneho servisu (cti servis ktery nemusi Samsungu lizat zadek)
3. tam byla zjistena nutnost vymeny kapacitni vrstvy za cca 1000,- Kc (cca 3,5x levneji vuci prvni nabidky)
4. poptal jsem pro jistotu co bude stat ocista kontaktu - tu stejne delaji bezne pri takove vymene, takze zadarmo.
5. nasledujici den jsem dostal zpet - opraveny a vycisteny mobil (i z venci) a vadny dil (horni kapacitni vrstva) !! a s radosti zaplatil opravu. A mobil uz nejakou dobu normalne funguje.

Jak jednoduche, ze jo Britex a jemu podobne pseudoopravny ktere si nevazite predevsim sami sebe.

Chtel bych samozrejme pochvalit ten obycejny a podctivy servis, ale aby nevypadalo ze nadrzuji a delam reklamu, neuvedu jeho jmeno.
Predpokladam ze si kazdy takovy servis najde bez problemu.

:lol: :lol:
NeXus S (Rom: JellyShot-final, Kernel: Marmite 8.6 bigmem)
Huawei G620s (root)

SAIXX
Androiďák!
Reputace: 4
Typ mobilu / ROM: Huawei P30 pro
Mobil 2 / ROM: iPhone 6S plus
Tablet: Odešel do tabletového nebe :D

Příspěvek od SAIXX » pon 04. kvě 2015 14:25:12

Tak jediná pozitivní věc s ohledem na Britex je ta, že Samšunt opravuje už i VSP Data (za mě nejlepší servis ever) což je paráda na druhou stranu věci je špatně to, že s ním mají smlouvu (tuším) naši operátoři takže to musejí zasílat tam = Britex tu pořád bude ať lidi nadávají nebo ne. Ti co jsou chytřejší posílají do VSP ti co nemají na výběr (operátor) musejí bohužel skousnout Britex ;-)

faldicek
Robot
Typ mobilu / ROM: Nexus 5
Tablet: Nexus 7
Rom: BlissPop

Příspěvek od faldicek » pon 04. kvě 2015 14:32:56

Vždy je na výběr, i když je telefon od operátora, tak to můžeš do autorizovaného servisu odeslat sám. Není nutné do toho tahat prodejce...
Motorola M3888-Nokia3210-Nokia3310-Nokia3100-SE K750i-SE K850i-SE X1 Xperia-Nokia 3109-HTC Desire HD-Galaxy Nexus - Nexus 5

SAIXX
Androiďák!
Reputace: 4
Typ mobilu / ROM: Huawei P30 pro
Mobil 2 / ROM: iPhone 6S plus
Tablet: Odešel do tabletového nebe :D

Příspěvek od SAIXX » pon 04. kvě 2015 14:35:11

Ano, ale proto jsem to psal, že je možnost jiná. Bohužel stále většina lidí to neví nebo nechtějí ;-) v okolí mám kolem sebe dost lidí co to dají radši operátorovi ať se stará...
Já osobně jsem názoru řešit věci prvně se servisem

Sataník
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4

Příspěvek od Sataník » úte 30. čer 2015 15:28:42

Tak za mě s britexem spokojenost. Nexus 5 je po 20 dnech zpátky s vyměněnou základní deskou :)
Siemens A60 -> BenQ - Siemens E71 -> Nokia 5610 -> Nokia 5800 -> Nexus 4 -> LG G2 -> LG G4 -> Lenovo Vibe P1

neogen
Nové Androidě
Reputace: -1
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S5
Rom: 4.1.1

Výměna krytky USB konektoru Galaxy S5

Příspěvek od neogen » úte 06. říj 2015 7:50:48

Potřeboval jsem vyměnit v záruční opravě vodotěsnou krytku USB konektoru. Víte co mi řekli v záručním značkovém Olomouckém servisu? Zálohujte si telefon, neboť vám ho vymažeme a nahrajeme aktuální software (který samozřejmě mám), takže kvůli výměně krytky která trvá 1 minutu i s podrbáním na pr.eli, musím dát sbohem celému nastavení ploch, ikonám, vinětům, rozehrátým hrám...... Servis za to nemůže. Mají to nařízené přímo od Samsungu. Po měsíci mi to Samšunt potvrdil. Takže tuto značku už nikdy!!!!... Je to jako by jste šli reklamovat notebook, že vám vypadla klávesa z klávesnice a oni vám notebook vrátili naformátovanej s čistýma windovsama. Známej měl Galaxy S3 a na display měl od začátku tenkej zelenej proužek. Ten vůl to nedal na reklamaci hned, ale asi až za půl roku, kdy se mu proužek rozšířil a už vadil. Reklamace v Britexu neuznaná, protože uvnitř měl dva šroubky, které drží desku lehce chycené, takovou bílou korozí. Prej měl v telefonu vodu. Blbost. Normálně telefon používal. Samolepky, které ukazují vodu v telefonu byly úplně OK. Když jsem si sám měnil po roce display já na S3, tak jsem měl ty dva šroubky přesně takové jako kámoš. Nálepky ok, prostě tam dali špatnej materiál a teď díky tomu neuznávají reklamace. Je to Banda. Kdysi jsem měl novej drahej Iphone 3GS a objevil jsem pod sklem prach. Okamžitě výměna celého telefonu za nový a za půl roku zase to samé. Až ten třetí telefon byl ok. Žádné problémy s tím Britex nedělal. Může za to Samšunt. To je celé.

Game
Moderátor
Reputace: 44
Typ mobilu / ROM: Xiaomi MiMax
Mobil 2 / ROM: Samsung Note 3, Huawei Mate 7
Tablet: Nexus 7(2012) 16GB CyanogenMod 12
Rom: MIUI 8

Příspěvek od Game » úte 06. říj 2015 12:58:25

Nemáš pravdu aktualizaci softwaru ti udělají u každé značky a servisu. Navíc pokud si informovaný tak vis ze Samsung má 3 smluvni servisi a ty sis vybral ten nejhorší co si mohl.
Xiaomi MiMax MIUI 8
Na poděkování tu máme reputaci ;)
500MB FREE DropBox: http://db.tt/6MHR9sq3
5GB FREE Copy: https://copy.com?r=0IWBM1

fujara
Nové Androidě

Příspěvek od fujara » stř 02. bře 2016 18:02:05

Tak včera se mě vrátila G3 po výměně základní desky, musím tentokrát Britex pochválit zatím vše šlape OK. :palec:
Zmrazení a zčernání LCD displeje LG G3 D855 problém základní desky viz. video:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=FNgImmd ... e=youtu.be[/youtube]

bajaja_prvni
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Xperi X10 mini PRO

Příspěvek od bajaja_prvni » pon 16. zář 2019 13:05:05

Zdravím všechny,
vrátil se mi také telefon z reklamace v O2 - servis Britex s tím, že je zoxidovaný a tedy mechanicky poškozený USB-C nabíjecí konektor. Telefon byl sice ve vodě, ale mám Huawei Mate 20 Pro s IP68 krytím, tj. můžu ho dát i metr pod vodu a neměl by být problém. Máte s tím nějakou zkušenost? Telefon funguje v pohodě, jen špatně nabíjí - vypadává kabel, přerušuje se nabíjení, nefunguje rychlonabíjení... Volal jsem do servisu a prý se mám obrátit přímo na Huawei, tak uvidím... Díky za případné info. Honza

policak
Robot
Reputace: 58
Typ mobilu / ROM: Vernee Apollo X

Příspěvek od policak » pon 16. zář 2019 14:27:23

Pokud vypadává kabel, tak to asi nemá s vodou nic společného. Pravděpodobně jsi mechanicky poškodil konektor.
Podpis...to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.

LivArt
Terminátor
Reputace: 249
Typ mobilu / ROM: Xiaomi MI5 HavocOS
Mobil 2 / ROM: SGS4 + SGS6
Twitter: https://twitter.com/CZmisak
Tablet: SGTab4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LivArt » pon 16. zář 2019 17:25:03

Vylomený konektor - evidentně jsi s tím dělal horší věci, než jsi tu popsal.

Může se stát, že je v něm nacpanej bordel, pak pomáhá opatrně něčím hodně tenkým ten bordel vytahat ven.
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

Odpovědět

Zpět na „Servisy Samsung“