Servisy SamsungSnímač odtlačku prstov Galaxy A50

Moderátoři: verny94, verny94

Pravidla fóra
Pro tuto sekci platí jedno extra důležité pravidlo: Neobjektivní a nepodložené informace jsou vždy oceněna varováním ;)
Odpovědět
AchnatonSVK
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: pon 04. říj 2021 22:51:10
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy A50 / A505

Snímač odtlačku prstov Galaxy A50

Příspěvek od AchnatonSVK »

Zdravím priateľov z Androidforum!

Som tu nový, tak som sa trocha porozhliadol a rozhodol sa položiť vám dotaz. Pred nedávnom sa mi do ruky dostal Samsung Galaxy A50 (SM-A505FNDS) s Android 11 a One UI 3.1. Tento ázijský pracant mal ale prasknutý displej (aj LCD). Rozhodol som sa ho s pomocou našich indických kolegov z YouTube opraviť, čo sa mi aj podarilo. Na stránke FixServis som si objednal nový displej OEM za 55€ a vymenil ho. Všetko skvele funguje, až na "začarovaný" snímač odtlačku prsta. Ten je pôvodný, napojený a našrobovaný tam kde má byť. Podotýkam, že aj čistý. Problém nastáva, ako ste sa už iste dovtipili, keď ho chcem nastaviť resp. použiť...k čomu sa ani nedostanem, keďže nejde nastaviť. Keď prejdem do nastavení a zvolím možnosť pridania odtlačku prstov, vššetko vyzerá v pohode. Telefón mi dá inštrukcie a kliknem na tlačidlo pokračovať. Akonáhle ale položím prst na miesto, kde sa má môj odtlačok snímať, telefón ma odbíja s hláškou "Dbajte na to, aby prst zakrýval celý snímač". Kebyže tam položím asi aj palec na nohe, nefungovalo by to. Snažil som sa ho tam akokoľvek položiť aj naslinený, proste nič. Telefón stále dookola tá istá hláška. Vedeli by ste mi prosím poradiť čo s tým? Už som vážne zúfalý a rád by som ten snímač používal, keď tam je.

PS: Už som skúšal Factory Reset, Soft Reset, očistenie snímača a podobné Google rady.

Vopred ďakujem za rady a prajem príjemný zvyšok večera.
Uživatelský avatar
verny94
Moderátor
Příspěvky: 4054
Registrován: stř 22. kvě 2013 18:26:02
Typ mobilu / ROM: Huawei P30
Mobil 2 / ROM: Samsung Gear S3 Frontier
Bydliště: Kladno

Re: Snímač odtlačku prstov Galaxy A50

Příspěvek od verny94 »

Taky se během toho pádu a rozbití displeje mohl poškodit. Nebo si ho poškodil ty při výměně displeje. Pokud prostě nefunguje factory reset tak je to HW vada.
Na poděkování slouží tlačítko v rohu příspěvku :palec:
Uživatelský avatar
AtamiiX
Stálý androiďák
Příspěvky: 221
Registrován: pon 22. čer 2020 18:32:55
Typ mobilu / ROM: Realme 7 (A.7X Stock + Magisk)
Mobil 2 / ROM: TCL SEOUL (ALCATEL 1B 2021.01 UPDATE)
Rom: Stock
Bydliště: To bys chtěl vědet co :D

Re: Snímač odtlačku prstov Galaxy A50

Příspěvek od AtamiiX »

Snímač u tohohle modelu není zrovna nejlepší a docela dost selhává. Do ruky se mi dostalo několik A50 a pokaždý asi po dvou dnech to nerozpoznalo můj prst. Prostě bych se na to vykašlal a nastavil si smartlock
Nokia 5130 -> Huawei Y530 -> Huawei Y550 -> Galaxy S3 Neo -> Huawei P8 Lite -> Redmi 4X Global -> Asus Zenfone Max Pro M1 -> Aligator S4090 -> Realme 7 4/64 48MPx / TCL SEOUL (Alcatel 1B 2020)

MediaTek developer a exploiter. Realme 7 scener.
Odpovědět

Zpět na „Servisy Samsung“