Xperia GOXperia Go

Sony
Arendal
Nové Androidě
Příspěvky: 20
Registrován: stř 24. říj 2012 15:15:43
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia GO
Rom: 2.3.7
Bydliště: Brno

Re: Xperia Go

Příspěvek od Arendal »

Už někdo vyzkoušel upgrade na 4.0 ICS????
Uživatelský avatar
nanule
Stálý androiďák
Příspěvky: 232
Registrován: pon 14. kvě 2012 7:50:37
Typ mobilu / ROM: Galaxy S3 mini

Re: Xperia Go

Příspěvek od nanule »

No jasně... Osobně jsem s ním moc spokojená.
Mobilní minulost:
Philips Savvy - Nokia 3310 - Siemens C35 - Nokia 6610i - SE K750i - Motorola SLVR - SE W880i - SE W995 - Nokia 5800XM - Xperia X8 - Xperia Mini Pro - HUAWEI Ascend G300 - Xperia Go - Galaxy S3 mini
Uživatelský avatar
nanule
Stálý androiďák
Příspěvky: 232
Registrován: pon 14. kvě 2012 7:50:37
Typ mobilu / ROM: Galaxy S3 mini

Re: Xperia Go

Příspěvek od nanule »

No jasně... Osobně jsem s ním moc spokojená.
Mobilní minulost:
Philips Savvy - Nokia 3310 - Siemens C35 - Nokia 6610i - SE K750i - Motorola SLVR - SE W880i - SE W995 - Nokia 5800XM - Xperia X8 - Xperia Mini Pro - HUAWEI Ascend G300 - Xperia Go - Galaxy S3 mini
Arendal
Nové Androidě
Příspěvky: 20
Registrován: stř 24. říj 2012 15:15:43
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia GO
Rom: 2.3.7
Bydliště: Brno

Re: Xperia Go

Příspěvek od Arendal »

Nejake zajimave poznatky ohledne fungovani na 4.0??
Jak moc se zmenila grafika bo prostredi???
Arendal
Nové Androidě
Příspěvky: 20
Registrován: stř 24. říj 2012 15:15:43
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia GO
Rom: 2.3.7
Bydliště: Brno

Re: Xperia Go

Příspěvek od Arendal »

Hm ... tak sem taky upgradoval na ICS ... :?
sem z toho rozpacity ... zas hledat spousty veci a nastaveni ... :(
Nejvic me stvalo objevit kde je nastaveni telefonu :x
A prudi me budik, ze nejde nastavit jinou hudbu na buzeni a nefunguje u toho pokrocile nastaveni ... resp. je prazdne. :twisted:
To nastaveni z 2.3.7 bylo fakt userfriendly a clovek si mohl vybrat ruzne budicky
Uživatelský avatar
nanule
Stálý androiďák
Příspěvky: 232
Registrován: pon 14. kvě 2012 7:50:37
Typ mobilu / ROM: Galaxy S3 mini

Re: Xperia Go

Příspěvek od nanule »

Cože? Já teda nepoužívám výchozí budík, ale teď na to koukám a když tam vytvářím budík, můžu si zvolit hudbu jakou chci... Rozšířené možnosti se mi taky normálně rozšíří o další volby...
Mobilní minulost:
Philips Savvy - Nokia 3310 - Siemens C35 - Nokia 6610i - SE K750i - Motorola SLVR - SE W880i - SE W995 - Nokia 5800XM - Xperia X8 - Xperia Mini Pro - HUAWEI Ascend G300 - Xperia Go - Galaxy S3 mini
Arendal
Nové Androidě
Příspěvky: 20
Registrován: stř 24. říj 2012 15:15:43
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia GO
Rom: 2.3.7
Bydliště: Brno

Re: Xperia Go

Příspěvek od Arendal »

Aha, trosku jsme si hral a pridal vcera novy budik. Uz funguje zmena hudby, jen ty pokrocile ... nejak haprovali.

A jak se rika chyba je mezi zidli a displejem ... :roll:

Takze stacilo sjet nabidkou niz a ejhle - pokrocila nabidka je tu :oops:
Arendal
Nové Androidě
Příspěvky: 20
Registrován: stř 24. říj 2012 15:15:43
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia GO
Rom: 2.3.7
Bydliště: Brno

Re: Xperia Go

Příspěvek od Arendal »

Tak v pruzkumu 4.0 jsme zas dospeli k par zjistenim:
Proc nemam pri prohlizeni fotek pres Album v nabidce SMAZAT???
A musim to slozite resit pres jakesi cosi oznaceni a pak dat smazat???
Kolega v praci ma jinou Xperii s 4.0 a ma v nabidce smazat ... :evil: :x

A proc se me pri pripojeni k PC zobrazi nektere slozky (mp3, obrazky, ...) z externi karty jen v ramci interni karty??? :?: :?:
Uživatelský avatar
nanule
Stálý androiďák
Příspěvky: 232
Registrován: pon 14. kvě 2012 7:50:37
Typ mobilu / ROM: Galaxy S3 mini

Re: Xperia Go

Příspěvek od nanule »

Nevím co s tím provádíš, já tam volbu "odstranit" mám... Dokonce hned jako první...
Mobilní minulost:
Philips Savvy - Nokia 3310 - Siemens C35 - Nokia 6610i - SE K750i - Motorola SLVR - SE W880i - SE W995 - Nokia 5800XM - Xperia X8 - Xperia Mini Pro - HUAWEI Ascend G300 - Xperia Go - Galaxy S3 mini
Arendal
Nové Androidě
Příspěvky: 20
Registrován: stř 24. říj 2012 15:15:43
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia GO
Rom: 2.3.7
Bydliště: Brno

Re: Xperia Go

Příspěvek od Arendal »

WTF??? Ze by nejaka chyba pri upgradu???
Fakt tam nemam u jednotlive fotky v aplikaci Album v nabidce Odstranit/Smazat.
Nabizi me to:
Prezentace
Upravit fotografii
Oriznout
Pouzit jako
Otocit doleva
Otocit doprava
Podrobnosti
Uživatelský avatar
nanule
Stálý androiďák
Příspěvky: 232
Registrován: pon 14. kvě 2012 7:50:37
Typ mobilu / ROM: Galaxy S3 mini

Re: Xperia Go

Příspěvek od nanule »

Jo, to presne odpovida jak pises, akorat jeste jako prvni volbu mam normalne Odstranit.
Mobilní minulost:
Philips Savvy - Nokia 3310 - Siemens C35 - Nokia 6610i - SE K750i - Motorola SLVR - SE W880i - SE W995 - Nokia 5800XM - Xperia X8 - Xperia Mini Pro - HUAWEI Ascend G300 - Xperia Go - Galaxy S3 mini
Arendal
Nové Androidě
Příspěvky: 20
Registrován: stř 24. říj 2012 15:15:43
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia GO
Rom: 2.3.7
Bydliště: Brno

Re: Xperia Go

Příspěvek od Arendal »

Hm ... to mam teda radost :x
No doufejme, ze po narku jinych uzivatelu X-Go (verze 6.1.1.b.1.10) bude na Vanoce dalsi update 6.1.1b.1.54: :!:

http://talk.sonymobile.com/message/334192#334192

Nebo pry del suskani rovnou na Jelly Bean 8-)
Arendal
Nové Androidě
Příspěvky: 20
Registrován: stř 24. říj 2012 15:15:43
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia GO
Rom: 2.3.7
Bydliště: Brno

Re: Xperia Go

Příspěvek od Arendal »

Tak jsme napsal na Sony podporu co me to dela a prej mam pouzit nasledujici postup, ktery jsem vyzkousel a FUNGUJE: :shock:

otevrit si v app. Album samostatnou fotku, pak na ni dlouze podrzet prst a objevi se nahore menu s obrazkem kose.

A hotovo ... :roll: :P
Uživatelský avatar
nanule
Stálý androiďák
Příspěvky: 232
Registrován: pon 14. kvě 2012 7:50:37
Typ mobilu / ROM: Galaxy S3 mini

Re: Xperia Go

Příspěvek od nanule »

Hmm, tak jsem to schválně zkusila a ikona koše se objevila a původní "odstranit" zmizelo... :shock:

No... ještě že tohle Album nepoužívám... ať žije QuickPic!
Mobilní minulost:
Philips Savvy - Nokia 3310 - Siemens C35 - Nokia 6610i - SE K750i - Motorola SLVR - SE W880i - SE W995 - Nokia 5800XM - Xperia X8 - Xperia Mini Pro - HUAWEI Ascend G300 - Xperia Go - Galaxy S3 mini
Uživatelský avatar
jar
Nové Androidě
Příspěvky: 45
Registrován: úte 16. říj 2012 9:32:15
Typ mobilu / ROM: Asus ZenFone 2 Laser ZE500KL
Tablet: SG Note 10.1 / CM 10.2

Re: Xperia Go

Příspěvek od jar »

Koukám že se s ním update nějak nehrnou. Asi bude třeba hledat jinde. :-)
Arendal
Nové Androidě
Příspěvky: 20
Registrován: stř 24. říj 2012 15:15:43
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia GO
Rom: 2.3.7
Bydliště: Brno

Re: Xperia Go

Příspěvek od Arendal »

Tak prej az brezen a rovnou na Jelly Bean:
http://blogs.sonymobile.com/2012/12/17/ ... artphones/
klarca-k
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: úte 22. led 2013 22:23:24
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia GO

Re: Xperia Go

Příspěvek od klarca-k »

Ahojte...

Chci se zeptat jak bych mohla události z kalendáře exportovat např do pc, nebo na google? Už se s tím vytáčím dýl a nejde to... Děkuju moc, K.
mamlass
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 24. led 2013 23:55:13
Typ mobilu / ROM: SONY Xperia GO

Re: Xperia Go

Příspěvek od mamlass »

Zdravím vespolek,

měl bych skromný dotaz... jsem čerstvým majitelem tohoto mobilu a vlastně i prvního Androidu :-) "Jedu" na starší verzi 2.6(?) a mám následující problém:

nemohu nahrávat fotky (a předpokládám, že ani nic jiného) na "interní úložiště". Na PC mám Windows XP 32bit SP3, nainstalován mám SW "PC Companion" a také "Media GO". Při propojení mobilu s PC se na mobilu objeví "interní úložiště je připraveno", nicméně při spuštění "Media GO" se objeví dole v řádku hláška "A device was detected by Media GO but its storage is not yet accessible..." s tím, že možný problém je v "zámku obrazovky". Ten mám vypnutý a současně mám povolený "přenos dat" (nevím, zda-li je k tomu potřeba, ale tak pro jistotu :-)).

Dotaz tedy zní, co s tím... není např. potřeba naformátovat "interní úložiště" (Nastavení / Úložiště / Vymazat interní úložiště)? MicroSD kartu zatím nemám...

Pokud je to "lamácký" dotaz, omlouvám se. Jak jsem psal - je to můj první smartphone a tento problémek mne začíná více než iritovat :-)

EDIT: ještě mě napadá, jestli by nemohl být problém v tom, že na PC je současně nainstalován i SW "Nokia PC Suite" (asi je to blbost, ale zase je popis problému celistvější :-))...
Uživatelský avatar
jar
Nové Androidě
Příspěvky: 45
Registrován: úte 16. říj 2012 9:32:15
Typ mobilu / ROM: Asus ZenFone 2 Laser ZE500KL
Tablet: SG Note 10.1 / CM 10.2

Re: Xperia Go

Příspěvek od jar »

mamlass: Pokud máš k PC dobře naistalované drivery a dobře nastavený mobil, tak ke kopírování souborů stačí Průzkumník, total cmd, ...

V mobilu by mělo být nastaveno Režim připojení MTP, mě pomohlo zaškrtnout i Instal PC companion.
V "Tento počítač" bys měl vidět ST27i - Portable media player a v něm interní úložiště a karta SD.
Pro TotalC je na to plugin.

Neboj, bude ještě hůř :-D
mamlass
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 24. led 2013 23:55:13
Typ mobilu / ROM: SONY Xperia GO

Re: Xperia Go

Příspěvek od mamlass »

jar píše:mamlass: Pokud máš k PC dobře naistalované drivery a dobře nastavený mobil, tak ke kopírování souborů stačí Průzkumník, total cmd, ...

V mobilu by mělo být nastaveno Režim připojení MTP, mě pomohlo zaškrtnout i Instal PC companion.
V "Tento počítač" bys měl vidět ST27i - Portable media player a v něm interní úložiště a karta SD.
Pro TotalC je na to plugin.

Neboj, bude ještě hůř :-D
Tak drivery na PC snad dobře nastavené mám, o mobilu to nemohu tvrdit :-) vím, že ke kopírování souborů stačí Průzkumník, TCMD apod..., ale to bohužel také nefunguje :-/

V počítači se mi při připojení mobilu zobrazí "Nové vyměnitelné úložiště", ale nelze ho zobrazit, hlásí to chybu... Také se mi objeví zřejmě to, co říkáš (ST27i - nebo podobná změť písmen a číslic :-)) - v "Průzkumníku" v řádku pod "Vyměnitelnými úložišti". Bohužel situace je skoro stejná - tohle lze rozkliknout, nicméně "zařízení" je prázdné (neobsahuje žádné složky, soubory, nic) a nelze do něj nic zkopírovat :-(

Režim připojení MTP je pro wi-fi - já se připojuji přes USB kabel... a možnost "Install PC Companion" jsem v mobilu nikde nenašel... ještě mě napadá, že by to "brzdil" firewall (Kerio Personel Firewall), ale to by něco hlásil (a nehlásí nic, ale zkusím ho vypnout - pro sichra :-))...

Hůř být IMHO nemůže, smartphony jsou porod :-)
Uživatelský avatar
jar
Nové Androidě
Příspěvky: 45
Registrován: úte 16. říj 2012 9:32:15
Typ mobilu / ROM: Asus ZenFone 2 Laser ZE500KL
Tablet: SG Note 10.1 / CM 10.2

Re: Xperia Go

Příspěvek od jar »

mamlass: :) jj a obvzlášť smartphony s androidem :-)
S těma driverama pro PC je potíž, měl jsem hoňku sloučit drivery od googlu pro root a drivery od sony pro přenos dat.
Režim připojení MTP neni pro wifi ale právě pro usb, MTP je že se dostaneš i na vnitřní pamět ale jsou tam určitá omezení třebas při procházení soubory, MSC je pro připojení microSD jako flashky (neni vidět vnitřní pamět a karta se v mobilu odpojí)
edigi
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: pát 15. úno 2013 18:47:11
Typ mobilu / ROM: xperia active

Re: Xperia Go

Příspěvek od edigi »

Zdar lidi, mám po necelém měsíci užívání v opravě Xperii active, potřebuju narychlo odjet a koupit nový telefon. Podle toho co píšete moc mi u GO vadí nejvíc stížnosti na GPS signál, a taky že nemá HD spoušť fotáku, takže vlastně podvodní foták jakoby nebyl. Fotak překousnu, ale na GPSce jsem závislý. V obchodě mi dnes tvrdili, že nic takového, že by to mělo signál hledat déle než jiné telefony, nikdy neslyšeli. Jak je to teda v praxi??? Budu používat budď IGO nebo TOMTOM, takže offline a ke GPS velmi nerad zapínám datový spojení. Díky.
Arendal
Nové Androidě
Příspěvky: 20
Registrován: stř 24. říj 2012 15:15:43
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia GO
Rom: 2.3.7
Bydliště: Brno

Re: Xperia Go

Příspěvek od Arendal »

Nevim jak kdo, ale ja s vyhledavanim signalu nemel problem aj bez dat. pripojeni.

Update 17.2.: po vcerejsi ceste do Zlina: chytani signalu satelitu naprosto bez problemu do 5 minut :)
Naposledy upravil(a) Arendal dne ned 17. úno 2013 11:55:42, celkem upraveno 1 x.
edigi
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: pát 15. úno 2013 18:47:11
Typ mobilu / ROM: xperia active

Re: Xperia Go

Příspěvek od edigi »

Díky Arenadal, někdo jiný? V recenzích i diskusích pod nimi to bylo hrozně často zmiňované. Čekání na zafixování satelitů 5 někdy i 10 minut. Díky.
edigi
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: pát 15. úno 2013 18:47:11
Typ mobilu / ROM: xperia active

Re: Xperia Go

Příspěvek od edigi »

Tak to asi máme každý různá měřítka, já v životě na signál 5 minut nečekal, už za tři minuty bych ten telefon vzteky rozšlapal :-). Měl jsem HTC Diamond, pak HTC wildfire S, teď tu Xperii Active a v 95% to naběhne do půl minuty. No opravdu nevím, co si o tom myslet...
twop
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: sob 02. bře 2013 20:48:49
Typ mobilu / ROM: Xperia Go

Re: Xperia Go

Příspěvek od twop »

Zdravím,
náhodou jsem narazil na tento topic a chtěl bych přispět pár postřehy z cca půlročního používání GOučka a třeba i někomu pomoci k rozhodnutí ke koupi a nebo ho vyvrátit.


Konstrukce GOučka je podle mého opravdu o něco odolnější díky nerozebiratelnosti, telefon mi spadl cca ze tří metrů na parkety a odnesl to jen poškrábaný roh zadního krytu.

Co se týká vodotěsnosti není se čeho bát. Trávím spoustu času pracovně na bazénu a s telefonem jsem plaval i skákal (s telefonem v ruce i v kapse u plavek) do vody a to bez jakéhokoli náznaku vniknutí vody. Přežil i potopení do dvou metrů, ale víc bych určitě nezkoušel.

Vrzání zadního krytu - u mě nic nevrže a všechno drží jak má. Někdy je problém s přesným nacvaknutím toho krytu a pak se to trochu prohýbá, možná i povrzává. Při správném usazení prostě nic.

Výdrž baterky - Zhruba celý den a to se zapnutými daty a synchronizací, jas displeje na maximum, cca 4h hudby a 1h videa, 1h hraní her, používání internetu skoro permanentně (foursquare, twitter, idos, atd...). Přes den nepoužívám vůbec WIFI a GPS jen velmi krátce.

Dál bych chtěl vyvrátit obavy z rozlišení displeje. Co má být oblé, oblé je. Nečekejte ale zázraky je to prostě na běžné používání.

Fotoaparát je velká přednost na 5Mpx fotí opravdu skvěle. S videem je to horší 720p už dá telefonu zabrat a občasse seká, ale není to pravidlem. A focení pod vodou se dá vyřešit aplikací, která umožňuje přemapování tlačítek hlasitosti na spoušť a ostření (camera FV-5)

Velká škoda je malá RAM do upgradu na ICS jsem to tak nepocítil, ale nějaký šikovný task manager s automatickým ukončováním aplikací v intervalu a je po problému. S tím souvisí i svižnost systému při dostatku RAM není co vytknout.

K GPS načtení polohy je velmi rychlé, ale jen za pomoci dat jinak to opravdu trvá déle, na louce cca minuta ve městě jsem radši ani nezkoušel.

Na závěr jen k opotřebení. Telefon nosím v kapse bez jakékoli folie či obalu displej bez škrábance(minerální sklíčko opravdu funguje), největší průšvih jsou krytky konektorů u mě spíš konektoru krytka audio jacka se nošením v kapse prostě ušoupala, ale cena krytek je 50Kč za obě takže není asi co řešit.

A to nejhorší na úplný konec. V tuto chvíli mám přepůlené sklíčko na displeji z pádu z postele cca 30cm. Pro mě dost nepochopitelné při pádu z 3m nic a 30cm todle. Telefon spadl na placato přímo na nabíječku prostředkem displeje. Takže u tohoto telefonu zase až tak podle mě nezáleží z jaké výšky, ale jak spadne.

Doufám, že to aspoň někomu bude k užitku jestli ne, tak se předem omlouvám.
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Xperia Go

Příspěvek od LivArt »

A může se to tu objevit tisíckrát... Tvrzené sklo je sice hodně tvrdé, ale o to křehčí. ;)
deiv14
Nové Androidě
Příspěvky: 13
Registrován: pon 21. led 2013 19:39:07
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia Go

Re: Xperia Go

Příspěvek od deiv14 »

Zdravím, před nedávnem jsem si koupil Xperii Go a jsem s ní víceméně spokojen. Jedna věc mi ale docela hodně vadí, tak jsem se chtěl zeptat, jestli se dá nějak zlepšit, vyřešit. De o to, že telefon hrozně pomalu reaguje při některých úkonech, jedná se hlavně o vytáčení čísla, i při přijetí hovoru a nejvýrazněji asi při focení. Přitom jsem zkoušel různé hry a ty běží jako po másle. Zajímalo by mě tedy, proč se telefon při běžných úkonech chová takhle zvláštně. Existuje třeba nějaká finta nebo aplikace, jak tento problém vyřešit? Předem děkuji za odpověď.
Uživatelský avatar
Kankys
Stálý androiďák
Příspěvky: 76
Registrován: sob 06. srp 2011 17:14:52
Typ mobilu / ROM: ZTE Blade and Sony GO
Tablet: Ainol Novo 7 elf (4.0.4 ROM Feiyu_mod)
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Xperia Go

Příspěvek od Kankys »

Po aktualizaci problém odstraněn.Tak to taky zkuste

EDIT by jumbo78: Necituj předchozí příspěvky, porušuješ pravidla fóra
mischo
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: sob 25. úno 2012 13:09:03
Typ mobilu / ROM: Xperia GO

Re: Xperia Go

Příspěvek od mischo »

Mám ho nejaky ten den a som sním spokojní až na nejake tie jeho chvílky kedy je viac spomalený!!
Teraz mám však otázku na upozornovací lište sa mi objavila ikona ruk a vtrede neco jako baterka.Nevíte nekdo k čemu slouží???
Odpovědět

Zpět na „Xperia GO“