Prestigio Multipad PMP5080BPrestigio Multipad PMP 5080B

Moderátoři: negrbob, negrbob

Pravidla fóra
Speciální pravidlo tohoto podfóra: Neprodlužujte výchozí vlákna tabletů nabalováním dalších dotazů. Zakládejte nová konkrétní vlákna!
Odpovědět
Bukin
Stálý androiďák
Příspěvky: 54
Registrován: stř 14. bře 2012 11:37:24
Typ mobilu / ROM: LG Optimus L9
Tablet: Prestigio 5780D

Re: Prestigio Multipad PMP 5080B

Příspěvek od Bukin »

hack, cheat, zlodějna, fake? Způsoby možná existují, já po nich nikdy nepátral, nikdo neví, co tam má za FW, jestli to není jen nahrané video atd. atd. :D
vendel131
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: pát 13. dub 2012 16:55:58
Typ mobilu / ROM: Motorola Moto G 16GB DualSim
Mobil 2 / ROM: Motorola Moto G 8GB
Tablet: Asus MeMoPad HD7
Bydliště: Michalovce

Re: Prestigio Multipad PMP 5080B

Příspěvek od vendel131 »

Mam fw PMP5080B (ICS 4.0.3 Update) 2.0.1 a gmail mi funguje dobre.To restartovanie je asi aut.kontrola gmailu!?...displey sa rozsvieti,je tam ta uvodna obrazovka stym cervenym koleckom a potom hlasi novy email.Akurat niekedy straca signal...hlavne v noci.
Bukin
Stálý androiďák
Příspěvky: 54
Registrován: stř 14. bře 2012 11:37:24
Typ mobilu / ROM: LG Optimus L9
Tablet: Prestigio 5780D

Re: Prestigio Multipad PMP 5080B

Příspěvek od Bukin »

ale stejně je to divné, protože ta obrazovka s červeným kruhem by měla být "úvodní obrazovkou při startu systému", zkus se po takové události podívat do "Nastavení", jakou tam máš dobu běhu systému, tam by mělo být poznat, jestli to byl restart nebo se jedná skutečně o nějakou "systémovou hlášku". Mě na Prestigio 2.0.0 Gmail nechodil, resp. nepředvídatelně padal (zavřel se a ukázala se hlavní obrazovka). Inu, uvidí se, taky mě na té oficiální ROM vadí velmi malý prostor pro aplikace a nemožnost jejich přesunu na sd kartu (Prestigio mi odpovědělo, že toto bude řešit další FW), takže i proto mám tu italskou ROM 2.0.0_2.
vendel131
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: pát 13. dub 2012 16:55:58
Typ mobilu / ROM: Motorola Moto G 16GB DualSim
Mobil 2 / ROM: Motorola Moto G 8GB
Tablet: Asus MeMoPad HD7
Bydliště: Michalovce

Re: Prestigio Multipad PMP 5080B

Příspěvek od vendel131 »

Dobu behu systemu mam 53 hodin,takze restart to neni.
FreddyKrueger
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 19. dub 2012 15:17:04
Typ mobilu / ROM: Samsung
Tablet: Prestigio Multipad PMP5080B

Re: Prestigio Multipad PMP 5080B

Příspěvek od FreddyKrueger »

TABLET MAM CHVILI A MOC TOHO NEVIM TAK PORADTE PROSIM JAK MAM NASTAVIT ABY SE MI VŠECHNO INSTALOVALO NA PAMĚŤOVOU KARTU. DIKY YA KAŽDOU RADU
Bukin
Stálý androiďák
Příspěvky: 54
Registrován: stř 14. bře 2012 11:37:24
Typ mobilu / ROM: LG Optimus L9
Tablet: Prestigio 5780D

Re: Prestigio Multipad PMP 5080B

Příspěvek od Bukin »

no, pokud máš ICS (Android 4.0.3), tak tam to vůbec nejde, v různých verzích ICS je různě velký prostor pro aplikace, Prestigio ROM ho mají kolem 500 až 600 MB (nic moc), existují ale i modifikované ROM, které mají prostor pro aplikace zvětšený až na 2,2 GB. Patrně to bude nativní vlastnost ICS (Google). Nicméně mi z podpory Prestigia sdělili, že by přesun aplikací na kartu měl být v ICS možný v některém z dalších FW.
Pokud ale používáš Gingerbread (Android 2.3.x) ROM (např. Prestigio 1.0.25), tam je to ve správci aplikací, některé aplikace to mají přímo v sobě, že jdou hned na kartu, některé musíš přesunout ručně a některé nejdou přesunout vůbec.
Rysguf
Stálý androiďák
Příspěvky: 59
Registrován: sob 17. pro 2011 18:44:45
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S4
Mobil 2 / ROM: LG L9
Tablet: Samsung Galaxy TAB 10.1

Re: Prestigio Multipad PMP 5080B

Příspěvek od Rysguf »

Ahojte, mam otazku pre tych co maju, alebo mali novy ICS od Prestigia. Viem ze to je treba instalovat len prostrednictvom kabla a pomocou PC, ale to plati len pre verziu 2.0.0? A potom to uz pojde dalej na novy firmware (2.0.1) cez OTA? Alebo ked chcem na to prejst z 1.0.25, tak mam stiahnut uz rovno 2.0.1? Alebo to je jedno? :help:
vendel131
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: pát 13. dub 2012 16:55:58
Typ mobilu / ROM: Motorola Moto G 16GB DualSim
Mobil 2 / ROM: Motorola Moto G 8GB
Tablet: Asus MeMoPad HD7
Bydliště: Michalovce

Re: Prestigio Multipad PMP 5080B

Příspěvek od vendel131 »

Rysguf píše:Ahojte, mam otazku pre tych co maju, alebo mali novy ICS od Prestigia. Viem ze to je treba instalovat len prostrednictvom kabla a pomocou PC, ale to plati len pre verziu 2.0.0? A potom to uz pojde dalej na novy firmware (2.0.1) cez OTA? Alebo ked chcem na to prejst z 1.0.25, tak mam stiahnut uz rovno 2.0.1? Alebo to je jedno? :help:

Cau,rovno stiahni najnovsi fw,je to jedno ak to instalujes cez kabel z pc.
mlzik
Nové Androidě
Příspěvky: 37
Registrován: sob 21. dub 2012 18:45:01
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia U
Tablet: Multipad Prestigio PMP 7280C DUO

Re: Prestigio Multipad PMP 5080B

Příspěvek od mlzik »

Mohu potvrdit ze ICS ve verzi 2.0.1 pro 5080B mi pripada jako spatny vtip. Cekal jsem zlepseni a ejhle....po prvnim radostnem pohledu prislo horke zklamani. Jak uz tu nekdo rikal prede mnou tak obcasne odpojovani od wifi je na dennim poradku. Wifi se odpoji a HLAVNE uz se sama neobnovi (jakoby jaksi hibernovala a z standby rezimu uz ji neslo probudit) nezbyva vam ji nezli vypnout/zapnout v panelech Nastaveni. Predinstalovany prohlizec je snad BETA - pustite si video na webu a posleze se uz na zadne dalsi stranky nekouknete jelikoz se vam krome bileho mista v prohlizeci uz nic nezobrazi - do vynuceneho restartu aplikace. Pak zas na chvili klid. Facebook pro Android mi na marketu pise ze ho nemuzu updatnout jelikoz neni kompatiblini s mym systemem (nemyslim si ze by to byla kontrola HW - spis prapodivne znaceny Android ze strany Prestigia).

Vcelku jsem se na tento kousek tesil. Koupil jsem si ho vcera a vzhledem k tomu, ze si ho planuji nechat, tak me tyto zasadni chyby dost omezuji. Popravde na co jineho si kupovat Tablet nez na porhlizeni weboveho obsahu, internetoveho obsahu a pripadne prohlizeni fotek a videa. O hrach ani nemluve (ty jsem vsak netestoval po precteni postu o stranku vyse)

Nekdo namitne ze si mam dat puvodni verzi 1.0.25 .... obecne receno pokud testuji beta verzi tak to k ROM alespon napisi - pokud nekdo uvolni IMG bez popisu "beta" mel by fungovat.

Sam o sobe je HW celkem podareny a tak doufam....ne, verim ze se odladeni IMG zlepsi a ze co nejdrive vyjde update ktery tak zasadni veci da do poradku.

Edit1: po rozbaleni jsem najel pres OTA 1.0.21-1.0.25 a posleze jsem hned flasnul na ICS orig. Prestigio 2.0.1
Bukin
Stálý androiďák
Příspěvky: 54
Registrován: stř 14. bře 2012 11:37:24
Typ mobilu / ROM: LG Optimus L9
Tablet: Prestigio 5780D

Re: Prestigio Multipad PMP 5080B

Příspěvek od Bukin »

flashni si tam tu italskou ICS, teď je vydaná 2.0.0_final, ta funguje, link je o pár postů dříve (stránku si kvůli postupu přelož google translate, to recovery flashovat nemusíš, jinak souhlasím s tebou, že HW je podařený, navíc v poměru k ceně je to "skoro zázračné zařízení". Já teď zprovoznil streaming videa ze síťového přehrávače v domácí síti do tabletu přes "samba protocol" a je to fakt super, takže potenciál je obrovský :D
stenolez
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: ned 22. dub 2012 21:03:17
Typ mobilu / ROM: Prestigio PMP5080B

Re: Prestigio Multipad PMP 5080B

Příspěvek od stenolez »

Já jsem se po necelém měsíci trápení s ICS od Prestigia vrátil k 1.0.25 a konečně to zase funguje, jak má. ICS mělo pomalé odezvy UI a v některých hrách poblikávala obrazovka. Zkoušel jsem i tu italskou ROM, ale s tou jsem skončil na tom, že se mi nepodařilo zprovoznit USB mass storage.
Bukin
Stálý androiďák
Příspěvky: 54
Registrován: stř 14. bře 2012 11:37:24
Typ mobilu / ROM: LG Optimus L9
Tablet: Prestigio 5780D

Re: Prestigio Multipad PMP 5080B

Příspěvek od Bukin »

jj, 1.0.25 je super, také jsem se k ní vrátil :D
Uživatelský avatar
slavomir16
Stálý androiďák
Příspěvky: 219
Registrován: ned 25. bře 2012 8:56:49
Typ mobilu / ROM: Lenovo K920 Vibe Z2 Pro
Mobil 2 / ROM: LG L9,Huawei P7
Tablet: Lenovo Yoga 2 LTE 10.1
Tablet 2 / ROM: Google Nexus 7 (2012),LG G PAD 8.3
Rom: Stock
Bydliště: Kosice

Re: Prestigio Multipad PMP 5080B

Příspěvek od slavomir16 »

http://www.zive.sk/titulna-strana/prest ... fault.aspx

na screenshotoch je rozbehany gmail, v stock romke od prestigia. Nechapem.... :o
Lenovo Vibe Z2 Pro - Stock Rom Lollipop
Lenovo Yoga 2 LTE/10.1 - Stock Rom Lollipop
Xiaomi Mi Band 2
mlzik
Nové Androidě
Příspěvky: 37
Registrován: sob 21. dub 2012 18:45:01
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia U
Tablet: Multipad Prestigio PMP 7280C DUO

Re: Prestigio Multipad PMP 5080B

Příspěvek od mlzik »

pres pocatecni nevoli jsem ponechal ICS....pokud clovek vypne integrovany prohlizec a nastavi wifi aby se neodpojovala pokud je v nabijecce tak to celkem jde. Zatim ale stale cekam na update jak na smilovani bozi nektere veci jako napriklad FCB nefunguji korektne a aktualizaci to odmita (pravdepodobne z duvodu pravdepodobne z duvodu divneho cislovani verzi od Prestigia). Ma nekdo tucha o pripravovanych updatech? Jak jsem jiz predeslal HW je na ICS dostacujici....u prehravani videa jsou potreba doladit jeste titulky ale jak rikam bez updateu a rozsireni kompatibility s bezne pouzivanymi aplikacemi se do niceho zatim vrhat nebudu.

Muze nekdo potvrdit/vyvratit ze ten upraveny ROM z italskeho fora je pouzitelny pro bezne pouziti? Obsahuje kompletni lokalizaci do cestiny...atd?
Naposledy upravil(a) mlzik dne čtv 26. dub 2012 8:09:25, celkem upraveno 1 x.
starot
Nové Androidě
Příspěvky: 44
Registrován: pát 16. bře 2012 8:29:43
Typ mobilu / ROM: Ulefone Power
Tablet: Lenovo Yoga I
Rom: Stock 6.0

Re: Prestigio Multipad PMP 5080B

Příspěvek od starot »

Gmail funguje aj mne bez problemov na original Prestigio 2.0.1, nefunguje mi jedine synchronizacia s kalendarom, respektive kalendar samotny neviem sprevadzkovat, kedze si prave tuto synchronizaciu vyzaduje. Inak len obcasne pady fb aplikacie, ostatne je v pohode.

Edit: podla informacii z fb stranky Prestigia by mal byt nejaky update (alebo aspon informacia o jeho dostupnosti) na spadnutie, hovori sa uz o nasledujucom tyzdni ... .
Acer E350 >> THL5000 >> Ulefone Power
mlzik
Nové Androidě
Příspěvky: 37
Registrován: sob 21. dub 2012 18:45:01
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia U
Tablet: Multipad Prestigio PMP 7280C DUO

Re: Prestigio Multipad PMP 5080B

Příspěvek od mlzik »

Tak jsem na ten fcb koukal a opravdu pisi ze novy update by mel vyjit do konce dubna/aprila coz je podstate bud uz tento patek a nebo nejpozdeji do pondeli. Tezko rict jestli se ty posty na fcb daji pokladat za oficialni ujisteni :)
Uživatelský avatar
slavomir16
Stálý androiďák
Příspěvky: 219
Registrován: ned 25. bře 2012 8:56:49
Typ mobilu / ROM: Lenovo K920 Vibe Z2 Pro
Mobil 2 / ROM: LG L9,Huawei P7
Tablet: Lenovo Yoga 2 LTE 10.1
Tablet 2 / ROM: Google Nexus 7 (2012),LG G PAD 8.3
Rom: Stock
Bydliště: Kosice

Re: Prestigio Multipad PMP 5080B

Příspěvek od slavomir16 »

mlzik píše: Muze nekdo potvrdit/vyvratit ze ten upraveny ROM z italskeho fora je pouzitelny pro bezne pouziti? Obsahuje kompletni lokalizaci do cestiny...atd?
je funkcna a menej zabugovana, gmail chodi, synchronizacia s google sluzbami (mail,kalendar,web,kontakty) chodi bezproblemovo. :yes:
Ja ju mam komplet prelozenu do SVK, takz CES predpokladam je na tom urcite rovnako, co je dolezite zvacsil sa oddiel pre instalaciu aplikacii na 2,2 GB, cim sa kompenzuje nemoznostou presunu aplikacii na SD kartu.
Friendcaster chodi uplne v pohode, po instalacii SlideIT klavesnice, my uz nemrzne opera pri zadavani nejakeho textu. :yes:
Zatial som objavil dve chyby:
1.Youtube sa sekne pri prehravani HD videii - vraj je riesenie neaktualizovat youtube a nechat ho na starsej verzii
2.Tablet obcas zamrzne, resp prestane reagovat na dotyk, funguju len postranne tlacitka, tablet sa musi resetovat tym zadnym tlacitkom :no:
Naposledy upravil(a) slavomir16 dne čtv 26. dub 2012 13:24:28, celkem upraveno 1 x.
Lenovo Vibe Z2 Pro - Stock Rom Lollipop
Lenovo Yoga 2 LTE/10.1 - Stock Rom Lollipop
Xiaomi Mi Band 2
mlzik
Nové Androidě
Příspěvky: 37
Registrován: sob 21. dub 2012 18:45:01
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia U
Tablet: Multipad Prestigio PMP 7280C DUO

Re: Prestigio Multipad PMP 5080B

Příspěvek od mlzik »

Pouzivate nekdo ES File Explorer? nepodarilo se mi se mi s jeho pomoci pripojit na SD kartu .... pri zadani v navigacnim okne se mi zobrazi root tabletu nicmene ani moznost ukladat na SD kartu v aplikaci FB Reader (ebooks) neni mozna (opet root s moznosti /mnt/sdcard/) ukladat do tohoto adresare jsem nezkousel takze netusim jestli je to "zastupce" karty...kazdopadne se tato slozka nachazi fyzicky v pameti tablet (interni uloziste).

Edit1: Integrovany explorer funguje a pristup na kartu je zde mozny. System kartu detekuje - formatovano FAT32 - 4GB/ realna velikost 3,66GB.
Problem se vyskytuje v ROM - Prestigio 2.0.1
Uživatelský avatar
slavomir16
Stálý androiďák
Příspěvky: 219
Registrován: ned 25. bře 2012 8:56:49
Typ mobilu / ROM: Lenovo K920 Vibe Z2 Pro
Mobil 2 / ROM: LG L9,Huawei P7
Tablet: Lenovo Yoga 2 LTE 10.1
Tablet 2 / ROM: Google Nexus 7 (2012),LG G PAD 8.3
Rom: Stock
Bydliště: Kosice

Re: Prestigio Multipad PMP 5080B

Příspěvek od slavomir16 »

takze odinstaloval som youtube 3.5.5 a nainstaloval starsiu verziu 2.4.4 a vsetky HD videa funguju o.k. :yes:

edit: este linky odkial som stahoval starsiu verziu + je tam aj odkaz na novu verziu a upravy z XDA
http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1529715
Lenovo Vibe Z2 Pro - Stock Rom Lollipop
Lenovo Yoga 2 LTE/10.1 - Stock Rom Lollipop
Xiaomi Mi Band 2
mlzik
Nové Androidě
Příspěvky: 37
Registrován: sob 21. dub 2012 18:45:01
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia U
Tablet: Multipad Prestigio PMP 7280C DUO

Re: Prestigio Multipad PMP 5080B

Příspěvek od mlzik »

Jeste jeden maly dotaz. Ma nekdo zkusenosti s pripojenim USB Stick 3G modemu (O2, T-Mobile, Vodafone) pres USB OTG? Co je potreba instalovat apod?
saty47160
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: ned 15. led 2012 16:31:20
Typ mobilu / ROM: nokia n 70 mini
Tablet: prestigio pmp 5080

Re: Prestigio Multipad PMP 5080B

Příspěvek od saty47160 »

to mlzik pozi si 3 a 4 stranku vo fore tam mas info o pripojeni cez usb, ja pouzivam pripojenie cez kabel a teraz mam aj http://dx.com/mini-usb-on-the-go-host-o ... pack-50944 a pripojenie je fajn pouzival som O2 a teraz mam T mobil -bez problemov.
mlzik
Nové Androidě
Příspěvky: 37
Registrován: sob 21. dub 2012 18:45:01
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia U
Tablet: Multipad Prestigio PMP 7280C DUO

Re: Prestigio Multipad PMP 5080B

Příspěvek od mlzik »

Muzes mi napsat typ modemu ktery jsi pouzival od O2 a T-mobile? diky.
saty47160
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: ned 15. led 2012 16:31:20
Typ mobilu / ROM: nokia n 70 mini
Tablet: prestigio pmp 5080

Re: Prestigio Multipad PMP 5080B

Příspěvek od saty47160 »

to: mlzik ja pouzivam modem huawei e 1550. Od O2 som mal sim kartu-internet,teraz mam sim easy free-t-mobil.Modem musi byt UMTS a kabel alebo adapter usb mini usb musi byt zapojenie OTG inak je nefunkcny. Potom je mozne na tablet napojit aj usb kluc alebo hdd.
mlzik
Nové Androidě
Příspěvky: 37
Registrován: sob 21. dub 2012 18:45:01
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia U
Tablet: Multipad Prestigio PMP 7280C DUO

Re: Prestigio Multipad PMP 5080B

Příspěvek od mlzik »

Mam tento modem:

Huawei K3765-HV (Vodafone)

manufacturer: Huawei
model: K3765-HV
interface: USB 2.0 (A plug)
chipset: ?
GSM frequency bands: 850, 900, 1800, 1900
UMTS frequency bands: 900, 2100
HSDPA: 7,2 MBit/s
HSUPA: 5,76 MBit/s
EDGE: 236,8 KBit/s
GPRS: 57,6 KBit/s
CSD: ?
microSD-drive: + (up to 8GB)
mlzik
Nové Androidě
Příspěvky: 37
Registrován: sob 21. dub 2012 18:45:01
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia U
Tablet: Multipad Prestigio PMP 7280C DUO

Re: Prestigio Multipad PMP 5080B

Příspěvek od mlzik »

Tak na facebooku vydalo beta verzi updatu pro 5080B. Pokud chcete testovat tak odkaz se nachazi zde http://m.facebook.com/pages/Prestigio/1 ... 1092008726
chali
Nové Androidě
Příspěvky: 28
Registrován: pon 12. zář 2011 19:57:05
Typ mobilu / ROM: ZTE BLADE

Re: Prestigio Multipad PMP 5080B

Příspěvek od chali »

Zdravim panove,chtel jsem se zeptat zkusenejsich,jsem cerstvym majitelem tohoto tabletu,jsem spokojen ale chtel bych se zeptat zdali jde nahrat nejaka aplikace nebo neco na zrychleni lepsi chod tabletu,nebo zda li si mam nahrat nejaky lepsi fw,ted mam android 2.3.1 fw 1.0.21,moc se v tom nevyznam u tabletu,dekuji za pomoc a tipy
chali
Nové Androidě
Příspěvky: 28
Registrován: pon 12. zář 2011 19:57:05
Typ mobilu / ROM: ZTE BLADE

Re: Prestigio Multipad PMP 5080B

Příspěvek od chali »

Zdravim panove,chtel jsem se zeptat zkusenejsich,jsem cerstvym majitelem tohoto tabletu,jsem spokojen ale chtel bych se zeptat zdali jde nahrat nejaka aplikace nebo neco na zrychleni lepsi chod tabletu,nebo zda li si mam nahrat nejaky lepsi fw,ted mam android 2.3.1 fw 1.0.21,moc se v tom nevyznam u tabletu,dekuji za pomoc a tipy
Bukin
Stálý androiďák
Příspěvky: 54
Registrován: stř 14. bře 2012 11:37:24
Typ mobilu / ROM: LG Optimus L9
Tablet: Prestigio 5780D

Re: Prestigio Multipad PMP 5080B

Příspěvek od Bukin »

já osobně bych doporučoval aktualizaci na FW 1.0.25, ta je oproti 1.0.21 "svižnější", bohužel přechod na ICS od Prestigia se zatím moc doporučit nedá. Existují také "custom ICS FW", ty jsou použitelnější než originál ICS od PRSTG, ale podle mého názoru to zatím nepřináší nic, co by předčilo slušně vyladěný Gingerbread 1.0.25 :D
chali
Nové Androidě
Příspěvky: 28
Registrován: pon 12. zář 2011 19:57:05
Typ mobilu / ROM: ZTE BLADE

Re: Prestigio Multipad PMP 5080B

Příspěvek od chali »

super dekuji za tento tip,je k nalezeni zde na foru a pres usb si ho natahnu pres zminovanou ota?musim jeste dopatrat co to je))
Bukin
Stálý androiďák
Příspěvky: 54
Registrován: stř 14. bře 2012 11:37:24
Typ mobilu / ROM: LG Optimus L9
Tablet: Prestigio 5780D

Re: Prestigio Multipad PMP 5080B

Příspěvek od Bukin »

je to na ofiko stránkách Prestigia, tady je link:

http://marketing.prestigio.com/$Custome ... 120309.zip

postup a "changelog" jsou v tom archivu, je to snadné, stačí jej dodržovat krok po kroku


EDIT: pokud si zapneš wifi a v "nastavení" povolíš automatické aktualizace, možná se to stáhne a nainstaluje samo, ale spíš ne, protože už je venku ta ICS, a tak je možná OTA vypnuté, nicméně mělo by to při updatu z 1.0.21 na 1.0.25 zachovat nastavení a nainstalované aplikace v tabletu
Odpovědět

Zpět na „Prestigio Multipad PMP5080B“