Prestigio Multipad PMP5080BPrestigio Multipad PMP 5080B

Moderátoři: negrbob, negrbob

Pravidla fóra
Speciální pravidlo tohoto podfóra: Neprodlužujte výchozí vlákna tabletů nabalováním dalších dotazů. Zakládejte nová konkrétní vlákna!
Odpovědět
lubu
Nové Androidě
Příspěvky: 43
Registrován: stř 29. úno 2012 13:20:55
Typ mobilu / ROM: ANDROID HD2000 Acer Liquid Jade S55
Mobil 2 / ROM: Lenovo S660 Huawei P8Lite
Tablet: prestigio pmp5780D Huawei MediaPad10Link

Re: Prestigio Multipad PMP 5080B

Příspěvek od lubu »

Popravde asi som mal tú ICS ale som dnes prešiel JB A poviem vám tam ta sa mi zdala lepšia ako ta JB ;), síce neukazovalo na nej baterku ale slapalo na tom všetko čo som nainštaloval a hodne richlejsia tu na tej JB je všetko také malé treba okuliare :D, odskúšam A uvidím či príde aj niečo nové alebo sa vrátim :-)
lubu
Nové Androidě
Příspěvky: 43
Registrován: stř 29. úno 2012 13:20:55
Typ mobilu / ROM: ANDROID HD2000 Acer Liquid Jade S55
Mobil 2 / ROM: Lenovo S660 Huawei P8Lite
Tablet: prestigio pmp5780D Huawei MediaPad10Link

Re: Prestigio Multipad PMP 5080B

Příspěvek od lubu »

Teraz som na to pozrel mal som JB ale tu prvú verziu z 25.septembra :-D
Bukin
Stálý androiďák
Příspěvky: 54
Registrován: stř 14. bře 2012 11:37:24
Typ mobilu / ROM: LG Optimus L9
Tablet: Prestigio 5780D

Re: Prestigio Multipad PMP 5080B

Příspěvek od Bukin »

hm, je docela možné, že ta první JB od xteam byla z hlediska výkonu o něco lepší, já ji neměl, protože u ní byly uváděny některé chyby, takže mám až tu druhou (SE), která je ale podstatně lepší než jakákoli ICS, to je jisté.
Co se týká té velikosti "všeho" na displeji, to jde změnit, je tam program pro změnu "density", nicméně uživatelé hlásí určité problémy při některých změnách tohoto nastavení (při volbě některých konkrétních hodnot density). V tomto vláknu najdeš potřebné informace, pokud neumíš italsky, stačí si to nechat přeložit google překladačem.

http://www.androidiani.com/forum/moddin ... ybean.html

:D


EDIT: x-team zveřejnil novou verzi své JB ROM, tentokrát je to X-team 4.1 ROM, lze updatovat předchozí X-team JB ROM bez ztráty dat, zavádí i OTA update atd.
Simax
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: úte 30. říj 2012 19:09:55
Typ mobilu / ROM: Nokia Lumia 630
Tablet: Prestigio 5080b, SG Note 10.1
Rom: 4.1.1 JB a 4.0.4 ICS

Re: Prestigio Multipad PMP 5080B

Příspěvek od Simax »

Tak jsem včera nahrál Xteam 4.0 SE a vidím, že dnes už je tam 4.1 :D

Z jednodenního používání 4.0 SE (4.1.1 JB) proti "fabrické" ICS 4.0.3:
- je to rychlejší
- zobrazení je nezvykle malé, ale je to o zvyku, měnit to nebudu (při nastavení velmi velkého písma, se na zamčené obrazovce zobrazuje jen polovina hodin a některé widgety nejsou čitelné)
- start je protivně dlouhý, nabíhá to mezi 2 - 3 min
- padá to, prostě se to hryzne na obrazovce se zamčenou obrazovkou (za dnešek 5x)
- silnější zvuk (není potřeba soundbooster apod.)
- nefunguje funkční klávesa "čárky nad sebou", jsem tím zvyklý spouštět správce apps
- na 4.0.3 blbla 32 GB karta, tady to napsalo rovnou - že je poškozená (ona je sice úplně v pořádku, ale to je dvě)

Celkově pocitově slušné, zkusím co ta 4.1
Bukin
Stálý androiďák
Příspěvky: 54
Registrován: stř 14. bře 2012 11:37:24
Typ mobilu / ROM: LG Optimus L9
Tablet: Prestigio 5780D

Re: Prestigio Multipad PMP 5080B

Příspěvek od Bukin »

- s tím padáním je to divné, já nic takového nemám, ani se 4.0 SE jsem nic takového nepozoroval
- ta "poškozená SD karta" je ve skutečnosti vnitřní NAND flash, mají to přímo napsané na webovkách, že to takto hlásí, vyndej externí sd kartu a pak zformátuj ve správci úložiště NAND flash, hlásí se to tam jako SD karta (možná toto souvisí s tím padáním, protože při instalaci xteam ROM se změní rozdělení vnitřní paměti, a proto to hlásí poškozenou SD kartu, která není naformátovaná, a možná i proto ti to "padá")
- klávesa "čárky" nejede ani v Xteam 4.1, při update z 4.0 na 4.1 zůstanou všechna data i aplikace nainstalované
lubu
Nové Androidě
Příspěvky: 43
Registrován: stř 29. úno 2012 13:20:55
Typ mobilu / ROM: ANDROID HD2000 Acer Liquid Jade S55
Mobil 2 / ROM: Lenovo S660 Huawei P8Lite
Tablet: prestigio pmp5780D Huawei MediaPad10Link

Re: Prestigio Multipad PMP 5080B

Příspěvek od lubu »

Aj mne to pytalo samo naformatovat SDkartu A Popravde zvykol som si na teto malé písmenká akurát Čo mi vadí že sa to obcas ako keby zadrhavalo A prehliadače nemajú podporu flash player iba ten pôvodný čo tam bol ale zas slape najlepšie zo všetkých ;-) A chróm katastrofa :roll: že keď prejdem na tú 4.1 všetko ostane nainstalovane? Samozrejme že keď to nedám formátovať :-D


ps. Ale aj na tom odkaze čo si dal prvé čo som si všimol je tam takt CPU 200-1200Mhz :yes:
Bukin
Stálý androiďák
Příspěvky: 54
Registrován: stř 14. bře 2012 11:37:24
Typ mobilu / ROM: LG Optimus L9
Tablet: Prestigio 5780D

Re: Prestigio Multipad PMP 5080B

Příspěvek od Bukin »

- bohužel ten flash je politika Adobe, prostě pro Android už flash není, ale je tady HTML5, takže videa by mohla chodit OK (možná se dá někde stáhnout instalačka flashe)
- jj, když přejdeš na 4.1 formou "update" - tj. podle návodu je potřeba flashnout speciální update verzi - tak vše zůstane nainstalované, u mě to tak je
- s tím formátováním vnitřní SD karty bych spíš doporučoval zazálohovat celý tablet nějakým softem a přece jen ji zformátovat, protože takto se to nedá používat, když nevíš, kdy ti to zase padne
- s tím taktem procesoru u starší ROM, já se díval do nastavení toho programu na řízení taktu CPU a tam byla pevně nastavená hodnota někde "těsně" pod 1200 MHz, já si tam přidal spodní hranici 800 MHz, ale stejně to dost "žralo" baterku, ale možná to je nastavené někde přímo v systému a ten program v menu se nepoužívá, kdo ví

:D
lubu
Nové Androidě
Příspěvky: 43
Registrován: stř 29. úno 2012 13:20:55
Typ mobilu / ROM: ANDROID HD2000 Acer Liquid Jade S55
Mobil 2 / ROM: Lenovo S660 Huawei P8Lite
Tablet: prestigio pmp5780D Huawei MediaPad10Link

Re: Prestigio Multipad PMP 5080B

Příspěvek od lubu »

Mám to A celkom to aj ide je tu ešte video štúdio atď. A zálohu? Na čo veď mám všetko na karte A kartu stále výberem tak neni problém A to čo inštalujem mám V notebooku A keď už ideš podľa návodu tak pri staršom stále písali že máš dať formatta A potom aggiorna :-) teraz stačí aggiorna A aplikácie ostanú po štarte som sa až lakol jaký bol pomaly ale keď spravil všetko čo mal tak slape paráda by som povedal že lepšie ;-)


Otázka funguje vám aplikácia YouTube?
Simax
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: úte 30. říj 2012 19:09:55
Typ mobilu / ROM: Nokia Lumia 630
Tablet: Prestigio 5080b, SG Note 10.1
Rom: 4.1.1 JB a 4.0.4 ICS

Re: Prestigio Multipad PMP 5080B

Příspěvek od Simax »

Youtube mi jede, dokonce se mi líbí ten nový "3D" vzhled proti verzi co jsem měl v ICS, po instalaci 4.0 SE jsem to ještě aktualizoval, takže jde o verzi 4.1.23

Se zálohováním není problém, po přihlášení k účtu se v aplikacích zobrazí dříve nainstalované aplikace, takže dohrát je znovu na novou verzi je otázka několika minut.

K té kartě, u ICS 16 GB šla bez obtíží, 32 GB se načítala, někdy se z ní něco podařilo spustit, jindy ne. Někdy jsem ji tam mohl dát 10x za sebou ale stejně se nepodařilo připojit tak abych něco spustil.
Po přechodu na JB (4.0 SE) mě to po vložení 32 GB napsalo výzvu ke kontrole karty, tak jsem ji v nastavení/úložiště chtěl naformátovat - nahlásilo to, že karta je poškozená a poté to hlásilo kdykoli po vložení. Sáhl jsem po 16 GB, tato šlape bez problémů.

K padání - nevím jak se dá nastavit čas kdy se ztlumí/vypne display, našel jsem jen režim spánku - připadne mi, že problém je, když se tablet sám uspí (bez použití tlačítka) a po delší době než hodině se ho snažím opět oživit, po stisknutí tlačítka se kousne na obrazovce se zámkem a hodinami. Dnes se mi to stalo "jen" 3x, z toho jednou už i bez karty, zítra to zkusím celý den bez karty, teď sem provedl ten formát podle návodu od Bukina, takže uvidím.

S taktem jsem si hrál včera a baterka šla poměrně rychle do háje. Dnes mi navíc haproval ukazatel baterie, měl sem 26%, po probuzení po cca 3 minutách to ukazovalo 46% a po asi 2 minutách 31%.
Bukin
Stálý androiďák
Příspěvky: 54
Registrován: stř 14. bře 2012 11:37:24
Typ mobilu / ROM: LG Optimus L9
Tablet: Prestigio 5780D

Re: Prestigio Multipad PMP 5080B

Příspěvek od Bukin »

ghost in the machine, jak to tak čtu.
Pokud to dobře chápu, tak problém s kartou je s externí kartou, tam bych radil zkusit kompletní formát sd karty pomocí "PanasonicSDFormatter" programu, v options nastavit na "full erase ON" a "format size adjustement ON". Kompletně to naformátuje SD kartu, včetně poškozených nebo nestabilních sektorů, takže pokud není karta fyzicky poškozená, bude pak fungovat jako nová. Je to totiž "low level format", což formátování karty v tabletu není.
Ohledně toho problému se zasekáváním po probouzení po automatickém "uspání", já tento problém nemám, tam bych možná spíš zkusit úplně nový kompletní flash tabletu tou novou ROM 4.1 včetně zformátování tabletu před flashem. Možná tam někde zůstala nějaká chybka. Já vím, je to otravné, ale znovudohrání aplikací a dat je pak otázkou chvilky a ukáže se, jestli je problém opravdu ve firmwaru nebo to může být HW problém.
Nastavení automatického vypnutí displeje by mělo být někde v menu "nastavení"
Simax
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: úte 30. říj 2012 19:09:55
Typ mobilu / ROM: Nokia Lumia 630
Tablet: Prestigio 5080b, SG Note 10.1
Rom: 4.1.1 JB a 4.0.4 ICS

Re: Prestigio Multipad PMP 5080B

Příspěvek od Simax »

EDIT:
Problém byl vyřešen formátem a nahráním nejnovější verze FW od Xteam, šlape to libově, nejde prohlížeč internetu, nezobrazí žádnou stránku, ale opera ho zcela nahradila.

Přemýšlím o změně, tablet s androidem, podmínkou je GPS eventuelně 3G s úhlopříčkou cca 7 - 10 palců, malá tloušťka, nízká hmotnost, vysoká kapacita baterie jinak klasika jako u 5080, cenově do 15.000 Kč. U prestigia mě překvapila relativně slušná podpora (oficiální i neoficiální) a také velmi solidní cena, co by jste doporučili? Chtěl bych pořídit něco, abych nemusel alespoň rok přemýšlet nad výměnou za jiný :DD . Zvažoval sem Samsung, ale vím o něm houby. U 5080 mi trochu vadí vyšší hmotnost a slabší výdrž baterie.
wikarel
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: stř 23. lis 2011 16:12:19
Typ mobilu / ROM: 603320253
Tablet: prestigio pmp 5080B

Re: Prestigio Multipad PMP 5080B

Příspěvek od wikarel »

Nevíte někdo proč mi nejde spustit ty nový Angry Birds-Star Wars.Je to nainstalovaný ,ale po spuštění to po cca.5 sekundách černé obrazovky skočí zpět na plochu.Mám ofic. Android 4.0.3.Díky
Uživatelský avatar
negrbob
Moderátor - Otesánek
Příspěvky: 3691
Registrován: pát 13. dub 2012 20:00:00

Re: Prestigio Multipad PMP 5080B

Příspěvek od negrbob »

Problem na strane Rovia :( netyka se to jen Prestigia.
Na poděkování slouží tlačítko v pravém dolním rohu příspěvku. :palec:
starot
Nové Androidě
Příspěvky: 44
Registrován: pát 16. bře 2012 8:29:43
Typ mobilu / ROM: Ulefone Power
Tablet: Lenovo Yoga I
Rom: Stock 6.0

Re: Prestigio Multipad PMP 5080B

Příspěvek od starot »

Caute caute, potreboval by som poradit. Vcera som si nainstaloval custom ROM XTEAM 4.1 a i ked to nie je zle, chcel by som sa vratit k original ROM 1.0.27. Ked vsak sputim Rokchip Batch Tool, za ziadnych okolnosti mi to nevie najst tablet, ktory samozrejme pripojim "s minusom", nevidim teda zelenu 1. Mam pouzit nejaky iny postup? Vdaka za pomoc.
Acer E350 >> THL5000 >> Ulefone Power
Bukin
Stálý androiďák
Příspěvky: 54
Registrován: stř 14. bře 2012 11:37:24
Typ mobilu / ROM: LG Optimus L9
Tablet: Prestigio 5780D

Re: Prestigio Multipad PMP 5080B

Příspěvek od Bukin »

nejdřív pomocí toho "Rokchip Batch Tool" přiloženého k xteam ROMce naformátuj tablet a teprve pak zapni "Rokchip Batch Tool" v tom archivu s ROMkou od Prestigia a mělo by to pak jít v pohodě flashnout zpět na 1.0.27
starot
Nové Androidě
Příspěvky: 44
Registrován: pát 16. bře 2012 8:29:43
Typ mobilu / ROM: Ulefone Power
Tablet: Lenovo Yoga I
Rom: Stock 6.0

Re: Prestigio Multipad PMP 5080B

Příspěvek od starot »

Vdaka za radu, ale toto zial nefunguje. Aj ked som Multipad sformatoval v utilite od Xteamu, ta od Prestigia zariadenie vobec nepozna a tak nemozem ani flashnut original fw 1.0.27. Ale funguje aspon ROM od Xteamu, snad ju este aj vylepsia, uvidime.
Acer E350 >> THL5000 >> Ulefone Power
Bukin
Stálý androiďák
Příspěvky: 54
Registrován: stř 14. bře 2012 11:37:24
Typ mobilu / ROM: LG Optimus L9
Tablet: Prestigio 5780D

Re: Prestigio Multipad PMP 5080B

Příspěvek od Bukin »

xteam teď vydal update na v4.3, tkaže na tom pracují, každopádně je škoda, že ti to nejde flashnout zpět, já to kdysi taky dělal (nešlo mi to flashnout zpět utilitou od prestigia a něčím jiným to šlo), zkus kdyžtak zpětně projít toto vláknou, on tam někde by měl být odkaz ke stažení

EDIT: pokud mě paměť neklame, zformátoval jsem to tenkrát utilitou přiloženou k ROM 5.2 od Pistoneone tady http://www.androidiani.com/forum/moddin ... poste.html

, ale "ruku do ohně za to nedám", každopádně vracet se k 1.0.27, pokud vyloženě nemusíš podle mě nemá smysl, xteam je rychlejší a spolehlivá
mlzik
Nové Androidě
Příspěvky: 37
Registrován: sob 21. dub 2012 18:45:01
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia U
Tablet: Multipad Prestigio PMP 7280C DUO

Re: Prestigio Multipad PMP 5080B

Příspěvek od mlzik »

Rad bych updatenul XTEAM ROM ale OTA udate mi nefunguje. respektive mi pise ze mam rom aktualni ale stale je to verze 4.1 pomuze nekdo?
Bukin
Stálý androiďák
Příspěvky: 54
Registrován: stř 14. bře 2012 11:37:24
Typ mobilu / ROM: LG Optimus L9
Tablet: Prestigio 5780D

Re: Prestigio Multipad PMP 5080B

Příspěvek od Bukin »

to mi dělalo taky, je to chyba opravena v ROM 4.3, zkus spustit aktualizaci přes "Nastavení", "info o systému" (nebo tak nějak, je to ta položka úlně dole v nastaveních), přes to by to mělo jet :D
mlzik
Nové Androidě
Příspěvky: 37
Registrován: sob 21. dub 2012 18:45:01
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia U
Tablet: Multipad Prestigio PMP 7280C DUO

Re: Prestigio Multipad PMP 5080B

Příspěvek od mlzik »

presne tak jsem to delal a bohuzel nic. Pokud jdu pres "Nastaveni" -> "Info o tabletu" -> "Aktualizace systemu" . Tam mi to näpise pri aktualizaci ze System je aktualni . Nicmene v Infu mam verzi stale 4.1.1
Bukin
Stálý androiďák
Příspěvky: 54
Registrován: stř 14. bře 2012 11:37:24
Typ mobilu / ROM: LG Optimus L9
Tablet: Prestigio 5780D

Re: Prestigio Multipad PMP 5080B

Příspěvek od Bukin »

teď jsem se líp podíval a verzi Androidu mám také 4.1.1, verze ROM se mi včera updatovala na Xteam ROM 4.4, update proběhl automaticky přes OTA, zapnul jsem wifi, spustil OTA aplikaci a dál nic nedělal, až mi to napsalo, že update proběhne po restartu, tak jsem to povolil a vše proběhlo samo :D
lubu
Nové Androidě
Příspěvky: 43
Registrován: stř 29. úno 2012 13:20:55
Typ mobilu / ROM: ANDROID HD2000 Acer Liquid Jade S55
Mobil 2 / ROM: Lenovo S660 Huawei P8Lite
Tablet: prestigio pmp5780D Huawei MediaPad10Link

Re: Prestigio Multipad PMP 5080B

Příspěvek od lubu »

Ako teraz ma napadlo pozrieť na oficiálnu rom A nejak som nenašiel na stránke prestigia už model pmp 5080B :O
Simax
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: úte 30. říj 2012 19:09:55
Typ mobilu / ROM: Nokia Lumia 630
Tablet: Prestigio 5080b, SG Note 10.1
Rom: 4.1.1 JB a 4.0.4 ICS

Re: Prestigio Multipad PMP 5080B

Příspěvek od Simax »

Je tam pořád, jen je snazší to zadat do google, než to hledat na webu. Včera sem stahoval tu jejich verzi ICS, a po chvilce sem ho našel. Je pravda, že se nezobrazuje tak jako dřív v produktech.
Bukin
Stálý androiďák
Příspěvky: 54
Registrován: stř 14. bře 2012 11:37:24
Typ mobilu / ROM: LG Optimus L9
Tablet: Prestigio 5780D

Re: Prestigio Multipad PMP 5080B

Příspěvek od Bukin »

starot píše:Vdaka za radu, ale toto zial nefunguje. Aj ked som Multipad sformatoval v utilite od Xteamu, ta od Prestigia zariadenie vobec nepozna a tak nemozem ani flashnut original fw 1.0.27. Ale funguje aspon ROM od Xteamu, snad ju este aj vylepsia, uvidime.
musíš tam něco dělat špatně, protože jsem to včera vyzkoušel a normálně to funguje, vypnout tablet, zapnout "batch tool" od xteam, připojit k PC tablet tak, že podržíš tlačítko "Hlasitost -" a současně zasuneš USB konektor do tabletu (druhý konec kabelu je už samozřejmě zasunutý do PC), počkáš až se zdetekuje tablet, dáš "formatta" (pro jistotu 2x), pak vypneš "batch tool" od xteam (necháš tablet připojený k PC) a zapneš "batch tool" od Prestigia a normálně ti tam zrovna naskočí zelené políčko, že tablet byl rozpoznán, pak si jen zvolíš firmware, který chceš flashnout (tlačítko s trojicí teček vpravo nahoře v řádku "FW") a pak normálně spustíš flash tlačítkem "upgrade" (nebo "update"), proběhne flash s následným restartem tabletu do OS od Prestigia a je hotovo.
Bukin
Stálý androiďák
Příspěvky: 54
Registrován: stř 14. bře 2012 11:37:24
Typ mobilu / ROM: LG Optimus L9
Tablet: Prestigio 5780D

Re: Prestigio Multipad PMP 5080B

Příspěvek od Bukin »

nový FW - xteam 4.8 - nové téma ve fóru
foony
Androiďák!
Příspěvky: 252
Registrován: stř 01. úno 2012 10:40:57
Typ mobilu / ROM: Jiayu G4

Re: Prestigio Multipad PMP 5080B

Příspěvek od foony »

Ako urobim hard reset na tomto zariadeni? Kombinacie klaves mi nereaguju. A do menu sa nedostanem, zle zadany obrazec vela krat. Vdaka
Bukin
Stálý androiďák
Příspěvky: 54
Registrován: stř 14. bře 2012 11:37:24
Typ mobilu / ROM: LG Optimus L9
Tablet: Prestigio 5780D

Re: Prestigio Multipad PMP 5080B

Příspěvek od Bukin »

podržením resetovacího tlačítka, je to na zadní straně tabletu v dírce v oblasti slotu pro SD kartu, obvykle podržet na "pár" vteřin
foony
Androiďák!
Příspěvky: 252
Registrován: stř 01. úno 2012 10:40:57
Typ mobilu / ROM: Jiayu G4

Re: Prestigio Multipad PMP 5080B

Příspěvek od foony »

Dik, ale to je len obycajny reset. Poriesil som to preflesom najnovsej verzie. Mal som tam blok obrazec. Uz to facha.
Odpovědět

Zpět na „Prestigio Multipad PMP5080B“