Newman N1 - obecná diskuzeLehce rozebraná N1

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
doylik
Stálý androiďák
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 06. pro 2012 21:54:08
Typ mobilu / ROM: HONOR 9

Lehce rozebraná N1

Příspěvek od doylik »

Kdyby měl někdo zájem vidět, jak to vypadá pod pokličkou N jedničky, tak jsem jej trochu rozebral, protože mi spadl tak nešikovně, že spadl přímo na zapínací tlačítko. To sice nějak funguje, ale kontakt je trochu horší a tlačítko bylo mírně zapuštěné a blbě se mačkalo, nemluvě o jeho nahmatání. Jenže než se pouštět do nějakého pájení a výměny za tlačítko hlasitosti (vypadá, že je stejné), tak jsem pouze lehce podlepil zapínací tlačítko, aby nebylo tak zapuštěné a bylo lépe hmatatelné. Nechápu, jak je upevněná optika fotoaparátu, ale celý ten chromový čtvereček se v plošném spoji viklá, jako by byl pouze připojen přes kabel a nebyl jinak připevněn. To samé chip vedle 3,5 jacku. Ale to jen tak okrajově pro informaci :) Původně jsem si říkal, že bych se pokusil telefon rozebrat tak, abych si vyčistil i prach pod sklem, ale tak lehce by to asi nešlo, tak jsem se do toho nepouštěl.
Teď už je telefon zase složen a šlape jako hodinky :)

Fotky najdete zde:
http://ulozto.cz/xCwjfjb/newmann1-1-zip

Omlouvám se za kvalitu, neměl jsem po ruce lepší foťák..
freehold
Nové Androidě
Příspěvky: 39
Registrován: pát 23. lis 2012 21:44:35
Typ mobilu / ROM: Thor Vernee
Mobil 2 / ROM: Jiayu G4S, Newman N1, Ecoo E04, Siswoo Cooper...
Kontaktovat uživatele:

Re: Lehce rozebraná N1

Příspěvek od freehold »

Taky mi spadl na tlacitko a taky je skoro v n¨rovine s fotakem a taky se spatne zapina, asi to budu muset tez rozebrat :-)
Uživatelský avatar
P1azer
Droid
Příspěvky: 1278
Registrován: sob 30. kvě 2009 23:05:31
Typ mobilu / ROM: 1+8 Pro
Tablet: Galaxy tab S5e LTE

Re: Lehce rozebraná N1

Příspěvek od P1azer »

Cau,prosim te,co vsechno si demontoval,aby ses dostal k podlepeni toho tlacitka? Staci jen ty křížový sroubky pod zadnim krytem a uz se tam dostanu?Pul roku jsem fungoval se zarazenym tlacitkem,ale ted reaguje tak na 3.-5. stisknuti,takze zatim zapinam diaplej volume up,ale musim to opravit HW.diky
doylik
Stálý androiďák
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 06. pro 2012 21:54:08
Typ mobilu / ROM: HONOR 9

Re: Lehce rozebraná N1

Příspěvek od doylik »

Hoj. Tak jsem po roce a půl mrknul na fotky a opravdu už si nepamatuju, co vše bylo potřeba. Uvidíš sám. K tlačítku se dostat myslím nebyl problém. Ten plastový blbec který mačkáš tam nedrží, tak se nelekni když vypadne i ten od hlasitosti. Hodně štěstí a dej vědět jak jsi dopadl. Já telefon už půl roku nemám.
Uživatelský avatar
P1azer
Droid
Příspěvky: 1278
Registrován: sob 30. kvě 2009 23:05:31
Typ mobilu / ROM: 1+8 Pro
Tablet: Galaxy tab S5e LTE

Re: Lehce rozebraná N1

Příspěvek od P1azer »

Tak se podařilo, není to sice úplně jak z výroby, ale funguje to na 1. dobrou. Jediný co, tak jsem myslel, že je jeden šroubek pod anténou GPS a ta černý páska se mi roztrhla (nepřerušila se cesta). Tak ještě musím zkusit, jaká bude kvalita GPS, pokud by byla špatná, tak tam musím něco narvat.
Jediný, na čem jsem se zasekl bylo, že když jsem to chtěl rozlousknout, tak jsem myslel, že se to páčí "za" stříbrným rámečkem, ale má se to páčit před tím rámečkem (blíž k displeji). Tak díky.
doylik
Stálý androiďák
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 06. pro 2012 21:54:08
Typ mobilu / ROM: HONOR 9

Re: Lehce rozebraná N1

Příspěvek od doylik »

Jsem rád, že se povedlo :clap: :palec:
Uživatelský avatar
P1azer
Droid
Příspěvky: 1278
Registrován: sob 30. kvě 2009 23:05:31
Typ mobilu / ROM: 1+8 Pro
Tablet: Galaxy tab S5e LTE

Re: Lehce rozebraná N1

Příspěvek od P1azer »

A i přes to, že jsem nešikovně odlepil tu anténu GPS, tak se fixne během chvilky (zkoušeno cestou z práce na křižovatce). Takže super, ještě chvilku bude sloužit, než odejde do křemíkového nebe :-).
doylik
Stálý androiďák
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 06. pro 2012 21:54:08
Typ mobilu / ROM: HONOR 9

Re: Lehce rozebraná N1

Příspěvek od doylik »

P1azer píše:A i přes to, že jsem nešikovně odlepil tu anténu GPS, tak se fixne během chvilky (zkoušeno cestou z práce na křižovatce). Takže super, ještě chvilku bude sloužit, než odejde do křemíkového nebe :-).
Já jej zvládl prodat za 1500,- a teď už mi půl roku slouží Nexus 4 a nemůžu si jej vynachválit!
Uživatelský avatar
P1azer
Droid
Příspěvky: 1278
Registrován: sob 30. kvě 2009 23:05:31
Typ mobilu / ROM: 1+8 Pro
Tablet: Galaxy tab S5e LTE

Re: Lehce rozebraná N1

Příspěvek od P1azer »

NO já každopádně potřebuju dual-SIM, ale příště půjdu do něčeho s větší podporou (výrobce nebo komunity). Ale dokud funguje. Mám ho jen na telefonování, sms, a rychlý aplikace - Mapy, Mail na cestách, atd. Na ostatní věcí mám N7.
Odpovědět

Zpět na „Newman N1 - obecná diskuze“