Evolve FX420 - obecná diskuzeEVOLVE FX420 a FX520

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: EVOLVE FX420 a FX520

Příspěvek od LivArt »

pcjagkl: Na akualizaci zapomeň, pro tu značku je jednodušší vydat novej telefon než se crcat s aktualizací.
Na správu telefonu používej airdroid.
Uživatelský avatar
Taskkill
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: sob 07. črc 2012 13:07:48
Typ mobilu / ROM: Evolve FX 520 - Stock Rooted CWM
Tablet: Asus Eee Transformer Pad TF300T - CyanogenMod 10.2

Re: EVOLVE FX420 a FX520

Příspěvek od Taskkill »

killermokus píše:
Mican píše:Setkal se někdo s problémem při nabíjení? Když mob. připojím na nabíječku do sítě 230V tak nejde skoro ovládat. Nesmyslně reaguje na doteky uplně v jiných místech než jsou ikony. Nejvíc to dělá při srolované horní liště, to ťukám ve spodní části displeje a spínají se ikony nahoře. Když přidržím tlačítko DOMU nepravidelně několikrát vibruje (správně by měl 2x zavrnět a otevřít poslední aplikace) Nedělá to při každém nabíjení a při nabíjení přes USB z PC se to taky ještě nestalo.
Mne to robí tiež...Všimol som si že sa to deje len keď je telefón už zohriaty.
Vypozoroval jsem, že to dělají méně kvalitní nabíječky, sám doma mám několik kusů různého původu a značková od HTC mi tento problém nezpůsobuje, jinak ta od Evolveo (změna jména) vždycky a naprosto brutálně, popsal bych to jako daleko horší než to jak to líčíte vy. Zkuste nějakou značkovou nabíječku a dejte vědět.
Asus Pad TF300T - Cyanogenmod 10.2 -TWRP
Yarvik tab211 - Cyanogenmod 7 - CWM
Evolve FX520 - Android 4.1 - CWM
Nexus S - Firefox OS - TWRP
Huawei (Vodafone) 845 - Cyanogenmod 7 - CWM
Uživatelský avatar
Adam-Androiďák
Robot
Příspěvky: 987
Registrován: čtv 12. dub 2012 13:19:07
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 4
Mobil 2 / ROM: Prestigio Multiphone 5508 Duo
Bydliště: Slovensko

Re: EVOLVE FX420 a FX520

Příspěvek od Adam-Androiďák »

Naozaj je to tak robí to skoro väčšina nabíjačiek telefónov od Čínskych výrobcov napríklad aj Prestigio. Najlepšie použiť niakú značkovú, napríklad túto od Nokie http://nabijacky-pre-mobilne-telefony.h ... ia-ac-10e/.
Dvakrát meraj raz rež. Na poďakovanie môžete použiť tlačidlo dole. :palec:
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: EVOLVE FX420 a FX520

Příspěvek od LivArt »

Kvalitní aftermarket nabíječky dělá třeba Belkin.
rubber.ducky
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: pát 11. led 2013 0:33:50
Typ mobilu / ROM: Evolve FX520 a HTC HD7
Rom: 4.1.1

Re: EVOLVE FX420 a FX520

Příspěvek od rubber.ducky »

Telefon mám od půlky června a už je z něj mrtvola,totéž kámošův. Pokud mám zcela otevřeně říct tak je to nekvalitní brak. Měl jsem oba možnost srovnat vedle sebe a každý je originál. Jiné problémy a třeba i parametry. Můj např. svítil jasněji a bílou má dorůžova, kámošův naopak dozelena. Mě zlobila navigace a fotoaparát, kámoše zase příjem signálu a senzor přiložení k uchu (zůstával zhaslý displej). Nakonec před 14ti dny odešel jemu (příjem signálu u obou sim) a včera mě... Vypnul jsem ho a už nenajede,jen svítí logo výrobce dokud nevytáhnu baterku. Zapnutí s tlačítkem zvyšování hlasitosti sice vyvolá ten režim s hard resetem,ale změna nikde, myslím si že se svévolně smazal nějaký boot soubor. Pokud jsou takto poruchové všechny tyto telefony tak to asi nestojí za koupi byť jsou za pár korun. :roll: :no:
Ještě mám na pokusy a prasení Mivvy Midroid Q721 neboli Telechips X5A
kmet
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: ned 06. říj 2013 20:49:09
Typ mobilu / ROM: EVOLVE FX420

Re: EVOLVE FX420 a FX520

Příspěvek od kmet »

pcjagkl píše:Tak nevím asi jsem slepý, ale k Evolve FX420 nějaký program do pc na správu telefonu? Nebo něco ke zjištění aktualizace androidu? V telefonu jsem to nenašel :( díky

Program "AirDroid" aplikace v mobilu a PC víc - poradit neumim = chytrý mobil a blbý majitel.
na sms jsem dal vlastní melodii nevím jak ale změnit vyzvánění za "své" se mi nepovedlo Howg
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: EVOLVE FX420 a FX520

Příspěvek od LivArt »

Ad změna vyzvánění: Ve vnitřní paměti nebo na kartě vytvoř adresářovou strukturu /media/audio/ringtones a sem dej to, co chceš pro vyzvánění. Nebo nastav vyzvánění nějakou aplikací (často to umí přehrávače a správci souborů).
gendis
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: stř 20. lis 2013 18:28:58
Typ mobilu / ROM: Evolve fx420

Re: EVOLVE FX420 a FX520

Příspěvek od gendis »

Čaute všichni! Mám potíže s Evolve fx420. Vlastním tento telefon přibližně tři čtvrtě roku a dnes, když jsem prováděl restart telefonu, tak se z ničeho nic zasekl na startovací obrazovce a stojí. Už nevím co s tím, zkoušel jsem vyndat baterku, dokonce několikrát, stále stejný scénář. Mobil po zapnutí najede na startovací obrazovku, kde je uprostřed napsáno EVOLVE a to je konec. Nic se neděje a i když telefon nechám klidně 20 min, tak žádná změna. Prosím můžete někdo poradit co s tím? Díky vše za rady!!
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: EVOLVE FX420 a FX520

Příspěvek od LivArt »

Hard reset.
gendis
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: stř 20. lis 2013 18:28:58
Typ mobilu / ROM: Evolve fx420

Re: EVOLVE FX420 a FX520

Příspěvek od gendis »

Jak na to? ... Zkoušel jsem současně držet tlačítko pro zapnutí a tlačítko na zvýšení hlasitost ... Obrazovka se změnila, ale nepřešlo to do žádnýho nastavení

Hard reset jsem provedl a stále nic ...

EDIT by pRo_lama:
Necituj posledný príspevok a edituje svoje príspevky! Prečítaj si prosím Ťa pravidlá fóra a dodržuj ich!
Uživatelský avatar
Taskkill
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: sob 07. črc 2012 13:07:48
Typ mobilu / ROM: Evolve FX 520 - Stock Rooted CWM
Tablet: Asus Eee Transformer Pad TF300T - CyanogenMod 10.2

Re: EVOLVE FX420 a FX520

Příspěvek od Taskkill »

Vypnout, potom stisknout power butt. a zároveň volume down (možná up...jsem po instalaci CWM a težko si vzpomínat jestli to původně bylo tak nebo onak) ... power pak pustit ...měl by nastartovat do factory (testing) módu...tam najít položku CLEAR eMMC a tu potvrdit...vyčistí to veškerá nastavení ale nezbaví tě to mimochodem dat na vnitřním ani na vnějším uložišti (chápu že po factory ((nevím jestli jsem tomu porozuměl správně)) je ti to fuk ale tak pro příště)...dej vědět jestli pomohlo
Asus Pad TF300T - Cyanogenmod 10.2 -TWRP
Yarvik tab211 - Cyanogenmod 7 - CWM
Evolve FX520 - Android 4.1 - CWM
Nexus S - Firefox OS - TWRP
Huawei (Vodafone) 845 - Cyanogenmod 7 - CWM
jind
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: ned 06. úno 2011 4:17:10
Typ mobilu / ROM: Galaxy I9000

Re: EVOLVE FX420 a FX520

Příspěvek od jind »

Zdravím.
Dovolím si oživit staré vlákno protože jsem nic podobného zde nenašel.

Jedná se o zamrznutí telefonu Evolve FX520, mobil sice najede, ale nelze odemknout klávesnici nereaguje na nic.

1) Pokus o (hard reset) power + hlasitost UP dlouhé držení = http://nemesisup.cz/files/public/20140723_222011-1.jpg a dál to nic nedelá a na nic nereaguje
2) Pokus o (hard reset ) power + hlasitost down po 3 sec. pustit power = http://nemesisup.cz/files/public/20140723_224005.jpg bohužel nejde to ničím potvrdit.

Nějaké rady ?

Díky
Odpovědět

Zpět na „Evolve FX420 - obecná diskuze“