THL W5 - obecná diskuzeTHL W5

kajus
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: THL W5
Tablet: Samsung GT5100

Re: THL W5

Příspěvek od kajus » ned 14. črc 2013 7:47:47

Z ciny se mi nevratil muj THL W5 a ja volil jako nahradu jiny pristroj, proto se mi doma vali toto prislusenstvi. http://aukro.cz/thl-w5-pouzdra-folie-i3397111284.html , pripadne kdyby nikdo chtel origo THL nabijecku (bez prechodky do cz zasuvky a kabelu) je mozne prodat i tu !

Phone: ZOPO ZP810 levnesmartphony.cz, Tab: Samsung Galaxy tab 2 GT5100 with JB by cyanogenmod

626rs
Stálý androiďák
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: LG G2 Stock Rom
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1
Rom: stock

Re: THL W5

Příspěvek od 626rs » čtv 15. srp 2013 0:51:52

Tak jsem si objednal telefon z levnesmartphony.cz. Telefon se rozbil, poslal jsem ho na reklamaci a telefon mi opravili a poslali zpět. S Čínským androidem. Takže jsem začal přemýšlet, jak je to vlastně u THL W5 s Androidem 4.1.2 a tak. Google apps jako takové do čínského androidu dost dobře dostat nejdou, takže jedinou možností pro mě bylo najít ROMku, kde bude všechno funkční. Hledal jsou dlouho a v 80% Romek na JB 4.1.2 prostě foťák opravdu nejde.

Nicméně hledal jsem a našel. Zde:

http://www.needrom.com/mobile/thl-w5-zeusrom/

V týhle Romce se zdá funguje zatím všechno. Jsou tam Google apps (market, účty, kalendář, synchronizace ....), funguje přední i zadní kamera .....

Instalace je přes CWM - tedy přes recovery a jednoduchá

1.) stáhnete si romku a nahrajete ji na SD kartu
2.) vypnete telefon, vyndáte baterku a pod baterkou na štítku si zjistíte revizi svého mobilu (v tom dlouhém čísle máte buď označení YOSBX NEBO YOSBCX nebo MOSBX)
3.) zapnete znovu mobil a kliknete si v mobilu na menu -> o telefonu -> restart do recovery
4.) až Vám najede recovery, tak dáte install from SD card (v recovery se pohybujete tlačítkama volume up a down a potvrzení je power tlačítkem) - najdete si na SD kartě ten zip soubor s ROMkou a potvrdíte
5.) najede Vám instalace Romky kterou už ovládáte dotykem
6.) v instalaci si zvolíte revizi svého telefonu (MOSBX či YOSBX nebo YOSBCX)
7.) zatrhnete si aplikace které chcete při instalaci romky integrovat do systému
8.) zvolíte si instal rom a také wipe data - clear install (nebo tak nějak to tam je - prostě musí být zatrhnuté obě varianty aby se v telefonu smazala data, uvedl se do továrního nastavení a zároveň se flashla Romka)
9.) pak už začne samotná instalace která trvá asi minutu až dvě

Nakonec jen telefon vypnete a zapnete. Pozor. První najetí Romky trvá trochu dýl. Mě to trvalo asi 3-4 minuty. Není potřeba se obávat. Romka byla rovnou i rootnutá (alespoň u mě)

Po instalaci nové romky si klidně můžete nahrát např. titanium backup a obnovit si telefon pokud jste si ho před tím tímto programem zazálohovali.

Celé flashování a obnova ze zálohy (pokud zálohu přes titanium máte) trvá tak 20 minut.

Jinak zatím v Romce funguje vše. Fotoaparát jsem zkoušel jako první. Fotí dobře. Jediné co mě trochu štve je, že je to custom ROMka. Není to oficiální ROM. Má to trochu jinou grafickou nástavbu menu než úplně čistý android. Ale žádné extravagance. Jinak je to multilanguage ROMKA ale čeština v ní bohužel není. To mě osobně ale nevadí, nastavil jsem si angličtinu.

V romce pak používám GO Luncher ex se zapnutým 3D modulem a jede docela svižně

V antutu má tahle ROMka asi 5900 bodů.

EDIT:

¨Tak jsem nakonec skončil u LeWa rom, konkrétně na této http://www.needrom.com/mobile/thl-w5-7/
Instalace opět přes recovery. Foťák funkční, GPS také, wifi také. Romka je založana na CyanogenMode 10. Musím říct, že je hodně našlápnutá. Skvělá a čistá grafická nástavba. Narozdíl o djiných LeWa rom co jsem četl je funkční promixity senzor. V ANtutu 5760 bodů. Jinak svižná, rychlá, bez lagování. Spousta integrovaných nástrojů v systému které potěší. Co zatím nemám odzkoušené je výdrž baterie. Mám ji jen den a ze 100 % mám po jednom dni večer 36% baterie.
LG G3 32GB - stock rom

Odpovědět

Zpět na „THL W5 - obecná diskuze“