Prestigio MultiPhone 4040 DUO - obecná diskuzeTen šmejd blbne.

Moderátoři: IQLogic, IQLogic

Zamčeno
JardaNovák
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: stř 20. kvě 2015 15:08:47
Typ mobilu / ROM: Prestigio PAP4040DUO

Ten šmejd blbne.

Příspěvek od JardaNovák »

Zdravím, v Androidu jsem lama, Win a Linux trochu znám (zvládnu nainstalovat server na SuSE/Novell). Klasika, hledám pomoc. Klasika, PAP4040DUO odešel podruhé 2 měsíce po konci záruky na stejnou věc, na kterou byl před 5 měsíci na reklamaci. Občas skočí do módu, kdy nelze ovládat, zvednout příchozí hovor pod. Zvoní ale nerozsvítí se, když ho rozsvítím ručně, jen na vteřinu blikne a místo přetažení doprava k otevření obrazovky uskočí tlačítko dolů a zhasne. K nasrání, už jsem s tím málem praštil o zem. Při reklamaci před půl rokem napsali do listu, že "vyměnili SW" . Teď po záruce za to chtějí půl tácu i s poštovným a jak se zdá to je dobrý kšeft, když to můžu dělat každé 4 měsíce. Poradí někdo jak ten SW vyměnit sám? Stačí série linků kde se dočtu, ale nevím kde začít, nevím co je "rootnout". Rozumím česky, anglicky německy a hantec. Docela to spěchá. Už to je cca 6-tý mobil na hromádce šmejdů co se mi tu kupí za posledních 5 let a začínají mi téct nervy, další kupovat nechci, Samsunga má syn už podruhé za 4 měsíce v reklamaci taky... Díky za každou pomoc.
Uživatelský avatar
negrbob
Moderátor - Otesánek
Příspěvky: 3691
Registrován: pát 13. dub 2012 20:00:00

Re: Ten šmejd blbne.

Příspěvek od negrbob »

Navod i s odkazy na fw:

Na poděkování slouží tlačítko v pravém dolním rohu příspěvku. :palec:
JardaNovák
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: stř 20. kvě 2015 15:08:47
Typ mobilu / ROM: Prestigio PAP4040DUO

Re: Ten šmejd blbne.

Příspěvek od JardaNovák »

Díky, večer to prubnu. :palec:
JardaNovák
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: stř 20. kvě 2015 15:08:47
Typ mobilu / ROM: Prestigio PAP4040DUO

Re: Ten šmejd blbne.

Příspěvek od JardaNovák »

Tak se mi podařilo asi na popáté konečně včera ten Android přehrát podle toho návodu (mám Win 8.1 , tam jsou ovladače pro Win 7) , ale dnes tam je ten problém znovu. Jediné co jsem tam nainstaloval byly aktualizace toho nainstalovaného androidu od Prestigia (online si je to našlo samo) pak MobilEdit, tím jsem tam nahrál zpět seznam kontaktů a nainstaloval Endomondo. Dnes to zkusím ještě naposled přehrát znovu a nebudu instalovat nic. Jestli to bude dělat znovu, škrábnu s tím šmejdem už o beton... Nikdy více Prestigio... 2 měsíce po záruce to můžu vyhodit! :no:
Uživatelský avatar
negrbob
Moderátor - Otesánek
Příspěvky: 3691
Registrován: pát 13. dub 2012 20:00:00

Re: Ten šmejd blbne.

Příspěvek od negrbob »

Nehazel bych flintu do zita. Zarucne se da opravit i zbozi po zaruce. Posli mi prosim do SZ seriove cislo telefonu, zacina MTP....

Kazdopadne az probehnou vsechny updaty fw na posledni verzi, tak udelej v recovery factory reset.
Na poděkování slouží tlačítko v pravém dolním rohu příspěvku. :palec:
JardaNovák
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: stř 20. kvě 2015 15:08:47
Typ mobilu / ROM: Prestigio PAP4040DUO

Re: Ten šmejd blbne.

Příspěvek od JardaNovák »

Diky za ochotu, přehrál jsem to znovu ale začalo to blbnout hned po druhém update na verzi 1.0.13 . Nic jiného tam nebylo a po prvním zavedení systému podle videa jsem to nezkoušel, resp nikdo mi nevolal. Závada se objeví až po zvednutí prvního hovoru. Po vyndání baterky a znovu restartu se chová jak má, jakmile někdo zavolá, první hovor zvednu bez problému, pak to ale začne dělat. Resp. hned po zvednutí toho prvního display hned zhasne a to je příznak té závady. Normálně vždy chvíli svítil... Pak už se náhodně (90% případů) opakuje až do vyjmutí baterky a nového startu. To výr číslo je: MTP20225240366 , jestli to k něčemu pomůže... jako poslední aktualizaci z NETU si to stáhne 1.0.16 (dřív tam ze servisu byla vyšší, ale nevím kde ji vzít, vydržela neblbnout od řijna 2014. Mezitím vypršela záruka. Zdá se že na verzi Firmware nezáleží a tovární reset tomu nepomáhá. Není tam ještě něco pod tím, něco jako BIOS v PC ??? To vypadá že ta závada je v nižší level, něco jako BOOT-loader nebo tak... Případně zkusím jakýkoli jiný Android v tom videu má borec nějaký MIUI v4 , kde se to dá stáhnout ? To nahrání bude asi stejné jako ve videu ne? Ani netušíš, kolikrát mě tem krám už vytočil a kolikrát jsem s tím chtěl říznout o zem... kromě telefonování s ním jde dělat všechno, jako GPSka by ještě mohl sloužit... :( Bohužel po 1. hovoru už je tam ta závada... Pořád ještě věřím že to je softwarem, když se to do 1. hovoru chová normálně... :?
JardaNovák
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: stř 20. kvě 2015 15:08:47
Typ mobilu / ROM: Prestigio PAP4040DUO

Re: Ten šmejd blbne.

Příspěvek od JardaNovák »

Tak potvrzeno. Ta vada tam je hned po prvním nahrátí SW (žádná změna, nic nedoinstalováno) podle videa a žádný update ji neodstraní... Jen mi není jasné, že je tam hned čeština, aniž si ji zvolím. Od výrobce bych čekal angličtinu. Ten telefon si něco pamatuje i s tím problémem !!! :evil:
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Ten šmejd blbne.

Příspěvek od LivArt »

Však tam máš SIMku, tak se nediv.
JardaNovák
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: stř 20. kvě 2015 15:08:47
Typ mobilu / ROM: Prestigio PAP4040DUO

Re: Ten šmejd blbne.

Příspěvek od JardaNovák »

LivArt: Nerozumím. Co s tím má společného SIMka? Vyměním firmware a závada zůstává. Přitom se jeví jako softwarová, protože je podmíněna prvním příjmem hovoru. Mám to zkusit znovu flešnout bez SIMky? No zkusit to můžu... popáté.. hmmmm. Nicméně boreček na instruktážním videu tam měl SIMku také... Jen jsem zopakoval doporučená postup :(

Včera jsme se pokusil dát tam něco úplně jiného ze stránky http://en.miui.com/thread-7898-1-1.html jsem postahoval podle instrukcí co se dalo, zdá se že jsem to "Rootnul" (aspoň telefon to psal, nicméně to nikdy neprojde v tématu "- Basic Rom Flash Tutorial -" bodem č. 7 .... V tom to trčí klidně i 15 minut a nic se neděje... Po restartu to tam nahrané není a bootuje původní Pretigio SW ... :?
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Ten šmejd blbne.

Příspěvek od LivArt »

Ptal ses na tu češtinu. Ta je zvolená, protože tam máš SIMku.
JardaNovák
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: stř 20. kvě 2015 15:08:47
Typ mobilu / ROM: Prestigio PAP4040DUO

Re: Ten šmejd blbne.

Příspěvek od JardaNovák »

Jo táák, to jsem netušil. Ale ta čeština není problém, ale to sekání. Takže jsem podle doporučení provedl ListApp a tady je výsledek, který mi moc neříká. Umí z to ho nějaký guru něco vyčíst? Díky za jekékoli postrčení vpřed...

Prestigio, PAP4040_DUO

Android version : 4.0.4

[PAP4040DUO][Prestigio][armeabi-v7a][PAP4040DUO][PAP4040DUO.20121101.V1.0.10][unknown][dell-desktop][PrestigioPAP4040DUO][PAP4040DUO][release-keys][user][unknown]

Date(D.M.Y.): 27.5. 2015 Time(24H): 10:12

--- USER applications ---
AppList (1.6.2),(24)
Permissions :
- android.permission.INTERNET
- android.permission.WRITE_EXTERNAL_STORAGE
- android.permission.GET_PACKAGE_SIZE

BusyBox Free (28),(178)
Permissions :
- android.permission.WRITE_EXTERNAL_STORAGE

Flashify (1.9.1),(63)
Permissions :
- android.permission.ACCESS_SUPERUSER
- android.permission.WRITE_EXTERNAL_STORAGE
- android.permission.READ_EXTERNAL_STORAGE
- android.permission.INTERNET
- android.permission.ACCESS_NETWORK_STATE
- com.android.vending.BILLING
- android.permission.GET_ACCOUNTS
Services :
- com.dropbox.sync.android.DbxSyncService

Kingo ROOT (1.3),(1)
Permissions :
- android.permission.INTERNET
- android.permission.ACCESS_NETWORK_STATE
- android.permission.READ_PHONE_STATE
- android.permission.WAKE_LOCK
Services :
- com.kingoroot.com.service.SocketService

MK802 CWM Recovery for Android 4.0.4 (1.01),(101)
Permissions :
- android.permission.ACCESS_SUPERUSER
- android.permission.WRITE_EXTERNAL_STORAGE
- android.permission.READ_EXTERNAL_STORAGE
- android.permission.INTERNET
- android.permission.ACCESS_NETWORK_STATE

ROM Manager (5.5.3.7),(5537)
Permissions :
- android.permission.ACCESS_WIFI_STATE
- android.permission.WRITE_EXTERNAL_STORAGE
- android.permission.READ_PHONE_STATE
- android.permission.INTERNET
- android.permission.WAKE_LOCK
- android.permission.ACCESS_NETWORK_STATE
- android.permission.RECEIVE_BOOT_COMPLETED
- android.permission.ACCESS_SUPERUSER
- android.permission.GET_ACCOUNTS
- android.permission.USE_CREDENTIALS
- com.koushikdutta.rommanager.permission.C2D_MESSAGE
- com.google.android.c2dm.permission.RECEIVE
- com.android.vending.BILLING
Services :
- com.koushikdutta.rommanager.DownloadService
- com.koushikdutta.rommanager.nandroid.NandroidWebServer
- com.koushikdutta.rommanager.ROMManagerAPIService
- com.clockworkmod.billing.BillingService

TWRP Explorer (1.0.1),(101)
Permissions :
- android.permission.ACCESS_SUPERUSER
- android.permission.WRITE_EXTERNAL_STORAGE
- android.permission.READ_EXTERNAL_STORAGE
- android.permission.WAKE_LOCK
- android.permission.INTERNET
Services :
- com.flaki.twrpexplorer.Servis

TWRP Manager (7.5.1.3),(82)
Permissions :
- android.permission.READ_EXTERNAL_STORAGE
- android.permission.WRITE_EXTERNAL_STORAGE
- android.permission.ACCESS_NETWORK_STATE
- android.permission.INTERNET
- com.android.vending.BILLING
- android.permission.ACCESS_SUPERUSER
Services :
- com.jmz.soft.twrpmanager.service.ScheduledLiveBackup



TOTAL Apps = 8 (User = 8)


www.2ox.cz
JardaNovák
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: stř 20. kvě 2015 15:08:47
Typ mobilu / ROM: Prestigio PAP4040DUO

Re: Ten šmejd blbne.

Příspěvek od JardaNovák »

Tak finito. Čas ztrávený laborováním vypršel, postupy popsané na nahrání MIUI 4 software nefungují (vždy to zhavaruje při flashi, přestože je rootnutý a provede se servisní boot do řádkového menu pro nahrání, pak se spustí nahrání souboru MIUI_3.1.29_4040DUO_v2.zip s MIUI firmwarem a to už asi neproběhne, po rebootu je tam místo MIUI opět starý SW Prestigio, Tím "značku" Prestigio zařazuji mezi šmejdy s kurvítky typu Samsung a zbytek noname Číny a koupil jsem LG D295 L Fino. Bohužel 3,5 litru opět v kopru, ale můj čas je taky drahý... :/
POSIX
Robot
Příspěvky: 847
Registrován: stř 30. dub 2014 22:26:35
Typ mobilu / ROM: Redmi 2
Rom: MIUI

Re: Ten šmejd blbne.

Příspěvek od POSIX »

Ono je obvykle potřeba odemknout bootloader pro flashnutí custom ROM, takže pokud jsi ho neudělal, není se čemu divit
JardaNovák
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: stř 20. kvě 2015 15:08:47
Typ mobilu / ROM: Prestigio PAP4040DUO

Re: Ten šmejd blbne.

Příspěvek od JardaNovák »

POSIX píše:Ono je obvykle potřeba odemknout bootloader pro flashnutí custom ROM, takže pokud jsi ho neudělal, není se čemu divit
Fajn, díky, jak se to dělá ?
P.S.: 14 sní jsem měl LG D295 L Fino a vrátil jsem ho. Ani v snu mě nenapadlo, že nějaký kretén dá jediná 3 mechanická tlačítka na ZADNÍ DEKL. Naprosto nepoužitelné. Varuji před tím každého. Je to "nápad" LG ... Nešly ani nahrávat aplikace ne přidanou SD kartu, takže výrobcova paměť po nahrání GPSky plná, nic dalšího se tam nevešlo, i když jsem "přesunul na externí" , přidaná SD 8GB téměř prázdná... přepnuto a stejně nic...
Takže opět vyléčen ze značky LG, a pět se pokouším oživit ten PAP 4040 DUO. Je někde návod krok za krokem, jak tam nahrát jiný OS než ten výrobcův ? Nejraději bych tam dal asi MIUI, ale "návody" kdy je vyjmenován každý 5-tý krok a ty 4 mezi tím se předpokládají že "každý ví" je mi k ničemu. Takže teď nevím jak "odemknout bootloader" . Díky za každou pomoc, stačí link na funkční postup...
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Ten šmejd blbne.

Příspěvek od unavix »

No to víš, když je to kolem Tebe samej kretén a kurvítko......se divím že si vůbec kupuješ takovej šunt jako je prestigio. Nebo to LG.
Zamysli se nad tím co čekáš od telefonu a pak si polož otázku jestli prodejní cena 3500,- je adekvátní,když se do té ceny musí vejít doprava, 2 roky záruka, musí to vydělat na platy všech zainteresovaných a ještě na tom chce mít zisk dovozce i prodejce a stát daně. Kolik sou asi výrobní náklady a jaká kvalita materiálu v tom je?

Tap 1+1
Bůh odpouští, JÁ NE!
Uživatelský avatar
ac1893
Robot
Příspěvky: 931
Registrován: pát 16. pro 2011 2:23:15
Typ mobilu / ROM: One Plus 6t
Bydliště: Vintířov

Re: Ten šmejd blbne.

Příspěvek od ac1893 »

Tlačítka na zadní straně jsou super - jde jen o zvyk
JardaNovák
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: stř 20. kvě 2015 15:08:47
Typ mobilu / ROM: Prestigio PAP4040DUO

Re: Ten šmejd blbne.

Příspěvek od JardaNovák »

ÚŽASNÉ odpovědi, velmi děkuji oběma za excelentní vyhonění trička. Doufám, že je vám líp... Škoda že neumíte prakticky poradit...

P.S1: Od telefonu čekám především to, že s ním půjde snadno telefonovat. Ne že ho budu muset ovládat 3-ma rukama a v MOBILNÍM prostředí (auto, kolo) nepůjde ovládat vůbec ! Zadní tlačíka se ovládají "super" především v autě a na kole, kde jsou zcela nepřístupná kvůli držáku telefonu, takže nelze ani převzít hovor, ani rozsvítit obrazovku. To vymyslel "genius" sedící celý život v kanceláři... Pak ale nepotřebuje "mobil" ale stačí mu stolní telefon. Nehodlám o tom diskutovat, to si musí každý vyzkoušet, že na ovládání podobné "geniality" nestačí téměř ani 2 ruce... Chci tím velmi poděkovat obchodu OK elektrospotřebiče, který mi byl ochoten vzít telefon zpět a vrátit peníze.

P.S2: Výrobní cena těch šuntů je do 300 Kč. Fakt mě nezajímá, kdo všechno mě při koupi okrádá, trh řídí nabídka-poptávka. Kdyby mi šlo opravdu jen o to telefonování, tak si koupím tlačítkového Samsunga za 350 Kč v akci... Promiň že za přidaných 1000% ceny očekávám ještě nějakou funkci navíc...
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Ten šmejd blbne.

Příspěvek od unavix »

Nepřišel Ty si sem z mobilmanie? :-D. V autě ani na kole nemáš co mít v pazouře telefon. No a rada je jednoduchá - vyhoď to.

Tap 1+1
Bůh odpouští, JÁ NE!
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Ten šmejd blbne.

Příspěvek od LivArt »

Ty si kupuješ telefon, aniž by sis ho předtím prohlídnul? Nebo jak sis mohl nevšimnout, že ten telefon má tlačítka na zádech? :shock:
A druhá věc: 3.5k za chytrej telefon není žádná pálka, to jsou ty nejlevnější chytrý telefony, omezený pamětí a výkonem. Takže buď si kup pořádnej telefon nebo přestaň brečet.
JardaNovák
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: stř 20. kvě 2015 15:08:47
Typ mobilu / ROM: Prestigio PAP4040DUO

Re: Ten šmejd blbne.

Příspěvek od JardaNovák »

unavix: Jasně, v autě ho budu mít na klíně a na kole na šňůrce kolem krku... Jak pro kolo, tak pro auto se vyrábějí držáky... Fakt je diskuze s "kancelářskými" ztracený čas. Těm stačí telefon STOLNÍ, tak proč kecají do MOBILNÍCH ? :/
Uživatelský avatar
ax1qwer
Moderátor
Příspěvky: 1679
Registrován: pát 12. srp 2011 17:06:01
Typ mobilu / ROM: BlackBerry Passport QWERTZ

Re: Ten šmejd blbne.

Příspěvek od ax1qwer »

Pokud ti nevadí 5" tak bys měl za 3,5 K cca asi ideální volbu Honor 3C. Má 2 GB RAM
Smartphone: BlackBerry Passport QWERTZ
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Ten šmejd blbne.

Příspěvek od unavix »

JardaNovák - plkáš kraviny. Zbytečný s takovými jako si Ty ztrácet čas.

Tap 1+1
Bůh odpouští, JÁ NE!
Uživatelský avatar
negrbob
Moderátor - Otesánek
Příspěvky: 3691
Registrován: pát 13. dub 2012 20:00:00

Re: Ten šmejd blbne.

Příspěvek od negrbob »

Mno jelikoz je to tu celkem debata o nicem tak zamykam. Na vyber noveho telefonu je tu arena.
Na poděkování slouží tlačítko v pravém dolním rohu příspěvku. :palec:
Zamčeno

Zpět na „Prestigio MultiPhone 4040 DUO - obecná diskuze“