Ostatní asijské telefonyF603, čínská svítící cihla

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
hufnagl
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: F603

F603, čínská svítící cihla

Příspěvek od hufnagl » úte 29. lis 2011 11:22:54

Zdravím.
Vím, že jsem lama, ale i tak mi dovolte se podělit o vlastní chybu s ostatními.
Koupil jsem si z číny dual sim telefon FlyYing F603. Super kus. Přesně podle mých požadavků. Pomocí SU a rootexploreru jsem se zbavil čínských aplikací, s angličtinou jsem se smířil. Jak šel čas, začalo mi vadit, že GPS ukazuje dvakrát vyšší rychlost. Na ruském webu jsem našel patch, ale pačoval jsem podle vlastního uvážení (nyní již vím, že špatně). Přepisoval jsem soubory v system a kouslo se to. Tušil jsem že je zle. Šlo bootovat do recovery, ale vždy s hláškou o nepravosti archivu. Šel jsem dál a skončil u flashtool. Nyní nejde bootovat ani do recovery ani jinak. Na telefon se dostanu jen flashtoolem. Pokud flashnu FW z A602 (z onoho ruského webu) jde telefon zapnout. Displej však zůstává stále bílý. Po cca 25s se ozve intro sound a tím končím. S jiným FW to nejde ani zapnout k jakékoliv akci. Pořád se domnívám, že vrácením originálních FW souborů se odcihlí. Problém je však tyto soubory sehnat.
Pokud někdo víte, jak mi pomoct, budu se revanžovat, minimálně budu strašně vděčný.

Stav mojí F603:

Zálohy - menám.
verze a sestavení - nevím
rozlišení 320x240 QVGA
Android - asi tam byl Gingerbread 2.3.1, ale věřte čínským datašitům. A já to nepoznám. V informacích o mobilu to však napsané bylo.
Recovery mod - nelze aktivovat
Factory mod - nelze aktivovat
Lze nahrávat přes flashtool bin a img soubory

Ptát se proč namám zálohy je zbytečné. Vzhledem ke svému věku nelze dát nic na moji obhajobu. Po tolika životních zkušenostech a stále najivní až pošetilý.
Pokud je tu takový machr, který mi řekne že je to 100% CIHLA a nebo pošle návod na unbrick jiný, než který začíná ...nainstalujte si do telefonu, nebo ...zapněte telefon v recovery modu budu mu vděčný. Nejde tak o cenu zničeného zařízení, jako o mou houževnatost vnutit technice moje touhy. Stojí mě to čas i úsilý a výsledkem zatím je jen stále menší funkčnost.

Díky borci.
Honza

Cleric
Kyborg
Reputace: 109
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 10+
Tablet: Huawei MediaPad M5 8.4
Tablet 2 / ROM: Samsung Galaxy Tab S7

Re: F603, čínská svítící cihla

Příspěvek od Cleric » úte 29. lis 2011 11:39:53

Jelikož se jedna o zařízení které se v našich končinách nevyskytuje a dovoz je taky na vlastní riziko, tak bych se asi smířil že telefon je mrtví. Koupil bych nový a poučil se z dosavadních chyb, aby se neopakovaly.

Autor tohoto vlákna
hufnagl
Nové Androidě

Příspěvek od hufnagl » úte 29. lis 2011 12:07:38

Jelikž jsem byl spokojený, zkusím koupit stejný. Myslíš, že by z něj šly ty bin a img soubory vyčíst pro případné zprovoznění tej mrtvoly? To se mi nepodařilo vygooglit.

Cleric
Kyborg
Reputace: 109
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 10+
Tablet: Huawei MediaPad M5 8.4
Tablet 2 / ROM: Samsung Galaxy Tab S7

Příspěvek od Cleric » úte 29. lis 2011 12:16:23

Tak to opravdu netusim až tak daleko do Androidu nevidím.

Jen tak mimo téma
Nebylo by lepší koupit jinou "Čínu" jako třeba ZTE - Huawei. Kolem těchto telefonů již nějaká komunita existuje a cena taky nejsou vysoké.

Autor tohoto vlákna
hufnagl
Nové Androidě

Příspěvek od hufnagl » stř 30. lis 2011 8:19:36

Dík za typ, který jistě má logické odůvodnění. Já ale potřebuji dvě sim karty. Navíc jsem na techniku beran, takže do toho budu šťourat až než se z toho zakouří. Teprve pak to asi vzdám. Info samozřejmě zveřejním. Jen to bude hold trochu trvat. Než dojde nový kus.

Matesy
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: LG O2X
Rom: ICS 4.0.3

Příspěvek od Matesy » čtv 16. úno 2012 13:47:46

Podařilo se ti rozchodit ten telefon ? mám stejný problém s F606,

Autor tohoto vlákna
hufnagl
Nové Androidě

Příspěvek od hufnagl » pon 05. bře 2012 17:53:59

Ahoj všem.
Telefon se mi podařilo rozjet. Krkolomně a bez GPS, ale rozjel se a používám jej, snad časem najdu lepší firmware a doopravím.
Nahrál jsem CW recovery a další kousky, které jsem nakombinoval tak, že bootlo do recovery modu. Pak jsem nasbíral zbytky souborů stažených před pádem, vytvořil update.zip a upgradoval. Spíš downgradoval jsem tel., který teď jede bez GPS a WiFi, zato analogová telka funguje na 1000%. Škoda, že se u nás nepohybuje luftem žádný kompatibilní signál. CW recovery najdeš na "f602-CM-4.0.0.5-build1-(HighwayStar)" u sousedů na východě (přes jedno).
Hodně zdaru a trpělivosti.

Autor tohoto vlákna
hufnagl
Nové Androidě

Příspěvek od hufnagl » pát 13. dub 2012 13:19:08

Ahoj. Podařilo se mi na hotfilech najít komplet recovery s spflash, kde se telefon uvede do původního stavu. Jede vše, wifi i gps, jen zůstává problém se zobrazením rychlosti, která je stále dvojnásobek skutečné (stejně jako u nového founu). Momentálně pracuju na doladění tohoto a výsledek dám vědět.

Huff

Odpovědět

Zpět na „Ostatní asijské telefony“