Ostatní asijské telefonyHaipai N7102

peugeotsp
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: HTC EVO 3D

Re: Haipai N7102

Příspěvek od peugeotsp » čtv 07. úno 2013 15:52:01

Připojuji se k vaší komunitě, aby nás bylo víc :D...od včera mám také objednaný N7102....chci se zeptat pro ty, kteřím již přišel ten 7100 je tedy vše v pořádku a ostatní údaje souhlásí?...myslím tim RAM, ROM, rozlišení displeje atd.?...a chci se zeptat - měli jste tam i lepítka s nápisem SAMSUNG?...díky :-))

jheadman
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: lenovo k900
Tablet: my audio 9

Příspěvek od jheadman » čtv 07. úno 2013 16:07:58

neni zac kde muzu tam pomuzu ;-) taky me to bylo porazeno tak to jen predavam dal

xsmile
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: xperia arc s

Příspěvek od xsmile » pát 08. úno 2013 8:38:27

Takže, byť jsem téma nezakládal, dovolím si krátkou recenzi, resp. první zkušenosti s Haipai N7102:

Parametry: dvoujádrový 1Ghz procesor MTK, ROM 1GB (volná cca 700MB), RAM 8GB (volná cca 5GB), 8MPx foto, displej 1280x720 5.3inch, DualSIM

Úvodem: N7100 nebo N7102?
Na stránkách Antelife je telefon prezentovaný jako N7100, parametrově však odpovídá N7102. Jak to tedy je? Ve všech aplikacích se telefon hlásí jako GT-N7102, stejně tak je označen v systému a v telefonu pod baterií. První záhada tedy objasněna, je to N7102 :)

Pár slov ke koupi:
Telefon jsem objednával na Antelife.com (konkrétně tento model http://www.antelife.com/haipai-n7100-5- ... white.html), cena byla 201USD + 12USD za 16GB kartu a 22USD za dopravu DHL. Za registraci na webu byla sleva 5USD, konečná cena byla tedy 230USD. Placeno přes PayPal dne 29.1. (úterý), odepsáno z účtu okamžitě. Ve středu se objevilo ve statusu na Antelife "zpracováno", ve čvrtek mi zaslali Tracking number pro sledování zásilky. Zároveň jsem s Antelife komunikoval po Online chatu, odpovědi okamžité (trochu jsem se bál, jestli stihnou telefon poslat před čínským Novým rokem - byl jsem ujišťován, že rozhodně ano). Zásilka se v systému DHL objevila v pátek, kdy byla zpracována v HongKongu. V neděli telefon dorazil do Německa, nejdříve do Frankfurtu, následně do Lipska. V pondělí 4.2. brzy ráno už byl telefon v Praze a po domluvě s operátorem DHL mi ho hned v pondělí dopoledne doručili do práce v Ústí nad Labem. Doplatek byl 260Kč (dopláceno pouze DPH na hodnotu zboží 50USD). Celková doba od provedení objednávky až po doručení netrvala ani týden! V tomto směru tedy naprostý luxus, jak Antelife tak DHL mohu jen doporučit.

První zkušenosti s telefonem:
Balení (krabička bez značky s nakresleným androiďem a telefonem) obsahovala: bílý telefon, nabíječku včetně evropské redukce, USB kabel, 2x baterii, 2x screen protector, flip kryt, sluchátka, dokoupenou 16GB kartu a jako dárky čtečku karet a malý stylus. Vše zabaleno celkem pečlivě a úhledně.
Telefon byl překryt klasickou folií, která oznamovala, že mimo jiné má telefon Amoled displej - o čemž jsem si ale nedělal iluze :) Nikde však nebylo žádné logo "jiného výrobce". Zpracování mě opravdu překvapilo, jinými slovy perfektní - kryt nevrže, vše pevné a drží tak, jak má. Jako u Notu je zespodu zasunutý stylus. Vložil jsem baterii, simku a kartu - vše opět bez problému, vše sedělo výborně. Po zapnutí naběhla animace Androida, systém naběhl cca po 20 sekundách. Následovala první radost - v telefonu je opravdu android 4.1, Jelly Bean. Telefon je také rootnutý už z výroby.
Nastavil jsem češtinu a zakázal nějaké čínské aplikace, které tam akorát dělaly bordel :) Udělal jsem několik testů v Antutu, vždy skore kolem 11900....(fakt,opravdu!) *** POZOR, vysvětlení dále v příspěvcích, reálné skore je cca 5600 - toto zde ale ponechávám jako perličku, co vše číňani nevymyslí :) Subjektivně je svižnost opravdu dobrá, porovnávám ale pouze s Xperií Arc S, která měla 1.4Ghz jednojádrový procesor a 512MB Ramku. Telefon se neseká, a to ani teď, kdy už jej mám celkem zaplněný aplikacemi. Pouze jsem si nastavil jinou tapetu (jen černé pozadí), je to prostě znát, než když na pozadí běží náročná animace...Rozlišení displeje je 1280x720 - displej je krásně jemný. Technologie určitě TFT, možná IPS, i když se Antelife na stránkách dušuje, že to je Amoled :) Na druhou stranu jsem to čekal, takže mi to nevadí :) Tady se dostávám k podstatné věci: Antelife na stránkách také uvádí, že uhlopříčka má 5.5 palce...na většině jiných shopů však tyto telefony měly displej 5.3, byl jsem tedy opravdu zvědavý, jaký klon to Antelife ve skutečnosti nabízí...bohužel jsem se nepletl a po přeměření je úhlopříčka opravdu jen 5.3...i tak je ale displej dostatečně velký, telefon této velikosti jsem pořizoval hlavně kvůli eknihám a netu - obojí je i na 5.3 skutečně pohodlné a přehledné, citlivost displeje na dotyk je rovněž velice dobrá - a to jak prstem, tak obsaženým stylusem.
Většina aplikací běhá bez jediného problému a naprosto svižně, nic se neseká. Fotoaparát - kvalita průměrná, moje Xperie se stejným rozlišením (8MPx fotila podstatně lépe, o auto ostření ani nemluvím :) Na druhou stranu dá se, stačí to - kdo chce pořizovat vysoce kvalitní fotky tak asi nějakou dobu ještě stejně mobilem fotit nebude. A kdo začínal jako já s mobily před třinácti lety, nebo ještě dříve a jeho první "fotomobil" byl Siemens S55 s připojitelným VGA foťákem, bude přímo nadšen, jaký pokrok technika udělala :D
Baterie vydrží zatím jeden den, ale výdrž se postupně zlepšuje. Nabíjení trvá, s ohledem na vyšší kapacitu, déle.
GPS zkoušena spolu s navigací Be-On-Road - není co vytknout, chytla se během minuty, poloha určena přesně.
Wi-Fi chytá stejně jako všechny moje předchozí telefony, tedy citlivost více než dostatečná.

K telefonu jsem si po třech dnech dokoupil hnědé kožené pouzdro Rock (taky otevírací book, pasuje přesně z Notu II), za 450Kč, protože to bílé, nasazovací místo zadního krytu, co bylo v balení, mě moc "neomráčilo" :) Navíc se pořád otevíralo a skutečná ochrana nic moc...

Chyby a problémy:
Jelikož nikdo a nic není bez chyby, tak samozřejmě i tady se pár much najde :) a také nechci jen chválit:
- menší úhlopříčka displeje, než byla uváděná (samozřejmě, není to problém výrobce ale prodejce)
- jiná technologie displeje
- pro mne celkem tichý reproduktor, u předchozího telefonu jsem neměl hlasitost ani naplno, tady bych potřeboval naopak dvojnásobnou :) Druhá strana sice slyšet je, ale řev rozhodně nečekejte :)
- zatím jeden problém s naběhnutím systému - po zapnutí telefon nenaběhl, nutno vynadat baterii (pouze jedenou, od té doby vše ok)
- nemá magnetický senzor - nedá se použít kompas (bohužel, chtěl jsem používat i na Geocaching :( )
- na začátku se asi třikrát telefon "zbláznil" :) začaly se samy zapínat a vypínat aplikace, v rychlém běhu, nedalo se stisknout nic, jen zamknout displej, po odemknutí zase vše v normálu - nyní už ale ok
- telefon nemám na hry, nicméně jsem zkoušel - některé náročnější po zapnutí prostě spadly
- telefon se vevnitř "tváří" jako Note 2 - uvádí stejný takt procesoru, velikost vnitřní paměti 32GB a jiné podobné čínské "vychytávky" :) Jen dolepit logo a máte doma Note za 4tis :D Tady dodávám, že jsem původně vybíral telefon, který by co nejméně kopíroval jiného výrobce - vzhledem k mému věku už nepotřebuji nikde oslňovat tím, že mám "něco" co se tváří jako něco podstatně dražšího :) telefon mám pouze a jen pro sebe a záleží mi pouze na tom, zda plní svoji funkci. Nakonec jsem ale stejně skončil u kopie Notu, a jak je vidět, tak kromě loga se vším všudy :)
Závěr k chybám: nedoladěná romka a uvádění "poupravených" informací výrobcem i prodejcem. Pro někoho zásadní problém, pro mne naprosto zanedbatelný - po technické stránce telefon zatím pracuje takřka bezchybně (myslím, že chyby, někdy i horší, se dají najít i na telefonech renomovaných a několikanásobně dražších značek) - skončím tedy klasickou frází, kdy poměr cena a výkon je prostě téměř bezkonkurenční.

Shrnutí:
Doporučuji nebo ne? Za mne jednoznačně ano, byť zatím samozřejmě nedokážu posoudit, jak dlouho telefon vydrží šlapat a vše zatím víceméně zkouším. Přesto, pokud vydrží fungovat dobu alespoň "delší než kratší" :) tak si klidně u čínských kolegů koupím další kousek.

Bude-li někoho něco zajímat, rád odpovím :)
Naposledy upravil(a) xsmile dne pát 15. úno 2013 14:12:32, celkem upraveno 5 x.

Autor tohoto vlákna
yawimaya
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: haipai N7100

Příspěvek od yawimaya » pát 08. úno 2013 9:53:28

krasa! :) myslim ze vic nez vycepavajici recenze :D
ja muzu jen souhlasit!
ja mam tedy N7100 od jineho prodejce a v baleni jsem mel tedy baterie s logem samsung a flip kryt mel take samsung logo! ;) dokonce i pri bootu telefonu nabehne samsung animace

jinak v antutu 5800 score tady by me zajimalo jak je mozny tak velky rozdil? :D
Naposledy upravil(a) yawimaya dne pát 08. úno 2013 10:16:54, celkem upraveno 1 x.

xsmile
Nové Androidě

Příspěvek od xsmile » pát 08. úno 2013 9:55:05

A neposlali ti omylem skutečný Note, když máš na všem Samsung? :D

Autor tohoto vlákna
yawimaya
Nové Androidě

Příspěvek od yawimaya » pát 08. úno 2013 10:19:00

no to by me to doufam nehodilo 5800 v antutu! :D

no ale jako je to husty no...
proste cina... co k tomu dodat :D

jheadman
Stálý androiďák

Příspěvek od jheadman » pát 08. úno 2013 20:53:48

11900 v antutu tak to je mazec na dualcore na 1GHz az k neuvereni normalne dava tento chip tak do 6000 pri rozliseni 1280x720

xsmile
Nové Androidě

Příspěvek od xsmile » pát 08. úno 2013 21:39:43

Mazec to bohuzel neni, senzace se nekona :) Jelikoz mi to bylo porad divne, ze by se zrovna muj kousek tolik lisil, patral jse. a cim dal vic se mi zdalo predinstalovane Antutu takove....zvlastni :) Zkusil jsem tedy zaktualizovat, coz neslo, kvuli konfliktnim podpisum. Pres Root uninstall jsem tedy puvodni Antutu odinstaloval a nainstaloval nove z Google play........Vysledek? Skore 5600, tedy uplne v prumeru techto klonu...:) Vysvetleni bych rekl jednoduche - poupravena aplikace, aby iluze Notu byla co nejdokonalejsi :D

Takze panove muzete byt v klidu, bohuzel mi neprisel o nic vyjimecnejsi stroj, nez jsou ty vase :D I tak ale muzeme byt celkem spokojeni, ze :)

foto1977
Droid
Reputace: 14
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia XZ1 Compact
Rom: stock

Příspěvek od foto1977 » pát 08. úno 2013 21:59:37

Tak to je hustý :lol: :lol: :lol:
Alcatel OTE → Siemens C35i → Nokia 3310 → Nokia 6610 → Nokia E65 → LG OptimusOne → LG Optimus Black → Samsung S Duos → UMI X1 → iOceanX7 → UMI Cross → Zopo 998 → iOceanX7s → One+One 64GB → JIAYU G4S → UMI X3 → JIAYU G4S → Nexus 5 → Xperia Z3C → Huawei Nova → Xperia XZ1C

jheadman
Stálý androiďák

Příspěvek od jheadman » sob 09. úno 2013 11:32:31

nj soudruzi z ciny nas trochu sulej ale zas vime ze mtk6577 1GHz dava kolem 6000 takze je to od nich trochu zbytecne to ale nemeni nic na tom ze se jedna o dostatek vykonu na vetsinu her i pro chod systemu takze to az zas takovej sok neni ....

Autor tohoto vlákna
yawimaya
Nové Androidě

Příspěvek od yawimaya » sob 09. úno 2013 12:16:50

heh tak to je masakr :)

kazdopadne nic se nemeni na tom ze beha naprosto super ;) u me stale bezproblemovej telefon... vsude obdivujou cinskou kopii :D

zde davam par fotek :))

http://www.2i.cz/info/f94b5872a1.jpg
http://www.2i.cz/info/e85a4963b0.jpg
http://www.2i.cz/info/06b4a78d5e.jpg
http://www.2i.cz/info/358794be6d.jpg
http://www.2i.cz/info/249685af7c.jpg
http://www.2i.cz/info/53e1f2d80b.jpg
http://www.2i.cz/info/71c3d0fa29.jpg

sukinn
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: elm

Příspěvek od sukinn » ned 17. úno 2013 21:11:37

čau, chtěl bych se zeptat jak to je s velikostí paměti u tohoto telefonu, nejspíše asi u většiny telefonů z číny, ale na stránkách prodejců vždy píšou velikost telefonního seznamu 500, chtěl bych teda vědět jak to teda je, kolik kontaktů je možno uložit, a jaká je pamět na SMS a MMS zprávy. díky moc

v blízké budoucnosti se chystám také koupit telefon z číny, za max 260$, nějaký rady a tipy?:) a jaký doporučujete e-shop?

Autor tohoto vlákna
yawimaya
Nové Androidě

Příspěvek od yawimaya » pon 18. úno 2013 8:26:15

s pameti ukladani cisel bohuzel nevim... mam tam tedka cca 200 kontaktu a v pohode ;)
ohledne ukladani sms... zalezi na interni pameti telefonu coz je u meho modelu N7100 1000MB coz si myslim ze sms ti skoro nic nezabere...

a jak uz sem tu psal tak ja mam dobrou zkusenost s timto prodejcem

http://www.dhgate.com/wholesale/store/f ... ller-store

takatojama
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: HaipaiNoble N7102
Tablet: PiPo UP U1

Příspěvek od takatojama » ned 03. bře 2013 8:26:29

Zdravím,mám tenhle telefon od pátku 1.3. Na krabičce je napsáno Haipai noble 7102. No musím říct že je to tedy pořádná placka,ale na krabičce je nálepka N7102 MTK6577 1GB/8GB a datum ,asi,výroby 20,2, 2013 no a když jsem nainstaloval Antutu tak si s ním asi nějak nerozumí,a nebo mne hoši z číny podfoukli,což bych se nedivil. Ram to ukazuje 1GB a rom taky 1GB a v systému telefonu je napsáno 32GB :D procesor to ukazuje 1999MHz,jinak rozlišení sedí 1280x720 ,display je hezký,jemný,pestře barevný. Jak už tu bylo psáno,po zapnutí,cca po 5 minutách začal nějak šílet,vypínal a zapínal aplikace a najednou se pak uklidnil a už šlape jak má. Koupil jsem ho na pandawill.com a stál s daní 4800,- v balení je nabíječka, 2x baterie,usb kabel a sluchátka,2x ochranná folie a zadní kryt s flipem + jeden bez něj je už nasazený na telefonu. V telefonu je i malý stylus,nic moc,trošku necitlivý.Jinak to funguje uspokojivě,vše co jsem nainstaloval tak perfektně šlape,navigace I-GO funguje svižně a gps chytla za cca 2min, 3D hru jsem vyzkoušel AvP a jede super.Akorád jednu věc,když se nabíjí svítí nahoře na levé straně dioda,nevíte někdo jestli se dá využít i k upozornění na přišlou sms ? . Jinak telefon přišel za 14dní a už byl nastavený v češtině. Budu ho zkoumat dál a když tak napíšu.

pk76
Robot
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Mi Note 2 128GB Global
Mobil 2 / ROM: LG G2
Tablet: Nexus 7 II
Rom: MIUI

Příspěvek od pk76 » ned 03. bře 2013 10:07:57

U THL W8 ta dioda pri nabijeni taky sviti a normalne pak blika zelene pri udalostech (SMS, mail atd.)

takatojama
Nové Androidě

Příspěvek od takatojama » ned 03. bře 2013 14:49:44

No hraju s tím telefonem už dva dny,a zatím,hmm docela jsem z toho nepříliš nadšen.První věc,občas vypadne interní úložiště,hlavně po odemčení telefonu,2x mi už nenačetlo paměťovou kartu,Lexar 16GB class 10,jednou mi zhasla obrazovka a pomohlo jedině vyndat baterku.Rozebral jsem ho a koukám,zpracování je velice solidní,rozhodně to tam někdo neskládal na koleně,snad ty chyby dělá ten android ? No a veselá věc,po prvním zapnutí prohlížeče vyskočila stránka s nápisem its no real phone :D a odkaz na čínské fórum,čínsky neumím ani zbla,takže nic.A vytrvale to hlásí že ve slotu dva není sim karta,no jo no,není.Jinak šlape solidně,navigace mi šla naprosto perfektně po dobu asi 2hod cesty. Fotí to relativně dobře,když je dost světla,ale to že je to 12Mpx bych asi nevěřil.A ta dioda vytrvale vzdoruje,svítí jen při nabíjení a to červeně,jinak se mi ji ničím nepovedlo rozdýchat.Video hraje bezproblémově,internet jede přes wifi velice rychle,hudbu by to mohlo hrát hlasitěji. dodávané sluchátka jsou taková dost srandovní ale na jiných hraje solidně.Zkoušel jsem Creative ep630 a Audio-Technica ATH-CK303M.A co se týče nákupu,je to můj druhý telefon z číny,první jsem chtěl Star N9770 z chinabuye.com ale přátelé z číny to nějak nevychytali a po měsíčním slibování že zítra už bude jsem si raději vybral tablet,ale zase musím říct že PiPo m1 mi udělalo radost.Takže bez telefonu,další pokus byl bigboxsave.com, a gt9300+,jo tak ten byl parádní,úplná kopie samsungu,k nerozeznání,i nápisy a menu,jen krabička trošičku odlišnější.Sloužil mi k plné spokojenosti půl roku než mne kamarád z práce ukecal a telefon neznámého výrobce změnil majitele.Je s ním zatím spokojen.Ale já,věčně nespokojený jsem se vrhl do dalšího čínského,ale když si to tak spočítám,dávno jsem si mohl koupit originál :D ,no co,když mi to nedalo,párkrát už jsem z číny objednával nějaké věci,maličkosti,za pár korun,no a nějak mi to nedalo.Jinak,dá se na to koupit i hezké jakože kožené pouzdro,je univerzální a padne i na tyhle čínské klony,na té gt9300 jsem ho měl a bylo noblesní,výrobce je nějaký Kalaideng,stačí se podívat.Já ho objednal i na tenhle ale zatím nepřišlo.A z fóra pandawilu jsem stáhl i ovladač na tenhle telefon,no jo jenže to moc nepomohlo,flashovat to asi nebudu a synchronizace s tel. čísly nefunguje,jinak se to přihlásí jako 2 pevné disky,a na úpravu a zálohu sim karty jsem koupil před půl rokem z číny čtečku sim karet.A ta šlape výborně.Takže jdu si s tím zase hrát a uvidím co a jak.

xsmile
Nové Androidě

Příspěvek od xsmile » úte 05. bře 2013 8:53:52

V podstatě mám zkušenosti úplně stejné (vypadávání úložiště, resp. zničeho nic to hlásí že SD byla vyjmuta, reprák je teda opravdu tichý). Dioda podle mne svítí jen při nabíjení, červeně. Jako notifikační nefunguje. Technické zpracování je výborné, řekl bych, že většina problémů je spojena s na koleni uvařeným FW.
Přesto jsem pořád spokojen, akorát koukám po čtyřjádru. Jak jinak než zase od soudruhů :)

takatojama
Nové Androidě

Příspěvek od takatojama » úte 05. bře 2013 15:51:10

:D mne napadlo úplně to samé,kdybych našel kupce,tak ho za tepla prodat,ale na druhou stranu mne láká najít tu chybu a opravit ji,možná že někdo udělal opravu,skusím bádat po netu.Jinak opravdu slušný telefon,vše šlape jak má,svižně a rychle,a nebýt toho občasného vypadávání paměti tak je bez chyby.Když se to stane,tak jedině při odemknutí telefonu a pomůže jen restart. Jenomže se to stává tak 2-3 denně.A zpracování je skvělé,jak vevnitř tak zvenku,je to skoro přesná kopie samsungu akorád že ten má rámeček kovový a tohle má rámeček z plastu potaženého kovovou folií.Mimo jiné zamozřejmě.Ale základní deska a plasty,krycí sklo,nebo co to je,vše lícuje,sedí,nevrže,dobrý a přesný odlitek.Display je zřejmě tft-tn,podle těch trošku horších pozorovacích úhlů.Ale barvy to má hezké.No nic,půjdu a asi pohledám různá fóra,škoda že neumím čínsky.

takatojama
Nové Androidě

Příspěvek od takatojama » stř 27. bře 2013 19:19:48

Haha chlapi,stáhl jsem nový firmware,s nadějí že to napraví chybu s vypadáváním paměti a milý čínský telefon již poněkud nejde.Jen se rozsvítí,reaguje na tlačítka ale obrazovka je bílá.No budu s pomocí mého chytřejšího kamaráda pokračovat a uvidím jestli z něj nakonec nebude jen těžítko.Kdyby to chtěl někdo zmršit podobně jak já tak je to tady http://forum.etbuying.com/viewtopic.php ... 5a1eb386aa

takatojama
Nové Androidě

Příspěvek od takatojama » stř 27. bře 2013 21:43:19

Já asi stáhl flash na špatný telefon,tady je stránka výrobce http://haipainoble.com/en/down.php a tam je zřejmě ten správný.

takatojama
Nové Androidě

Příspěvek od takatojama » čtv 28. bře 2013 10:54:31

Menší update. Takže stáhl jsem z vebu výrobce program na aktualizaci telefonu,ale ten firmware který oni nabízejí není z nějakého důvodu funkční.Tudíž jsem použil tento http://forum.etbuying.com/viewtopic.php ... 4e60e5613e ale pozor,v tom programu kterým se to aktualizuje je potřeba klepnout na tlačítko "Select sensor a lcd" a vybrat HS053NM_51B jinak vam po startu telefonu bude svítit jen bílá obrazovka,přední a zadní kamera se nastaví automaticky no a pak už jen stačí klepnout na "start" a připojit telefon bez baterky do usb. Samozřejmě je třeba nainstalovat ovladače,ty z webu výrobce mi fungují na windows 7 . No a co je zajímavé tak teďkom mám startovací logo Samsun :D Jinak oni k tomu dávají i návod na flash,ale je čínsky a ja to nedokázal přelouskat ani přes google.A podle fotek je to naprd.Zatím to tedy funguje,uvidím dále,ale co je nejveselejší tak problém kvůli kterého jsem to dělal nezmizel,paměť vypadává stále :lol:

takatojama
Nové Androidě

Příspěvek od takatojama » sob 30. bře 2013 23:48:35

Jsem zde s malým pokrokem,taakže flash na nejnovjejší firmware proběhl nakonec úspěšně,sice až po cca 6 hodinach smrtelného potu,nu ale což,každý nějak začínal.Musel jsem se ale prokousat návodem v čínštině.A taky google pomohl.Při flashi je třeba použít program od výrobce a nestavit v něm ovladač na display.Jinak bude výsledkem bílá obrazovka.A světe div se,vyměnil jsem paměťovou kartu 16GB Lexar Class 10 za 8GB Class 4 Kingston a už ani ta chyba s vypínáním paměti telefonu se neukazuje.Zdá se mi že ty čínské telefony jsou citlivé na typ sd karty a nebo možná ne,Stejný problém jsem četl že je i na telefonech jiných značek,Samsung,HTC.No a po výměně karty nastala docela změna,telefon je svižnější a rychlejší,přestal se sekat.Zatím tedy soudruhy chválím,telefon funguje jak má a dál se uvidí.

fotrlotr
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: +420602180923

Příspěvek od fotrlotr » pon 01. dub 2013 14:55:40

takatojama píše:Jsem zde s malým pokrokem,taakže flash na nejnovjejší firmware proběhl nakonec úspěšně,sice až po cca 6 hodinach smrtelného potu,nu ale což,každý nějak začínal.Musel jsem se ale prokousat návodem v čínštině.A taky google pomohl.Při flashi je třeba použít program od výrobce a nestavit v něm ovladač na display.Jinak bude výsledkem bílá obrazovka.A světe div se,vyměnil jsem paměťovou kartu 16GB Lexar Class 10 za 8GB Class 4 Kingston a už ani ta chyba s vypínáním paměti telefonu se neukazuje.Zdá se mi že ty čínské telefony jsou citlivé na typ sd karty a nebo možná ne,Stejný problém jsem četl že je i na telefonech jiných značek,Samsung,HTC.No a po výměně karty nastala docela změna,telefon je svižnější a rychlejší,přestal se sekat.Zatím tedy soudruhy chválím,telefon funguje jak má a dál se uvidí.
Ahoj po spoustě pokusů se mi povedlo odladit tel. ke svému obrazu, ale stále mám problém s vypadáváním jak paměti tel. tak i sd karty mohl bys sem dát nějakej podrobnější návod jak se ti povedlo flashnout tel.

takatojama
Nové Androidě

Příspěvek od takatojama » pon 01. dub 2013 19:14:04

Skusím to napsat jak nejlépe umím a snad nic nevynechám
Takže souhrn,telefon jsem flashnul protože mi neustále vypadávala paměťová karta.Ale vypadávala i po flashnutí. Pomohlo jedině vyměnit kartu a telefon od té doby drží jak má. Žádný výpadek,jediná co se změnilo po tom flashi bylo nové logo a to SAMSUNG a trošku rychlejší načítání gps.
1.Stáhl jsem nový firmware odsud http://forum.etbuying.com/viewtopic.php ... 14d175d167
2.Stáhl jsem tool for flash odsud http://haipainoble.com/en/down.php
3.Stáhl jsem ovladač pro zařízení MT6577 odsud http://ulozto.cz/xZwnrhP/mt6577-usb-vcom-drivers-7z jde to i ze stránek výrobce,ale mi pod win 7 64bit nefungoval

postup je takový,vyndal jsem baterii z telefonu,simku i paměťovou kartu a telefon jsem připojil přes usb k pc.Instalovalo se zařízení a chtělo to ovladač,dal jsem ho tam ručně a ve správci zařízení naskočilo Android usb device.Odpojil jsem telefon pryč z usb.Potom jsem spustil program SPMultiPortFlashDownloadProject ,klepl jsem na tlačítko scatter file a navedl jsem to do složky kde jsem měl stáhnutý firmware a vložil jsem tam toto MT6577_Android_scatter_emmc .Pak pozor pro rozlišení displaye 1280x720 se musí tlačítkem Select sensor a lcd nastavit toto HS053NM_51B a pak jsem klepl na Start all. Připojil jsem telefon do usb a za cca 5min naskočí že flash je 100% ok. odpojil jsem telefon,vložil baterku a zapnul. a ejhle ono to funguje. Jenomže mi trvalo skoro 6 hodin než jsem se dopídil toho že se musí změnit i ten ovladač na lcd.Takže hodně štěstí.

fotrlotr
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: +420602180923

Příspěvek od fotrlotr » stř 03. dub 2013 7:18:45

Díky za návod hned jak to pujde tak to vyzkouším a hodím sem info :lol:

PetoNHL
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Sony Ericsson Xperia ARC a Haipai N7102
Twitter: @PetoNHL
Tablet: Yarvik Xenta 97ic
Rom: FXP209

Příspěvek od PetoNHL » stř 03. dub 2013 15:13:21

ja mám tiež Haipai N7102 a keď som dal senzor OTM_HS053NM tak len vtedy mi to išlo, ten HS053NM_51B som skúšal asi 4x a stále biely display, už mi začalo stískať riťku, ale potom som skúsil to druhé a ide to ako drak :)... takže asi mám inú revíziu mobilu alebo čo :)

takatojama
Nové Androidě

Příspěvek od takatojama » stř 03. dub 2013 19:17:09

Já to poprvé nechal tak jak to bylo standardně nastaveno a měl jsem bílý displej,a taky smrtelný pot,a jak jsem to přehodil tak se mi to rozeběhlo. Ony jsou tam na výběr jen dvě možnosti,lepší je vyzkoušet obě dvě.Ale teďkom se mi stala zajímavá věc,odinstaloval jsem File expert a přestalo mi fungovat otáčení obrazovky.Zajímavé,že ani tovární nastavení nepomohlo.Nainstaloval jsem jakousik hru Labyrint.abych zjistil jestli funguje alespoň senzor a ono ejhle už to funguje,záhada.

PetoNHL
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Sony Ericsson Xperia ARC a Haipai N7102
Twitter: @PetoNHL
Tablet: Yarvik Xenta 97ic
Rom: FXP209

Příspěvek od PetoNHL » stř 03. dub 2013 21:09:14

ja som tam nechal toto ako jediný program čo je predinštalovaný od číňanov(asi mám šiesty zmysel) :D hry sa mi nepodarilo vymazať tak som ich blokol, nech nešpatia menu aplikácii tie čínske znaky... neviete niekto kde sa dajú zohnať nálepky SAMSUNG na predný aj zadný kryt? :)

edit: BTW zabudol si asi do návodu napísať že treba dole v tom SPMultiPortFlashDownloadProject zakliknúť možnosť "No battery"(až tam teda pri flashovaní nemáš baterku), inak to bude blbnúť a dookola odpájať mobil :)

takatojama
Nové Androidě

Příspěvek od takatojama » čtv 04. dub 2013 6:18:00

Nojo to jsem zapoměl.Já jsem se probíjel tím čínským návodem,slovo od slova přes google překladač,ten návod se dá stáhnout ze stránek výrobce.A ty čínské aplikace jsem odinstaloval přes root uninstaler,ten nový firmware je už rootnutý.

takatojama
Nové Androidě

Příspěvek od takatojama » čtv 04. dub 2013 6:26:01

A to logo,myslíš něco jako tohle ? http://www.cart100.com/Product/19185068 ... n+sticker/

Odpovědět

Zpět na „Ostatní asijské telefony“