Ostatní asijské telefonyDůvěryhodné obchody/PODVODNÍCI

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
TVRDAK
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Umi X1
Tablet: Nexus 7

Důvěryhodné obchody/PODVODNÍCI

Příspěvek od TVRDAK » pon 04. úno 2013 9:33:05

Myslím, že tohle téma se sem velice hodí, abychom radili budoucím kupujícím a aby se nikdo další nespálil při nakupování z Číny. Někteří obchodníci jsou totiž nepoctiví a leckdo by pak mohl přijít o peníze.
Začnu teda svojí troškou:

Čínští PODVODNÍCI (čti edit)

Kód: Vybrat vše

http://www.mixeshop.com
http://www.yaoxincn.com
Příběh možno dohledat v sekci UMI X1, ve zkratce jim trvalo týden, než "poslali", pak ale tvrdili že moje adresa je "remote area" a mam připlatit. I když to není pravda. 11 dní a zboží nikde.

EDIT: Tak možná měli pravdu. Moje PSČ je přidružené i k vesnicím, kam DHL jezdit nechce a oni si to spojují a je jim jedno, že v nich nebydlím. Takže buď používat jiné PSČ, nebo posílat jinam. Dávejte si pozor ;) Stále však trvám na tom, že jim to pěkně trvá.
Naposledy upravil(a) TVRDAK dne pon 04. úno 2013 16:58:26, celkem upraveno 1 x.

dizzy2012
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: ZTE V987

Re: Důvěryhodné obchody/PODVODNÍCI

Příspěvek od dizzy2012 » pon 04. úno 2013 9:55:05

Myslim, si je nutno dodrzovat par nasledujicich zasad a pak se clovek nenapali:
-cist fora a sledovat, jake jsou zkusenosti s tim kontretnim obchodem (i kdyz nespokojeny se najde vzdycky a muze nekdo nadavat i na normalni obchod)
-pred objednavkou vyzkouset komunikaci s obchodem, tj. zeptat se, zda je zbozi skladem, pripadne na dalsi podrobnosti (i kdyz nekdy se na neco zeptate a Cinak vam odpovi uplne na neco jineho - tezko rici, jestli je to tim, ze nerozumi anglicky nebo nechce rozumet anglicky)
-platit paypalem - zde existuje jakasi nadeje, ze v pripade neodeslani zbozi se penez dockate zpet
-neplatit kartou - solidni sance, ze vam ji nekdo vyluxuje
-pokud zbozi stoji normalne 200 USD a nekde ho najdete za 100 USD, tak je nejspise podvod
-dopravu od urcite vyse volit typu DHL, prkotiny do cca 40 USD klidne normalni postou. Ne ze by vam to normalni cinskou postou nedoslo, ale trva to dlouho, spise nez ze by balik nekdo vykradl, tak spis nekde stoji a ceka
-u DHL overte, zda pro službu "DHL express" vase psc neni v remote area (pak je postovne zase drazsi a prodejce bude vyzadovat dalsi USD) - link zde http://raslist.dhl.com/jsp/first.jsp stahnete pdf
-kupujte si cinsky smartphone, na ktery je solidni popora komunity, tj. jsou k dispozici custom rom, cwm atd.

EDIT:
Doplnena odrazka o remote area
Naposledy upravil(a) dizzy2012 dne pon 04. úno 2013 11:53:18, celkem upraveno 2 x.

poutnik
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Lenovo P780
Tablet: Vido N70HD
Rom: MIUI

Příspěvek od poutnik » pon 04. úno 2013 10:20:09

Nebudu tvrdit, že mixeshop.com je dokonalý, jen musím podotknou svou zkušenost s tímto obchodem:

v úterý odpoledne (v noci jejich času) objednán a přes PayPal zaplacen tablet. Ve čtvrtek odesláno přes DHL, v pondělí DHL doručeno. Zboží odpovídá popisu. Je pravdou, že z jejich strany nebyla naprosto žádná komunikace (žádost o potvrzení doručovací adresy či informace o "tracking number", či alespoň oznámení o změně stavu zakázky - musel jsem se na web dívat sám, že se změnilo z "processing" na "shipped", že se tam objevilo nějaké to DHL tracking number). Ale jak říkám, zboží doručeno do 7 dní, dobře zabalené a odpovídající popisu...
Samsung M35 (6let používání) -> Samsung S5230 (OK) -> Samsung Galaxy 551 (chybná volba) -> HTC Evo 3D (OK) -> Newman N2 (nereklamovatelný, špatná volba) -> Sony Xperia T (OK) -> Lenovo P780 -> Sony Xperia Z1 a Thl 5000 (střídám který mne zrovna štve míň)

TomasT342
Robot
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 4X

Příspěvek od TomasT342 » pon 04. úno 2013 11:09:20

Jak teď vyplynulo ve vedlejší diskuzi - TVRDAKovo PSČ je uvedené u DHL v listu "remote area" - v ten moment je jasné, proč to čínské DHL a tedy i odesílající obchodník nechtějí poslat levněji.
Nezbývá, než buď si připlatit, změnit doručovací adresu, nebo obchod zrušit - jako podvod ze strany čínského shopu mi to nepřipadá (i když mohli na to přijít dříve než po týdnu).

Placka
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Galaxy S4

Příspěvek od Placka » pon 04. úno 2013 12:26:21

To by mě vážně zajímalo, jak to slavný remote area funguje. Třeba Litomyšl, docela velký město na hlavních trasách je v remote area a Dolní Újezd, menší a vedlejší vesnice ne...přitom by se to mělo řídit tím, že do remote area se obtížněji doručuje a proto vyšší platba, ne?

LivArt
Terminátor
Reputace: 266
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Twitter: https://twitter.com/CZmisak
Tablet: SGTab4

Příspěvek od LivArt » pon 04. úno 2013 12:32:40

Já v remote area vidím jak Dolňák, tak Litomyšl... ;)
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

wondra2
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: JY - G3

Příspěvek od wondra2 » pon 04. úno 2013 12:46:22

Stejný problém - žiju ve městě, kolem kterýho jsou nějaký malý vesnice někde v lesích kde dávají lišky dobrou noc. Milé vesnice mají stejné směrovací číslo - protože prostě pod nás spadají a v tomhle momentě nepomůže ani pánbůh. Nezajímá je že nejsi remote area, ale jakmile je pod stejným psč nějaká víska tak jsi pro čínu prostě remote area. (tak u nich je 5 milionů obyvatel malinké okresní městečko :D )

dizzy2012
Androiďák!

Příspěvek od dizzy2012 » pon 04. úno 2013 13:04:23

To je blbý, v tomto je asi ale Číňák nevinně. Řídí se tím, co má uvedeno služba "DHL express". V tomto případě za to může nějaký DHL remote area research logistic analyst :-), který to tak stanovil. V tomto případě bych se zkusil zeptat místního DHL, proč to tak je a jestli to neplanují změnit.

Nebo spíš za to může nejaký úředník z ministerstva dopravy a spojů :D (psč jsou určitě pěkně stará), který má na starosti poštu, a navrhnul vesnicím stejné psč jako jejich přidruženému městu

wondra2
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: JY - G3

Příspěvek od wondra2 » pon 04. úno 2013 20:24:38

Nenene, na DHLku je to uvedeno správně, když dám hledat podle PSČ, opravdu to najde mezi remote area jen a pouze ty vesnice. Nicméně číňani to berou tak - jedna vesnice pod PSČ je remote? Všechnos tím psč je remote!
A kvuli cca 400 obyvatelům v těch všech vesnicích dohromady se nevyplatí dělat nový PSČ...

TomasT342
Robot

Příspěvek od TomasT342 » pon 04. úno 2013 21:21:37

Pokud jde o ten Cheb - zkus uvést PSČ 350 00 - pokud je adresa ve městě, myslím že by to mohlo projít :lol:
Dokud to nedojde do Čech, stejně to podle PSČ nikdo doručovat nebude - a v Čechách vědí, kde Cheb-město leží.

Placka
Stálý androiďák

Příspěvek od Placka » úte 05. úno 2013 23:30:08

LivArt píše:Já v remote area vidím jak Dolňák, tak Litomyšl... ;)
Tak to koukáš špatně...Dolňák je 56961 a v remote area není...Litomyšl je 57001 a v remote area je. Ale vysvětlení už se tu objevilo...samotná Litomyšl remote není, ale dalších dvacet přilehlých prdelí, které nemají vlastní poštu a proto je obsluhuje litomyšlská pošta, remote je...

LivArt
Terminátor
Reputace: 266
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Twitter: https://twitter.com/CZmisak
Tablet: SGTab4

Příspěvek od LivArt » úte 05. úno 2013 23:40:34

Ale když si vylistuju ne PSČ, ale název obce, tak mi to jako remote najde. ;)
Navíc k němu mají PSČ Litomyšle.
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

TomasT342
Robot

Příspěvek od TomasT342 » stř 06. úno 2013 0:53:28

Podle PSČ doručuje Česká pošta.
DHL doručuje podle adresy a PSČ používá jen jako pomocný údaj pro určení ceny - takže pokud si myslíte, že byste neměli být "remote area" tak tomu PSČ trochu pomožte - takže Litomyšl => 570 00 :D
Ale pokud jste "remote area" i podle názvu obce, nemusí to vyjít a stejně si doplatíte.

dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Reputace: -8
Typ mobilu / ROM: US5

Příspěvek od dvzd » pon 18. úno 2013 8:31:29

Zajímavé je, že já jsem ve vesnici s pár obyvateli a v té remote aree nejsem, ale tam dle toho PDFka jsou až PSČ začínající na trojku a víc, moje PSČ začíná na dvojku.

TomasT342
Robot

Příspěvek od TomasT342 » pon 18. úno 2013 17:10:51

Jo, Středočeský kraj je ještě v civilizaci, lišky dávají dobrou noc až o pár kilometrů dál :D

Cobra
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: I

Příspěvek od Cobra » stř 20. úno 2013 20:04:23

objednával už niekto od fastcardtech.com?
zaplatil som im 140€, tak dúfam, že ten mobil príde.

slavomir16
Stálý androiďák
Reputace: 6
Typ mobilu / ROM: Lenovo K920 Vibe Z2 Pro
Mobil 2 / ROM: LG L9,Huawei P7
Tablet: Lenovo Yoga 2 LTE 10.1
Tablet 2 / ROM: Google Nexus 7 (2012),LG G PAD 8.3
Rom: Stock

Příspěvek od slavomir16 » stř 20. úno 2013 20:52:22

ahoj, ja som objednaval od nich Newman N2 po niekolkych urgenciach mi balik poslali, ale dosla len prazdna krabicka s prislusenstvom. Cinan sa vyhovara na DHL. Z DHL mam vyjadrenie, ktore som mu posielal, ze DHL neotvarala pocas celej prepravy balik. Otvoril som spor na paypale, asi tri dni so mnou komunikoval, odvcera je ticho neozval sa mi, zajtra eskalujem spor na paypale. Z tohoto obchodu nic neobjednavat, maju velmi zle referencie napriec celym internetom. Ak som ta vystrasil tak sa ospravedlnujem, mozno ty budes stastnejsi. Ak ti to dojde, napis mi kludne aj do PM, alebo tu do fora, nech vieme co su zac.
Lenovo Vibe Z2 Pro - Stock Rom Lollipop
Lenovo Yoga 2 LTE/10.1 - Stock Rom Lollipop
Xiaomi Mi Band 2

nightkyn
Stálý androiďák
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: AMOI A862W

Příspěvek od nightkyn » stř 20. úno 2013 21:08:02

predcasom som si nahodil addon WOT(web of trust), ktory uz poda ake take info o stranke, samozrejme na zaklade uzivatelov.
Fastcardtech - WOT

Mozno to niekomu pomoze pri vybere shopu.

Asi s najkladnejsim hodnotenim su napr. Aliexpress, Dhgate, Pandawill, Etotalk...

slavomir16
Stálý androiďák
Reputace: 6
Typ mobilu / ROM: Lenovo K920 Vibe Z2 Pro
Mobil 2 / ROM: LG L9,Huawei P7
Tablet: Lenovo Yoga 2 LTE 10.1
Tablet 2 / ROM: Google Nexus 7 (2012),LG G PAD 8.3
Rom: Stock

Příspěvek od slavomir16 » stř 20. úno 2013 21:14:50

este doplnim inu stranku
http://www.trustpilot.com/review/www.fastcardtech.com
bohuzial reviews som cital az po objednani tovaru a viem, ze v mojom pripade su sance na uspech takmer mizive.
Inac hned prvy komentar hovori za vsetko :D

edit:
este jedna stranka : http://www.firetrust.com/en/blog/chris/ ... nese-scams
Lenovo Vibe Z2 Pro - Stock Rom Lollipop
Lenovo Yoga 2 LTE/10.1 - Stock Rom Lollipop
Xiaomi Mi Band 2

dizzy2012
Androiďák!

Příspěvek od dizzy2012 » stř 20. úno 2013 21:40:44

Kurna chlapi, ja vim, ze je to s krizkem po funuse, ale ja porad rikam, ze sice ten etotalk neni treba nejlevnejsi, ale co objednas, to poslou.

ojam29
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: LG G3s
Tablet: note 10.1 wifi
Rom: omega

Příspěvek od ojam29 » stř 20. úno 2013 22:00:05

Ja som z fascardtech objednaval 3x a vzdy vsetko prislo,takze 100% spokojnost.

romikus1
Androiďák!
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Alpha
Tablet: iPad
Rom: ofiko KK4.4

Příspěvek od romikus1 » stř 20. úno 2013 22:09:17

tento obchod je na černé listině snad ve všech zemích. sice jsem neslyšel, že by někomu poslali prázdnou krabici, ale posílají klony klonů, zkrátka si vymýšlejí různé verze již vydaných telefonů a prohlašují je za inovované a lepší ale samozřejmě dražší verze. Stačí se podívat na nějaké jejich popisy telefonů a zjistíte že foto prostředí a antutu neodpovídá specifikaci výrobku. Zduř :o :o

ja.viper
Stálý androiďák
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Schanim novy

Příspěvek od ja.viper » čtv 21. úno 2013 17:45:13

Mate prosim nekdo zkusenosti s timto obchodem
http://www.trustonbuy.com/cubot-a6589-s ... p-950.html

nikde jsem o nich nic nenasel ..

romikus1
Androiďák!
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Alpha
Tablet: iPad
Rom: ofiko KK4.4

Příspěvek od romikus1 » čtv 21. úno 2013 19:15:05

o tomto obchodě jsem nikdy neslyšel. doporučuji ti kupovat u ověřených viz výše, nebo přes naše eshopy ( máš záruku že dostaneš co jsi si objednal ) . :geek: :geek:

xing
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S Duos

Příspěvek od xing » čtv 21. úno 2013 19:37:24

Ahoj.
Hovori vam nieco Tmallbox? Vcera som si tam objednal telefon. Som zvedavy ako to dopadne. Dnes mam status na ich stranke "payment accepted", co ma viac stve, ze zatial nereaguju na maily. To sa mi moc nepozdava, aj ked som o nich cital viac pozitivnych odoziev ako negativnych. Ako dlho zvycajne trva u tychto obchodoch kym tovar podaju kurierovi?
Dakujem

metatron
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Xperia mini pro SK17i

Příspěvek od metatron » čtv 21. úno 2013 21:32:57

OT: Sorry ale toto je super. Niekto si objedna tel. a potom sa tu pyta aky je to overeny obchod. Nebol by lepsi opacny postup ? :grin: Musel som to uz napisat je to skoro denne ;)

xing
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S Duos

Příspěvek od xing » čtv 21. úno 2013 22:05:06

Tak dik za odpoved. Bolo to vycerpavajuce. Uz som pouceny.
Viem ze je namahave citat, ale pisal som tam aj take nieco - "aj ked som o nich cital viac pozitivnych odoziev ako negativnych." To znamena ze ten obchod som sa snazil pred objednavkou presondovat. Mimo tohoto fora.
V mojom ocakavani a pri nie sto percentnych istotach u Cinskych eshopoch som bol zvedavy aj na nazor ludi z tohoto fora. Mohlo to pomoct inym objednavatelom. Ci nie o tomto je toto vlakno? Uz ci sa ja popalim s objednavkou alebo nie.
Sorry, ale aj ja som musel reagovat. A takto sa zahlcuju fora balastom.

meszik
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: thl w8

Příspěvek od meszik » pát 22. úno 2013 20:18:51

Ahoj, má někdo zkušenost s obchodem www.thlmobilestore.com?

Děkuji...

Cobra
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: I

Příspěvek od Cobra » pát 22. úno 2013 22:32:26

Cobra píše:objednával už niekto od fastcardtech.com?
zaplatil som im 140€, tak dúfam, že ten mobil príde.
Dnes mi po troch dňoch od objednania prišiel mail, že telefón odoslali. Takže zatiaľ je všetko v norme.

MaTToS
Stálý androiďák

Příspěvek od MaTToS » pát 22. úno 2013 23:09:03

Fastcardtech je v pohode co sa nakupu tyka, ako pise romikus - klony klonov, ja nic nevylucujem, je to mozne ale je to chyba kupujuceho ... naco si niektory kupuju cokolvek ked k tomu napisu tamtung galaxz 9999++ duoalquadcore atd., ked si objednate telefon ktory ponukaju aj ine shopy a precitate si popis k tomu telefonu tak to co objednate aj dostanete .
Ked som z FCT objednaval overene typy telefonov tak doslo vzdy to co som ocakaval a problemy som nemal, ajked na 90% som objednaval iba Lenovo telefony, komunikacia s nimi je na akceptovatelnej urovni. Posledne som im platil prevodom penazi z uctu na ich ucet v bank of china - potvrdili ze im peniaze dosli a do tyzdna od potvrdenia mi poslali tracking number balika na mail .
Ako kde to mam objednavat inde ? Na ebay su tie telefony brutalne predrazene - etotalk ceny su OK ale shipping 25USD air mailom za jeden telefon je strasne vela a hlavne ta ich polyfunkcna stranka ma vytaca a doteraz som nezistil preco niekedy ponuka air mail a niekedy iba DHL ... proste bordel. V tomto ma FCT navrch, stranka im funguje a shipping je jasne dany .
Cital som staznosti na Fastcardtech len je mi divne ze vlastne kdekolvek najdem na tu stranku staznosti tak to vyzera ako od nejakych troch ludi dookola popisane vsade to iste.
Ja som na FCT siel opatrne takze najprv objednavky po jednom telefone platbou cez paypal a vzdy vsetko OK, potom viac veci a taktiez OK, aktualne uz aj prevod z uctu a platbu prijali a balik odoslali takze zatial som sa k negativnej skusenosti nedostal .

Odpovědět

Zpět na „Ostatní asijské telefony“