Ostatní asijské telefonyDůvěryhodné obchody/PODVODNÍCI

Odpovědět

dokonaly
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Zopo C2 4gg

Re: Důvěryhodné obchody/PODVODNÍCI

Příspěvek od dokonaly » stř 13. srp 2014 11:49:57

Prosím co se stane když si obednam telefon pres dhl ale nezastihnou me doma?? Nechají ho na poste??
Děkuji.
Urcite je to tu nekde napsano ale namem cas na cteni.

Andreas Baader
Stálý androiďák
Reputace: 3
Typ mobilu / ROM: ZOPO

Příspěvek od Andreas Baader » stř 13. srp 2014 11:53:35

DHL neni Ceska posta:-) Budou ti volat, pokud nebudes doma, prijednou druhy den.

energy100
Androiďák!
Reputace: 5
Typ mobilu / ROM: One+2
Rom: CM13 by @Grarak

Příspěvek od energy100 » ned 17. srp 2014 16:51:26

Zdravím,
keď Čínsky eshop má warehouse v Nemecku a z tadiaľ odosiela telefóny tak bude sa platiť DPH, alebo nie?
Jedná sa o http://en.comebuy.com/buy-cheap-cell-ph ... p/germany/.
Lebo viem že napr. http://www.antelife.com/spainwarehouse.html, má v Španielsku warehouse, z ktorého posiela do celej Európy, ale má v popise že DPH sa neplatí, keďže to ide z krajiny EU.
Takisto to má urobený aj http://www.coolicool.com/local-sale-c674.html

Michal88
Stálý androiďák
Reputace: 4
Typ mobilu / ROM: Zopo c2 Xiaomi MI2S
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal88 » ned 17. srp 2014 17:06:33

Ano pokud to jde z EU tak se daň neplatí

Docent
Androiďák!
Reputace: -23
Typ mobilu / ROM: bosch

Příspěvek od Docent » ned 17. srp 2014 22:00:11

Tak tomu nevěř ani omylem. Objednal jsem si na dx.com telefon, byl poslaný z Rotterdamu (což je tuším v Holandsku), soudruzi celníci jsou na takové triky už asi zvyklí, takže na to lípli cedulku ve smyslu že zboží nesplňuje nějaké podmínky předpisů Evropské Uhnije a pěkně jsem zaplatil 21% DPH plus 96 Kč poště za "zpracování zásilky".

gersa
Droid
Reputace: 20
Typ mobilu / ROM: 1+1
Tablet: HP Touchpad

Příspěvek od gersa » ned 17. srp 2014 22:19:34

Nechapu, proc to slo pres celnici, pokud to bylo poslano z EU :)

Docent
Androiďák!

Příspěvek od Docent » ned 17. srp 2014 22:50:28

Protože jsou Číňani idioti a hodnota zásilky $4,59 u zboží označeného jako "Android Phone" by musela vzbudit pozornost i u většího kripla, než je ten, u kterého tu pozornost vzbudila? Na té samolepce na obálce je "Zboží nesplňuje podmínky stanovené v článcích 9 a 10 Smlouvy o založení evropského hospodářského společenství".

Porosz
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: HTC Desire + SE C905 [jen jako budik]

Příspěvek od Porosz » pon 18. srp 2014 4:34:42

Docent: jde o to, jestli to bylo skutečně odesláno z EU. Číňani totiž na balíky dávají nizozemská, švédská a kdovíjaká podací čísla, plus adresa pro vrácení je do dané země. Zásilka je ale odeslána z Číny a proto, i když se tváří jako zásilka z EU, tak s ní není tak zacházeno.
Na zásilky v EU se vůbec nemusí psát, co je uvnitř a jakou to má hodnotu.
Pokud vím, tak DX má sklad v UK.

Poště by jsi měl platit cca 180kč. 96kč se platí v případě, že dokážeš, že cena je nižší než 25€.

mik11
Stálý androiďák
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Oneplus 2
Mobil 2 / ROM: IUNI U3
Tablet: GOOGLE NEXUS 7

Příspěvek od mik11 » pon 18. srp 2014 6:14:57

To se mi stalo s tou samolepkou, šlo to přes Deutche post a oni to tam nalepili.Ale co jsem bral z Focalprice jde to do Malmo a tam to přelepují velkou samolepkou a je to odeslané ze Švédska a tím pádem bez DPH.Veškeré jiné zasílání přes různé pošty ale z Číny je podle mně na nic.Odesílatel musí být zřetelně z EU

Docent
Androiďák!

Příspěvek od Docent » pon 18. srp 2014 6:39:52

@ Porosz: Poště jsem platil 96 Kč, protože jsem si to odbavil sám. Dávat jim 180 Kč a čekat bůhvíjak dlouho na vyřízení se mně nechtělo.

vico
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: honor 5X
Tablet: Samsung Galaxy Tab Note 8.0

Příspěvek od vico » stř 20. srp 2014 13:13:22

energy100 píše:Zdravím,
keď Čínsky eshop má warehouse v Nemecku a z tadiaľ odosiela telefóny tak bude sa platiť DPH, alebo nie?
Jedná sa o http://en.comebuy.com/buy-cheap-cell-ph ... p/germany/.
Ty ceny jsou skoro stejné, jako z čínského skladu, tak se mi to moc nezdá.
Pokud to dovezli do EU a "proclili" tj. přiznali se k platbě DPH v EU, neměl bys už zaplatit DPH za zboží při dovozu do Česka.
Ale na eshopu si můžou napsat co chtějí, rozhodující je, co bude na zásilce a jestli se dá doložit, že zboží bylo odesláno z EU.

spravcanetu
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S Advanced

Příspěvek od spravcanetu » stř 20. srp 2014 18:22:49

http://www.coolicool.com

Pekne ceny, EU sklad a vracanie DPH ak je doprava cez DHL.

Mate skusenosti? Ja mam zatial objednany jeden mobil, no este je len v DHL. No do buducna pokukujem este po xiaomi mi3 a inew v3. Mate dobre skusenosti??

rbarat
Moderátor
Reputace: 234
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Příspěvek od rbarat » stř 20. srp 2014 20:07:09

Ako prosimta prebieha to vracanie DPH? Ked si objednaval u nich mobil, dohodol si sa na deklaracii nizsej ceny na baliku?
Ak ano, preslo to aj pri doprave cez DHL? Pytam sa lebo co som cital na webe, na Slovensku vsetky baliky z Ciny poslane cez DHL idu automaticky cez colnicu, kde rontgenom zistia obsah a pri deklarovanej nizkej cena si vyziadaju doklady o skutocne zaplatenej cene, nasledne vyrubia DPH zo skutocnej ceny.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic

spravcanetu
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S Advanced

Příspěvek od spravcanetu » pát 22. srp 2014 8:39:39

Pisal som im na http://www.coolicol.com Ak budem platit DPH mam im naskenovat dokument kde je urcena cena. Oni prepocitaju na dolare a cez paypal mi vyplatia. Niekedy na tyzden by mal dojst mobil kedze som objednaval v stredu a dam vediet. Na gizchina.cz o tom pisu clanok a aj tu na fore pisu ludkovia, ze im to bolo vratene. Cize ako promo akcia co maju to treba rychlo vyuzit kym to este preplacaju. Lebo ak budu mat vela objednavok z nasich koncin (sk,cz) tak to asi dalej nepotiahnu financne :)

Dnes po tyzdni od dojdenia mobilu mi vratili plunu sumu Dph. A este mi dali zlavovy kupon na dalsi nakup. Ak sa rozhodujete kde kupit mobil. Odporucam vam na www.coolicool.com

MiK
Androiďák!
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Mobil 2 / ROM: Nomu S30

Příspěvek od MiK » ned 21. zář 2014 6:31:38

Má zkušenost s několika obchody. Nenazval bych je podvodníky, ale rozhodně už tam objednávat nebudu. Geekbuying - zaplaceno 16.9.2014 odešlou prý v pondělí. Pandawill mě zklamali tím jak komunikují. Na dotaz zda je telefon skladem napíší že ano. Jeden odeslán po 10 dnech, u druhého vráceny peníze po týdnu. Spousta lidí nadává na Etotalk a jeho DHL je drahé, ale nestalo se mi že bych na odeslání čekal více jak dva dny.

dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Reputace: -8
Typ mobilu / ROM: US5

Příspěvek od dvzd » ned 21. zář 2014 13:57:50

U pandawill se mi teď stalo to samé, objednal jsem mobil, u kterého mají v eshopu napsáno, že je skladem, zaplatím a druhý den se ptám v chatu, kdy ho odešlou, odepsala, že není skladem, že ho objednala, já napsal, že nechci čekat, ať zruší objednávku a provede refundaci platby, provedla hned refundaci platby. Ale v eshopu mají to zboží stále jakoby skladem. :? Každopádně kdo nechce čekat, peníze mu vrátí bez problémů a hned.

rbarat
Moderátor

Příspěvek od rbarat » ned 21. zář 2014 15:31:03

Mám osobne veľmi zlú skúsenosť s TinyDeal. Kupoval som THL 5000, vyplatený cez PayPal 22.8.2014, zaslaný airmail poštou PostNL (kvôli cene a DPH), dorazil mi 4.9.2014.
Fón som normálne používal jeden den, 5.9.2014 som zistil, že fón ma vadu nabíjania, jednoducho nenabíja baterku. Ešte v ten deň, t.j. 5.9. som kontaktoval TinyDeal s tým, že telefón je vadný a chcem reklamovať. Číňan so mnou dva dni komunikoval štýlom, že mám skúsiť inú nabíjačku, mám nabíjať 24 hodín, mám mu poslať najskôr fotky telefónu, potom video a podobné veci. Pritom už 5.9. som mu napísal, že originál nabíjačka je dobrá, iné telefóny nabíja, THL 5000 sa nedá nabiť ani s inými nabíjačkami a THL sa nenabilo ani o 1% ani za 24 hodín. Skrátka mal sim pocit, ze nechcel nič riešiť, len naťahoval čas. Číňan sa zobudil a začal normálnejšie komunikovať, až keď som 7.9. vyhrotil spor na PayPal. Pred vyhrotením sporu som napísal do PayPal, kde som popísal situáciu, poradili mi vyhrotiť spor. Číňan nakoniec vďaka komunikácii s PayPalom, ktorý mu pohrozil, že mu nepreplatí peniaze poslal adresu, kde som zaslal mobil. Moja reklamácia dodnes nie je vyriešená, zajtra by mal číňan prevziať zásielku s reklamáciou mobilu, vidim to na trackingu.
Nebyť PayPalu, nikdy by som sa s číňanom nemal šancu dohoborit na reklamacii. Dúfam, že to celé dobre dopadne, PayPal mi napísal, že mám nárok na preplatenie plnej sumy, pokiaľ číňan zásielku preberie. Zajtra je 22.9., uplynie presne mesiac, odkedy som zaplatil za mobil a momentálne nemám ani mobil ani peniaze. Takže tie nákupy v Číne sú fajn, len pokiaľ nepotrebujete reklamovať.
Každopádne predajcu TinyDeal neodporúčam, v prípade reklamácie sa nedočkáte seriózneho jednania. Pokiaľ nie ste krytí PayPalom, ste úplne bez šance.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic

roy100
Droid
Reputace: 65
Typ mobilu / ROM: Redmi 4X
Mobil 2 / ROM: Ulefone Paris

Příspěvek od roy100 » ned 21. zář 2014 17:38:02

Koukám do kalendáře a je 21.9 a ty si mobil dostal do ruky 5.9. a chvíli trvalo než si se rozhoupal a poslal ho z5 do Číny, PayPal ti slíbil vrácení peněz jak Číňan zásilku převezme a to ještě neni ani čtrnáct dní co si ji odeslal, nezlob se, ale jsi dost netrpělivý, za čtrnáct dní nemáš většinou reklamaci vyřízenou ani v tuzemsku, takže klid. Já jsem zjara reklamoval telefon u Vodafone a dopadlo to tak, že se ani za měsíc nevrátil ze servisu a další týden jsem se musel dohdovat jak to ukončit, než mi dali nový mobil, u tmalboxu jsem měl vyměněný mobil doma za asi 24 dní od poslání z5,takže bych to tak tragicky neviděl. Mimochodem Vodafone si taky vymýšlel jak to natáhnout, třeba že státní svátek se do lhůty nepočítá a jiné vtípky.

rbarat
Moderátor

Příspěvek od rbarat » ned 21. zář 2014 18:01:01

Telefon som poslal do Ciny, najskor ako sa dalo, teda hned ako mi Cinan poslal adresu, som balik podal na postu uz 9.9. Uz 14.9. bol v Pekingu, az do vcera putoval po Cine, 7 dni, asi to tam vozia bicyklami :grin:

roy100
Droid
Reputace: 65
Typ mobilu / ROM: Redmi 4X
Mobil 2 / ROM: Ulefone Paris

Příspěvek od roy100 » ned 21. zář 2014 18:04:15

No vidíš, jde to rychle.

rbarat
Moderátor

Příspěvek od rbarat » ned 21. zář 2014 18:08:17

Inak, dakujem za rady ohladne reklamacie. Ratal som, ze to bude trvat, takze zaskoceny nie som, ale mohlo by to ist rychlejsie :?.
Na drujej strane, som rad ze to vobec ide. Ked som o zasielke tyzden nic nevedel, uz som sa bal, ze sa v Cine stratila.

xxx73
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 3 PRO
Tablet: VOYO WINPAD A1 MINI---Cube U51GT--- Prestigio8.1
Rom: MIUI 8 CZ

Příspěvek od xxx73 » pon 22. zář 2014 17:20:11

Geekbuying skoro vždy trvá předat zboží cca týden .. mají tam tam i napsano 2až7 dní ale pak jsem to DHLkem měl doma za dva dny takže pohoda .Co se refundace peněz týká vrcejí vcelku rychle cca do týdne měl kontaktovali že něco není a jestli chci vrátit prachy nebo počkat až bude !
Takže za me Geekbuying naprosto v pořádku ...takový DX to je katastrofa co se refundací týká a někdy i dodacá lhutý jesou neskutečné už dva měsíce čekám od nich na bezdrátový repro. 14 dní jim píšu do ted ale žádná odezva !!!Takže pokud něco chcete mít do 14až 30ti dnů doma tak DX určitě NE !!

bystryi
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Lenovo S60-W android 5.0.2 CZ
Tablet: Chuwi VI8 Windows 10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bystryi » pon 22. zář 2014 17:24:34

Jaký máte zkušenosti s obchodem Coolicool.com ? Já si u nich minulý týden v sobotu objednal THL T6s a v pondělí (před týdnem) jsem dostal sledovací číslo na DHL, ale tam je pořád jenom Shipment information received, takže zásilku ani nevyzvedli. Na emaily neodpovídají.

Big.T
Stálý androiďák

Příspěvek od Big.T » pon 22. zář 2014 17:27:50

bystryi píše:Jaký máte zkušenosti s obchodem Coolicool.com ? Já si u nich minulý týden v sobotu objednal THL T6s a v pondělí (před týdnem) jsem dostal sledovací číslo na DHL, ale tam je pořád jenom Shipment information received, takže zásilku ani nevyzvedli. Na emaily neodpovídají.
Jsem na tom stejne. Objednaval jsem v nedeli 13.9. a stejny zapis v DHL se objevil 17.9. Od te doby nic. Vcera jsem se emailem dotazal, co ze se to se zasilkou deje a dnes jsem dostal tuto odpoved:

Hi, thanks for your concern, and the SINGAPORE custom is very Strict with the Smuggling, esp the packages recently, and we have many orders holding in the custom, but please don't worry, i think this will be gonna over soon, we can also get the package back and change the NL post, but that will take more days to arrive, post is slow

Vubec z toho nejsem moudry. Normalne jsem zaplatil 12 USD za DHL.

Bushido
Stálý androiďák

Příspěvek od Bushido » pon 22. zář 2014 20:17:37

Taky mám tenhle problém, ale v mailu je napsaná tahle věta: Because in the first week packages are on the way to Netherland, Your first tracking information would be updated in 7 days after shipping date. Takže pokud to znamená, že moje zásilka je na cestě do Nizozemska, tak týden musím počkat než se změní status. Já dostal tenhle mail 17.9. takže až bude 24.9 a stále nebude změna tak potom budu nervovat a pomýšlet na storno.

rbarat
Moderátor

Příspěvek od rbarat » pon 22. zář 2014 20:34:59

Toto som mal zazil ja u TinyDeal. Zasielka isla viac ako tyzden do Rotterdamu, az odtial ku mne. Pokial sa nezjavila v Rotterdame, nic som na trackingu nevidel.

Bushido
Stálý androiďák

Příspěvek od Bushido » úte 23. zář 2014 14:59:25

A pak že je DHL nejrychlejší...

Big.T
Stálý androiďák

Příspěvek od Big.T » stř 24. zář 2014 10:03:10

Takze dalsi odpoved Coolicool na dotaz po zasilce. Co z toho kdo vyctete? Ma chaba anglictina na to bohuzel nestaci. :(

Dear customer,
Thanks for your order on our site.
So sorry for the inconvenience caused.Because there are so many parcels recently,so Parcel shipping will be delayed,it seems that there was a recent drug ,jewreys and iphone 6 bust in Hongkong border and all worldwide parcels are held there for weeks.so could you please wait for some time?
Hope you can get it soon.
Best regards

Dzejar005
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi3

Příspěvek od Dzejar005 » stř 24. zář 2014 10:46:21

Já objednával na coolicool v sobotu 13.9.2014 a ve středu mi došel mail s číslem balíku na DHL, a že to jde týden do Holandska a potom bude k nám do ČR. Myslím si, že číňan to posílá do Holanska a odtud k nám s vidinou, že to projde přes naši celnici v rámci EU bez DPH (proto případně vrací 10 USD). Počkám ještě přes víkend a jestli se nebude nic dít, tak to asi stornuju.

Tomáš Kubec
Moderátor
Reputace: 53
Typ mobilu / ROM: Mlais MX Base
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš Kubec » stř 24. zář 2014 11:14:11

Jo a od 27 do 5 mají svátky, tak nemakaji.
Tomáš Kubec, Mobilnaut s.r.o, MNShop.cz - Náhradní díly, příslušenství, servis Čínských i ostatních telefonů - podpořte MNShop na Facebooku. Aplikace MNShop ke stažení na Google Play

Odpovědět

Zpět na „Ostatní asijské telefony“