Ostatní asijské telefonyPoraďte s výběrem 5"+, 1gb ram, JB, 200 dolarů max, z ČLR

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Fryw
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: JiaYu g3

Poraďte s výběrem 5"+, 1gb ram, JB, 200 dolarů max, z ČLR

Příspěvek od Fryw » pát 08. úno 2013 21:19:50

Ahoj,
přemýšlím nad mobilem z Číny. Je toho kopec a nemám s tím zkušenosti. Proto se obracím na vás v tomto tématu.

Moje představy.

Obrazovka minimálně 5,3" ( můj nynější 3,2" android využívám snad z 90% na sledování netu, IM, čtení knih...chce to prostě něco většího)
rozlišení - toť otázka. Pokud platí že čím větší rozlišení, tím větší zátěž systému a baterie...tak by to snad nemuselo být ani nějaké full HD
Dual sim
velká kapacita baterie (snad kolem 3000 mAh by mohl obýt OK)
1 gb ram a dualcore pro hladký chod
JB - četl jsem, že až v tomto systému se povedlo odstranit škubání, zasekávání...
dostatečná rom
cena do 250 dolarů (prostě do 5000 a to celkově, tj doprava, clo...)

Prosím tedy o rady a doporučení s výběrem vhodného mobilu, případně e shopu. Co tak čtu, tak se udaje na eshopech často rozcházejí s realitou...
Z nějakého důvodu mi přijde sympatický obchod www.pandawill.com
Když tam naťukám moje požadavky, vyjde mi něco takového ... http://www.pandawill.com/mobile-phone-c ... tandby=132

Jenže ač zadám 1gb ram, na screenech z antutu u některých vidím 512 ram, a to bych nerad....

Děkuji za vaše reakce

foto1977
Droid
Reputace: 14
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia XZ1 Compact
Rom: stock

Re: Poraďte s výběrem 5"+, 1gb ram, JB, 200 dolarů max, z ČL

Příspěvek od foto1977 » pát 08. úno 2013 21:53:49

Z těch co se tu dle názorů uživatelů osvědčily tak
- Changjiang/Star N7300
- Zopo 900, 950
- ThL W7
- Haipai N7102 (snad???)
všechno to jsou dvoujádra, 1GB RAM. Proštuduj vlákna o nich zde a na XDA a Ruských fórech a rozhodni se.
Alcatel OTE → Siemens C35i → Nokia 3310 → Nokia 6610 → Nokia E65 → LG OptimusOne → LG Optimus Black → Samsung S Duos → UMI X1 → iOceanX7 → UMI Cross → Zopo 998 → iOceanX7s → One+One 64GB → JIAYU G4S → UMI X3 → JIAYU G4S → Nexus 5 → Xperia Z3C → Huawei Nova → Xperia XZ1C

Ivanhoe
Androiďák!

Příspěvek od Ivanhoe » pát 08. úno 2013 22:44:19

Lidi, prosím o vysvětlení... trošku to souvisí s původní otázkou.
Když mám 5" telefon s HD rozlišením a fullHD rozlišením, budu mít více textu(který přečtu)na jedné obrazovce např. v Officech či nějakém dokumentu? A nebo uvidím stejné množství textu, ale ten s fullHD bude mít text vyhlazenější ? U monitoru k pc to chápu, ale u nevím, jestli u mobilu to taky tak funguje.

Moc díky za vysvětlení...

Jinak mě se moc líbí Neo N003, Jiayu S1, UMI X2 ... 4jádra, 5", čupr baterka, ale cena bude kapánek asi vyšší a ještě nejsou v prodeji, ale pokud to ještě měsíc vydržíš, tak bych šel do těchto strojů, CPU s technologií šetrnější k baterce a vyhlídka, že na tom člověk rozchodí nejen aktuální verzi Androidu, ale třeba/možná ještě aspoň 1 další... Ale jsou to spekulace.

Přeji dobrý výběr

PS: připojuji do přílohy tabulajznu s přehledem několika desítek telefonů s přehledem zákl. parametrů... může Ti to třeba pomoci (i přes některé možná chybičky, soubor obsahuje 2 listy, v tom druhém je kraťounký přehled 4-4,3" v tom prvním 4,5-5,7" telefony.
PS2: nejlevnější 5" za 48 dolarů http://www.gizchina.com/2013/02/08/mogu ... let-at-48/
Přílohy
telefoun.xls
(62.5 KiB) Staženo 64 x

Autor tohoto vlákna
Fryw
Stálý androiďák

Příspěvek od Fryw » pát 08. úno 2013 22:58:27

Za víc peněz bych koupil lepší telefon, to mi je jasné. Ale je tady taky věc která hraje proti kopi čehokoliv nového, navíc za poměrně vysokou částku. Přivydělávám si v továrně, o pauze sednu v montérkách někam na bednu a surfuju. To je moment kdy přemýšlím jestli i těch 4000-5000 není škoda...chci prostě něco lepšího než mám (huawei u8500) a zároveň nechci řešit sem tam nějakou šmouhu a škrábanec na super telefonu za X tisíc... proto ten strop a proto se koukám na co nejlepší za co nejméně.

xanthor
Kyborg
Reputace: 87
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Příspěvek od xanthor » pát 08. úno 2013 22:58:57

Ad rozlišení - záleží samozřejmě na aplikaci, ale předpokládám, že bude podporovat přibližování / oddalování, takže teoreticky si budeš moct zazoomovat (popř. změnit velikost písma) tak, aby se ti toho na displej s FullHD rozlišením vešlo oproti displeji s HD rozlišením víc a přitom byl text ještě pořád čitelný. No a samozřejmě když bude velikost textu stejná, bude vyhlazenější na displeji s větším rozlišením (pokud je velikost úhlopříčky stejná). Tady se nic nemění oproti klasickým PC. Jediný rozdíl je asi v tom, že Android se snaží, aby standardní prvky měly stejnou velikost relativně nezávisle na rozlišení (jinak by třeba mohly být moc mrňavý, takže by se na ně špatně trefovalo). Ale u office aplikací určitě bude fungovat pinch-to-zoom.

EDIT: Každopádně si myslím, že připlácet za full hd displej proto, aby se ti tam vešlo víc textu, je blbost.

Autor tohoto vlákna
Fryw
Stálý androiďák

Příspěvek od Fryw » pát 08. úno 2013 23:08:10

Ještě dodám, že "fotoaparát" na mobilu při výběru nebude hrát žádnou roli. Jo, mohl by mít přisvětlení, ale jestli bude mít 5 mp, nebo 8, to je uplně jedno...

Odpovědět

Zpět na „Ostatní asijské telefony“