Ostatní asijské telefonyProblémy s GPS u telefonů platformy MTK

Odpovědět

KvakMekRampa
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: ZTE V970

Re: Problémy s GPS u telefonů platformy MTK

Příspěvek od KvakMekRampa » ned 17. úno 2013 21:33:12

Já bych jednu bluetooth GPSku měl, ale mám Newmana a interní GPS mi jede dobře, takže bych tím nic nezjistil :/
Jinak problém teda asi bude v ROMkách těch daných zařízení... já nevím, v ovladačích na GPS nebo tak něčem... tomuhle rozumím jak koza petrželi, tak nejsem schopný pomoct. Každopádně, ZTE a Newman to zřejmě mají správně, takže to chce "jen" zjistit jádro pudla, vyrýpat to z jejich romek a použít jinde... easy :lol:

poutnik
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Lenovo P780
Tablet: Vido N70HD
Rom: MIUI

Příspěvek od poutnik » ned 17. úno 2013 22:12:47

Já přihodím svůj postřeh z N2 s Exynosem - v originální ROM GPS fix super, do 10sec. Několik dnů už ale jedu na MIUI, včera jsm spustil navigaci (Sygic) a nic, dneska jsem si s tím podle různých návodů hrál celé dopoledne a max. čeho jsem dosáhl (ale jen doma, případně na panelákovém balkónu) je "fix" 4 satelitů s přesností cca 50m za 2-3min. Zařízení je stejné, takže jednoznačně vada ROM. Ale kde, to fakt nevím...

Odesláno z mého Vido N70HD    
Samsung M35 (6let používání) -> Samsung S5230 (OK) -> Samsung Galaxy 551 (chybná volba) -> HTC Evo 3D (OK) -> Newman N2 (nereklamovatelný, špatná volba) -> Sony Xperia T (OK) -> Lenovo P780 -> Sony Xperia Z1 a Thl 5000 (střídám který mne zrovna štve míň)

nicanikdo
Stálý androiďák
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi Max 64GB Stock ROM
Mobil 2 / ROM: Firemní huhlavej... nikdy více
Twitter: Mám
Tablet: Nějaký acer
Tablet 2 / ROM: Firemní acer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nicanikdo » ned 17. úno 2013 22:45:43

tak souhrn dneška

gps.conf podle mě přepisuje mobileuncle tools:) protože ať nahraju jakýkoli je jedno jestli eu nebo cz a aplikuju set v mobileuncle přepíše se to na cn.

když mobile uncle neplikuju zůstane tam cz nebo eu. nicméně navigace je nepoužitelná

to jheadman: ne po zapnutí agps a stahnutí epo file se gps.conf nepřepíše, ty na to nehrabou

to romikus1 zkusil jsem, přepíšu gps.conf stahnu epo a chová se to stejně. fix kolem dvou minut (i když pravda jednou za 25 sekund) ale přesnost od 25-800 metrů. takže nepoužitelné
sygic každou chvilku řve, že má nepřesnej signál.

podle mě není vada v gps.conf ale v romce jako takovej.
Když se nehrabu v telefonu, nepracuju či nefotím zakázky fotím si pro radost:)
http://rkutej.com/

Autor tohoto vlákna
romikus1
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Alpha
Tablet: iPad
Rom: ofiko KK4.4

Příspěvek od romikus1 » ned 17. úno 2013 23:13:03

zkus tedy jinou rom, ale měla by to být 4.0.4, myslím že JB má ještě větší problém. Myslím že G3 má dost velkou komunitu, tak je potřeba se podívat po vláknech i ve světě. Největší problém je asi umne, tady G2S, to má problém vůbec nějaké satelity najít, natož je zafixovat. jedu teď na nové nastavení, uvidím zítra. A ještě k těm config souborům, myslím že jsou důležité, protože nemají nic společného s EPO, natož A-GPS. Já mám totiž tovární rom JB, a ta nemá nativně EPO ani A-GPS, přesto tam tento soubor byl. To rosťa , ano, pokud dáš set, tak to ta svině přepíše, ale nevím kde bere soubory.

smaž všechny fixační app a zkus tuto, je z XDA. po instalaci na ní klepni aby si ji povolil práva root.

http://ulozto.cz/xgR2nZA/gpsfix-0-1-apk

nicanikdo
Stálý androiďák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nicanikdo » pon 18. úno 2013 0:04:10

rome do jiný rom se mi nechce, to necham na tobě až prohlásíš že je nějaký ready

ten fix zkusim, dam ti vedet v po odpoledne dnes uz sem bez nalady

Marcos.MM
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Jiayu G3

Příspěvek od Marcos.MM » pon 18. úno 2013 1:52:22

Něco málo ode mne. Mám Jiayu G3, custom počeštěná ROM 4.1.2 od Romikuse. Prvně jsem s GPS laboroval a nefungovala. Jediné co jsem pro funkčnost udělal bylo to, že jsem do /etc/gps.conf dodal, resp. pozměnil řádky:

NTP_SERVER=cz.pool.ntp.org
NTP_SERVER=europe.pool.ntp.org

První fix proběhl s AGPS, od té doby s tím nemám problém (i bez AGPS). Pro navi používám iGo a Locus.

nicanikdo
Stálý androiďák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nicanikdo » pon 18. úno 2013 8:14:15

Tak já už nevím

Dneska ráno, telefon zapnutej spuštěnej fix od romikuse, stažený epo, pro jistotu kontrola gps.conf

zapnutel sygic, bleskovej fix, ale vedle. auto stálo vedle cesty. Za 8 km jízdy se navigace nechytala, furt povídala že má nepřesnej signál, po dojezdu do cíle mrcha řekal že sem v cíli a zase se odfixla. Čeká mě večerní cestování po šumavských obcích bez navigace. Fakt super. :help:

Tomáš Kubec
Moderátor
Reputace: 53
Typ mobilu / ROM: Mlais MX Base
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš Kubec » pon 18. úno 2013 9:30:34

Tak další poznatek. Právě testuju tablet viz podpis (Freelander pd10 3G pro) . Ten má v ETC jen soubory agps.profile_conf.xml a epo_conf.xml

GPS jede naprosto precizně. Fix max do 30 vteřin, přesnost vysoká, 9 satelitů a když se fixne, tak můžu i do baráku a už to nepustí.
Naposledy upravil(a) Tomáš Kubec dne pon 18. úno 2013 9:43:29, celkem upraveno 1 x.
Tomáš Kubec, Mobilnaut s.r.o, MNShop.cz - Náhradní díly, příslušenství, servis Čínských i ostatních telefonů - podpořte MNShop na Facebooku. Aplikace MNShop ke stažení na Google Play

gladipl
Stálý androiďák
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Lenovo K6

Příspěvek od gladipl » pon 18. úno 2013 9:39:36

Je jo predsa jasne, ze je to chyba v softe, ked s identickym zelezom od ineho vyrobcu to funguje. Ryzojedi sa na to vykaslali, keby sa im vratilo par tisic fonov,ze nefakci gps tak by sa spametali, ale dobre vedia,ze to im nehrozi.

tomas.griger
Androiďák!
Reputace: 15
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20 Plus + Galaxy Active2

Příspěvek od tomas.griger » pon 18. úno 2013 10:12:51

Ja som bluetooth GPS (Canmore GT-750FL-S) testoval a keď som ju len pripojil cez bluetooth, tak ju systém nevidel. Použil som aplikáciu Bluetooth GPS a tá mi ju sprístupnila všetkým aplikáciam. Presnosť bola na 1-2m, ale fungovalo to vždy len 20-30 sekúnd. Potom som musel tú aplikáciu vypnúť a znovu zapnúť.
Mám UMI X1, skúšal som všetky možné návody a výsledok je taký, no ako to slušne, nepredvídateľný.
Ak pustím GPS test, tak sa mi to po clear a-gps a stiahnutí nových dát zafixuje do pár sekúnd, ale nie vždy.
Potom pustím Sygic a nič. Nezafixuje sa ani za pol hodiny.
Kde mi to ale včera celkom fungovalo (nehovorím že neboli odskoky a sem-tam sa nestratil signál) bolo Be-on-road.
Nerozumiem tomu, ale je to tak. Skúste to aj niekto iný, je zdarma a Open mapy sú taktiež zdarma.
Rozhodne sa ale nedá povedať žeby sa na GPS dalo spoľahnúť. Apropo, anténu mám KFT.

jk001
Stálý androiďák
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy S7 + gear S3
Tablet: nexus 10 rom CM13

Příspěvek od jk001 » pon 18. úno 2013 10:34:23

čo sa týka gps a UMI okrem etotalk rom ktorá mala problémy z gps tú som však dal hneď preč škoda 5dolárov najviac sa mi osvedčili rom 18012013 a teraz dva ni testujem z oficiálneho UMI fora stiahnutú upravenú LEWAOS má viacero úprav podľa popisu a v tejto rom sa mi vidí gps najrýchlejší fix a najpresnejšie určenie polohy dokonca aj v interiéry . a prešiel som včera 100km be on road bez výpadku

tomas.griger
Androiďák!
Reputace: 15
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20 Plus + Galaxy Active2

Příspěvek od tomas.griger » pon 18. úno 2013 10:48:48

To znie zaujímavo. Je tam čeština? Môžeš ju prípadne pridať do vlákna [ROM] UMI X1-stock,custom,Czech ?
Nemajú ROM od Lewi nejaké vlastné recovery? Nerád by som bol keby sa mi prepísalo to čo tam mám.

momors
Stálý androiďák
Reputace: 3
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10 Prism Green
Rom: One UI Android 10

Příspěvek od momors » pon 18. úno 2013 15:40:13

Zdravím tak bych sem rád taky hodil pár poznatků. Mám Star B92m. Přes aplikaci Faster Fix (zdarma) jsem nastavil eu server,abyxh se v tom nemusel vrtat přet root explorer, který v česku celkem funguje. Zkoušel jsem ho i během dovolené v Itálii a Německu a rozdíl mezi nastavením (eu, de, it) jsem neviděl. pouze ví, že pokud mám v česku nastaveno něco jiného než eu tak to prostě nezafixuje satelity. Na xda se píše že se nejedná ale o problém MTK6577, ale pouze špatně řešené konstrukci modelu. Je tam popsaný i jak vyrobit náhradní anténu a signál tím zlepšit, ale moc se mi do toho nechce..
Ericsson T10s -> Ericsson A1018 -> Sony Ericsson Z520i -> Sony Ericsson W995 -> Sony Ericsson Xperia X10mini -> Star B92m -> ZTE V967s -> Samsung Galaxy S4 mini -> Meizu m2 -> Xiaomi Redmi Note 3 SE -> Xiaomi Mi A1 -> Samsung Galaxy S9 -> Samsung Galaxy S10e -> Samsung Galaxy S10

copy1530
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Lenovo P770
Tablet: Ainol Novo 9 Spark

Příspěvek od copy1530 » pon 18. úno 2013 15:45:10

tomas.griger píše:To znie zaujímavo. Je tam čeština? Môžeš ju prípadne pridať do vlákna [ROM] UMI X1-stock,custom,Czech ?
Nemajú ROM od Lewi nejaké vlastné recovery? Nerád by som bol keby sa mi prepísalo to čo tam mám.
Jj, originál ROM Lewa mají vlasntní recovery s rozsypaným čajem :roll: a nemají češtinu. Ve threadu pro Newman N1 jsme si ji lokalizovali do češtiny.

tramin
Androiďák!
Reputace: -1
Typ mobilu / ROM: HONOR 7-stock ROM
Mobil 2 / ROM: Xiaomi MI A2 LITE

Příspěvek od tramin » pon 18. úno 2013 16:06:40

Tak nevím,kdo vám tady nakukal,že u ZTE V970 není problém s navigací.Jak už jsem psal,a nejen já,do vlákna ZTE ,tak je pro mě nepoužitelná.Např.zastavím na křižovatce a skáču na pozici o 100m do všech stran.Na místě jsem ještě podle navigace(Sygic) nestál(i když ve skutečnosti stojím).U starého HTC Cruise naprosto vše bez problémů...

metatron
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Xperia mini pro SK17i

Příspěvek od metatron » pon 18. úno 2013 16:26:13

Momors: ani Xda nie je vseveduce. Myslim to tak ze keby bola slaba antena GPS tak to nefunguje ani s jednou Romkou. A ak si dobre pamatam, tak boli ROM na ktorych GPS fungovala,nie? Jedine ze by to bolo dielo nahody, ze ked dotycnym to slapalo bolo skvele pocasie, idealny prijem aj s poddimenzovanou antenou. Kdo vi...

Odoslané z SK17i    

kubicek10
Stálý androiďák
Reputace: 9
Typ mobilu / ROM: LG G2 32GB STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab 3 7.0

Příspěvek od kubicek10 » pon 18. úno 2013 16:54:37

Zkuste odzkoušet i jinou navigaci.Mně teď sygic blbne i s HTC EVO.Celou cestu z Moravy chvilku šlape v pohodě,pak začne skákat.Před odbočkou se kousne a rozjede se až 100m za ní.Po rovné cestě mi šipka poskakuje po 3 - 10s.Když si přepnu na hardware,tak je vše v pořádku a přesnost slušná.Fixace je taky rychle.Jen to navigování je prasárna.

momors
Stálý androiďák
Reputace: 3
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10 Prism Green
Rom: One UI Android 10

Příspěvek od momors » pon 18. úno 2013 17:21:29

metatron píše:Momors: ani Xda nie je vseveduce. Myslim to tak ze keby bola slaba antena GPS tak to nefunguje ani s jednou Romkou. A ak si dobre pamatam, tak boli ROM na ktorych GPS fungovala,nie? Jedine ze by to bolo dielo nahody, ze ked dotycnym to slapalo bolo skvele pocasie, idealny prijem aj s poddimenzovanou antenou. Kdo vi...

Odoslané z SK17i    
Ono problém s GPS je pouze o slabém signálu. Není to v ničem jiném než o slabém příjmu signálu s jakoukoliv romkou. Po správném nastavení serveru se už pak všechno fixuje jen to prostě padá i venku a v autě na skle je to téměř nepoužitelný. Tenhle problém tak takhle popisuje skoro každej.. Ovšem řekl bych že tohle je problém opravdu jen modelu né procesorů.
Ericsson T10s -> Ericsson A1018 -> Sony Ericsson Z520i -> Sony Ericsson W995 -> Sony Ericsson Xperia X10mini -> Star B92m -> ZTE V967s -> Samsung Galaxy S4 mini -> Meizu m2 -> Xiaomi Redmi Note 3 SE -> Xiaomi Mi A1 -> Samsung Galaxy S9 -> Samsung Galaxy S10e -> Samsung Galaxy S10

nicanikdo
Stálý androiďák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nicanikdo » pon 18. úno 2013 17:23:37

i s gůgla mapou se to chová stejně

Autor tohoto vlákna
romikus1
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Alpha
Tablet: iPad
Rom: ofiko KK4.4

Příspěvek od romikus1 » pon 18. úno 2013 20:18:09

dostala se mi do ruky rom od etotalku pro jiayu G3. Ještě jsem ji nezkoušel venku, ale už teď vím, že nemá žádný konfigurační soubor pro gps. fakt divné

foto1977
Droid
Reputace: 14
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia XZ1 Compact
Rom: stock

Příspěvek od foto1977 » pon 18. úno 2013 21:14:02

Pro majitele UMI X1 kterým zlobí GPS:

jak jsem zde na fóru psal již X-krát, tak mi GPS (bez aGPS i s ní) funguje naprosto korektně a fix je do 20s.
Mám tuto ROM: UMI X1 JB 4.1.2 CZECH Beta (20130101) + nastavení přes MobileUncle Tools dle Romikuse1.

Takže, pokud použijete stejnou ROM a nastavení jako já a přesto vám nebude GPS fungovat jak má,
tak pak je to na 1000% závada Hardware a né Software!!!!!!!!!!!

Můj gps.conf:
Spoiler:
NTP_SERVER=ru.pool.ntp.org
XTRA_SERVER_1=http://xtra1.gpsonextra.net/
xtra.bin
XTRA_SERVER_2=http://xtra2.gpsonextra.net/
xtra.bin
XTRA_SERVER_3=http://xtra3.gpsonextra.net/
xtra.bin
SUPL_HOST=supl.google.com
SUPL_PORT=7276
Alcatel OTE → Siemens C35i → Nokia 3310 → Nokia 6610 → Nokia E65 → LG OptimusOne → LG Optimus Black → Samsung S Duos → UMI X1 → iOceanX7 → UMI Cross → Zopo 998 → iOceanX7s → One+One 64GB → JIAYU G4S → UMI X3 → JIAYU G4S → Nexus 5 → Xperia Z3C → Huawei Nova → Xperia XZ1C

metatron
Stálý androiďák

Re: Re: Problémy s GPS u telefonů platformy MTK

Příspěvek od metatron » pon 18. úno 2013 22:03:21

romikus1 píše:dostala se mi do ruky rom od etotalku pro jiayu G3. Ještě jsem ji nezkoušel venku, ale už teď vím, že nemá žádný konfigurační soubor pro gps. fakt divné
Kua... vivat čína ! Tí v tom majú bordel riadny ! :grin:

Odoslané z SK17i    

nicanikdo
Stálý androiďák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nicanikdo » úte 19. úno 2013 8:21:59

Marcos.MM píše:Něco málo ode mne. Mám Jiayu G3, custom počeštěná ROM 4.1.2 od Romikuse. Prvně jsem s GPS laboroval a nefungovala. Jediné co jsem pro funkčnost udělal bylo to, že jsem do /etc/gps.conf dodal, resp. pozměnil řádky:

První fix proběhl s AGPS, od té doby s tím nemám problém (i bez AGPS). Pro navi používám iGo a Locus.
:no: po nočních pokusech s etotalk rom sem tam prsknul to co máš ty. včetně úpravy gps.conf

ráno už sem byl optimista fix celkem rychle, navi navigovala do práce jako nová. tak cesta na druhej kšeft a navi se za 20 kiláků nechytla. žádnej fix.

podle mě je to prostě a jednoduše pokurvený. a přestávám věřit tomu, že se to vyřeší. potřebuju telefon aby fungoval a ne abych musel dokola řešit navigaci:(

ty voe....... ted me napadlo se podivat na gps.conf a zase! zase i na této rom je tam server cn.... to proste není normální. jdu na cigaretovej test gps

unavix
Kyborg
Reputace: 148
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od unavix » úte 19. úno 2013 8:56:35

Když uděláš změnu v tom souboru, nastavíš oprávnění tak aby se do něj nedalo zapisovat?Aby byl jen na čtení. Pak by se Ti nemělo nic přepsat a vše by mělo zůstat tak jak si upravil.
Bůh odpouští, JÁ NE!

metatron
Stálý androiďák

Příspěvek od metatron » úte 19. úno 2013 9:23:03

To som uz pisal. Ale ak ma ten proces co ho prepisuje root prava tak ho prepise tak ci tak :(

Odoslané z SK17i    

nicanikdo
Stálý androiďák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nicanikdo » úte 19. úno 2013 9:26:48

root exporel říká, že soubor je read only:) jdu to otestnout.

po testu: gps.conf zůstal stejnej, gps test se fixnul za dvě miuty, ale souřadnice skákaly jako divé tzn žádná přesnost:(
waze bez fixu, locus bez fixu:(

nechápu pokud to někomu na stejném tel se stejnou rom jede:(

někdo nějaký nápad???

Marcos.MM
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Jiayu G3

Příspěvek od Marcos.MM » úte 19. úno 2013 10:00:19

nicanikdo píše:
Marcos.MM píše:Něco málo ode mne. Mám Jiayu G3, custom počeštěná ROM 4.1.2 od Romikuse. Prvně jsem s GPS laboroval a nefungovala. Jediné co jsem pro funkčnost udělal bylo to, že jsem do /etc/gps.conf dodal, resp. pozměnil řádky:

:no: po nočních pokusech s etotalk rom sem tam prsknul to co máš ty. včetně úpravy gps.conf

ráno už sem byl optimista fix celkem rychle, navi navigovala do práce jako nová. tak cesta na druhej kšeft a navi se za 20 kiláků nechytla. žádnej fix.

podle mě je to prostě a jednoduše pokurvený. a přestávám věřit tomu, že se to vyřeší. potřebuju telefon aby fungoval a ne abych musel dokola řešit navigaci:(

ty voe....... ted me napadlo se podivat na gps.conf a zase! zase i na této rom je tam server cn.... to proste není normální. jdu na cigaretovej test gps
Je to nějaké divné. Mi se každopádně gps.conf nepřepisuje, stále tam je můj původní zápis. A rom mám přesně tuto: Yabe-G3-V3.1.8-Package_CZ

nicanikdo
Stálý androiďák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nicanikdo » úte 19. úno 2013 10:09:31

Marcos zkus mi prosím poslat tvůj gps.conf já to při dalším cigáru testnu

majl rosta@rkutej.com
¨
thx

Fryw
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: JiaYu g3

Příspěvek od Fryw » úte 19. úno 2013 11:59:26

Ahoj. Pročítám tuto diskusi a s napětím sleduju nové pokroky. Ale vidím tu LeWa, etotalk rom.... prostě je řeč o custom romkách. A u custom rom (ze zkušenosti) je prostě dost možné že se něco nepovede na 100%. Máte někdo telefon nerootnutý, bez CWR, prostě tovární? Jak to funguje na něm?

metatron
Stálý androiďák

Příspěvek od metatron » úte 19. úno 2013 12:30:32

Celkom dobry dotaz... a mozno uplne origos teda ne rom z Etotalku.

Odoslané z SK17i    

Odpovědět

Zpět na „Ostatní asijské telefony“