Ostatní asijské telefonyProblémy s GPS u telefonů platformy MTK

Odpovědět

gersa
Droid
Reputace: 20
Typ mobilu / ROM: 1+1
Tablet: HP Touchpad

Re: Problémy s GPS u telefonů platformy MTK

Příspěvek od gersa » stř 04. čer 2014 18:58:12

V tvem pripade bych se opravdu dival po cemkoliv s Qualcommem

ooloo
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia L

Příspěvek od ooloo » stř 04. čer 2014 19:31:59

Díky za upřímnost :palec: :DD

StaryMuz
Androiďák!
Reputace: 5
Typ mobilu / ROM: viz podpis

Příspěvek od StaryMuz » stř 04. čer 2014 20:22:11

papy11 píše:...mám problém s fix GPS...
Vyzkoušej toto: http://androidforum.cz/problemy-s-gps-u ... ml#p780038
Pokud nemáš úplně mizerný příjem díky anténě, mělo by ti to pomoci.
Postupně používané smartphone:
Vodafone 945 > Lenovo A269i > JIAYU G2F > UleFone Be Pro 2 > Xiaomi Redmi 3S
Většinou Cyanogenmod + Root + Xposed, v současnosti jako základ LineageOS.

Krist
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Blackview BV6000
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krist » stř 04. čer 2014 22:26:48

Nejdřív se zorientuj v pojmech :D . Quad-core a MTK nejsou součástky stejného charakteru. A možná se raději úplně vyhni nákupu v číně. Projeď pár fór a recenzí, pak jistě najdeš odpověď. Telefon se spolehlivou GPS bez modifikací se dá najít celkem snadno.

ooloo
Nové Androidě

Příspěvek od ooloo » čtv 05. čer 2014 19:15:13

Omlouvám se, chtěl jsem se jsem laicky zeptat. Jdu tedy nejdřív studovat odborné pojmy a pak se budu odborně ptát.

gersa
Droid

Příspěvek od gersa » čtv 05. čer 2014 19:29:45

Klid..... zaloz si tady svuj vlastni topic. Napis tam svoje pozadavky a cenu, najde se spousta lidi, kteri maji prehled a radi ti poradi

ooloo
Nové Androidě

Příspěvek od ooloo » čtv 05. čer 2014 20:07:33

Já jen nechtěl zakládat zbytečně nové téma. Tohle mi přišlo jako vhodné. Opravdu to ale bude chtít základní orientaci, abych věděl na co se správně ptát. Hóoóódně v tom plavu.

gersa
Droid

Příspěvek od gersa » čtv 05. čer 2014 20:10:07

Naopak, bude lepsi vlastni tema, tady by se melo resit jen to, co je v nazvu tematu......

Hagrid_cZ
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 3
Tablet: Asus Transformer
Tablet 2 / ROM: ASUS MeMO Pad ME176CX

Příspěvek od Hagrid_cZ » sob 05. črc 2014 21:33:25

Zdravím, chtěl bych se zeptat zda je už GPS použitelná u nových modelů MTK (MT6592) nebo je s nimi stále problém? Nemyslím tím FIX, ale skákání z ulice na ulici atp.
Smartphony: Nokia N73 > HTC Wildfire > Palm Centro > Samsung Galaxy Mini > Sony Xperia P > Lenovo A820 > Samsung Galaxy Note 3 > Samsung Galaxy S8
Tablety: Asus Transformer

LivArt
Terminátor
Reputace: 266
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Twitter: https://twitter.com/CZmisak
Tablet: SGTab4

Příspěvek od LivArt » ned 06. črc 2014 7:44:06

Používat se to dá, nicméně perfektní to určitě není.
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

baris
Androiďák!

Příspěvek od baris » ned 06. črc 2014 8:42:08

Ja porovnaval Thl T11 s Xiaomi Redmi 1S a vice mene podobne vysledky. Rychlost fixace schodny. Presnost u Thl pise 4-8metru pravda je, ze realne spis 20-30. Xiaomi pise 15-20 coz odpovida skutecnosti. V Poctu fixnutych satelitu vede Xiaomi, zhruba o dva az pet satelitu (glonass).

@telefon    

StaryMuz
Androiďák!

Příspěvek od StaryMuz » ned 06. črc 2014 8:45:42

Skákání pozice nedělá procesor.
Je to nedostatečným signálem pro modul GPS.
Procesor má patrně vyššími nároky na signál.
To znamená, že u těchto procesorů záleží především na výrobci telefonu, jak vyřeší anténu a její zisk.
Se stejným CPU tedy může jeden telefon běhat slušně a jiný skoro vůbec ne.
Já již dnes skutečně nemám problém ani u Sygic s držením přesnější pozice a žádné skákání bokem se mi neobjevuje.

sustekjozo
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Star S5A+

Příspěvek od sustekjozo » stř 23. črc 2014 23:23:34

Ahojky všetci, ahojky StaryMuz.

Prosím Ťa StaryMuz - nakopíroval som si tie súbory a fix nenastal, ale to nie je teraz to podstatné, ale to, že nemôžem spustiť menu "AGPS settings", napíše mi, že aplikácia "nadstavenia" zlyhala. A samozrejme som si neuložil (ako si napísal) staré súbory. Factory reset nepomohol.

Prosím Ťa nemáš nejakú radu a zároveň opäť k tej GPS? Mňa z nej ide poraziť.

Akurát čo som spravil je tisíc možných a nemožných návodov a k tomu toto https://www.youtube.com/watch?v=JDWs4Oi ... FfUxeNKK0g

No a ako všetci začiatočníci som bezradný.
Budem vďačný za akúkoľvek reakciu.

Pekný deň všetkým+

StaryMuz
Androiďák!

Příspěvek od StaryMuz » čtv 24. črc 2014 5:07:24

Rada by měla být jednoduchá, klidně smaž všechny ty soubory, co jsi ode mne nakopíroval.
Určitě pak nejdříve restartuj telefon.

Jinak první fix by měl být dělaný venku, kde je signál nejsilnější.

kao1
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: THL T6S
Tablet: POW- Tegra2

Příspěvek od kao1 » sob 26. črc 2014 18:02:26

Ak napíše, že aplikácia "nadstavenia" zlyhala skontroluj si atributy v etc/ agps profiles config .xml ja mam 0644 rw-r--r-- Skontroluj si to cez Root Browser ak maš iné podrž prst na etc/ agps profiles config .xml a daj permissions tu nastav na 0644. Dúfam že ti to pomôže. A nastav aj v gps.conf a epo_conf.xml

Flynne
Robot
Reputace: 25
Typ mobilu / ROM: myPhone Next - Stock ROM
Mobil 2 / ROM: iPhone 2G a WP HTC Radar - custom ROM Dynamics 2.0
Tablet: Prestigio Multipad PMP5780D

Příspěvek od Flynne » sob 26. črc 2014 18:35:34

Zajímavý recept na opravu GPS se dnes objevil na forum.mobilmania v tématu o myPhone Next. Rozebírá to tam uživatel oooooooooo (ano, s takovýmto nickem) a zdá se to být docela seriózní.

StaryMuz
Androiďák!

Příspěvek od StaryMuz » ned 27. črc 2014 8:42:38

V souboru agps_profiles_conf.xml jsem Agps vypnul.
Pro celkový návrat k původnímu nastavení stačí soubory odstranit, případně můžete nahrát místo nich tyto http://www.uloz.to/xzfEkmNf/return-rar
a telefon pak restartovat.
Pokud chcete jen znovu spustit Agps a ponechat moje ostatní nastavení (je toho změněno více), pak v souboru agps_profiles_conf.xml za pomoci vhodného editoru (Notepad++) změňte nastavení na konci souboru pro položku
  • agps_enable="no"
na
  • agps_enable="yes"

marbeo
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Jiayu G5S

Příspěvek od marbeo » čtv 31. črc 2014 7:57:46

Caute, mam jiayu g5s a nedari sa mi rozbehat gps. Po precitani tohto vlakna som o nieco mudrejsi ale nevyriesil som problem. Vyskusal som vela navodov ale nic nepomohlo.
Skusil som reset mobilu, nepomohlo, skusal som aj cez mobileuncle - cez epo nastavenia ale vobec mi to nefunguje - nic nestahuje, skusal som aj manualne stiahut epo ale neviem ci daco stiahlo. V menu "pristup k polohe" vobec nemam nastavenie na agps. Dal som aj novu oficialnu rom z needrom "Rom JB 4.2.2 versione 20140418-121532" - odstranili sa tym len nejake chybicky ale vobec nie gps. Riesenie z medenym drotikom je super ale vypada to divne. G5S ma kovovy zadny kryt baterky a inak ma umiestnene skrutky (z boku pri baterke). Nova nahradna antena stoji 8 dolárov na antelife, ci by nepomohla vymena.
Cez gps test mi najde satality za chvilu, tak do 30 s., presnost tak 4-6 metrov. Ale ked spustim nejaku navigaciu (sygic, be-on-road, navigon) seka - nejde plynule, niekedy skace z cesty na cestu, niekedy ukazuje o 50 metrov vedla.
V mobile vobec nemam gps.conf a epo_conf.xml.
Predajca mi tvrdil ze gps skusali pred odoslanim a ze vsetko ok. Mobil spat do ciny posielat na opravu nebudem, trvalo by to 3 mesiace a aj tak by nic asi neopravili ked "im to tam ide".
Neviem co este by som mal skusit. Mobil je super, ale dost pouzivam GPS.
Pripajam aj nejake foto.
Naposledy upravil(a) marbeo dne čtv 31. črc 2014 12:29:13, celkem upraveno 1 x.

Krist
Nové Androidě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krist » čtv 31. črc 2014 8:47:44

Lidi, kdy už pochopíte, že bez HW úpravy antény, na těchto telefonech, zlepšení nedosáhnete ? Kam signál nepronikne ani smrt nebere.
Je vám líto riskovat ? Kdybych koupil ňákej Samsung Galaxy za 10 tis. Kč, tak to taky neřeším jako "DIY" ale toto....
Čas jsou peníze, a hodina času (rozmontovat, připájet, smontovat) oproti desítkám promarněnýh hodin googlováním, translatorováním, instalováním, factoryresetováním, proklínáním...

dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Reputace: -8
Typ mobilu / ROM: US5

Příspěvek od dvzd » čtv 31. črc 2014 9:39:40

Nikdo ale neví, jak má ta anténa hardwarově správně vypadat, aby se příjem signálu zlepšil. Každý typ mobilu ji má jinou, i když jde o stejného výrobce a stejný čipset.
marbeo píše:Neviem co este by som mal skusit.
Pokud jde o autonavigaci a ztrátu pozice během navigování, tak především zkusit jinou pozici telefonu, tedy umístění do držáku co nejblíž čelnímu sklu a zkusit různé polohy (displej nastojato, naležato, obráceně), prostě nalézt polohu, kde bude nejmíň stíněna anténa.
Naposledy upravil(a) dvzd dne čtv 31. črc 2014 9:55:44, celkem upraveno 2 x.

marbeo
Nové Androidě

Příspěvek od marbeo » čtv 31. črc 2014 9:44:53

Krist píše:Lidi, kdy už pochopíte, že bez HW úpravy antény, na těchto telefonech, zlepšení nedosáhnete ? Kam signál nepronikne ani smrt nebere.
Je vám líto riskovat ? Kdybych koupil ňákej Samsung Galaxy za 10 tis. Kč, tak to taky neřeším jako "DIY" ale toto....
Čas jsou peníze, a hodina času (rozmontovat, připájet, smontovat) oproti desítkám promarněnýh hodin googlováním, translatorováním, instalováním, factoryresetováním, proklínáním...
Aka rychla reakcia. Ja niesom taky nadupany ako vy profi-mobil servisaci, necakal som kritiku za to ze som nieco napisal. Skor som cakal nejaku povzbudzujuci informaciu - postup ako spojaznit gps, napr. od niekoho kto ma G5S. Trebars ako rozobrat mobil aby som ho nedoj...al a ako spravit upgrade tej anteny.
Pred kupou mi kazdy v okoli vravel nech nekupujem, asi som mal posluchnut a kupit nieco za 500 eur na slovensku a bez starosti.
Naposledy upravil(a) marbeo dne čtv 31. črc 2014 9:49:45, celkem upraveno 1 x.

marbeo
Nové Androidě

Příspěvek od marbeo » čtv 31. črc 2014 9:47:33

dvzd píše:Nikdo ale neví, jak má ta anténa harwarově správně vypadat, aby se příjem signálu zlepšil. Každý typ mobilu ji má jinou, i když jde o stejného výrobce a stejný čipset.
marbeo píše:Neviem co este by som mal skusit.
Pokud jde o autonavigaci a ztrátu pozice během navigování, tak především zkusit jinou pozici telefonu, tedy umístění do držáku co nejblíž čelnímu sklu a zkusit různé polohy (displej nastojato, naležato, obráceně), prostě nalézt polohu, kde bude nejmíň stíněna anténa.
Hej, ide o autonavigaciu. Poskusam rozne pozicie, uvidim ci to pojde plynule a nebude skakat.
Dik

Krist
Nové Androidě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krist » čtv 31. črc 2014 10:38:01

To nebyla kritika, naopak povzbuzeni :D
Resi se to porad dokola uz dlouho a jediny opravdovy a v praxi vyzkouseny reseni bylo to, co propaguji. Ver tomu nebo ne ale nejsem zadny nadupany servisak a Cubot GT99 byl muj prvni kuchnuty telefon. Staci mikropajka a nebyt uplne blby blondaty drevo. Ano, kazdy typ telefonu muze mit GPS konektory jinde ale trocha eskamoterstvi cloveka jen slechti. Sance na uspech jsou vic nez slusne, tak vzhuru do toho ! :palec:

foto1977
Droid
Reputace: 14
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia XZ1 Compact
Rom: stock

Příspěvek od foto1977 » čtv 31. črc 2014 11:42:13

dvzd píše: ...pokud jde o autonavigaci a ztrátu pozice během navigování, tak především zkusit jinou pozici telefonu, tedy umístění do držáku co nejblíž čelnímu sklu a zkusit různé polohy (displej nastojato, naležato, obráceně), prostě nalézt polohu, kde bude nejmíň stíněna anténa...
...to mě pobavilo, myslím, že toto řešení by vlastně nic nevyřešilo :lol:
...sorry za OT, ale nedalo mi to...

K tématu:
pokud někdo lpí na funkční GPS u čínských mobilů s MTK čipsetem, tak věřte, že čipsety 6582 a 6592již nemají s GPS problém.
Důležitá je kvalitní GPS anténa. Jsou mobily co jí mají a jsou takové co jí nemají.
Stačí si pročíst toto vlákno a sekci daného mobilu na tomto fóru a hned víte kterým se vyhnout. Ty fungující se v tomto vlákně ani zde na fóru neřeší a tak už při výběru mobilu rozhodujte o jeho funkčnosti a né až když ho máte a něco nefachá...
Alcatel OTE → Siemens C35i → Nokia 3310 → Nokia 6610 → Nokia E65 → LG OptimusOne → LG Optimus Black → Samsung S Duos → UMI X1 → iOceanX7 → UMI Cross → Zopo 998 → iOceanX7s → One+One 64GB → JIAYU G4S → UMI X3 → JIAYU G4S → Nexus 5 → Xperia Z3C → Huawei Nova → Xperia XZ1C

marbeo
Nové Androidě

Příspěvek od marbeo » čtv 31. črc 2014 12:23:39

Vobec ma nenapadlo pred kupou, ze nieco taketo moze byt - mobil s nefunkcnym GPS. Keby som toto vedel tak si to nekupujem. Pred tym som mal HTC wildfire s, a tiez som v telekome neriesil GPS, a ono islo a dobre.
Dakujem za vsetky odpovede od vsetkych. Skusim nieco poriesit s tou antenou.
Cau.

CoolXman
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Lenovo Vibe Shot
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CoolXman » čtv 31. črc 2014 12:56:15

Jsem bohuzel znova pred koupi telefonu, uz druhyho cinana jsem neopatrnosti znicil, nejdriv Jiayu G2S padem na zem a ted cerstve Jiayu G4A plavanim v bazenu. Na dvoujadru u G2S GPS skoro nechodilo, na Jiayu G4A s MTK6589 to nebylo idealni, ale uz se to dalo pouzivat, nebyl s tim vyrazny problem a to jsem nepouzival zadne navody ani pokusy na zlepseni, nebylo potreba.
Ale opravdu jsou cipsety MTK 6582 a 6592 uz bezproblemove? Vzdyt jsem cetl, ze na tom samem telefonu (tedy stejne konstrukcne resena antena) Jiayu G4 co jsem mel a kde GPS chodilo, tak s pouzitim osmijadra 6592 to nekomu nefunguje. Tak jake cipsety a kolika jadra jsou teda funkcni pro GPS? :D
Diky

dvzd
Reputace: -8
Typ mobilu / ROM: US5

Příspěvek od dvzd » čtv 31. črc 2014 14:07:30

Ono spis zalezi na materialu, z ktereho ten mobil je, mobil s kovovym telem odstini GPS antenu, plastovy mobil sice ne, ale zas nema treba tak kvalitni zpracovani jako ten kovovy.

Petison
Stálý androiďák
Reputace: 1

Příspěvek od Petison » čtv 31. črc 2014 14:42:24

Vyzkoušej tento postup, je bez rootu :
Stáhni si z Google Play aplikaci GPS Test https://play.google.com/store/apps/deta ... ss.gpstest
Pak jdi do Nastavení/Služby určování polohy/Klepni na popisek GPS satelity - otevře se hlubší menu/tam zaškrtni Asistence GPS EPO i A-GPS/pak ještě otvř Nastavení EPO a tam zaškrtni Automatické stažení/pak jdi o krok zpět a otevři Nastavení A-GPS a tam změň volič profilu z Google na Nokia. Můžeš pak z nastavení odejít.
Připrav si aplikaci GPS Test, co sis nainstaloval, jdi s telefonem na volné prostranství bez zástavby a aplikaci spusť. Vlez do nastavení aplikace (levým podsvíceným tlačítkem telefonu - Settings - ikona klíče) a tam vlevo nahoře stiskni tlačítko Clear AGPS a pak Update AGPS. Nyní již čekej, až se ti fixne poloha. Od této chvíle by měl telefon fixovat polohu do cca minuty v zastavěném prostoru (ale venku), pokud není problém s anténou.

gersa
Droid

Příspěvek od gersa » čtv 31. črc 2014 14:53:45

foto1977 píše:K tématu:
pokud někdo lpí na funkční GPS u čínských mobilů s MTK čipsetem, tak věřte, že čipsety 6582 a 6592již nemají s GPS problém.

Pokud vim, tak treba THL 5000 ma MTK6592 a u nej zrovna GPS moc funkci neni. Takze i prestizni cisnky vyrobce jako je THL si s antenou moc prace nedalo..... Ale treba takovy Amoi A928W (take MTK6592) udajne funguje bez problemu.

Pokud nekdo nechce resit problemy s GPS, mel by IMHO sahnout po cemkoliv s Qualcommem, vyber je dostatecny

Petison píše:Vyzkoušej tento postup, je bez rootu..............Od této chvíle by měl telefon fixovat polohu do cca minuty v zastavěném prostoru (ale venku), pokud není problém s anténou.
To sice zlepsi fix, ale problemy s presnosti GPS to neodstrani

CoolXman
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Lenovo Vibe Shot
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CoolXman » čtv 31. črc 2014 14:59:38

souhlas s poslednim vyjadrenim od gersa az na jednu vec, vyber telefonu s qualcommem moc neni teda, hlavne u dual sim

Odpovědět

Zpět na „Ostatní asijské telefony“