Ostatní asijské telefonyNefunguje editácia kontaktov...

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
onakvee
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Goophone I5 ver. II

Nefunguje editácia kontaktov...

Příspěvek od onakvee » čtv 28. bře 2013 21:20:04

Zdravím,

mám menší problém.

Na terajšom telefóne Goophone I5 ver. II, (android Jelly Bean) som v root móde zmazal systémovú app na správu kontaktov (menom Constacts), keďže som našiel lepšiu kde sa dá priamo kontaktu prideliť vlastné zvonenie ( na pôvodnom to nešlo).

Avšak pri tom som súčasne (zrejme) zmazal aj nejaký súbor, ktorý má za úlohu editáciu kontaktu ( zmena čísla, fotografie, údajov...apod.) Ako som zistil tú systémovú app potrebuje aj iný kontakt manažér, ktorý tam nainštalujem. Keď dám v ktorom koľvek programe editovať/ upraviť kontakt, tak sa nič nedeje...

Nemáte s tým niekto skúsenosť, o aký súbor a od kiaľ ide? Prípadne kde by som z nejakých systémových údajov zistil ako akú app a jej verziu išlo?

Reset do továrneho nastavenia nepomohol...

Ďakujem za akú koľvek radu!

metatron
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Xperia mini pro SK17i

Re: Nefunguje editácia kontaktov...

Příspěvek od metatron » pát 29. bře 2013 17:01:53

Reset nepomohol...hm. napada ma jedine flasnut tel. cistou romkou.
Pls.aku mas verziu i5? A kde si ho zohnal ak to nie je tajne, za kolko? S akym procesorom?

@telefon    

Autor tohoto vlákna
onakvee
Nové Androidě

Příspěvek od onakvee » pát 29. bře 2013 17:53:18

Vymazal som to v roote cez root manažér aj keď som dal prv backup, ale záloha sa vytratila... továrne nastavenie nepomohlo.

Rád by som tam dal čistú ROM, najlepšie nejakú custom...na lite verziu som našiel na xda ROM-ky, ale na moje MTK 6589 nie.

Jedná sa o verziu Goophone i5 ver.II, JB, 4", 1280x720, MTK 6589 1,5 - 2Ghz (mal by byť quad-core), 2GB RAM, 8 MPx front foťák a 1,3 MPx rear, úložisko bolo 8+2GB, rozobral som ho a dal tam 16+2GB. Má to komplet hliníkové telo (ako vaničku), micro SIM z boku. Nabíjací konektor zhodný s jablkom. Kúpil som to za nejakých 310 dolárov na dealsprime.com. Dali mi k tomu aj cvakačku na SIM, 2 puzdra a prechodku na nabíjačku.

metatron
Stálý androiďák

Příspěvek od metatron » pát 29. bře 2013 18:51:33

Dal si backup coho? Toho suboru co si mazal? Alebo celej rom?

A ako si s nim spokojny? Ako to foti?

@telefon

Autor tohoto vlákna
onakvee
Nové Androidě

Příspěvek od onakvee » pát 29. bře 2013 20:03:07

Na moju blbosť som žiaľ zálohu celej ROM neurobil, ale len toho súboru tesne pred zmazaním....(lenže ako som spomínal, zálohy nikde...) Takto hlbšie študujem android 4-tý deň, takže až teraz ( po chybách a mojej zbrklosti) už ako tak chápem súvislosti a ako to vlastne funguje. Teraz by som šiel na to trocha inak...

Mno prvý dojem je super, telo, váha...spracovanie. Celkom ma potešil svojou svižnosťou ako u samotného behu systému, apps ale aj príklad multimédií. Minulý telefón (garmin asus M10) fičal na custom WM 6.5, takže som sa mal mierne obavy, aby to nebolo nejak spomalené, ale aj pri pospúšťaní viacero apps na raz + viacero otvorených paneloch v prehliadači to behá v skutku v pohode. Sem tam sa môže stať, že prehliadač padne ( mám tam teraz firefox a ešte nejaký čo tam bol...asi safari), ale nič hrozného... Je pravda, že dodané príslušenstvo v podobe headsetu a usb kábla je ako od hračkárov, ale to som hneď poriešil a objednal ďalšie dva z dx do rezervy :D

Fotenie je tiež celkom na úrovni ( nie je to síce Carl Zeiss, ale nebol som z toho zhrozený alebo sklamaný), potreboval som hlavne auto focus a ten pracuje spoľahlivo. Je pravda, že tam nie su systémovo žiadne režimy, ale tak to sa dá úž doladiť nejakou app. Zatiaľ som s tým fotil len v byte...určite to odskúšam keď bude lepšie počasie.

Jediná vec je čínska lokalizácia, nahrádzanie konvenčne používaných apps čínskymi bastlami troška štve...potom sa môže stať presne to, čo teraz mne. Google play tam nerozbehám. Šiel som síce do toho tak trocha s tým, že to si to budem musieť doladiť....ale asi najspoľahlivejšie a najlepšie riešenie je prehratie celej ROM.

Na XDA, sú už vyladené ROM na verziu lite...tak snáď budú aj nejaké na toto zariadenie, potom to bude úplne na hviezdičku. Avšak ak by mal niekto chuť sa do toho pustiť, tak uvítam...pomôžem ak to bude v mojich silách.

metatron
Stálý androiďák

Příspěvek od metatron » pát 29. bře 2013 22:10:14

Akym programom si robil tu zalohu? Presny nazov? Ak si urobil zalohu toho suboru niekde tam bude ale premenovany, je mozne ze s koncovkou .bak

Odoslané z môjho Xperia Mini Pro

Autor tohoto vlákna
onakvee
Nové Androidě

Příspěvek od onakvee » pát 29. bře 2013 23:09:54

Práveže priamo cez ten program root manager, dal som backup and remove...zložku si na SD karte vytvoril ale súbor nikde.

metatron
Stálý androiďák

Příspěvek od metatron » pát 29. bře 2013 23:17:06

A neostala zaloha toho suboru priamo v adresari v ktorom si ho zmazal? Niektory root explorer mi to tak robil.
Ako sa vola ten subor?

Autor tohoto vlákna
onakvee
Nové Androidě

Příspěvek od onakvee » pát 29. bře 2013 23:31:20

Nenašiel som to nikde, šiel som v root exploreri zložku po zložke a nikde nič. Mno to práve neviem ako sa ten súbor volal, app sa volala contact...ale čo všetko sa vymazalo neviem.

EDIT: stiahol som ROM na verziu lite, a tam tá apps je... avšak telefón mi nejde rootnuť, takže to tam nedostanem...

metatron
Stálý androiďák

Příspěvek od metatron » sob 30. bře 2013 11:51:06

Tak potom niekde na xda si od niekoho vypytat zalohu romky. Oops, pockaj ty nemas ani cwm. A vyrobca nedava nejaky soft.na obnovu rom? Skus im napisat,alebo predajcovi.

Autor tohoto vlákna
onakvee
Nové Androidě

Příspěvek od onakvee » sob 30. bře 2013 13:06:11

Mno môžem skúsiť, ak by mal niekto zálohovanú pôvodnú ROM, tak by som to rozchodil. Napísal som jednomu chlapíkovi či mi neupraví ROM-ku tak ako to urobil na Lite verziu, zatiaľ bol len prekvapený, že existuje aj verzia II s MTK 6589...tak teraz neviem, snáď mi pomôže....

metatron
Stálý androiďák

Příspěvek od metatron » sob 30. bře 2013 14:07:17

Jj, a skusal si aj nejaky benchmark napr. Antutu? Kolko bodov to dava?

Autor tohoto vlákna
onakvee
Nové Androidě

Příspěvek od onakvee » sob 30. bře 2013 14:18:16

Bolo tam nainštalované antutu, a dalo to niečo cez 8400 bodov + systémové špecifikácie som overoval aj cez android system info a sedelo to.
Jediné na čo sa dá poukázať je počet jadier CPU, v špecifikáciách predajcu je procesor vedený ako 2Ghz quad core, ale antutu udáva dual core (frekvencia sa pohybuje okolo 1,5ghz+ ) avšak keď som potom pátral na nete, tak niektoré zariadenia s tým istým CPU sú vedené v benchmarkoch ako 4-jadro a niektoré tiež ako 2-jadro... Každopádne ide veľmi svižne ako som písal vyššie, tak nemám ďalej núdzu po tom pátrať.

metatron
Stálý androiďák

Příspěvek od metatron » sob 30. bře 2013 15:41:31

Tomu rozumiem, ide o tu romku. Ak by si tam mal quad mtk6589 tak by si mal mat okolo 12000-13000 bodov v antutu. Ak mas lite verziu s mtk6577 tak ta sice predajca odrbal co sa stava ale mozno mas vacsiu sancu na root, custom rom a pod.

Autor tohoto vlákna
onakvee
Nové Androidě

Příspěvek od onakvee » sob 30. bře 2013 16:23:49

Asi si sa celktom trafil pozrel som ešte raz pozorne do systém info a v jednej záložke CPU je písané hardware MT6589, ale v záložke build je hardware vedený ako MT6577 ako píšeš.... ostatné veci sedia.

Asi to risknem a idem tam skúsiť nahrať tú custom ROM na tú lite verziu...

EDIT: cez factory mod sa to potvrdilo...vypisuje to MT6577

metatron
Stálý androiďák

Příspěvek od metatron » sob 30. bře 2013 17:15:21

Ja len preto, lebo zohnat tento tel. s mtk6589 je celkom nemozne preto ma aj tato tema zaujala. A viem co dokazu cinsky obchodnici a ako zamaskovat ;-)
Drzim palce. A napis do toho shopu kde si ho kupoval ze ziadas zlavu lebo ta ojekabatili :-) 40-60 usd by mohli pustit :-) su na to zvyknuty. Ale musis byt tvrdy ale slusny.

ja.viper
Stálý androiďák
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Schanim novy

Příspěvek od ja.viper » stř 28. srp 2013 14:16:19

Zdravim , taky mam zkusenosti s fake faku ;)

Taky jsem objednal Goophone i5 N2 , ktery mel byt MTK6598 s 2GB ram ale prislo jen 6577

Bohuzel kdyz jsem se snazil nahrat custom romku tak se z toho stala cihla , nastesti reklamace probehla ok .

Takze ted vyhlizim kterou verzi koupit .

Ofic podle stranek Goophone se zatim s MTK 6589 nevyrabi , takze vsichni co to tvrdi je podvod .

Chci se hlavne zeptat na 2 veci .

Mel jsem problem se synchronizaci kontaktu a nefungovalo GPS .

jake mate s timto zkusenosti ?
V.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní asijské telefony“