Ostatní asijské telefonyAntelife - stránka pro české zákazníky

Odpovědět

dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Reputace: -8
Typ mobilu / ROM: US5

Re: Antelife - stránka pro české zákazníky

Příspěvek od dvzd » sob 23. srp 2014 17:00:37

Takze problem je v tom, ze zakaznik dolozi celni sprave skutecnou vysi platby? Ma zakaznik sanci dostat se k te fakture, aby vubec vedel, jak vysokou platbu by mel dolozit?
Naposledy upravil(a) dvzd dne sob 23. srp 2014 19:43:23, celkem upraveno 1 x.

unavix
Kyborg
Reputace: 148
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od unavix » sob 23. srp 2014 17:09:17

No ale jestliže kupec bude upravovat platební doklad tak se dopouští porušení zákonů a trestného činu. Zákazník tedy doloží doklad tak jak jej získá z banky nebo PayPal. To co si maluje antelife na balíky zákazníka přeci nemusí vůbec zajímat.
Je to pořád o tom že lžou. Stejně jako další který si vymýšlí podobný věci jen aby prodali.
Stačí když napíšou jak to skutečně je a zákazník si pak rozmyslí jestli koupí tam nebo jinde. Takto je záměrně uváděn v omyl!
A tak se znovu ptám zástupce ante m1112 jak to tedy je? Můžeme dostat vysvětlení?
Věděl si že je to levárna a přesto si tu lákal lidi k nákupu se slibem o kterém si věděl že je minimálně klamavý?!
Nikde sem od Tebe nečet že by si napsal že se bude vracet DPH jen ze 40 USD.
@telefon
Bůh odpouští, JÁ NE!

dvzd

Příspěvek od dvzd » sob 23. srp 2014 17:27:44

Zbytecne vysilujes kvuli nejakemu nedorozumeni, ono to neni jednoduche, komunikovat s cinanem a jeste k tomu mu i spravne porozumet. A pro Cinana bude take tezke porozumet Cechovi.
unavix píše:No ale jestliže kupec bude upravovat platební doklad tak se dopouští porušení zákonů a trestného činu.
Jakeho poruseni zakona a jakeho trestneho cinu? A co se stane, kdyz nedolozi nic?

Tomáš Kubec
Moderátor
Reputace: 53
Typ mobilu / ROM: Mlais MX Base
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš Kubec » sob 23. srp 2014 17:40:12

Celního a daňového zákona + pokus o podvod. Pokud doklady jako dovozce nedoložíš, tak nebude zboží procleno a bude vráceno do země původu.
Tomáš Kubec, Mobilnaut s.r.o, MNShop.cz - Náhradní díly, příslušenství, servis Čínských i ostatních telefonů - podpořte MNShop na Facebooku. Aplikace MNShop ke stažení na Google Play

unavix
Kyborg
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od unavix » sob 23. srp 2014 17:43:24

1 - nevyšiluju. Rád bych vysvětlení od zástupce pro Čechy a Slovensko. Od toho tu přeci je jak sám s oblibou tvrdil. Aby nám pomáhal s nákupy a řešením problémů. Tudíž to tu on mohl objasnit. Jako agent antelife je s nimi přeci v kontaktu a měl by vědět co prezentuje a obhajuje.
2 - pokud kupující doloží platební doklad na 40usd tak ten doklad musel nějak upravit, tudíž je to trestný čin podvodu. Nebo snad ne? Bavíme se tu o telefonu v ceně 200-300usd.
3 - dvzd - proč říkáš záměrnému klamání nedorozumění a proč to ohajuješ?
@telefon
Bůh odpouští, JÁ NE!

dvzd

Příspěvek od dvzd » sob 23. srp 2014 17:54:01

Tomáš Kubec píše:Celního a daňového zákona + pokus o podvod. Pokud doklady jako dovozce nedoložíš, tak nebude zboží procleno a bude vráceno do země původu.
No pokus o podvod? Aby to bylo trestne, musela by hrozit skoda minimalne 5000 Kc. Tak vysoka skoda u dovozu jednoho mobilu nehrozi.

Tomáš Kubec
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš Kubec » sob 23. srp 2014 18:01:56

No samozřejmě, ale to pořád neznamená že to je nepostižitelné. I tak to je minimálně přečin, který bude řešen ve správním řízení pokutou. V každém případě jde o skutkovou podstatu s jasným úmyslem a tam ta částka bude hrát jen jednu z rolí.

I tak bych to uzavřel, ono se to opakuje po jistých intervalech pořád dokola :DD
Tomáš Kubec, Mobilnaut s.r.o, MNShop.cz - Náhradní díly, příslušenství, servis Čínských i ostatních telefonů - podpořte MNShop na Facebooku. Aplikace MNShop ke stažení na Google Play

unavix
Kyborg
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od unavix » sob 23. srp 2014 18:02:54

dvzd - seš odborník na právo? Pozměňování či padělání dokladu a pokus o podvod není trestný čin jo? Mám za to že v celkovém rozhodnutí by hráli roli 3 věci - Pozměňování nebo padělání dokladu. Úmyslný pokus o podvod a následně i částka o kterou by se jednalo. Sečteno a podtrženo by to určitě vydalo minimálně na pokutu od pár tisíc + zaplacení DPH až po podmínku pokud by se to správně zhodnotilo.

@telefon
Bůh odpouští, JÁ NE!

dvzd

Příspěvek od dvzd » sob 23. srp 2014 19:17:14

Dá se to tak říct, pozměnění výpisu transakcí z PayPalu nebo z banky není samo o sobě trestným činem. Taková skutková podstata v trestním zákoníku prostě neexistuje a co v trestním zákoníku není uvedeno jako trestné, to není trestné (viz § 13 tr. zákoníku). Skutkové podstaty všech trestných činů jsou vymezené v trestním zákoníku, přesněji ve zvláštní části trestního zákoníku, to je od § 140 do § 416.
Tomáš Kubec píše:... I tak to je minimálně přečin, který bude řešen ve správním řízení pokutou. ...
Mýlíš se, přečin je jednou z forem trestného činu (viz § 14 tr. zákoníku) a neřeší se ve správním řízení, ale v trestním řízení. Ale protože nedosáhne u jednoho mobilu škoda hranice 5000 Kč, tak se o přečin podvod nejedná (viz § 209 tr. zákoníku a § 138 tr. zákoníku). Ve správním řízení se projednávají pouze přestupky a jiné správní delikty.

Tomáš Kubec
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš Kubec » sob 23. srp 2014 19:34:40

Ani tak jak to píšeš ty to přesně není. To bys mohl vědět, jestli máš něco společného s právem. Neboj já příslušné § znám velmi dobře. Zde šlo je jen o zjednodušené nastínění toho, že to není zrovna košer. A že za to zodpovídá dovozce a ne eshop, který zboží pošle.

unavix
Kyborg
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od unavix » sob 23. srp 2014 19:36:40

Dejme tomu že po právní stránce máš pravdu. Dejme tomu že tomu kdo paděláná výpis z PayPal opravdu nic nehrozí a maximálně zaplatí DPH a pokutu za podvod.
To však nemění nic na tom že akce antelife je levárna která úmyslně klame zákazníky.

@telefon
Bůh odpouští, JÁ NE!

dvzd

Příspěvek od dvzd » sob 23. srp 2014 19:40:17

Je zbytečné dovozce jednoho mobilu strašit trestním řízením s tím, že je to trestný čin podvod ve stadiu pokusu, když si upraví výpis transakce z PayPalu. Je to maximálně přestupek nebo jiný správní delikt a těžko ho bude někdo prokazovat, protože u přestupků a správních deliktů není možné prolomit bankovní tajemství.

roy100
Droid
Reputace: 65
Typ mobilu / ROM: Redmi 4X
Mobil 2 / ROM: Ulefone Paris

Příspěvek od roy100 » sob 23. srp 2014 23:20:07

Přátelé, hádáte se hezky, ale jste vedle jak ta jedle, nejednalo by se o trestný čin (když abstrahuji od výše škody) podvodu, nýbrž o trestný čin krácení daně, cla nebo podobné dávky, rozdíl je především v sazbě. Jinak se samozřejmě částky zkrácené daně sčítají, takže přes pět tisíc se dá dostat rychle.

dvzd

Příspěvek od dvzd » ned 24. srp 2014 6:08:56

Při dovozu jednoho mobilu se do trestněprávní oblasti nedostaneš nikdy. V případě přečinu "Zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby" (§ 240 tr. zákoníku) je třeba způsobit dokonce škodu většího rozsahu, aby to bylo trestné, což je škoda 50 000 Kč (viz § 138 tr. zákoníku).
Naposledy upravil(a) dvzd dne ned 24. srp 2014 6:14:34, celkem upraveno 1 x.

unavix
Kyborg
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od unavix » ned 24. srp 2014 6:09:28

Dohadování o přestupku je úplně zbytečné. Když nebude antelife používat takový praktiky a záměrně klamat zákazníky tak se tu nebude nikdo hádat.

@telefon
Bůh odpouští, JÁ NE!

m1112
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: coolpad 7320

Příspěvek od m1112 » ned 24. srp 2014 7:21:09

Unavix, nechceš tohle vlákno taky zamknout? Určitě by se ti ulevilo
Pro všechny ostatní - nemohu se k tomu vyjádřit, jelikož vidím, že víte něco jiného než já. Mám objednané taky a uvidím, až se přesvědčim

unavix
Kyborg
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od unavix » ned 24. srp 2014 8:51:11

Proč bych to tu měl zamykat?
Je s podivem že jako zástupce antelife nevíš nic o tom co propaguješ a obhajuješ.
Proč tedy navádíš lidi k něčemu o čem nic nevíš? Mám takový dojem že veškeré Tvoje oficiální zastupování antelife v CZ je jen provize za nákup přes Tvůj kód který tu prezentuješ. Ostatní sou jen keci v kleci.
Odpověď že o ničem nevíš od oficiálního zástupce je více než divná a vypovídá to jen o tom že má antelife nového hejla jak někdo trefně napsal ve "tvém" vláknu.
Chce to trošku více snahy, aspoň zjistit proč hraje antelife levou a pak se třeba omluvit jménem firmy za úmyslné uvádění zákazníků v omyl. Když seš tedy ten "oficiální" zástupce pro CZ - SK.
A co se týče "tvého" vlákna ante - pokud máš souhlas od supa o propagaci antelife tak to odemknu. Když tak mi ten souhlas přepošli abych to viděl a máš to hned odemčený.

@telefon
Bůh odpouští, JÁ NE!

Odpovědět

Zpět na „Ostatní asijské telefony“