Ostatní asijské telefonyTCL idol X (S950) - všeobecná diskusia

Autor tohoto vlákna
pRo_lama
Moderátor
Reputace: 326
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8
Twitter: pRo_lama
Kontaktovat uživatele:

TCL idol X (S950) - všeobecná diskusia

Příspěvek od pRo_lama » pát 28. čer 2013 12:24:34

TCL idol X (S950)

The TCL idol X (S950) is a wonderful quad-core 3G smartphone with high performance, powerful functions and ultra-thin stylish design. It adopts Android 4.2 OS, and is powered by MTK6589T Cortex-A7 quad-core 1.5GHz CPU, PowerVR SGX544 GPU and 2GB RAM to ensure its running more stably. It supports dual Micro-SIM card dual standby, and is fully compatible with worldwide quad-band GSM and WCDMA 3G networks for making phone calls. 5.0-inch 1920*1080 pixels Full HD IPS screen with full viewing angle and capacitive 5-point touch design will bring you exquisite visual enjoyment, and also make your operation more conveniently.
It supports WiFi and built-in WCDMA 3G networks for surfing internet, and also supports wireless Bluetooth for data transmission and hands-free calling. With a built-in GPS chip for effortless navigation, you will not get lost when going out. Besides, it has a 2.0MP front camera for self capturing and enjoying online video chat, and a 13.0MP back camera with auto focus for shooting interesting things and moments.
Obrázek
Obrázek
Špecifikácia:
Product Category:3G smartphone
Brand:TCL
Model:3G smartphone
Operating System:idol X (S950)
Product Category:Android 4.2
CPU:MTK6589T
GPU:PowerVR SGX544
RAM:2 GB
ROM:16 GB
Expansion Memory:Not support
SIM Card:Dual Micro-SIM
Screen Size:5.0 inch
Screen Type:IPS, capacitive 5-point touch screen, 441PPI
Resolution:1920x1080(full HD) pixels
Screen Color:16000K colors
G-sensor:Support
Light Sensor:Support
Proximity Sensor:Support
E-Compass:Support
Network System:WCDMA/GSM
2G:850/900/1800/1900MHz
3G:900/2100MHz
Network Connection:3G, WiFi, GPRS, WAP
GPS Navigation:Support built-in GPS navigation and A-GPS
Wi-Fi:IEEE802.11b/g/n
Bluetooth:Bluetooth 4.0
USB:USB 2.0 high speed data transmission
FM Radio:Support, a 3.5mm earphones is needed
Mobile TV:No
Battery Type:Built-in 3.7V 2000mAh rechargeable Li-ion battery

Kód: Vybrat vše

http://www.buysku.com/wholesale/tcl-idol-x-s950-android-4-2-mtk6589t-quad-core-5-0-inch-fhd-ips-screen-13-0mp-camera-gps-2gb-16gb-3g-smartphone-red.html?currency=EUR
Má niekto skúsenosti s týmto obchodom alebo má niekto tento mobil ???

MOBIL: Samsung Galaxy S8 (64 GB) | TABLET: Nexus 7 (2013)
GADGET: Samsung Gear S2 (SM-R720) + Samsung Gear Fit (SM-R350) + Sony SmartWatch 2

losondros
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: ZOPO ZP980

Re: TCL idol X (S950) - všeobecná diskusia

Příspěvek od losondros » sob 03. srp 2013 10:22:22

Nemám s ním zkušenosti, ale pokud ho chceš koupit, tak na etotalku ho mají levněji a navíc máš jistotu, že ti to v pořádku dojde: http://www.etotalk.com/tcl-s950-idol-x_p4068.html

Adam-Androiďák
Robot
Reputace: 10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 4
Mobil 2 / ROM: Prestigio Multiphone 5508 Duo

Příspěvek od Adam-Androiďák » úte 13. srp 2013 23:07:55

Zachvílu sa bude aj Tu predávať ale pod značkou Alcatel takže po testoch sa uvidí čo je zač :D
Dvakrát meraj raz rež. Na poďakovanie môžete použiť tlačidlo dole. :palec:

Bohooc
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy S3

Příspěvek od Bohooc » úte 13. srp 2013 23:40:13

OT:
Za 350$$$ by nebyl lepsi uz xiaomi?

Edit: podporu ma taky lepsi xiaomi (MIUI)
Naposledy upravil(a) Bohooc dne úte 13. srp 2013 23:50:05, celkem upraveno 2 x.

Adam-Androiďák
Robot

Příspěvek od Adam-Androiďák » úte 13. srp 2013 23:43:21

Xiaomi má oveľa menší displej ale hw lepší je :)

radekc99
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: TCL S950
Rom: Alcatel IDOL X 1006

Příspěvek od radekc99 » úte 29. říj 2013 7:56:33

Ahoj mám TCL S950. Je to super telefon. Používám evropskou ROM (ruskou s angličtinou lokalizovanou do češtiny). Sháním ale origo českou ROM z Alcatelu IDOL X z české distribuce. Jde o to najít někoho kdo ho má, aby udělal CWM zálohu a vystavil jí na netu a dal sem odkaz. CWM pro IDOL X (zálohuje CUSTPACK.IMG) je zde: http://forum.xda-developers.com/showpos ... ostcount=6
Myslím že by to hodně lidí ocenilo :-)

1960
Stálý androiďák
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Honor 5X
Mobil 2 / ROM: Alcatel Idol dualsim
Tablet: Alcatel

Příspěvek od 1960 » úte 29. říj 2013 8:06:27

Mate si koupit tel. v ceske lokalizaci

Adam-Androiďák
Robot

Příspěvek od Adam-Androiďák » úte 29. říj 2013 14:18:47

To si teda pomohol...

radekc99
Nové Androidě

Příspěvek od radekc99 » stř 30. říj 2013 22:57:37

Dnes jsem zkusil Alcatel Mobile Upgrade S 4.0.5. Mám ruskou ROM verze 01001 přepnutou do angličtiny. Pomocí More Locale2 mám lokalizovaný telefon do češtiny. To znamená, že aplikace, které mají češtinu, jsou česky (např. od Google). Anglicky je jen launcher a settings a některé výchozí aplikac jako mail, messages apod.
V build.prop mám nastaveno CS/cz. Mobile upgrade mi napsal, že není k dispozici nová verze. Přitom ruská ROM je už 01002, možná i 01003. Neví někdo jaká je aktuální verze české ROM? Eventuelně zdali je k dispozici aktualizace přes OTA? Díky.

foto1977
Droid
Reputace: 14
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia XZ1 Compact
Rom: stock

Příspěvek od foto1977 » pát 01. lis 2013 16:39:09

Ahoj telefonek se mi také moc zamlouvá, pokud mám správné informace tak Alcatel má stále verzi firmware 00001.
Jelikož v tom je Mediatek 6589T může někdo potvrdit jak je na tom GPSka? V recenzích (Alcatel IDOL X) píší o její špatné fixaci,
na níž si víceméně stěžuje většina majitelů mobilů s MTK 6589(T).
Jinak se mi mobil moc líbí a pokud do něj jít tak určitě do 32GB vrze.
Alcatel OTE → Siemens C35i → Nokia 3310 → Nokia 6610 → Nokia E65 → LG OptimusOne → LG Optimus Black → Samsung S Duos → UMI X1 → iOceanX7 → UMI Cross → Zopo 998 → iOceanX7s → One+One 64GB → JIAYU G4S → UMI X3 → JIAYU G4S → Nexus 5 → Xperia Z3C → Huawei Nova → Xperia XZ1C

djkokes
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: TCL s950 IDOL X

Příspěvek od djkokes » sob 02. lis 2013 11:01:07

Tak konečně se trochu rozjíždí forum k IDOL X.:-) Já koupil před týdnem orig. TCL 32gb verzi z číny za necelých 7 tisíc a telefonem jsem nadšen. Na začátku mne teda zarazilo, že tam nemám Google Play (pouhá doinstalace z netu nefungovala) a polovina aplikací je v čínštině, tudíž bylo jasný, že asi poprvé v životě budu muset telefon rootnout, z čehož jsem měl trochu obavy. Ale pomohlo mi tohle španělský forum a překladač google.:-) http://www.movilesdualsim.com/threads/u ... pps.38134/ Telefon jsem, jak popisuje na stránce, rootnool pomocí aplikace vRoot, čínský aplikace vyházel, nainstaloval Google Play, More Locale 2 a hotovo. Tak třeba to pomůže i dalším, méně zkušenějším uživatelům, jako jsem já.:-) Jinak časem bych možná chtěl zkusit i jinou ROM až bude ověřená více uživateli. Doufám, že se to tu na foru teda trochu rozjede. :-)

foto1977
Droid
Reputace: 14
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia XZ1 Compact
Rom: stock

Příspěvek od foto1977 » sob 02. lis 2013 13:04:05

Ahoj, tady jsou ke stažení alternativní ROM na Idol X:
http://www.needrom.com/phone-roms/other-categories/tcl/
jinak jsem také rád, že se to tu rozjíždí.
Tady je pár CZ recenzí:
https://mobilenet.cz/clanky/recenze-alc ... pion-13513
http://smartmania.cz/recenze/recenze-al ... druhu-6014
Alcatel OTE → Siemens C35i → Nokia 3310 → Nokia 6610 → Nokia E65 → LG OptimusOne → LG Optimus Black → Samsung S Duos → UMI X1 → iOceanX7 → UMI Cross → Zopo 998 → iOceanX7s → One+One 64GB → JIAYU G4S → UMI X3 → JIAYU G4S → Nexus 5 → Xperia Z3C → Huawei Nova → Xperia XZ1C

djkokes
Nové Androidě

Příspěvek od djkokes » sob 02. lis 2013 16:56:43

s GPS žádnej problém nemám...naopak mi to přišlo dost rychlý a přesný...ale nezkoušel jsme někde v centru mezi barákama :-)...samozřejmě než jsem telefon koupil, projel jsem i pár zahraničních fór a tam GPS vesměs vychvalovali...tak nevim, jak gps v tý cz recenzi vubec testovali

jak píše zakladatel španělskýho fora...;-)
GPS
Dost dobré, nejlepší, co jsem viděl čínský mobilní. Aniž byste se dotkli nic, protože továrna přišla z okna mého domu chytí mnohé satelitní pokrytí a velmi rychle.

HonzaM77
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Huawei P10

Příspěvek od HonzaM77 » pon 04. lis 2013 12:25:53

Mé postřehy z měsíčního používání tohoto telefonu jsou celkem pozitivní. Mám CZ distribuci sestavení 01001.
Soustředím se tedy spíše na negativa:
Pokud s telefonem jen telefonujete a to i hodně, baterie je OK, ale pokud brouzdám po netu i na úplně ztlumeném display, tak baterie celý den nevydrží...
Nehraju hry, takže nemohu posoudit výkon v nich, ale například při zobrazování pdf knihy chvilku trvá, než se stránka správně zobrazí (porovnáváno s původním Nexusem 7). Jinak jsem nedostatek výkonu rozhodně nepociťoval.
Občas mi nějaká aplikace napíše, že přestala pracovat a jestli chci ukončit nebo počkat. Když dám počkat, většinou se ale rozběhne (např. aplikace Svět androida).
Subjektivně nějak hůře funguje 2G připojení k internetu... V porovnání s SIII mini jako by data tekly přerušovaně... Někdy je to nepříjemné, třeba deset vteřin se nic neděje, pak dotečou nějaká data, pak zase pauza... Může to být sítí, ale prostě u předchozího telefonu se mi zdálo, že i 2G data tečou plynule... 3G není problém...
Někde jsem četl, že rámeček na bocích telefonu má být z titanu... Nevím jaké jsou vlastnosti titanu, ale už v něm mám dva drobné "ťukance" a to s ním zacházím jak v bavlnce... Mě to osobně přijde jako hliník... Ale display chrání parádně (a to je asi účel), jen ty ťukance jsou dost vidět...
Pak už tu mám jen ryze subjektivní vady:
Oproti SIII přehozené tlačítko zpět na levou stranu, při ovládání jednou rukou na něj špatně dosáhnu a hrozí vypadnutí telefonu z ruky.
Rámeček okolo telefonu je dost ostrý a občas si s ním nepříjemně přejedu po uchu.
Výkony foťáku se mi nezdají tak zázračné jak se všude píše, ale nemám srovnání se současnou špičkou.
Display i na nejnižší jas v noci svítí zbytečně moc...
Takže pozitiva:
Celkově opravdu krásný u funkční telefon na 2 SIM, nehodnotím prostředí, jsem zastánce spíše čistého androidu, ale zatím mě nic neurazilo...
GPS má bezproblémů fix do 15 vteřin, jelikož je to A-GPS, možná je problém když nejsou stažená data o poloze satelitů, ale to já měl a i po prvním zapnutí netrval fix déle než 30 vteřin.
Display opravdu nádherný a po měsíci používání ani nejmenší známky poškrábání, ani povrchové vlasové...

Na závěr bych chtěl dodat, že jsem zvědav, kdy i pro CZ distribuci bude nějaká aktualizace, která by mohla třeba ještě drobné vady opravit... Nemáte někdo zkušenosti jak to u Alcatelu chodí??? Je možné očekávat i vyšší verzi Androidu nebo to spíše nehrozí???

radekc99
Nové Androidě

Příspěvek od radekc99 » pon 04. lis 2013 14:45:01

HonzaM77: díky za hezký popis a zkušenosti. Měl jsem taky ROM 01001 ale po problémech s bluetooth (Sony Smartwatch 2) praskání do sluchátka při hovoru a pomalém 2G připojení jsem se vrátil zpět k original čínské TCL 01006, která je odost více vychytaná. Udělal jsem to tak, že jsem zformátoval USER data a CACHE a flashnul Alcatel 01001. Pak jsem to přeflashoval TCL 01006 bez vymazání USERDATA a CACHE. Nakonec jsem flashnul Gapps Jelly Bean 4.2.2 pres CWM recovery. K flashi jsem použi Smart phone FlashTool poslední verze. Nakonec jsem odstranil čínské aplikace. Mám tak evropskou rom nejnovější verze. Alcatel na to prostě kašle. Když mi uděláš CWM zálohu tvojí CZ rom (viz můj předchozí příspěvek), můžu udělat stejným způsobem i českou verzi a vystavit jí. Budu rád za pomoc, protože jí nemohu nikde sehnat.

HonzaM77
Nové Androidě

Příspěvek od HonzaM77 » pon 04. lis 2013 20:06:42

radekc99: Rád bych ti pomohl, ale nemám s tím naprosto žádné zkušenosti a nevím jak na to :(
Rád se to naučím ale musím to někde načíst, nerad bych si telefon nějak "roznechodil"... Pomohl by mi třeba odkaz na nějaký podrobnější návod jak na to...

PS: dnes jsem si pořídil silikonové pouzdro a za cenu 89kč mě docela potěšilo. Jen ty tlačítka hlasitosti jdou trochu hůře, ale to u těchto pouzder běžné...

djkokes
Nové Androidě

Příspěvek od djkokes » pon 04. lis 2013 20:56:52

já mám dotaz, jestli jste dávali na displej folii?...řikal jsem si, že když jí nalepim špatně, abych pak při stržení nenarušil tu oleofobní vrstvu...a tak jsem se na to zatim uplně vyprdnul...

radekc99
Nové Androidě

Příspěvek od radekc99 » pon 04. lis 2013 21:07:39

OK já s tím již zkušenosti mám, protože jsem již několik ROM vyzkoušel a rád se o zkušenosti podělím. Základní idea je, že TCL Idol X S950 je stejný HW jako Alcatel OT Idol X 6040D. Opravdu má pouze jiný zadní kryt.
V angličtině jsou návody na XDA Developers a to zde. Je tam návod jak nainstalovat custom ROM vycházející z Original TCL s 950.
http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2451831

DFalší pěkný návod (bohužel ve španělštině) je zde: http://www.movilesdualsim.com/threads/u ... pps.38134/
Doporučuju použít google trnaslator do angličtiny. Čeština je pomršená již moc :-)
Na těchto stránkách jsou i pěkné návody na flešování ROM např zde:http://www.movilesdualsim.com/threads/r ... ano.48108/ je to italská Alcatel ROM 01001.

Nejprve je nutné telefon rootnout. To lze nejlépe udělat pomocí aplikace VRoot (čínská ale funguje spolehlivě) Jsou i jiné metody, například Framaroot, OneClickRoot nebo MTK Droid Tools. Všechny tyto metody se dělají při zapnutém telefonu přes ADB (musí být zapnuto USB Debuging), tudíž nelze prakticky nic pokazit. Vroot je nejjednodušší návod je ve španělském odkazu výše.

Dále je nutné stáhnout a nainstalovat Mobile Uncle Tools z Google Play. Po spuštění vypíše ROOT je li správně telofon rootnutý.

Dle návodu ve španělském foru stáhneme CWM od uživatlele Gulyuk. odkaz zde: http://forum.xda-developers.com/showpos ... ostcount=6

stažené recovery.img uložíme do telefonu do kořenové složky úložiště.

Zapneme Mobile Uncle Tools a vybereme "recovery update" objeví se volby ke stažení a volby na SD kartě. Vybereme recovery.img a flashne se CWM. Potom dáme reboot to recovery a telefon se restartuje do recovery CWM. Tam se pohybujeme volume up/down a power je jako enter.

Je tam volba Backup. Po zvolení se provede přímo záloha celé ROM na kartu (úložiště) do složky clockwokrmod. Obsah této složky je pak přenesitélný do jakéhokoliv telefonu.

Pak lze flashovat jakékoliv ROM tak, že v CWM vybereš "update form zip" a vypereš svojí ROM.zip a dáš load. Kdyby ROM nefungovala, nebo nebudeš spokojený, dáš volbu "restore" a vrátíš zpět vše včetně uživatleských dat v telefonu.

Když budeš flashovat novou ROM je nutné vymazat cache, data a dalvik cahce (najdeš v menu CWM recovery)

Hlavně pozor na baterku, měla by býr více než 50%.

Tímhle způsobem se nedá telefon nijak bricknout, protože vůbec nezasahuješ do preloaderu, bootu a MBR. Pokud si na začátku uděláš zálohu, tak jí můžeš kdykoliv vrátit zpět.

Doufám, že to někomu bude užitečné a že někdo dá odkaz ba backup české ROM, abychom jí mohli upgradovat když Alcatel na to kašle.

Další odkazy na ROM jsou na http://www.needrom.com/phone-roms/other-categories/tcl/ kde je original TCL, díle LEWA a MIUI. Zatím jsem nenašel Cyanogenmod. Na needrom je třeba krátká registrace.

Enjoy

radekc99
Nové Androidě

Příspěvek od radekc99 » pon 04. lis 2013 21:14:56

do recovery se lze dostat i při vypnutém telefonu. Stisknout a sržet volume up a stsknout a držet Power. Obojí držet až naběhne logo a následně Recovery CWM.

djkokes: Já jí tam nalepil, ale asi po jednom dnu jsem jí strhnul. Odlepovala se v rohu. Navíc na HD displeji je škoda mít folii :-)

djkokes
Nové Androidě

Příspěvek od djkokes » pon 04. lis 2013 21:38:14

fajn návod.....možná bych tam Honzovi a ostatním doplnil, jak zapnout USB debugging (Ladění USB) -
v Nastavení (Settings) uplně dole v menu rozkliknout O telefonu (About phone) a tam opět dole 7x klepnout na Číslo sestavení (Build number)...pak se v hlavním menu Nastavení (Settings) zpřístupní menu Vývojářské možnosti (Developer options) a zde už si mužeš zaškrntout USB debugging (Ladění USB)
sám jsem to potřeboval, abych telefon mohl vubec rootnout...což se mi podařilo i jako naprostýmu začátečníkovi v rootování (s vRoot) :-)

HonzaM77
Nové Androidě

Příspěvek od HonzaM77 » pon 04. lis 2013 21:41:03

Tak zatím z toho moc moudrej nejsem, ale nastuduju to a zkusím...

Folii jsem po zkušenosti s odolností displeje ani nelepil...

djkokes
Nové Androidě

Příspěvek od djkokes » pon 04. lis 2013 21:52:14

já zatim TCL jen rootoval a taky se toho bál...ta čínská aplikace vRoot vypadala s těmi jejich znaky strašidelně, ale v podstatě je tam na root jedno veliký zelený tlačítko, který se nedá přehlídnout :-)....když budeš chtít zpátky unrootnout, tak se vedle něj objeví menší bílý tlačítko a tím to uděláš

HonzaM77
Nové Androidě

Příspěvek od HonzaM77 » úte 05. lis 2013 19:38:46

Strašně rád bych se do toho pustil, ale nějak nemůžu najít odvahu... Navíc potřebuju telefon používat a jak jsem pochopil, pro níže uvedené aktivity by bylo nejlepší ho resetovat do továrního nastavení...
Na druhou stranu pokud by "upgrade" vyřešil špatnou funkčnost 2G internetu a jiné drobnosti, asi se budu moci přemoci...

radekc99
Nové Androidě

Příspěvek od radekc99 » úte 05. lis 2013 20:02:27

Pro backup není třeba dělat tovární nastavení. Dokonce ani pro restore to není nutnost, pokud nahráváš stejnou ROM jenom aktuálnější. S tím 2g internetem je to možná subjektivní dojem ale zdá se mi to lepší. Nejvíc mi vadilo to prskání do sluchátka během hovoru. To mi teď taky nedělá. Taky jsem měl problém párování bluetooth. Nyní je to v poho.
Jinak pokud bys nahrával novou ROM a udělal bys továtní nastavení je tady taky řešení. Je to aplikace Titanium Backup. Ta umí mimo jiné zálohovat celé uživatelské nastavení a aplikace. Takže po obnovení zase přes Titanium backup vše obnovíš v jakékoliv ROM. Musíš mít ale Root :-)
Ta česká ROM by pomohla asi hodně uživatelům TCL, ale v té 01001 je to pro mě zbytečné. Chci to hlavně kvůli aplikacím. Vlastně by mi stačil obsah adresáře /system/app kde jsou systémové aplikace a laucher v české verzi. Romku si chci nechat tu 01006.

Záloha se dá taky udělat pomocí adb (android debug bridge). Po připojení telefonu k USB v režimu Ladění USB (USB Debuging) se zadá příkaz

adb pull /system c:\zaloha_system
a potom

adb pull /custpack c:\zaloha_custpack
kde c:\system je místo na PC kam se to nakopíruje
ADB Tool se dá stáhnout zde: http://developer.android.com/sdk/index.html

Anebo úplně nejjednodušeji pomocí Total Comanderu (nebo jiného file exploreru z Google Play) zkopírovat tyto složky do úložiště a pak je přes USB nahrát do PC. Musí být ROOT.

djkokes
Nové Androidě

Příspěvek od djkokes » pát 08. lis 2013 11:04:27

tak nevim, jestli se nám tu kolega ještě ukáže :-D

teda trochu mne na jinak skvělym telefonu zklamalo, že se mi na zadním krytu začly objevovat otlačený místa
a tak jsem si nakonec přeci jen objednal i zadní ochranej kryt..doufám, že na tom bude nenápadnej, jinak ho hned zahodim :-)
http://www.aliexpress.com/item/High-Qua ... 84154.html
no ale na ten screen protector asi kašlu..přeci jen už jsem si asi moc zvykl na ten příjemnej dotek displeje bez něj

HonzaM77
Nové Androidě

Příspěvek od HonzaM77 » pát 08. lis 2013 15:24:27

Jestli to bylo na mě, tak ukáže, jen najít tu chvilku času... Pro mě je ten telefon spíš nástrojem než zábavou, ale alespoň tu zálohu vám nějak stáhnu... Jestli se pak odvážím ještě nahrát novou ROM, to se uvidí...
Já jen za poslední dva měsíce vyzkoušel tři telefony, vše si vždy hezky nainstaloval a rozchodil a když jsem zjistil že mi nevyhovuje, tak nanovo... Teď mám konečně telefon který funguje a vyhovuje, tak nějak ztrácím sílu si s tím zase hrát... :-)

radekc99
Nové Androidě

Příspěvek od radekc99 » sob 09. lis 2013 15:04:32

HonzaM77: To chápu, že se ti do toho nechce. Nicméně pokud bys nám poskytl tu zálohu abysme si my TCLáci mohli hrát budeme rádi :-))

djkokes
Nové Androidě

Příspěvek od djkokes » stř 13. lis 2013 17:18:58

jen dotaz..ty otlačený místa na zadní straně...udělalo se to taky někomu, nebo jsem tenhle neduh vychytal jen já? :-)

jinak pokud vám někomu nestačí hlasitost zvuku do sluchátek jako mně (předcházející telefon mi hrál teda hlasitěji), dá se zvýšit takto:
1) Uveďte v číselníku * # * # 3646633 # * # *. Tak se dostanete do EngineerMode.
2) Najet na třetí záložku z prava "Hardware testing".
3) Vyberte "Audio".
4) Vyberte "Headset Mode".
5) Změňte hodnotu parametru "max. vol" na "160" a stiskněte tlačítko "Set" (já dal 150, bohatě to stačí)
Hotovo :-)

EDIT by pRo_lama:
Nepíš dva a viac príspevkov za sebou, od toho máš tlačítko "Upraviť"! Prečítaj si prosím Ťa pravidlá fóra a dodržuj ich!

HonzaM77
Nové Androidě

Příspěvek od HonzaM77 » čtv 14. lis 2013 13:48:37

Já vím, že mě asi budete kamenovat, že jsem vám ještě nestáhl tu českou ROM, ale o víkendu se na to už opravdu vrhnu... :-)

Nicméně mám zajímavý problém, který se projevuje pár dní... Pokud v průběhu dne restartuju telefon, indikovaná kapacita baterie po naběhnutí skokově klesne o 20 až 40%!!! Dnes jsem udělal 2x, kdy poprvé asi z 80% po restartu bylo 60 a teď ze 48% bylo 8%!!!! A teď raďte, jestli umíte... :shock:

radekc99
Nové Androidě

Příspěvek od radekc99 » čtv 14. lis 2013 18:57:40

HonzaM77: V pohodě, až budeš mít čas...

s tím restartem je to normální bych řekl. Nabíhání systému zatíží baterii, která se při inicializaci jeví jako víc vybitá. Respektive není tak nabitá, jak ukazoval indikátor před restartem. Při nabíhání jede naplno procesor, což při bězném používání neděla.Dalo by se to sledovat nějakou aplikací co ukazjue napětí baterie a odebíraný proud. Myslím že se jmenuje current widget: https://play.google.com/store/apps/deta ... rentwidget

Odpovědět

Zpět na „Ostatní asijské telefony“