Ostatní asijské telefonySencor ELEMENT P4

Odpovědět

Syssx
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Sencor P400
Rom: Stock 4.1.2

Re: Sencor ELEMENT P4

Příspěvek od Syssx » čtv 23. led 2014 18:52:37

Zrovna jsem si o tom četl, neměl by být až tak velký problém když se swap nastaví tak, aby se používal jen když RAM nestíhá - asi většinou u nějakých náročnějších her. U originální ROM je vždycky volného cca 150/512 mb a některé hry pak padají...

Lenovo A660 Lewa OS CZ/SK Rom: http://androidforum.cz/lewa-os-cz-t46513.html
Lenovo A660 Android 4 ICS CZ/SK Rom: http://androidforum.cz/lenovo-fresh-s025-v1-t47305.html

TiiMsvk
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Sencor Element P450 a HTC One M8s
Rom: A5.01

Příspěvek od TiiMsvk » pát 24. led 2014 15:10:41

Tak reklamácia sencoru na uvdený problém ktorý som pisal v predošlich prispevkoch bola vyriešená cez alzu opravou systemu. Trvalo to 2 týžďne čo je podľa mňa celkom slušné pri ostatných firmách som zvyknutý bežne na mesiac. Teraz už nebudem robiť pokusi prvý ale počkám si na ostatných :D. Ale kladnú odozvu mam na Sencor :). aj napriek tomu že som si tu chybu sposobil ja ju opravili a nemali ziadne vyhrady :)

Syssx
Stálý androiďák

Příspěvek od Syssx » pát 24. led 2014 18:21:49

Tak jo, s ROMkama u tohohle telefonu jsem skončil :D Po posledním flashi mi nejde zapnout wifi. Zkusit jsem všechno. FactoryReset, Flash na puvodni ROM, format sd atd atd... takže reklamace.
Lenovo A660 Android 4 ICS CZ/SK Rom: http://androidforum.cz/lenovo-fresh-s025-v1-t47305.html

TiiMsvk
Stálý androiďák

Příspěvek od TiiMsvk » sob 25. led 2014 1:16:37

Ten moj posledny prispevok sa hodi k tvojmu ako alfa a omega :D

Nechce sa vám niekomu vyskúšať ako vydrží na battery P450-ka ak máte vloženú iba micro sim (SLOT1) a máte zapnutú iba 2G/3G sieť (aky je asi rozdiel v spotrebe) lebo ja nemám zaplatený internet v mobile a je mi zbytočná 3G sieť aj tak mms nedostavam :D a viem že SLOT2 sa nedá prepínať medzi sieťami

Dorota
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: P450
Rom: 4.1.2

Příspěvek od Dorota » ned 26. led 2014 13:32:44

Tak mi to nedalo a mrknul jsem na to ruský forum. Už je mi i jasný, kdepak pánové dělají chybu. Ruský DNS S4503Q je totiž skutečně identický se Sencorem P450, tedy je to Innos I6P, rusové však také vycházejí z indonézských pramenů, které jsem postoval. V Indonézii však kutí pro tamní model I6CP (liší se použitím CDMA namísto WCDMA/HSPDA) a ten má jiné umístění oddílu /DATA. CWM z ruských stránek nemá tuto chybu opravenou, je pouze převzat z indonézských stránek "i s chlupama".
Zkusil jsem tedy nahrát MIUI postované na 4PDA.ru, protože by mělo mít opravené chyby senzorů. Uvedené MIUI jsem neupravoval, pouze jsem prohlédl instalační script, zda se nesnaží na oddíl /data zapisovat. To bylo O.K., tak jsem to flashnul i přes to, že v ROMce mají zaintegrován i boot.img a chybný CWM. Telefon skončil na úvodním logu MIUI. Z CWM jsem tedy flashnul zpět původní boot.img a po restartu již MIUI naběhlo v celé kráse i s rootem. Vše se zdálo funkční, včetně telefonu, wifi, GPS i senzorů. Jen by byla potřeba udělat lokalizace do češtiny. Zdálo se mi však, že prostředí neběhá tak hladce, jako stock. Zkusil jsem i antutu a score skutečně pokleslo na nějakých 9300 bodů. Také start telefonu je výrazně delší. Prostředí je pěkné a určitě bych si zvykl ;) .
Po nahrání terminal emulatoru jsem tedy nahodil opravený CWM a nahrál zpět stock ROM ze zálohy. A tady čekalo překvapení- telefon hlásil, že nemůže přistupovat k vnitřní SD a žádal její formát. Ten jsem provedl a vše je O.K.. Takže pokud to chcete zkusit, zálohujte si obsah vnitřní SD karty! :!:

TiiMsvk
Stálý androiďák

Příspěvek od TiiMsvk » pon 27. led 2014 15:27:11

Dorota s tou vnútrnou pamäťou máš pravdu to robilo aj mne keď som tam daval stock rom. Ale dalo sa to opraviť formatovaním.

A čo sa týka spotreby tak som urobil taky testík a naozaj pri nečinnosti mobiluje spotreba ukrutne nizka až mi to je podozrive lebo toto som nedosiahol ešte na žiadnom mobile :)
shot_2014-01-27_15-23-05.png
shot_2014-01-27_15-23-05.png (67.17 KiB) Zobrazeno 3233 x

Syssx
Stálý androiďák

Příspěvek od Syssx » úte 28. led 2014 21:00:56

Vše v tomhle příspěvku se vztahuje k Sencoru P400

Příspěvek přesunut zde: http://androidforum.cz/topic52380.html#p733839
Naposledy upravil(a) Syssx dne sob 08. úno 2014 10:52:14, celkem upraveno 1 x.

benobiker
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Red Rice

Příspěvek od benobiker » čtv 30. led 2014 6:54:32

Zdravím lidi,

Bylo by možné, aby některý z vlastníků P450 nafotil nějaké zkušební snímky, popřípadě i video a nahrál mi je k omrknutí někam na web, uložto bo tak?
Do výběru mi přibylo Xiaomi Hongmi, tak jestli se mi vyplatí vypláznout navíc 1700Kč a pořídit telefon vetších rozměrů, ale s nejspíš lepším foťákem, větším displejem...
Díky, budu vám vděčný ;-)

J77
Stálý androiďák
Reputace: 1

Příspěvek od J77 » čtv 30. led 2014 22:36:42

Pobavil me o par postu vys pribeh Ria prejeteho autem :), ale taky uz jsem s nim svyho casu mel chut parkrat hodit o zed, to kdyz bylo zalagovany tak, ze neslo ani zvednout hovor - nez se slider do-cuk-cuk-cukal do zony prijmu, hovor to tiplo. A to pouzivam jen jako telefon / sms, zadny hry, crakly aplikace, atd.

Co se tyka baterky - vydrze u P400, nektere screenshoty me fascinuji, z toho ale vubec nelze vychazet. P400 saje, kdyz se s ni pracuje. Za kazdych par minut jakehokoliv, i nenarocneho pouzivani se zapnutym displejem proste procento az dve dolu. Pri rebootu si za nabeh systemu vezme klidne 6-10%. Omezeni governoru na conservative to trochu zlepsi, ale nijak zasadne. Battery guru o nicem. Baterku v P400 mam naformatovoanou vzrone (3x uplne nabiti / uplne vybyti), ale ten telefon proste zere jak vzteklej, procenta mizi pred ocima. Slaba baterie je nejvetsi nedostatek telefonu. Den to vetsinou coby telefon/smskovadlo udela, ale pri intenzivnejsim pouzivani ani pulku. Vetsi hodnoceni i s popisama chyb pro opravu Sencorem uz jsem postnul sem http://androidforum.cz/sencor-p400-t52380.html, kazdopadne za ty penize je odpovidajici moznost a volba, navzdory chybam. Ty ma kazdej telefon v tehle cene, u P400 jsou prijatelny, i kdyz to zadna bomba neni.

benobiker
Nové Androidě

Příspěvek od benobiker » pát 31. led 2014 6:51:03

Zdravím,

Díky za obsáhlou recenzi P400..:-)
No, Sencora P450 jsem z Alzy objednal, i bez testovacích foto..:-) Jestli mě něčím ten telefon nasere, nebudu spokojen, do těch dvou tejdnů ho prostě vracím a holt si připlatím za Xiaomi Hongmi red rice... S tím snad problémy nebudou... Už mě nebaví šetřit každou korunu a pak toho v důsledku litovat.. Jak se říká, nejsme dost bohatí na to, aby jsme si mohli kupovat levné věci..;-)

PS: S Gigabytem jsem zcela ztratil trpělivost, nešlo to jinak... ;-)

J77
Stálý androiďák

Příspěvek od J77 » pát 31. led 2014 17:03:28

Hodnoceni je spis pro ostatni zajemce, kteri telefon jeste nemaji :). Neni to zadny zazrak, ale v te cene o dost pouzitelnejsi a bezeproblemovejsi nez spousta jinych.

Levne je subjektvini pojem, zvlast dneska, kdy Ti za pul roku padne telefon klidne z 6K na 3.5K a porad je to ten samy telefon. A ani dual-sim od HTC za 2x tolik Ti nezaruci spokojenost (zkusenost s Desire 500), vsude jsou kompromisy. A RIO? To byla pro GSmart naprosta hanba a ostuda, takze zprasit tak slusny HW. A byt melo o tridu lepsi displej a repraky nez P400, bylo utrpeni ho pouzivat a stalo stejne. Sencor je silne kompromisni zalezitost, ale svoji cenu prevysuje. A pomer cena-vykon je to hlavni, co ma smysl - v kontextu svych konkretnich naroku - resit. Cenovi konkurenti jsou povetsinou Samsungy Galaxy Duos Y (mel jsem rovnez, otresny), nejnizsi modely Alcatelu a Prestigia (vse bez blesku, casto bez GPS, atd.), doprodavana sunka TUKU od GSmartu, ktera je jeste horsi nez RIO a pak bidy typu Yarviku, Evolve(a) a par nevyzpytatelnych Aligatoru. V podstate jedina solidni konkurence pod 3K je Alcatel 992D (aktualne doprodavan kolem 2600 a stoji za zvazeni), jinak je to puste a prazdne. V tehle konkurenci je P400 celkem snadno jedna z prvnich voleb a nemusi si ji kupovat ani zajemce s pozadavkem na levny :).

Dorota
Stálý androiďák

Příspěvek od Dorota » pát 31. led 2014 17:28:23

No a vo tom to je. Moc díky, že jsi si dal tu práci a pěkně to shrnul, i když zdejším "kostlivcům" to stejně nevysvětlíš. Jsem taky toho názoru, že tento brand sencor vybral rozumně a hlavně se nevykašlal na software. Vím, že za skoro stejný peníz jako moje P450 se dá pořídit Xperia L, ale potřeboval jsem dual SIM a i možnost bez problémů instalovat na paměťovou kartu rozhodně není běžná. Prostě rozumný kompromis cena/výkon s možností bez problému reklamovat.
Mimochodem, někdo tu psal, že Sencor je česká firma- to rozhodně není. Vznikla roku 1969 v Japonsku, komu patří teď fakt nevím. U nás ji oficiálně zastupuje firma Fast (síť prodejen Planeo).

J77
Stálý androiďák

Příspěvek od J77 » pát 31. led 2014 18:18:32

Fast pred nejakou dobou koupil obchodni znacku Sencor - ta firma jako takova bude patrne uz zlikvidovana a zanikla. Takze dnesni Sencor = Fast. Pokud vim, tak veskere Sencor vyrobky napr. v anglickych supermarketech jsou exportovane od ceskeho Fastu. Ale mas pravdu, ze puvodne to byli Japonci.

Co se tyka vysvetlovani, o to mi vubec nejde. Chtel jsem jen rict, ze doba se proste zmenila. Driv sis mohl vybirat mezi znackami a ocekavat od nich dlouhodoby standard a umernou kvalitu. Dneska uz to neplati, kazdy rok se meni marketnignove plany, trh nesmyslne tlaci na zvysovani zisku nad inflaci a nuti firmy kazdy rok vydelavat vic, misto aby se spokojil s trvalym udrzitelnym profitem, takze to vyrobce nuti casto menit zpusoby a zdroje vyroby. Plati to i o gigantech typu Applu, ktery zmeni vyrobce tak klicovy komponenty jako displej (jejich chlouba) presne z techto duvodu a z I5 klidne vypusti senzor na autoregulaci jasu, ktery ctyrka mela. A obracene - u "znacek" typu Sencoru a podobnych muzou byt jeden rok telefony tragicke a pristi rok se v ramci produkce pro vic vyrobcu z jine cinske fabriky "svezou" s povedenejsim modelem, na kterym bude to samy "znackovy" logo. P400 patri k povedensjim prvnim pokusum, nic vic, nic min (samozrejme se bavime o dualsimech, jako single-sim uzivatel je to zcela jina situace).
Kvuli vysvetlovani jsem tu uz mel konflikt o tom, ze nekdo/nekteri ohrnoval/i nos nad necim, co ani nemel/i v ruce, k tomu se vracet nehodlam a pak akorat chytali za jedno slovo z mnoha, nemenici vyznam celku. Mavani znackami je dneska proste smesne + mrhani penezi i casem a pozami.

LivArt
Terminátor
Reputace: 267
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Twitter: https://twitter.com/CZmisak
Tablet: SGTab4

Příspěvek od LivArt » pát 31. led 2014 22:54:34

Sencor není japonskej možná už taky 10 let.
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

TiiMsvk
Stálý androiďák

Příspěvek od TiiMsvk » sob 01. úno 2014 12:37:33

Tak ako tvrdili vyššie Fast rozvaža tieto mobili po všetkých obchodoch ktorého predavaju nie len Planeo. A je to aj oficialne servisne stredisko čo pre mňa bod plus keďže pri reklamácii alebo nejakých problémoch to nebude trvať mesiac ale max 2 týždne.
Čo sa týka fotoaparátu tak som spokojný fotí rychlo a svižne, a ponúka aj dostatočne veľa funkcií. Kvalita ja tak ako na ostatných mobiloch pri horších svetelných podmienkach klesá aj kvalita. Ale veľmi dobre to zachraňuje blesk.

J77
Stálý androiďák

Příspěvek od J77 » sob 01. úno 2014 14:01:37

LivArt píše:Sencor není japonskej možná už taky 10 let.
Dovolim si OT k Sencoru. Beh casu je opravdu nevyzpytatelny, za mych klukovskych let, kdo mel kazetak od Aiwy nebo prave Sencoru, tak byl frajer a jezdilo se pro to ven nebo chodilo do tuzexu. Dneska je Sencor to, co byvala tehdy Tesla, levne zbozi kolisave kvality a pes po nem nestekne :).

benobiker
Nové Androidě

Příspěvek od benobiker » sob 01. úno 2014 15:16:37

Tak, Sencor P450 mám již druhý den doma a zatím první postřehy: Zpracování celkem fajn, nikde nic nevrže, neprohýbe se, všecko pěkně lícuje... Zadní kryt je lesklý a rychle se upatlá, ale to je mi naprosto u pr*ele..:-) Příjemná je i tloušťka samotného přístroje, která je nějakých 8mm, v kapse u kalhot se telefon dobře nosí, naopak s ním nemám moc velkou jistotu při úchopu... Trochu kazí dojem asi 1mm vyčnívající čočka fotoaparátu... Notifikační dioda v podobě prosvětleného proužku na spodní straně je příjemná, vypadá to fajn, potěšily i tři podsvícené spodní tlačítka... Velice mě překvapila samotná LED - dioda fotoaparátu, mohu s ní zcela nahradit baterku, to má u mě Sencor velké + :-) Systém je svižný, nacpal jsem do něj plno aplikací a pořád chodí hladce, dokonce jsem i zkusil hry, Real Racing 3 i Dead Trigger chodily také bez záseků... GPS je super, chytla se mi dokonce i v bytě, venku se chytne za pár sekund, signál se neztrácí, spokojenost... A teď ty zápory... Přístroj není moc hlasitý, v MHD, nebo rušném prostředí prostě neuslyšíte příchozí hovor.. Displej neurazí, ale ani nenadchne.. Moc přívětivě nešlape ani automatická regulace jasu. Zvuk ze sluchátek fajn, ale také by mohla být trochu rezerva v hlasitosti.. Ale kdo si nechce nechat vyloženě rvát uši, tak bude spokojen... Fotoaparát jsem zkoušel jen trochu, denní snímky jsou k použití, ale když je méně světla, je to horší.. Video je také použitelné, ale žádný zázrak to není.. Zkrátka, jako takový občasný, památeční zápisník to postačuje.. Co se výdrže baterie týče, tak teď telefon podruhé nabíjím, vytloukl jsem ho na doraz asi za 6 hodin, ale byl pořád na WiFi, projížděl jsem web, stahoval, koukal HD videa, hrál hry, cca 20 minut jela navigace v autě, poslouchal hudbu, prostě ani chvíli neležel..:-)
Verdikt takový, že během týdne pořádně vyzkouším baterii při mém běžném používání a uvidím, co mě na něm bude štvát a jestli se mi telefon vyplatí vrátit a připlatit nějakých 2000Kč za Xioami Hongmi s lepším displejem, vychytanějším systémem, delší výdrží baterie, lepším foťákem, ale za to větší rozměry, vyšší hmotnost a nepodsvícená spodní senzorová tlačítka...

TiiMsvk
Stálý androiďák

Příspěvek od TiiMsvk » pon 03. úno 2014 16:49:39

benobiker píše:Tak, Sencor P450 mám již druhý den doma a zatím první postřehy: Zpracování celkem fajn, nikde nic nevrže, neprohýbe se, všecko pěkně lícuje... Zadní kryt je lesklý a rychle se upatlá, ale to je mi naprosto u pr*ele..
Plne suhlasim s tymto nazorom. So vsetkymi kladnmi aj zapormi tiez suhlasim. A bateria tak 1 az 2 dni pri beznom pouzivani ( pouzivam vypinanie wifi pri necinnosti mobilu)

benobiker
Nové Androidě

Příspěvek od benobiker » pon 03. úno 2014 19:14:13

Tak zase nějaké čerstvé poznatky..:-) Telefon mám v provozu 13 hodin, 20 minut a baterii mám na 17%.. Asi 10 minut jsem hrál hry, jednou jsem zapnul na minutku GPSku, dost fotil, natočil asi tak 3 minuty videa, pár hovorů na WiFině je asi 3 hodiny... Telefon papá a né málo..:-) Ale je pravda, že dyž mi leží netknutej, po hodině rozsvítím displej a neubyde ani procento, v klidu nepápá skoro nic, ale jak po něm něco chci, papá...:-) Mám chuť si pořídit na zkoušku na těch 14dní ten Xiaomi Red Rice a kterej mi bude vyhovovat více, tak ten si nechám, druhý vrátím... Jinak se mi telefon zalíbil, běhá pěkně svižně, spodní dioda je super, v kapse se při jeho tloušťce příjemně nosí, i ten zvuk jsem si vyladil, že se dá poslouchat, až na baterii jsem spokojenej..:-) Zítra se budu snažit telefon používat jen na telefonování, trocha chatu a snad se dostanu na dva dny...

TiiMsvk
Stálý androiďák

Příspěvek od TiiMsvk » pon 03. úno 2014 23:59:59

aj ja od zaciatku riesim iba bateriu ... ale ma taky doje ze by so to riesil aj na inych mobiloch. A ďalšie veci, na ktore som bol zvyknutý zo sony xperie so si doinstaloval. ( napriklad klaveanica so smajlikmi originalnu som nahradil jellu beam klavesnicou)

benobiker
Nové Androidě

Příspěvek od benobiker » úte 04. úno 2014 6:52:22

A ještě jedna maličkost, co mi vadí a z čeho jsem na pochybách je funkčnost automatické regulace jasu... Přijde mi, že si to dělá co chce.. Někdy jakž takž funguje, někdy když jsem v naprosté tmě a zapnu automatickou regulaci jasu, svítí to furt na plný koule... Když vjedu do nastavení displeje - jasu, stáhnu jas na minimum a pak opět zapnu automatickou regulaci, zůstane pro změnu jas na minimum, zkrátka to s ním nehne.. Přijde mi to, že prostě nereaguje a udržuje si hodnotu jasu z posledního nastavení, které si navolím posuvníkem..
Má s tím někdo podobnou zkušenost? Mám obavy, aby to nedělal jen můj kousek a já ho stihnul do těch dvou tejdnů vrátit..
Díky, za odpovědi budu vděčen ;-)

Dorota
Stálý androiďák

Příspěvek od Dorota » úte 04. úno 2014 8:27:02

Vyzkoušel jsem to za pomoci lampičky a regulace funguje. I když ne podle mých představ- jas je ve tmě na moje gusto až příliš velký. Potom, co hodnotu jasu změním posuvníkem a zapnu automatický jas telefonu delší dobu (cca 4 vteřiny) trvá, než to vezme na vědomí.

benobiker
Nové Androidě

Příspěvek od benobiker » úte 04. úno 2014 11:17:43

Potvrzuji, regulace jasu funguje, vyzkoušel jsem si to u okna, jas svítí na maximum, jen při přechodu do tmy svítí méně, ale stále zbytečně moc...
Jen mám starost o tu baterku, jestli nemám nějakou vadnou, nebo že by se ke mě dostal telefon, který byl již kvůli této závadě vrácen a zase zabalen (jak jsem se dočetl v jednom příspěvku výše, jeden uživatel měl problémy s extrémně nízkou životností baterie a telefon vrátil), pač jak jsem se jinde dočetl, že P450 má jednu fólii klasickou jen krycí přepravní a pod ní má nalepenou ještě jednu, fungující jako ochranná, někdo tady komentoval, že je displej přes ní vidět trochu matně.. No a já měl v balení přes displej nalepenou jen tu krycí..:-) Tak se chci jen utvrdit, jak to měli ostatní s balením tohoto přístroje, nerad bych měl použitej kousek, kterej byl vrácenej kvůli baterii..
No a proč to řeším, zdá se mi, že fakt dost žere, v provozu je něco přes 5 hodin, jsou jen zaplá data, nic s ním nedělám, občas vlezu do menu a nastavení, ještě ani jeden hovor a je na 82%... Cucá, jen co rozsvítím displej a někam kliknu.:-) Takhle se na dva dny nedostanu ani v pohotovostním režimu..:-D
Díky ;-)

TiiMsvk
Stálý androiďák

Příspěvek od TiiMsvk » úte 04. úno 2014 11:42:22

Cozeeee tak to je moc s tou foliou :D prave som strhol tu kryciu foliu a pod nou bola dalsia ochranna :D ... ja som si myslel ze to je uz ta vrchna takze dakujem za predosli prispevok toto ma naozaj prekvapilo :D... Takze na otazku ci ma tu ochrannu foliu ma

benobiker
Nové Androidě

Příspěvek od benobiker » úte 04. úno 2014 12:34:47

Tak jsem rád, že jsem udělal někomu radost informací..:-D Já tobě též děkuji, pač jsi mě utvrdil v tom, že mi dali použitej telefon ty kurvy..:-) Jsem trochu nasranej, telefon určitě vrátím, pač si nejsem jistej hlavně tou baterií..:-/ A taky mi to nedalo, zítra bych měl mít na testování ten Xiaomi Red Rice, tak je pěkně vedle sebe porovnám, zhodnotím klady a zápory, jestli se vyplatí připlatit, nebo ne..:-)

J77
Stálý androiďák

Příspěvek od J77 » úte 04. úno 2014 22:18:25

Vraceni: chapu Te, prvni testovany kus co jsem mel (P400) byl taky vraceny, ale nekvuli baterii, ale kvuli nahodile samoklikajici / scrollujici dotykove vrstve. Jinak ale myslim, ze baterku mas standardni. Qualcomm se bije v prsa uspornosti svych cpu oproti Mediateku, ale moje zkusenost je takova, ze Mediatek zere pri beznem pouziti mene, zatimco Qualcommy zerou jakmile na telefon sahnes a cokoliv po nem chces. Chovani, ktere popisujes, mi pripada uplne OK. Pri bezne praci (psani sms, editace kalendare, obcas hovor, plus obe sim na prijmu, vystavis baterii za pul dne tak jako tak).

A kdyz uz zminujete ty folie ....

Nikdy jsem na zadnem displeji folie nepouzival a nemel jsem problemy se skrabanci ani na tech nejlevnejsich. Vsechny tyto Sencory (P4XX, P500) maji Dragontrial sklo. Ma vubec smysl mit na tom folii? Podle vseho by to melo vydrzret opravdu hodne. Pricemz ty folie na Sencorech mi pripadeji dost nekvalitni, snizuji dotekovou odezvu displeje a zaptalvaji se uplne stejne, ne-li vic, nez sklo.

Takze, co vy na to, kdo nechal, kdo sundal i tu nejspodnejsi? Bude nekdo sundavat, krome me? :)

benobiker
Nové Androidě

Příspěvek od benobiker » úte 04. úno 2014 23:21:38

Díky za odpověď, zítra budu srovnávat ten Sencor s Xiaomi a napíšu poznatky... No, fólie by u mě šla určitě dolů, ale raději bych ji sundal já sám, než někdo přede mnou..:-D
No a chování té baterie mě opravdu překvapuje, jakmile se toho fakt jen dotknu, cucá to..:-D Teď jsem byl v kině, telefon byl přes dvě hodiny netknutej a neubylo ani procento.:-) Takže počítám, že do rána vydrží, odejde někdy v polovině zítřejšího dne, což už se dá přežít..

TiiMsvk
Stálý androiďák

Příspěvek od TiiMsvk » stř 05. úno 2014 13:07:07

No ja tam mám iba jednu SIM kartu takze ta vydrz moze byt ovplyvnená aj tým, ale zatial som spokojny ked budem nabíjať kždy jeden a pol dňa to sa dá zniesť (ale radšej by som bol každy druhy den :D)

EDIT: myslíte že Sencor predáva vačšie batérie?

J77
Stálý androiďák

Příspěvek od J77 » stř 05. úno 2014 15:33:49

Vetsi baterie neprodava, ale mozna by slo neco vylovit v Cine, ktera tyto modely klonuje i pro jine znacky (nebo je tato klonem puvodne jine znacky, to uz je jedno).

Co se tyka baterie - presne tak. Pokud to jen lezi na prijmu na slusnem signalu, tak ubyde tak 1% za dve hodiny, nekdy ani to ne. Ale jakmile je telefon v provozu, a opravdu staci pouze psat sms, pri vypnute wifi, synchronizacich, mobilnich datech, jede to dolu pred ocima. Pouze poslednich 5% ma jakousi "vetsi vitalitu" - aspon u me.
Dost jsem si s timto hral na P400 a nejrozumnejsim resenim se mi jevilo udelat si pres CPU Tuner dva profily, jeden "full speed" a druhy "bezny provoz". Full speed kopiruje tovarni nastaveni (tzn. ondemand governor, vsechna jadra k dispozici, benevolentni uppper/lower treshold) a ve druhem, beznem provozu, jsem mel nastavene dve jadra uplne vypnuta, obe zbyla jadra mela snizena max. frekvenci na 800 MHz, governor conservative. Bylo znat, ze to zere min resp. nejede doslova pred ocima, ale nebyl to az takovy zazrak, jak jsem doufal - na 2 dny se to stejne nedostane, pokud jsou v provozu obe sim (cimz zaroven reaguji na posledni prispevek vyse, JE to opravdu ZNACNY rozdil). Celkove to pro me zadny sok neni, GSmart RIO se chovalo uplne stejne, az na to, ze ubytek nebyl pozvolny, jako u P400, ale skokovy - sedelo to klidne trctvrehodinu bezneho pouzivani (sms, kalendar) na 70% a po pristich dvou sms to spadlo na 55% a tak dale. Je nasnade, ze ze uzivatelsky je vyhodnejsi predvidatelnost Sencoru. Nejvetsi 4" drzka bylo Prestigio 4040 a jeden Cinak, ktereho bych musel dohledat na Fastcardtechu (asi 2 roky nazpet) - oboje jednojadra a nemely problem s dvema dny bez nocniho vypinani, vc. hrani ne-3D her.

benobiker
Nové Androidě

Příspěvek od benobiker » čtv 06. úno 2014 15:08:21

Tak mi přišel na test Xiaomi Hongmi z CZC, ale byl to vadný, nejspíš již vrácený kousek..:-) Po otevření byla již baterie vložená v telefonu, když jsem přístroj zapnul, po chvilce přestal jít úplně displej, takže okamžité vrácení..:-)
Za tu chvilku co jsem ho měl v ruce, tak pár postřehů... Telefon je opravdu hnusnej:-) Je to velká, těžká krabička, na které vypadají ošklivě i ty červená, avšak nepodsvícená tlačítka... Hezčí je naopak ze zadní strany, kde je kryt telefonu matný, lesklý povrch Sencoru působí laciným dojmem..
Co se týče zpracování (porovnávám se Sencorem), tak bych řekl, že na tom bude podobně, nic nikde nevrže, přístroj působí oproti Sencoru nejspíš díky robustnímu dojmu bytelněji...
Po zapnutí je displej moc fajn, má větší jas než Sencor, takže na slunci je čitelnější... Naopak, když telefon zhasne, displej je taky ošklivej, takovej dost šedej, že působí levně, naopak Sencor když zhasne, displej je naprosto černý, vypadá to moc dobře.
Notifikační dioda je hodně mrňavá, bohužel jsem nestihl vyzkoušet její viditelnost při oznámení... Totéž platí o svítivosti zadní diody..
Dále co se desingové, ale i funkční stránky týče, jsou již zmiňovaná nepodsvícená spodní tlačítka. Při světle jsou hezky vidět, ale ve tmě naprosto vůbec, ještě když jste oslňovány displejem, takže na ně klikáte poslepu... Možná půjde jen o zvyk, ale rozhodně to nevypadá hezky, Sencor v tomhle rozhodně vede...
Dále, co jsem si všiml, je celkem zajímavost.. Telefon oproti Sencoru byl dost těžký, říkal jsem si, že to není možný, že nějakých 18 gramů bych nepocítil, tak jsem Sencor položil na digitální váhu a hle, Sencor neváží jak všude píšou 140gramů, ale rovných 120gramů, což pro mě bylo příjemné zjištění..
Ovšem nedalo mi to a stejně jsem si Xiaomi objednal na vyzkoušení z Alzy, pač mi pořád stojí za to si připlatit, jestli bude fotoaparát o dost kvalitnější a systém přístroje tak vychytanější, baterie vydrží vpohodě dva dny a prostě všude jak se píše, že telefon je velmi milé překvapení...:-)

Odpovědět

Zpět na „Ostatní asijské telefony“