Ostatní asijské telefonySencor ELEMENT P4

Odpovědět

LivArt
Terminátor
Reputace: 266
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Twitter: https://twitter.com/CZmisak
Tablet: SGTab4

Re: Sencor ELEMENT P4

Příspěvek od LivArt » ned 15. pro 2013 10:38:14

Přesně, z vaší strany jde o zaujatost bez argumentů a zkušeností. Protože mně je úplně jedno, co používáte, ale vám se nelíbí, že já si o tom myslím, že je to krám.

lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

Pan_Mnau
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Sencor element P450

Příspěvek od Pan_Mnau » ned 15. pro 2013 10:38:47

Já už nevim jak ti to mám vysvětlit. Hazíš špínu na něco co jsi viděl jenom na letáku. Ano tablety který stojej 1400 budou krámy ale to od jákékoliv značky to jsou tablety zaměřený pro malé děti. Tento telefon jsem si pořídil na základě recenzí uživatelů které byli ve velké většině pozitivní. Neni to to sice žádná velká pecka ale po dobu co ho mám se mi recenze jen potvrdili. Telefon zvládá vše bez problému a je mi jedno jestli je to samsung nebo bůhvíco. Tak napiš jaké máš zkušenosti s timto telefonen, takhle napiš hlavní nedostatky a ne že napíšeš že je to značka Sencor, ale co se týče funkcí. Kvůli tobě už jsem na tom vyzkoušel hromadu her abych mohl napsat že je pomalej ale prostě nemůžu vše tam běhá bez problémů , gps v celku taky ujde, prostě nevim proč tady píšeš že je to krám. Ano mám topinkovač od sencoru a pravda je to krám topinka se mi udělá až na podruhé. Tak že tě zklamal nějakej výrobek od Sencoru, neznamená že i tento bude špatný. Až narazim na chybu tak dám hned vědět ale zatim je vše ok.

Kdybych si přilatil 1000kc tak budu mít o trochu výkonější, hezčí, možná ze stejné fabriky telefon od Lg, když si přilatím 1500 měl bych huawei g525 s naprostej stejnym HW akorát v jinejch plastech, když si připlatim 2500 mám Sony SP - která je velmi dobrá... ale když potřebuju telefon volání, sms, gps, internet a občas nějakou hru tak bohatě stačí sencor a mám pár tísicovek v kapse.

LivArt
Terminátor

Příspěvek od LivArt » ned 15. pro 2013 10:58:02

Nezklamal mě jeden výrobek, ale desítky různých výrobků, na kterých se šetří, kde může a pak se na to nalepí logo Sencor, GoClever a co já vím, co všechno a tady se to prodává. Ale lidi jsou ovce, honí co nejnižší cenu a kupují to. Už kvůli tomu, že to někde někdo co nejlevněji vyrobil, následně celou sérii co nejlevněji prodal, označkoval a za draho prodává mi připadá jako oškubávání lidí. Ono už jen to, že tyhle telefony se zpravidla nereklamují, ale mění kus za kus, řekne o té ceně dost.
S tím, že jakmile se objeví nějaká chyba v systému (neexistuje SW absolutně bez chyb), nikdy nikdo ji řešit nebude, protože ať už výrobce, tak distributor vydělal a dál ho ten výrobek nezajímá. Ale to je to, co si člověk platí u kvalitních telefonů a co tyhle levný produkty nikdy nabídnout nemůžou. To samý certifikace Googlu, ta taky stojí dost peněz a platí se od otestovanýho modelu. Celá čínská produkce ale jede na tom, že Google Play dobastlí nějak do systému (s případnými úpravami třeba souboru hosts) a ono to nějak funguje. Pak Google udělá restrukturalizaci serverů, ty změní IP adresy a celá služba Play je na těch telefonech a tabletech v háji. A zas ji na 99% těch telefonů a tabletů nikdo opravovat nebude, většinou už nemá ani kdo (a není to ani tak dlouho, co se tenhle konkrétní případ stal naposled). Na nějakej update verze androidu může majítel tohohle zařízení taky zapomenout, je to prodaný a tím to pro výrobce (a pro distributora) hasne. Nějaká vývojářská komunita kolem toho telefonu se ani nevytvoří, protože se to prodává pod 100 různými názvy a v různých verzích hardwaru, který jsou mezi sebou ideálně ne úplně kompatibilní.

Ale lidé s takovými problémy pak chodí sem brečet, že "to nefunguje" a "android je k ničemu". Ne, k ničemu je ten výrobek.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

Pan_Mnau
Nové Androidě

Příspěvek od Pan_Mnau » ned 15. pro 2013 11:46:59

Ano. Takhle to chodí, ale bohužel ne v případě Sencoru, minulý měsíc byl nějaký problém s dual - sim tak vydali firmware pro opravu, který přidával ještě nějaký software pro baterii. A taky jsem volal na servis jak je to s aktualizacemi SW a řikali že když se vyskytne nějaký problém ohledně SW tak se to budou snažit opravit i když nové verze androida asi hned tak nebude ale uvidíme třeba překvapí.

LivArt
Terminátor

Příspěvek od LivArt » ned 15. pro 2013 11:49:35

I v případě Sencoru. Oni mají nasmlouvanou nějakou podporu na nějaký krátký časový úsek (obvykle po dobu, co se telefon prodává, resp. po tu dobu, co ho dodavatel bere od výrobce). Ale tím to hasne. Ona ta nedávná kauza to celkem hezky odhalila. BTW "budou se snažit" neznamená, že pro to budou vůbec něco dělat.

Jarda.1100
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: htc desire500

Příspěvek od Jarda.1100 » ned 15. pro 2013 12:08:18

Uz jsem nasel papiry od toho sony ericssonu, je to Xperia RAY,jednojadro 1Ghz. Lina potvora tak leda pro male deti,nebo pro nenarocne uzivatele. Jsem sice zastance sony ericssonu,ale tohle me sklamalo.

LivArt
Terminátor

Příspěvek od LivArt » ned 15. pro 2013 12:10:40

Ray je jednak o několik generací zpět a druhak je to i původně zamýšlený jako lowendový telefon, tedy musíš srovnávat s lowendem a ne něčím, co se snaží být nějakou střední třídou.

Dorota
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: P450
Rom: 4.1.2

Příspěvek od Dorota » ned 15. pro 2013 12:38:19

@LivArt: Konečně nějaké argumenty- velmi děkuji. Ale myslím si, že logické závěry jsou poněkud chybné. Podle nich by např Xiaomi musel být naprostý křáp- support mimo čínu se rovnal nule. Ale vznikla silná komunita (proč asi...) a hle? Komunita zákonitě vznikne až poté, co výrobek dosáhne určité penetrace a poté co support přestane fungovat- asi nikdo nepůjde na forum aby psal jen: funguje bezchybne.... (i když zatím funguje).
To, že při reklamaci mění kus za kus osobně považuji za pozitivum. Jestli se prodává za draho- to posuď sám, situaci na českém trhu asi znáš, tak víš, že jsou tu mnohem předraženější věci které jsou též vesměs navržené a vyrobené v číně, jen je na nich "správné" logo.

Pan_Mnau
Nové Androidě

Příspěvek od Pan_Mnau » ned 15. pro 2013 13:05:12

=> LivArt před chvílí jsi psal, že žádná podpora nebude a ted píšeš že tam teda nějaká je. Až mi nepůjde nějaká aplikace, web prohlížeč nebo si dokonce s telefonem nezavolám tak ti dám za pravdu, ale zatim si stojim zatím že je to dobrý telefon.

LivArt
Terminátor

Příspěvek od LivArt » ned 15. pro 2013 13:21:24

Jenže ta podpora tam bude čtvrt roku, když vůbec.

Mirda86
Moderátor
Reputace: 287
Typ mobilu / ROM: imrvere neco jinyho
Rom: stock

Příspěvek od Mirda86 » ned 15. pro 2013 14:00:19

Pan_Mnau píše: Původně jsem si chtěl koupit Huawei Ascend P6, ale když jsem viděl výsledky antutu kdy P6 měla 13 900 a Sencor 11 500 tak se mi opravdu nechtělo dávat skoro deset tísíc za o něco málo výkonější
Rika ti neco design a zpracovani?P6 se nesnazi trhat rekordy ve vykonech ale jde o "styl".Takove zpracovani jako ma P6 o tom by si Sencor mohl nechat jenom zdat.Takze neplacenej tu hlouposti a neporovnavej Sencor zrovna s timhle hodne specifickym telefonem. P6 nema "malej" vykon.To je trosku jina problematika tohoto procaku.Navic ma o nekolik trid lepsi fotak,display,rozmery a brzo dostane KK.Je toho urcite vic.Ale ocividne ti staci srovnavat telefony podle cisla na antutu.Nic vic nevidis.Pak kdo je tu zaujate decko,ze jo.Kdyz uz chces srovnavat tento mobil s drazsim tak laskave porovnavej telefon jako celek a ne podle dnes uz bezvyznamneho benchmarku.
Jak pise LivArt.Za 1/2 roku nebo rok bude P6 furt behat dobre.Ten cinskej OEM kram budes uz rvat na bazos a budes koukat po novem telefonu.A utesovat se budes klasickym "vzdyt to bylo tak levny"...

Pan_Mnau
Nové Androidě

Příspěvek od Pan_Mnau » ned 15. pro 2013 16:17:48

To máš pravdu design u mě nehraje zas tak velkou roli, je mi v celku jedno jestli tam má o jednu hezkou lištičku navíc a je o dva mm tenčí. A vím že Antutu je jenom orientační. Ale jen jsem chtěl poukázat na to že to neni takovej křáp jak tady LivArt píše. Samozřejmě že P6 je jiná liga a sencora předčí ve všem je to asi jako srovnávat škodovku s BMW. Takže myslíte že za půl roku nespustim třeba web prohlížeč, a telefon se bude sekat jo. To si opravdu nemyslim. A taky ten telefon neni na doživotí. Je to tak záležitost dva až tří let, předtím jsem SE xperia pro ale po dvou letech se jsem jí musel vyměnit jelikož se už hrozně sekala a opravdu nehodlám dávat za telefon deset tisíc. Uvidíme za půl roku jak se věci mají, třeba se potom přidám k vám a budu řikat že je to křáp ale doposud vše funguje tak jak má.

luboskurt
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: HTC Sensation XE SENCOR P450

Příspěvek od luboskurt » pon 16. pro 2013 20:10:18

Dorota píše:@LivArt: Takže jde jen o zaujatost bez argumentů. Děkuji za objasnění.
To co napsali může napsat jen hlupák,jinak nemá cenu se o tom dále bavit.Kurt

caseyenn
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: samsung galaxy mini gt-s5570

Příspěvek od caseyenn » úte 17. pro 2013 15:02:53

Můžu se zeptat? Vyskytly se vám u P450 nějaké problémy při hovoru, nějaké rušení, nebo něco podobného?
Mám teď v servisu Gsmasrt Maya m1v2 a ten tenhle problém má a pokud se to nevyřeší uvažuji nad P450, můžete mi prosím říct jaké máte s ním zkušenosti? díky :)

Dorota
Stálý androiďák

Příspěvek od Dorota » úte 17. pro 2013 20:15:28

Zatím žádný problém, ale bydlím v oblasti s mizerným pokrytím, tak mám vypnuté 3G sítě. Jejich zapnutí způsobovalo velké kolísání a výpadky signálu, ale to je spíš obecný problém.

Pan_Mnau
Nové Androidě

Příspěvek od Pan_Mnau » stř 18. pro 2013 10:42:17

Zatim v poho i při zapnutých 3G sítí jsem žádné rušení nezaznamenal.

Dorota
Stálý androiďák

Příspěvek od Dorota » pon 23. pro 2013 14:49:50

Pořád se snažím zjistit, pod jakými značkami se tento telefon prodává jinde. Narazil jsem na polský Pentagram Ego aka čínský Innos I6. Oba jsou ale jen dvoujádra. Narazil jste někdo na jiný ekvivalent?

Edit: Tak jsem při pátrání dorazil až do Indonesie. Vypadá to, že P450 je identický s telefonem Andromax U Limited Edition, jediný rozdíl vidím v použití CDMA u SIM ve slotu 1. Byla by to celkem dobrá zpráva- Indonésané už přistrouhali CWM, MIUI 5 a dokonce i Kitkat- viz.http://rendy37.wordpress.com/category/t ... -quadcore/

stillman28
Nové Androidě

Příspěvek od stillman28 » ned 29. pro 2013 11:56:19

Mám P400 od vánoc. Hledal jsem skutečně levný telefon na 2 SIM. Tenhle se mi zdál poměrně slušný cena/výkon , tak jsem do něj šel. Vedle něj mám tablet NEXUS 7, takže žádná šunka a můžu porovnávat. Výbava telefonu je dost slušná, Android 4.1.2 až asi na dvě aplikace v podstatě čistý.
Podle mě jsou odezvy dostatečně rychlé, telefon se nijak "nekouše" ani nezadrhává.
Display je slušný, na sluníčku to není "IPHONE", ale to bych ani nečekal.
Zatím(po 4 dnech) jsem spokojený. Jen výdrž baterie bych řekl, že je trochu menší než deklarovaná, ale jeden den běžného provozu vydrží v pohodě.
A že to je SENCOR? Od Sencoru už jsem měl dost věcí set-top-boxy, kuchyňské nářadí, atd. a až na vyjímky to byl poměrně slušný výrobek.

Dorota
Stálý androiďák

Příspěvek od Dorota » pon 30. pro 2013 13:21:16

Tak nové info pro majitele P450. Pokud chcete experimentovat, ode dneška můžete pro zálohování telefonu použít Nandroid Backup. Telefon je již přímo podporován. Chtěl bych vývojářskému týmu poděkovat i touto cestou.

Edit: Díky možnosti zálohy jsem neodolal a nainstaloval Clockworkmod. Pokud má někdo zájem, zde je jednoduchý návod:
1) Telefon musí mít root přístup- viz toto vlákno.
2) Nainstalovat Terminal Emulátor
3) Stáhnout CWM zde:http://www.mediafire.com/download/p993d ... wm-ule.img
4) Soubor nakopírovat do kořene SD karty.
5) V terminal emulátoru napsat: su (Enter) dd if=/sdcard/cwm-ule.img of=/dev/block/mmcblk0p13 (Enter)
6) Telefon vypneme, stiskneme vol+ a zapínací tlačítko a držíme, dokud nenaběhne CWM. Tam zvolíme reboot a na dotaz odpovíme YES.
Wipe jsem neprováděl, telefon běhá normálně. I tak je zálohování před prováděním čehokoliv samozřejmostí (mám zálohován celý obsah vnitřní paměti ve formátu .raw)

Bug: CWM je vzhůru nohama.

stillman28
Nové Androidě

Příspěvek od stillman28 » pon 30. pro 2013 20:26:47

Zkoušel někdo ROOT p400? Hledám, hledám, ale nějak jsem nenašel ani ROOT ani návod.
Např. Framaroot někdo nezkoušel?

Dorota
Stálý androiďák

Příspěvek od Dorota » úte 31. pro 2013 9:28:07

Na P450 Framaroot funguje (exploit Gandalf). Můžeš zkusit, je to otázka 5-ti minut. A poreferuj.

Pan_Mnau
Nové Androidě

Příspěvek od Pan_Mnau » úte 31. pro 2013 14:15:19

Mohli by jste mi trochu nastínit něco o rootu jaký mi to přinese výhody a kde to stáhnu a jak na to. Já vim že je toho tady plné fóru ale nějak se v tom neorientuju tak abych tam nedal nějakou kravinu.Dík

LivArt
Terminátor

Příspěvek od LivArt » úte 31. pro 2013 14:26:16

Nemohli přesně z toho důvodu. ;)

Pan_Mnau
Nové Androidě

Příspěvek od Pan_Mnau » úte 31. pro 2013 14:43:10

Od tebe bych ani jinou odpověď nečekal :)

Dorota
Stálý androiďák

Příspěvek od Dorota » úte 31. pro 2013 16:24:50

Kupodivu musím dát LivArtovi zapravdu. Pokud to nepotřebuješ, nedělej to. Pokud ano, nejdřív si zjisti, jak zazálohovat a jak se dostat z případné krizové situace. Já jsem rootoval kvůli firewallu. Možnost zálohy přes nandroid backup, a instalace CWM zase otevírá příležitost experimentovat s různými ROM, ale to už je jen takový bombónek.

TiiMsvk
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Sencor Element P450 a HTC One M8s
Rom: A5.01

Příspěvek od TiiMsvk » pát 03. led 2014 14:45:05

Ahojte tak som skúšal root mobilu cez frameroot P450 krasne funguje. čo sa týka využitia načo rootnuť mobil ja som to použil hlavne kvoly podtaktovaniu mobilu na 700Mhz na jedno jadro ak treba si to zyšim aj sam ale na bežne používanie mi toto stačí a mšetri sa batéria.

A ešte mám oazku neviete kde v tých nastaveniach sa dá prepínať sieť 2G a 3G? Používam slot2 na sim kartu tak neviem či to nie je práve ovplyvnené tým

pedes
Androiďák!
Reputace: 6
Typ mobilu / ROM: 10xNokia samS2 SonyE Prestigio4044 Huawei P6 P7
Mobil 2 / ROM: Huawei G6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pedes » pát 03. led 2014 17:09:54

Když už tu řešíte ten sencor, hledal jsem telefon na dvě sim (už jsem to vyřešil) a u něj mě odradilo to provedení "skla" krycího displej. Máte s ním někdo reálnou zkušenost? Přišlo mi nějak "hrubé" a zdálo se to dost plastové.

Dorota
Stálý androiďák

Příspěvek od Dorota » pát 03. led 2014 18:13:36

To Pedes: Krycí sklo se ti zdálo silné, protože v obchodě jsou na něm ještě dvě fólie- jedna transportní a jedna ochranná. Jesli je pod ní skutečně dragontrial nemám jak otestovat- rozbíjet se to snažit nebudu.

To TiiMsvk: Nevím, o které nastavení ti jde přesně, ale mrkni sem: Nastavení- Bezdrátová připojení a sítě- Další...- Mobilní sítě. Tam si můžeš zaškrtnout nebo odškrtnout 2G režim.

J77
Stálý androiďák
Reputace: 1

Příspěvek od J77 » pát 03. led 2014 18:53:03

To je zase snuska perel z dusevna naroda ceskeho. Odsudky od stolu, polopravdive "podporune" argumenty, atd. Takze vecne:

- souhlasim sice, ze u Cechu je trapnym zvykem, odrazejicim dusevni malost, ospravedlnovat si nakup/vlastnictvi cehkokolvi jako nejlepsi mozne a spravne, nepripustit chybu pri vyberu. Tohle forum toho ale neni dukazem, pozitivni recenzenti pisi fakticky, objektivne, nejsou fanousci znacky.

- v dnesni dobe az na naproste vyjimky nema smysl jit v elektronice za znackami, protoze kazdy uz davno vyrabi podle nakladu a zhotovitele telefonu nebo jeho komponentu klidne za rok X-krat zmeni dodavatele jen proto, ze to ci ono vyjde tamhle levneji. Ma smysl resit konkretni model bez ohledu na znacku. Pristi model teze znacky muze byt nepouzitelny, nebo naopak velmi dobry. Ohrnovat nos na Sencorem, ktery ocividne nema vlastni fabriku na telefony, je tupost a omezenost. Nerikam kupovat, rikam vzit do ruky a udelat si nazor s nejakou hodnotou.

- Prestigio: mel jsem dva modely, slusne telefony. Rozhodne patri k tomu lepsim v levnem segmentu. Firma neni ceska, ale ukrajinska, to jen tak na okraj. Nevim kdo napsal, ze dobry telefon nedela jen HW, ale stejnou merou i SW. Testa do kamene. Prestigio: support neni moc komunikativni, nutno urgovat odpovedi, ale z vlastni zkusenosti - na me podnety nakonec opravili nekolik bugu, hlavne u 4040. SW moc netestuji, nove firmwary casto prinesly nove chyby. Jejich SW byva stabilni a odladeny vc. memory manegementu, nebyl problem uptime mesic bez restartu a bez zpomaleni.

- mel jsem hodne Cinanu, pred lety, kdy se tu jeste nedal zadny Android dual sim koupit. Samozrejme nulovy support, nulove opravy, ale ve vetsine pripadu v pohode pouzitelne. Rozhodne vic nez nektere nove kousky od Gigabytu (GSmart).

- GSmart: tak pan, ktery si mysli, ze si vlastni vec zde nikdo nezkriztizuje, necht si najde fromu o GSmart RIO R1. To je nebetycnej sunt ve vsech ohledech krome GPS a displeje, vyhozeny penize. Vsechno zpusobeno pouze totalne neodladenym SW. Support sice zdaleka nejkomunikativnesjich ze vsech, ale neopravi naprosoto nic, jen slibuji a nekonaji. Nova Roma R2 to samy v blede modrym, aspon pojeti dual-simu vylepsili (a z velke casti obslehli od Prestigia).

Sencor P400 po Vanocich pandul pod 3000 vc. DPH, takze ho v nejblzisich dnech otestuju. Na prvni pohled mi vadi nepodsvicena spodni tlacitka, to je pro ostudu. Jsem zvedavy na displej, v teto cene to musi byt nejlevnejsi S-IPSko. KAzdopadne napr. u Prestigia si o Quallcommu muzes nechat zda i v o dost vyssi cene a i kdyz proti MTK nic nemam, tak integrovana GPS se chyta obecne pomalu a nepresne a nedrzi spolehlive. Co se tyka updatu FW, tak posledni vydali v prosinci, zdejsi srdnate zavery nekteeho chytraka kritiziujiciho od stolu byly mimo, jak uz to tak byva.

Dam vedet, jak to v testovani dopadne.
Naposledy upravil(a) J77 dne pát 03. led 2014 20:12:05, celkem upraveno 5 x.

Adam-Androiďák
Robot
Reputace: 10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 4
Mobil 2 / ROM: Prestigio Multiphone 5508 Duo

Příspěvek od Adam-Androiďák » pát 03. led 2014 20:02:37

Pokiaľ viem, Prestigio sídli na Cypre a pôvodom to bola pravdepodobne ruská firma. Sw by mali mať na starosť v Česku, ak sa nemýlim.
Dvakrát meraj raz rež. Na poďakovanie môžete použiť tlačidlo dole. :palec:

Odpovědět

Zpět na „Ostatní asijské telefony“