Ostatní asijské telefonyUmi Cross, 6,44" FHD, 4core,RAM 2GB,ROM 32GB,NFC,Gorilla,

milinek76
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Umi X1
Tablet: Ampe A10

Re: Umi Cross, 6,44" FHD, 4core,RAM 2GB,ROM 32GB,NFC,Gorilla

Příspěvek od milinek76 » pát 03. led 2014 14:26:32

Zdravím,

tak po přečtení vlákna jsem rozhodnutý rozšířit vaše řade v co nejkratší době. Po více jak roční zkušenosti s X1 a X2 je čas posunout se o krok dál. Jen pořád nevím, odkud mám objednat. Nějaká rada?

Honza77
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Umi Cross C1

Příspěvek od Honza77 » pát 03. led 2014 14:36:43

Kolega objednal na Etotalk a zrejme spokojenost, ja na GeekBuying a taky, objednal bych znova, viz diskuze drive;-)

Ryo2
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: nokia N8

Příspěvek od Ryo2 » sob 04. led 2014 10:05:22

Zdravim.
Vlastnim tento telefon vic jak mesic a jsem nadmiru spokojen,zvlaste pak s ohledem na cenu.

Docela me mrzi,ze jsem nenasel zpusob jak telefon trosku pretaktovat,prece jenom je vykon dobry,ale s full hd rozlisenim se telefon u nekterych her preci jenom trosku pere. Telefon se mi temer nezahriva,baterie ma velkou vydrz,takze to pretaktovani by stalo za to. Prinejmensim by stalo za to,alespon to zkusit,jestli by to na vykon melo vliv.

V kazdym pripade doporucuji mrknout na stranky needrom.com,kde jsou ofiko i neofiko romky pro nejen tento telefon. Z 5ti flashovani jsem vybral custom romku galaxy note 3,ktera je dle meho nazoru nejrychlejsi a dle me i lepsi nez ofiko od umi.

Co bych telefonu vytknul?
Asi trosku fotoaparat,ktery neni spatny,ale samozrejme oproti memu predchozimu telefonu nokia 808 pureview horsi je.
Momentalne resim nedostatky pri hovoru a to ze prvnich cca 5 -10vterin prichoziho hovoru je slyset ''chraplave'' , ale i tak srozumitelne.dale pak me je udajne slyset malo... mozna ale zrovna za toto muze neofiko romka.

I pres dva hlavni nedostatky je telefon s ohledem na cenu (6200kc) a kvalitu at uz displeje,celkoveho vykonu,velke pameti,dualsim atd,naprosto luxusni koupe a vrele ho doporucuji. Pokud telefon predcasne nezarve a vydrzi bez problemu minimalne rok (coz je zhruba doba kdy obmenuji telefon),tak v EU uz opravdu nehodlam nakupovat zadne predrazene telefony.

Honza77
Stálý androiďák

Příspěvek od Honza77 » sob 04. led 2014 14:19:21

Taky se pripojim, telefon je fakt super, a nejen za ty prachy:-) Ja sice zadnou jinou rom nez puvodni nezkousel, ale problemy s telefonovanim, ktere popisujes, nemam. Krome toho jsem si koupil BT handsfree na delsi hovory, drzet to padlo pul hodky v ruze neni zadny med:-) A doporucuju, je to fakt luxus. Nekdy po restartu mi hlasi baterka blbosti, treba kdyz restartuju pri 14%, po restartu ma bajednou 53. Zajimave je hlavne to, ze pak klidne dalsi pulden pouzivani vydrzi. Po nabiti pak zase v pohode. Battery management by mohli malinko vylepsit v nejakem updatu, ale jinak fakt nadhera.

Tari
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Leagoo Shark 1
Mobil 2 / ROM: Elephone P2000
Tablet: Texet TM-9768HD

Příspěvek od Tari » pon 06. led 2014 12:25:00

Boda70
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: UMI CROSS
Rom: UMI CROSS C1,Miui

Příspěvek od Boda70 » pon 06. led 2014 17:52:12

Zdravím.
Po 14-ti dnech používání,žádný problém a 100% spokojenost :D .Telefon je na Čínu fakt suprově zpracovaný,to jsem ani nečekal.Čínský originály se fakt vyšvihli.Vše lícuje jak má,nikde nic nevrže a vůbec se na tu šířku a délku neohýbá či nekříží.Uvidíme při delším používání.Všechno co potřebuji mi na telefonu běží bez problému,zatím jsem na žádný problém tedy nenarazil.Telefon mám s NFC,ale zatím ho k ničemu nepotřebuji,ale když už tam je,tak proč ho nevyužít,že.Do budoucna bych to chtěl hlavně na bezkontaktní platby.Jedu teď momentálně na romce ofic.od UMi a naprostá spokojenost.Nechce se mi ji zatím ani měnit,hlavně kvúli bezproblémovému chodu telefonu a výdrži baterie.(4180mAh).Ta je fakt supr.Nabíjím 1x za 2 dny a to dost volám a jsem na netu a občas zahraju jednodušší hru na odregování(třeba bubble blast 2).Nějaké hry-pecky jsem zatím nezkoušel.Samozřejmě,když se mu dá pohulit tak během dne je vybitej,ale mobil s lepší výdrží jsem zatím neměl.Udělám si zálohu rom a vyzkouším i jiné rom z Needrom.Displej je supr,i když super amoled,který jsem měl u samsungů byl asi lepší.To samé platí u fotoaparátu,ale na momentky z dovolené to bohatě stačí.Velikost displeje je výhoda,to přebije všechny nevýhody,alespoň tedy pro mě určitě.Na menší už bych si asi těžko zvykal,jsem zvědavý,kde skončí ta hranice únosnosti.GPS bez problému.Myslím,že tak rok mi vydrží,dost taky střídám telefony,ale z tohoto jsem fakt nadšený,hlavně s ceny k poměru ke kvalitě a výbavě.Mít to ještě LTE a vodotěsnost,tak by mi tam už vůbec nic nescházelo,no ikdyž :lol: Už si asi těžko do budoucna koupím předražené značkové telefony z české distribuce.Na etotalku ho teď o 20 usd zdražili,ale to je asi taky kvůli tomu NFC.Už by NFC měli mít všechny telefony umi cross c1 na etotalku.Sháním nějaké příslušenství,ale moc toho zatím není,je to přeci jen celkem zatím novinka.Kdyby měl někdo tip,např.na silikonové pouzro,flip pouzdro(na etotalku jedno je)či držák do auta a jiné příslušenství,tak napište.Hodil by se taky nějaký držák či pouzdro aby se dal telefon postavit na šířku či na výšku a byl opřený,hodí se třeba při focení se samospouští(Dost používám na dovolené) či sledování filmů atd.Třeba něco takového(http://www.paradnidarky.cz/drzak-telefonu-magnet) nebo něco podobného, lepšího,no nevím.

Honza77
Stálý androiďák

Příspěvek od Honza77 » úte 07. led 2014 10:30:24

Muzu se opet podepsat pod Boduv prispevek, ten telefon je nejen za ty penize fantasticky:):)

Boda70, Kucko, mam na vas dotaz, jak presne vam ukazuje baterka? Me prijde,ze to meri nejak divne, sice telefon pri stredne velkem pouzivani (wifi, data, net, filmy, cca 2h hovoru) vydrzi v pohode dva dny, al ekdyz ho pak restartuju a mam treba 14% na baterce, po restartu ma tak jeden ze dvou restartu cca 53%. Sranda je, ze pak vydrzi klidne dalsi den a procenta normalne ubyvaji, tak si myslim, ze to mereni nejak keca. Baterku jsem uz asi dvakrat "formatoval" vc. vymazu toho statistickeho batery souboru, coz ale pry stejne nepomuze vlastne nicemu, ale deje se to porad. Neni to sice nic tragickeho, ale zajimalo by me, jestli vam to taky dela nebo ne?

cqa
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Huawei Honor

Příspěvek od cqa » úte 07. led 2014 13:51:29

Tak jsem to nevydržel a objednal si telefon znovu a bez NFC. Zkoušel jsem to znova na etotalku a po tom, co mi ujistili že vše už funguje tak jak má, tak mi pak zase napsali, že už nemají černou barvu. Grrr, proběhlo další vrácení peněz a já si ho nakonec vzal z http://www.buyincoins.com/ - bohužel mají jen singapor post a tak už je na cestě skoro 14 dní... A protože mi to nedalo a na gizchina.com jsem se dočetl, že by každou chvíli měli otevřít sklady se zopo 998 (osmijádro), tak jsem objednal i ten a kterej se mi bude líbit méně, půjde z kola ven a pošlu ho dál do bazošu, rodiným příslušníkům a nebo do aukra :o). Oba asi dorazí zároveň, takže se nemůžu dočkat na prvotní srovnávání. Na baterku a velikost vyhrává UMI (přes 4k mAh a 6,4´ x jen 2,4 mAh a 5,5´) na výkon zase Zopo (antutu 26 k x 15 k). Zdar a sílu

Honza77
Stálý androiďák

Příspěvek od Honza77 » úte 07. led 2014 13:53:17

Ty jsi dobrodruh;-):) Tak at ti dorazi:) Oba...;-)

Boda70
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: UMI CROSS
Rom: UMI CROSS C1,Miui

Příspěvek od Boda70 » úte 07. led 2014 16:39:20

Honzo 77,s baterkou je to trochu divný,to máš pravdu.Zaprvé mě se telefon nabije jen do 99% a pak už nic.Zadruhé,normálně se vybíjí baterie,ale u 14% se to zastaví a vydrží to pak několik hodin až den,podle používání.Po této době to pak začne od těch 14% opět padat dolů a to dost rychle.Po restartech mi to ukazuje pořád 14%.Zkoušel jsem taky vymazat batery soubor i wipe v recovery,ale pořád stejný.Tak nevím.je to zvláštní,ale asi to zatím řešit nebudu,protože výdrž i tak je bombová.Zajímavý je ,že na první romce z needrom mi to do 100% nabilo.Ale ta rom byla hrozná byla ta první romka s Aliyun OS 2.0.1.,tak šla hned pryč.Zkusím ji ještě párkrát z formátovat,nebo pohledat nějaký jiný návod na kalibraci baterie.No uvidíme.Jak píšeš Honzo není to nic co by zas tak vadilo,ale je to zvláštní.

Honza77
Stálý androiďák

Příspěvek od Honza77 » úte 07. led 2014 16:46:07

No ono by to totiz odpovidalo tomu, ze to blbe meri, kdyz se to zastavi na 14% a pak to den drzi je vlastne totez, jako kdyz mi to po restartu ukaze 53% a pak to pomalu pada... Ja nabiju normalne na 100%, mam stock rom s Androidem myslim 4.2.1. Vim, ze se to hodne resilo u iNEW, a tak nejak jsem doufal, ze to tady delat nebude, ale co se da delat:) Wipe je zbytecny, protoze Android si ten soubor, ktery se tim wipem maze, maze po nabiti na 100% sam, pokazde. Takze to staci nechat vybitim vypnout, nechat nabit vypnute, pak zapnout a je to totez, co delaji vechny ty programky. Nicmene to stejne nepomohlo, takze to ma asi trochu nemocne mereni:):) Ale jak jsem psal, to je to nejmensi, i tak vim, ze v pohode pri pouzivani 2-3 dny vydrzim, coz je myslim dost slusne nejen vzhledem k velikosti telefonu:)

Autor tohoto vlákna
Ivanhoe
Androiďák!

Příspěvek od Ivanhoe » čtv 09. led 2014 7:48:52

Tak koukám, že se komunita Umíka Cross pěkně rozrůstá...
Nu, máme na obzoru (už nějakou dobu, ale nyní ještě blíže) konečně konkurenta a to: Coolpad Great God
osmijádro, FHD, baterie taky super, super tenký a displej 7" - v podstatě neexistuje jiný 7" ekvivalent s tak úzkými rámečky

mrkněte do vlákna pro tento telefon
http://androidforum.cz/coolpad-9976a-7- ... 49936.html

telefon se nyní objevil na CES - info o tom už píši do vlákna výše ať neplevelím toto vlákno o UMI

edit: No a ouplně luxusně vypadá další phablet Cube Talk 69 vlákno níže
http://androidforum.cz/post722152.html#p722152

majte sa fajně

Váňa

radek888
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: umi cross

Příspěvek od radek888 » stř 15. led 2014 0:00:58

Ahoj tak jsem si toho prcka taky poridil... Mam dva problemy... 1. nabijeni normalne ze zasuvky chvili funguje chvili ne a takhle se to porad opakuje. telefonu se zapina display pokazde co se prestane nabijet. zkousel jsem i jine nabijecky a zadna zmena... z pc se nabiji sice pomalu ale nabiji. 2. problem je se sekanim hry real racing 3... Na tabletu s tegrou 2 mi jela lepe. Nejake rady?

Honza77
Stálý androiďák

Příspěvek od Honza77 » stř 15. led 2014 8:51:07

1) S nabijeckou jsem mel ten samy problem, podle me je poddimenzovana a prehriva se=vypina se kdyz je prehrata a zapne se, kdyz vystydne. Ted ho nabijim bud z USB nebo z nabijecky, co mi zbyla po Samsungu a neni jediny problem.
2) MTK neni Tegra, nezbyva, nez se s tim smirit a hrat neco, co se neseka;-) Treba Dead Trigger nebo Asphalt 8 mi jedou plynule...

radek888
Nové Androidě

Příspěvek od radek888 » čtv 16. led 2014 15:21:30

A muz mi jeste nekdo poradit co s GPS? Strasne dlouho hleda polohu napr. na klasicke online aplikaci navigace a treba sygic vubec nevidi satelity. Mam android 4.2.1

Diky, R

Kucko
Androiďák!
Reputace: 7
Typ mobilu / ROM: Huawei Mate 20x

Příspěvek od Kucko » čtv 16. led 2014 17:39:07

Radek888, keby si tu trocha ponural, tak tu mas plno odkazov ako nastavit fix na GPS... GPS je najvacsou slabinou MTK chipsetov. Treba mu trocha pomoct a potom slape ako ma... ;-)

Napr. tu: http://androidforum.cz/problemy-s-gps-u ... 38733.html
HTC DHD>HTC Evo 3D>SGN>SGN II>THL W9>Zopo ZP980>Zopo ZP990>iNew i6000>UMI Cross>Honor X1>UleFone U7>iFive mini 3GS>Huawei Honor X1>Huawei M2>Honor X2>Honor Note 8>Honor Note 10>Huawei Mate 20x

radek888
Nové Androidě

Příspěvek od radek888 » čtv 16. led 2014 20:45:45

Moc se omlouvam a dekuji mockrat

AlexSo
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Samsung Wave

Příspěvek od AlexSo » pát 17. led 2014 12:49:20

Zdravím, mám velký zájem o UMI Cross, ale jelikož mám špatné zkušenosti s nákupem z Číny (antelife, aliexpress) tak jsem na to opatrná. Nicméně mně hodně zaujal a po přečtení Vašich příspěvků tady jsem rozhodnutá, že ho chci. :yes:

Takže jsem se chtěla zeptat jak dopadly Vaše objednávky z Etotalk a Geekbuing...
Ale pokud by se někdo z Vás chtěl v nejbližší době Crosse zbavovat, tak bych měla velký zájem!!! :yes: :yes:

Honza77
Stálý androiďák

Příspěvek od Honza77 » pát 17. led 2014 12:53:35

Ja se ho urcite zbavovat nebudu, protoze lepsi telefon jsem nemel;-):):) A kupovala jsi to myslim presne v tech kramech, na ktere jsou rekneme rozporuplne recenze, osobne bych tam neobjednaval... Ja mam zkusenost krome DX.com, kde nakupuju pravidelne pouze s GeekBuying, a jen ty kladne, reagovali rychle, odpovidali na dotazy, i kdyz mi neco nebylo jasne, snazili se pomoct, a tel. jsem tu mel pred vanoci s DHL za tyden a pul, a pokud jde o Etotalk, tam jsou co jsem cetl zkusenosti taky dobre, takze toho bych se taky nebal;-)

AlexSo
Nové Androidě

Příspěvek od AlexSo » pát 17. led 2014 13:34:06

Na antelife jsem objednávala UMI X2 a už 4 měsíce čekám na telefon nebo vrácení peněz a komunikace hodně vázne. Proto jsem se poohlížela po něčem "větším", říkala jsem si, že bych si pořídila radši něco z české produkce. Ale ty ceny k poměru kvality... :no:

Asi to teda všechno prohlídnu, na geekbuing je teďka stejně vyprodáno a na dx jsem se ještě nedívala :)

Honza77
Stálý androiďák

Příspěvek od Honza77 » pát 17. led 2014 13:37:18

Tak potom treba ten Etotalk, tam to vyslo posledne, kdyz jsem ho kupoval ja, jen drobet draz, ale klidne bych to objednal i tam, ma dobre recenze. A hlavne pres DHL, celni rizeni Ceske posty je zazitek, kdezto DHL to resi za tebe, jen doplatis DPH pri prevzeti zbozi :)

cqa
Nové Androidě

Příspěvek od cqa » pát 17. led 2014 13:58:52

Tak a mam na stole Zopo ZP998 5,5´ a UMI Cross 6,4´. A co teď :-). Oba kousky jsou nádherný a oba mají něco do sebe, ale o krapet hezčí je UMI hlavně kvůli zajímavým zádům. V kapse u kalhot je Zopo na pohodu, UMI je už podezřelý. Zatím jsem si pohrával trochu se ZOPEM a největší radost mam z toho, že nemusím tahat služební a svůj telefon (což je jasný, proto jsem dualsim sháněl) a z displeye kvůli čtení knížek. Svižnost úžasná a ještě jsem ani neměl šanci otestovat jeho hranici. UMI dorazil před chvíli, kupoval jsem ho na http://www.buyincoins.com/ a nedoplácel nic - cesta ale trvala od 27.12.2013 (singapore post). Zopo tu byl za čtyři dny www.zoposhop.com od jejich vyskladňování díky DHL (doplácel jsem 500 kč za clo a dph).

První pocit asi hraje pro Zopo, který je velký tak akorát. Kdybych to ale nosil v tašce a nebo byl hošan s kabelkou, UMI je jasná volba. Vyzkoušim obojí, ale UMI asi bude pokračovat dál k jinému majiteli. Závěr: telefony z Číny mají za mě velké + a kdyby náhodou někdo někdy uvažoval o sedmičkovém tabletu, kupte si radši UMI :-)...

Zdar a sílu
,
EDIT: AleSo pozor na etotalku už bude jenom bílý, pokud ho nechceš, proto jsem sháněl na http://www.buyincoins.com/ - ale dodací doba dlouhá... Jinak možná se spolu můžeme domluvit, že bych ti ho za mojí nákupku přenechal (6,7 k), až ho testnu o víkendu a rozhodnu se, který bych si nechal..

P. S. Na http://www.buyincoins.com/ mam velmi dobrou zkušenost, i když jsou pomalí. Komunikovali se mnou, vše mi vysvětlili, v průběhu mi přes požár ve Švédsku zjistili co se děje a proč nemam funkční tracking number, atd...
Naposledy upravil(a) cqa dne pát 17. led 2014 14:15:52, celkem upraveno 2 x.

Honza77
Stálý androiďák

Příspěvek od Honza77 » pát 17. led 2014 14:07:10

Tak gratuluju:) Napis zkusenosti, az si pohrajes:) A myslim, ze zrovna Alex jeden Umi shanela;-):)

cqa
Nové Androidě

Příspěvek od cqa » pát 17. led 2014 14:14:23

Díky Honzo, pak jsem to ještě zeditoval, když jsem si všiml jejího příspěvku. Tento víkend bude asi Androidí :)..

AlexSo
Nové Androidě

Příspěvek od AlexSo » pát 17. led 2014 14:25:31

Otestuj a dej vědět! Máš černý? :) určitě by jsme se domluvili!

cqa
Nové Androidě

Příspěvek od cqa » pát 17. led 2014 14:46:42

Jojo, mám "jednotný" černý (s čtverečkovaným zadkem). Bílý telefony mi nevadí, ale musejí mít i ze předu jednotný vzhled jako vzadu, což tady nebylo.

Kucko
Androiďák!

Příspěvek od Kucko » pát 17. led 2014 14:53:52

No ja ratam tak mesiac a vymena za octa core 7"! :yes: 8-) Aj ked sa s Umikom bude tazko lucit, pokrok nezastavis... ;-P Cena cca 6500Kc... :ugeek:
HTC DHD>HTC Evo 3D>SGN>SGN II>THL W9>Zopo ZP980>Zopo ZP990>iNew i6000>UMI Cross>Honor X1>UleFone U7>iFive mini 3GS>Huawei Honor X1>Huawei M2>Honor X2>Honor Note 8>Honor Note 10>Huawei Mate 20x

cqa
Nové Androidě

Příspěvek od cqa » pát 17. led 2014 18:20:12

Jop, to souhlasim, bude osmijádro, ale... Jestli to neni pouze na současný top náročný hry (nevyznam se v nich, protože mi žádná zatím nezaujala, od toho mam počítač: Diablo, Dead Space, Last of Us, Mass Effect - prostě AAA hry s dějem), vůbec bych se tim nestresoval, telefonní klikačky stejně zatím nedostihnou výkon - chybí nabídka aplikací (her). Hlavně už ten další model nebude mít tak velkou čtyřtisícovou baterku, což je u UMI mega výhoda, která mi drží stále na vážkách. Teď si hraju s nastevením u zopa a ubývá to s tou dvoutisícovkou jak o život. Přesto jsem z něj unesen.Ty telefony jsou oba nádherný, ale trochu jsem doufal, že zadek toho zopa bude skoroguma nebo syntetická kůže a on je to tvrdý vroubkovaný plast (známe z našich aut). Kdežto ten UMI zase luxus, protože ty "holografický" čtverečky mají něco do sebe. Zkřížit je spolu, tak je to ono :)

Kucko
Androiďák!

Příspěvek od Kucko » pát 17. led 2014 18:42:24

Oba fony su fakt vydarene. Mal som Zopo ZP990 a mozem napisat, ze zatial fon s najdlhsou vydrzou!!! Ten mal ale 3000mAh baterku. Neviem preco nedali taku aj do mensieho ZP998? Urcite by sa tam zmestila... No ja uz som zhyckany megadisplejmi, preto uz pod 6.5" by som nesiel... :D Takze na rade je Cube... :yes:

Honza77
Stálý androiďák

Příspěvek od Honza77 » pát 17. led 2014 18:43:16

cqa, tak to jsem sam zvedavy, jaky si vyberes:) A kdyz je srovnas vykonove, reakce atd, je to znat nebo je to stejne? Mas docela dilema, kdyz mas supr founy vedle sebe...:) :)

Odpovědět

Zpět na „Ostatní asijské telefony“