Ostatní asijské telefonyQ6000 / HDC galaxys note 2 / ALPS j6/x6

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
qeex
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Umi S1

Q6000 / HDC galaxys note 2 / ALPS j6/x6

Příspěvek od qeex » stř 27. lis 2013 15:34:23

Ahoj,
zadařila se mi super věc, při změně DPI pomocí GP DPI FIX TOOL jsem si rozhodil GAPPS (aplikace padaly/ nepřipojila se na net), před použitím jsem nezalohoval, tzn trochu problém.
Zkusil jsem reset do továrního nastavení, tím jsem jen docílil vymazání účtů a aplikací (které jsem již nemohl stáhnout).
Pokusil jsem se nahrat CWM a pomocí něj nahrat nové GAPPS, tímto krokem jsem si ovšem odvařil SIM, které se přestali načítat.
V zoufalství jsem zkusil přes SP Flash tool nahrat rom z jiného telefonu (konkretně H9500), který se tvářil HW stejně (název sestavení rom odpovídal původní rom v telefonu). Zde se ovšem vyskytla chyba DRAM 4038 a telefon aktuálně nelze ani spustit. K této chybě je na netu větší množství fór a asi mám o zábavu a studium na večer postaráno.

Chci se ale zeptat, nemáte někto tento telefon? potřebuval bych zálohu celého systému, abych flashnul zpět originální nedomrvenou ROM. Kdyby se někdo z Vás našel, moc by mi to pomohlo, díky.

EDIT

Nakonec jsem problém vyřešil nákupem druhého kusu a stáhnutím ROMky, kdyby tedy někdo potřeboval rom pro tento telefon, stačí říct. Kdyby někdo chtěl tento telefon, taky stačí říct, mám tu jeden navíc :-).

EDIT 2

Abych jen nepsal o problému, doplním návod jak vyřešit DPI:

Změna DPI
Dlouho jsem nemohl přijít na to kde je chyba, že žádný program k tomuto určený nefunguje. Nakonec jsem zjistil že udaj o DPI vubec není v souboru build.prop.
Stačí tedy pomocí root exploreru přejít do složky System, podržet prst na souboru build.prop dokud nevyskočí nabídka otevření v textovém editoru, například pod řádek

Kód: Vybrat vše

ro.sf.hw_rotation=180
dopsat řádek

Kód: Vybrat vše

ro.sf.lcd_density=320
(Výchozí hodnota DPI je pro tento telefon 320 DPI), změnil jsem si hodnotu na 280DPI a příjde mi to akorát (při porovnání s ZTE V967S a Huawei G300 jsou ikony +- stejné)

Automaticka rotace
Také jsem měl problém s automatickou rotací displaye, která fungovala prakticky jen ve fotoaparatu. Stačí zkalibrovat G-senzor (Nastavení->obrazovka->g-senzor). Je to prkotina, která by člověka měla napadnout hned, ale já s tímto problémem laboroval celej den, než jsem přišel na toto triviální řešení.

...htc wildfire->HTC HD2(Cyanogen)->Huawei G300->ZTE V967s->Q6000->UMI S1

Odpovědět

Zpět na „Ostatní asijské telefony“