Ostatní asijské telefonySTAR (neStar) W450

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
hotovyrado
Účet zrušen
Reputace: -1
Typ mobilu / ROM: Amoi A862W_MIUI v5

STAR (neStar) W450

Příspěvek od hotovyrado » ned 22. pro 2013 13:08:39

Za necelých 120 USD (obchodník z odkazu nízže za 114 včetně DHL) i s DHLkem se dá koupit tento hardwarově solidní foun na novém 4jádrovém chipu MTK6582.

Uvažoval jsem nad Jiayu G2F, jenže ten se zatím neprodává s WCDMA podporou, navíc stojí přes 150 USD. Pak jsem přemýšlel nad THL W100S a tím jsem díky tomu, že přes 4.5 palcový displej nechci jít možnosti vyčerpal...

Až jsem našel tu W450tku.

http://www.aliexpress.com/item/Star-W45 ... 76064.html

Za ty prachy... co vy na to? THLko má navíc jen o drobet lepší rozlišení, avšak je po všech stranách větší, těžší a ještě má jen 1800 mAh baterku - proti 2000 u STARu a taky je o 50USD dražší... Podporu má W450 jakous takous....

Jinak v nadpisu tématu píšu "neStar".... na Aliexpressu se prodává pod označením W450, bez STARu ve jméně, ale na těle není nikde nápis, takže to asi bude totéž....

Pokud má někdo poznatky s GPS na chipsetu MTK6582, budu rád. předpokládám, že větší hrůza, než JIAYU G2S na MTK 6577 už být ani nemůže....

prasil
Robot
Reputace: 26
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 SE Crdroid
Tablet: Smart Tab4 LTE CM11
Tablet 2 / ROM: MiPad 64G

Re: STAR (neStar) W450

Příspěvek od prasil » ned 22. pro 2013 13:21:27

Jj, taky by mě zajímal. Na Antelife je za stovku bez dopravy. G2S má svý mouchy, ale na procák bych to neházel - na N1 a A660 běhá GPS v pohodě, spíš bych viděl zarytu sobaku v tom kovovým rámečku resp jeho odstínění/neodstínění nebo tak něco.

Autor tohoto vlákna
hotovyrado
Účet zrušen
Reputace: -1
Typ mobilu / ROM: Amoi A862W_MIUI v5

Re: STAR (neStar) W450

Příspěvek od hotovyrado » ned 22. pro 2013 13:35:47

ano, Jiayu má zmršený příjem GPS kvůli kovovému rámu (je to u G2, G3 i G4)... Kov je do ruky fajn, ale na GPS ne-e...

Takže do 4.5 palce s MTK6582 jsou k dnešnímu dni dva telefony... W450 a THL W100S....

pro Star:
* cena minus 50USD není málo
* menší, lehčí při stejné úhlopříčce
* v mých očích desigh proti "Ťamťungovému" THL

pro THL
* rozlišení 960x540 proti 854x480 - což ale není moc rozdíl
* IPS proti TFT displeji - což ale taky nemusí být relevantní, je mnoho TFT lepších než IPS
* má notifikační diodu - což se ale dá nahradit aplikací ButtonLED, kde si nastavíš funkci diody třeba na podsvětlení tlačítek
* naoko vypadající větší podpora (Needrom) jenže zase jsou vzájemně nekompatibilní revize 1, 2, 3... takže i tohle je diskutabilní... navíc pro W450 vyšly dvě ROMky za poslední dva týdny, beztak budou přibývat dál, je to furt nový model, a defacto pro verzi S je na Needromu jen jedna ROM s tím, že není zaručena kompatibilita s ROMkami na "Old THL W100 neS"

Suma sumárum na pozadí těch 50USD mi stále lépe vychází W450. Rozdíly v jeho prospěch jsou exaktně dané a objektivní - rozměry, hmotnost, kapacita baterie, kdežto rozdíly pro THL jsou subjektivní - výrobní technologie displeje, notifikace LED diodou se dá nahradit.. a těch 50USD je téměř polovina ceny toho W450, což není málo....

Jeden dotaz - který píšu zvlášť....

jedna SIMka v tom Staru je microSIM což není problém udělat, ale micro je ve slotu číslo 2. Je otázka, zda jsou funkce v těch slotech rovnocenné, aby dvojka nebyla nějak osekaná, protože přirozeně dám do dvojky primární SIM a v sekundární budu točit SIMky místních operátorů (Rusko, Kazachstán, Ukrajina) na svých cestách.... u JIAYU G2S jsou oba sloty rovnocenné, je to tak všude? díky

EDIT by pRo_lama:
Nepíš dva a viac príspevkov za sebou, od toho máš tlačítko "Upraviť"! Prečítaj si prosím Ťa pravidlá fóra a dodržuj ich!

Odpovědět

Zpět na „Ostatní asijské telefony“