Ostatní asijské telefonyNakup pres agentury v cine Taobao a jine.

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
dsczech
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: w800

Nakup pres agentury v cine Taobao a jine.

Příspěvek od dsczech » úte 14. led 2014 19:28:22

Ahoj nakoupil jste nekdo pres agenta v cinsky shopech kteri neposilaji mimo chinu, nebo nejakou firmu ktera se na to specializuje ?
Shopy napr. taobao.com, jd.com atd.
jakyho doporucujete ktery ma vyhodny ceny dhl a maly zakaznicky poplatek.

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 207
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Nakup pres agentury v cine Taobao a jine.

Příspěvek od ludekbrno » úte 14. led 2014 21:57:19

Nákup v číně je riskantní i napřímo. Nechápu, proč by si to někdo ještě komplikoval dalším prostředníkem. Po započtení poplatku se těžko dostaneš na zajímavější ceny, než ti, co posílají i mimo čínu. Není k tomu žádný důvod.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
dsczech
Stálý androiďák

Příspěvek od dsczech » úte 14. led 2014 22:31:57

riskantni neriskanti nevim no zatim me vsechno vzdycky prislo. a to sem poslal jednou na "slepo" cinanovi velkou castku a vse ok.
Je pravda ze jsem jeste nikdy nic nereklamoval pak to bude asi riskantni a trosku vzruso.

Nevim proc bych si to mel komplikovat podle me je jedno jestli si to koupim u cinskeho eshopu kterej provadi celosvetovej shipping nebo pres overenou agenturu ktera to nakoupi tam kde si to vyberu ja.
Pokud bude nejaka agentura ktera ma servisni poplatek jen 5% plus paypal poplatky a bude mit dobre ceny DHL dopravy tak se da usetrit.
Napriklad telefony xiaomi z jejich ofiko stranky + poplatek za to ze mi to koupi agentura a postovny je uspora penez.

Edit nehlede na to ze tam muzes nakoupit zbozi ktere tady v shopech kde posilaj celosvetove vubec neprodava. Vetsinou jde o neelektronicke zbozi.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » úte 14. led 2014 23:00:23

Ano, ale má to jednu drobnou chybu. Ten čínský shop, který neposílá do ciziny, si nemáš jak ověřit ohledně serióznosti, protože s nimi nikdo tady nemá zkušenosti. A ten zprostředkovatel ti asi serióznost dodavatele garantovat nebude. Nevím, ale nevěřím tomu, že bys vzhledem k cenám číňanů dokázal ušetřit víc, než pár stovek. A navíc tím celkem jistě zcela padá možnost reklamace. Máš nějaký konkrétní příklad, kolik bys na nějakém telefonu mohl ušetřit se zprostředkovatelem proti ověřeným shopům, posílajícím přímo do ciziny?

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
dsczech
Stálý androiďák

Příspěvek od dsczech » stř 15. led 2014 0:13:32

tak treba ZTE NUBIA Z5S 16 GB by to bylo z cinskeho jd.com ( neco jako alza.cz akorat 10000x vetsi) nebo u oficialniho nubia.cn cena s dopravou DHL a vsemi poplatky za zprostredkovani + 2x paypal platba, v czk = 7750kc. (+ pripadne DPH)
V overenych eshopech pandawill (ty zas ale nechtej psat na balicek 30 usd) nebo ibuygou ten je overenej ( hlavne jako xiaomi prodejce telefonu) cena 413 usd x 20,1 = 8300kc vcetne DHL (plus mozne dph) rozdil 550kc coz neni vubec mnoho. ale ani tam bych se nebal reklamace velky eshop pro cinany proste takova ceska alza pri levnejch telefonech se to nevyplati to je pravda, ale me se tam libi treba drevene dioptricke rucne vyrabene bryle ktery tady s timhle desingem nesezenu a o to tady jde. nebo nejake cinske caje atd.

Ja zkousel jen angenturu http://www.happybuying.com/ ale je to uz mnoho let cca 5 a ted uz nemaj zajimave ceny dopravy ani servisni poplatek kterej cini 10%

Takze bych chtel vyzkouset http://www.budybuy.com/ ktery se mi zda seriozni a pro vypocet jsem pouzil tuto agenturu.

dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Reputace: -8
Typ mobilu / ROM: US5

Příspěvek od dvzd » stř 15. led 2014 6:17:50

Hmm, vypadá to dobře. Ale jak mám rozumět tomu manipulačnímu poplatku 4 % u PayPal platby? To ho účtují jen při první a druhé platbě?
http://www.budybuy.com/?page_id=11
4% handling fee for 1st and 2nd payment respectively

Autor tohoto vlákna
dsczech
Stálý androiďák

Příspěvek od dsczech » stř 15. led 2014 12:19:56

uctuji ti ho pokazde kdyz u nic objednas. Prvni platba : cena zbozi + cena zbozi po cine (vetsinou je velmi levna do 100kc) u drazsich veci je obvykle zdarma) + 5% servisni poplatek agentury + 4% poplatek za platbu paypalem. Druha platba: postovne do cr + 4% poplatek za paypal.
Pri placeni moneygram nebo western union je to bez poplatku.
taobao agentu je hodne vetsinou jsou na google na nejake reference. Ja jsem vyzkousel pred x lety ten happybuying vzdy vsechno prislo co melo ale posledne kdyz jsem si objednal boty tak pri druhy platbe po me chteli postovny za 1,5kg balik. kdyz balik prisel ke me domu, tak mel na pruvodce napsany jen 1,23kg nevim co byla pravda nezkousel jsem to prevazovat .

U Budybuy.com jsem zkousel vytvorit jen objednavku posle se jim to do emailu co chcete koupit a poslou vam prehlednou tabulku v excelu, me odpovedeli do 24hod.
No pristi mesic to prubnu a zkusim pres ne objednat tyhle bryle
http://detail.tmall.com/item.htm?spm=a1 ... b1c95ba364

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » stř 15. led 2014 13:33:40

dsczech píše:tak treba ZTE NUBIA Z5S 16 GB by to bylo z cinskeho jd.com ( neco jako alza.cz akorat 10000x vetsi) nebo u oficialniho nubia.cn cena s dopravou DHL a vsemi poplatky za zprostredkovani + 2x paypal platba, v czk = 7750kc. (+ pripadne DPH)
V overenych eshopech pandawill (ty zas ale nechtej psat na balicek 30 usd) nebo ibuygou ten je overenej ( hlavne jako xiaomi prodejce telefonu) cena 413 usd x 20,1 = 8300kc vcetne DHL (plus mozne dph) rozdil 550kc coz neni vubec mnoho. ale ani tam bych se nebal reklamace velky eshop pro cinany proste takova ceska alza
A jak bys případnou reklamaci řešil? Pokud je to shop jen pro číňany, tak asi těžko vezmou reklamaci z česka. To se řeší zase přes prostředníka? Kolik mu za t zaplatíš? Fakt to stojí za ušetřených 550kč? A mimochodem, na napsaných 30USD ti celníci fakt dnes už neskočí.

píšu z mobilu

Autor tohoto vlákna
dsczech
Stálý androiďák

Příspěvek od dsczech » stř 15. led 2014 14:04:34

jo to je pravda muselo by se to pres tu agenturu s tim zkusenosti nemam.
Ale pokud tam budes kupovat neelektronicky veci treba jako ja ty brejle tak to je myslim v pohode. Agentura ti to na pozadani vyfoti ve skladu.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » stř 15. led 2014 15:37:02

Jj, v tom bych taky neviděl problém, pokud se jedná u věci, kde je závada málo pravděpodobná. Ale přeci jen u telefonu za relativně dost peněz chci mít možnost reklamace. Tak levné to zase není, abych nad tím mávnul rukou :-)

píšu z mobilu

dvzd

Příspěvek od dvzd » čtv 16. led 2014 5:35:32

dsczech píše:uctuji ti ho pokazde kdyz u nic objednas. Prvni platba : cena zbozi + cena zbozi po cine (vetsinou je velmi levna do 100kc) u drazsich veci je obvykle zdarma) + 5% servisni poplatek agentury + 4% poplatek za platbu paypalem. Druha platba: postovne do cr + 4% poplatek za paypal.
Pri placeni moneygram nebo western union je to bez poplatku.
Jo takhle, už to chápu. PayPal asi účtuje příjemcům plateb 4 % z částky a oni to jen takhle naúčtují odesílatelům plateb.

Autor tohoto vlákna
dsczech
Stálý androiďák

Příspěvek od dsczech » čtv 16. led 2014 19:59:22

jojo, ale to delaj vsechny agentury. :evil:

dvzd

Příspěvek od dvzd » čtv 16. led 2014 21:00:25

Je mi to jasné. Se mi ale např. to taobao nezdá moc levné. Např. mobil JiaYu G5 tam stojí 1699.00 CNY, to je v přepočtu cca 280 USD a za podobnou částku ho nabízejí čínské eshopy zasílající i do ČR přes DHL.

http://item.taobao.com/item.htm?spm=a23 ... 5561163409

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » čtv 16. led 2014 21:12:15

Takže ve finále to vyjde srovnatelně a výhoda nula :-)

píšu z mobilu

dvzd

Příspěvek od dvzd » sob 18. led 2014 7:43:23

No ale kdyby to ta agentura uměla koupit přímo v eshopu výrobce za 1549 CNY, tak by to vyšlo na cca 233 USD, to už by mohlo být znatelně levnější.
http://shop.ejiayu.com/product-384.html

Sentello
Robot
Reputace: 6
Typ mobilu / ROM: One Plus 2

Příspěvek od Sentello » sob 18. led 2014 17:15:18

Taobao asi anglicky není, že? Jak se v tom má člověk vyznat?

dvzd

Příspěvek od dvzd » sob 18. led 2014 18:18:54

Otevrit v Google Chrome a pouzit integrovany prekladac.

David77
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: SONY

Příspěvek od David77 » pát 28. úno 2014 19:10:35

Zdravím,
marně se stále pokouším zaregistrovat na Taobao.com, bohužem tam není na výběr naše malá zem. Proto jsem si našel společnost (agenta), které zadám stránku produktu, zboží pro mě zakoupí třeba i z vícero obchodů. To jim dojde na sídlo kde zboží vyfotí, zašlou mi obrázek a odešlou v jedné zásilce. Samozdřejmě musím zaplati předem, pokud uvedené zboží není skladem, mužu si najít a zvolit náhradu, rozíl v ceně buď doplatím nebo mi zašlou peníze zpět jak rozdíl zboží nebo rozdíl dopravy. Navíc platím pouze náklady na poštovné od výrobce či prodejce po Číně k agentovi, což dělá paušálně 1,65 dolarů.
David

odufek
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: iPhone 5

Příspěvek od odufek » sob 29. bře 2014 8:32:11

Odpovědět

Zpět na „Ostatní asijské telefony“