Ostatní asijské telefonyZkušenosti z jednání s Číňanama

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
petrajs
Androiďák!
Reputace: 8
Typ mobilu / ROM: LG G Flex 2

Zkušenosti z jednání s Číňanama

Příspěvek od petrajs » sob 01. bře 2014 18:27:42

Zajímalo by mě, jaké máte zkušenosti s jednáním s prodejci celkově. Jelikož jak se říká, jiný kraj, jiný mrav, a co platí tady, nemusí platit někde jinde. Asi už všichni dobře víme, že na jednání s Čiňanem člověk musí být tak nějak připraven a brát vše hodně s rezervou. Víme, že rádi kecají, vymýšlí si, a člověku mažou med kolem pusy líbivými frázemi. Až dokud nezaplatí. Potom nastává to pravé peklo. A tím se dostávám k důvodu, proč zakládám toto téma. Máte nějaké ověřené metody, jak s Číňanem jednat, aby vycházel co nejvíce vstříc, a co nejméně kecal ? Například, přistoupit na jejich hru, a jít na to po dobrém, nebo být trošku uzurpátor, urgovat, a dávat najevo, že se nenechám jen tak oblbnout ? Mně se zatím neosvědčilo ani jedno. V prvním případě mám dojem, že tím nabudou dojmu, že vám můžou kecat vesele dál a že času mají dost. V druhém případě se zase začnou chovat jako malé ukřivděné dítě, a psát nesmysly typu, jak je jim líto, že si něco takového myslíte, když oni se snaží dělat maximum pro dobrého přítele, ačkoliv prokazatelně víte, že zrovna lžou. Což teda nevím, co z toho je horší. Zajímaly by mě tedy vaše postřehy, případně zkušenosti, které by mohly pomoci dalším.

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 207
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Zkušenosti z jednání s Číňanama

Příspěvek od ludekbrno » sob 01. bře 2014 18:35:13

Popsals to naprosto přesně a není co k tomu dodat. Číňani bez problému lžou a nejspíš svým výmyslům sami věří, proto jsou tak přesvědčiví :-) Takže jednat po dobrém, ale rázně. Cokoliv jiného je naprosto zbytečné, protože na tu dálku na ně nemáš žádnou páku. Zvlášť pokud už zaplatils a vypršela lhůta k otevření sporu přes PayPal. Fakt nevím, co bys chtěl víc slyšet.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
petrajs
Androiďák!
Reputace: 8
Typ mobilu / ROM: LG G Flex 2

Příspěvek od petrajs » sob 01. bře 2014 19:19:36

No myslím tím hlavně případy, kdy je ještě pořád aspoň nějaká páčka je, jako dispute na paypal nebo aliexpress.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » sob 01. bře 2014 19:52:07

Tak prostě slušně oznámit, že jestli nebude vyřešeno, zahájíš spor. Pořád nevím, co chceš slyšet :-)

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

mik11
Stálý androiďák
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Oneplus 2
Mobil 2 / ROM: IUNI U3
Tablet: GOOGLE NEXUS 7

Příspěvek od mik11 » ned 02. bře 2014 9:13:59

Copak to všechno jde dokud nevyprší ochrana paypal, reklamace jsou neuvěřitelně dlouhé, mám tablet na Tinydeal už dva měsíce a každých 14 dní pošlou stejný mail a to že se omlouvají a že ho poslali na opravu výrobci.... a každých 14 dní a pak ten mail pošlou znova, každopádně ale kupujeme za ceny které jsou velmi nízké oproti stejnému zboží prodávaného u nás z dvouletou zárukou

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » ned 02. bře 2014 9:31:46

Tak logicky, pokud koupíš u nás s dvouletou zárukou, tak rizika reklamace přebírá český prodejce a to riziko se musí zaplatit. Takže ve finále není pravda, že kupuješ levněji samotný výrobek. Nižší cena je jen proto, že v ní nemáš započtenu ochranu spotřebitele. To by si lidi měli uvědomit. V číně nakupuješ prakticky bez záruky, nemáš žádnou jistotu, že ti vůbec ten tablet pošlou zpět, nemáš jistotu, že po tobě nebudou chtít zaplatit poštovné (napíšou, pošli prachy, jinak tablet neodešleme), nemáš jistotu, že to neodchytí celníci a nezaplatíš znovu DPH, no a ve finále nemáš žádnou jistotu, že ten číňan na to vůbec sáhnul a neposlal ti to ve stejném stavu zpět. Takže ty "levné" nákupy v číně jsou jen mýtus. Jsou to věci poskládané z nejlevnějších komponent, s minimálními náklady na vývoj, s minimální až nulovou výstupní kontrolou a prakticky nulovým poprodejním servisem. Ne, číňani opravdu nejsou dokonalí technici nebo obchodníci, že dokáží prodávat o tolik levněji. Jediným důvodem je to, že dokáží odrbat všechno, co není na první pohled viditelné...

píšu z mobilu

mik11
Stálý androiďák

Příspěvek od mik11 » ned 02. bře 2014 11:11:09

tak určitě si nemyslím že český prodejce dělá nějakou svojí výstupní nebo jinou kontrolu aby českému zákazníkovi prodal odzkoušený výrobek,každopádně Mironet řeší reklamace u Lenova výměnou tedy myslím že jsem to někde četl.Nicméně jak popisuješ situaci o znovu zaplacení DPH při zadržení reklamovaného zboží " nemáš jistotu, že to neodchytí celníci a nezaplatíš znovu DPH" tak vydim že nemáš v tomto směru žádnou zkušenost protože stačí na celnici dodat mailovou komunikaci z které je patrné že se jedná o to a to zboží a když přiložíš například foto balíčku i s podacím lístkem tak jak mi poradili celníci nemáš absolutně žádný problém a pokud je v mailu uvedeno že jsi jim zaslal danou věc na reklamaci a připojíš tracking nikdo tě grilovat nebude.Pouze zaplatíš 96 kč za uskladnění v celním skladě,vlastní zkušenost....

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » ned 02. bře 2014 12:52:08

Celníci mají poměrně velkou volnost v rozhodování a pokud se mu nebude něco zdát, klidně ti DPH napaří, to si buď jistý. To je vyloženě o štěstí, komu se balík dostane do ruky. Navíc jak už jsem psal, zásadní problém je už na straně číňana, na kterého nemáš absolutně žádnou páku, jak ho donutit k vyřízení opravy a odeslání zpět. To je prostě fakt a je to daní za nižší cenu. U nás všechna tato rizika nese prodejce, který ti musí po dobu dvou let zařídit během 30-ti dnů uvedení do funkčního stavu.

píšu z mobilu

mik11
Stálý androiďák

Příspěvek od mik11 » ned 02. bře 2014 16:54:44

když o daném tématu nevíš a jen se domníváš napiš ...myslím si že ti napaří znovu DPH.Byl jsem na celnici třikrát pro reklamované věci ( 2xmobil 1xtablet ) absolutně bez problémů.Nevím kolik jsi nakoupil zboží mimo EU,já nakupuji na Ebay od roku 2005 takže nějaké zkušenosti mám.... a řeší se tu přístup Čínanů a na Ebay mám 356 zakoupených položek z toho minimálně půlka Čína a z 99% jsem neměl problém.Je to o jednání, neříkám narazíš na šmejda, ale to u našich vyčůraných prodejců taky.Samozřejmě zasílání reklamací do Číny se prodraží tablet nebo mobil doporučeně bez pojištění hodnoty s tracking number platím cca 330,- zpět mi to poslali vždy free.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » ned 02. bře 2014 18:11:14

Jsi lepší, já mám jen něco málo přes sto položek z Číny, takže o tom fakt nic nevím. Tak sorry ;-)

píšu z mobilu

carlos999
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: iphone 5S
Mobil 2 / ROM: Bluboo Maya Max
Tablet: Sanei 10.1

Příspěvek od carlos999 » ned 02. bře 2014 20:27:57

konečně jeden rozumnej výplod od tebe,protože ty tvoje kydy to je vrchol

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » ned 02. bře 2014 20:38:42

Já tady na rozdíl od tebe nebudu vykládat, jaká je nakupování v číně idylka a jak je všechno v pohodě, protože není :-) Ale jestli chceš ostatním mazat med kolem huby, tak si posluž. Oni ti jistě pak poděkují, žes jim to tak hezky a "pravdivě" vylíčil ;-)

píšu z mobilu

Odpovědět

Zpět na „Ostatní asijské telefony“