Ostatní asijské telefonyDaxian T780

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Erkoplast
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Zopo ZP300+

Daxian T780

Příspěvek od Erkoplast » ned 06. dub 2014 0:02:55

Na Aliexpresu jsem zakoupil pětipalcový Daxian T780 za slušnou cenu těsně pod dvě tisícovky. Inzerován byl jak čtyřjádro (MTK6589) s gigovou RAMkou. Moc jsem tomu nevěřil, nicméně founa vzal. Jak se dalo čekat, dle apky CPU Identifier jde o dvoujádrový MediaTek MT6572 a vzhledem k tomu že RAMky zbývá v průměru kolem 190MB, asi je to 512ka. Z Číny nakupuju celkem dost, takže jsem nebyl moc překvapen ;) Jinak je ovšem telefon solidně vyrobený, má dokonce kovový rám a displej oči netrhá (540x960). Bohužel na androidu 4.2.2 je děsivá nástavba zjevně inspirovaná MIUI, které bych se rád zbavil. Nechci jiný launcher, ale čistý android. Founa jsem rootnul. Můj první skromný dotaz zní, lze launcher nějak vymazat a dostat se k čistému androidu? A pokud ne, jak moc riskuju když nahraju ROMku s androidem 4.3 určenou pro procesor MT6572, nikoliv ale přímo pro tento typ mobilu? Tuhle jsem našel na needrom http://www.needrom.com/mobile/android-4-3/
Samozřejmě bych raději odzkoušenou ROM pro daný typ telefonu, jenže on ten Daxian T780 vpodstatě neexistuje, je to evidentně nějaký noname a nic konkrétního na něj není k sehnání.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní asijské telefony“