Ostatní asijské telefonyDotaz na bricknutý telefon (umi c1 cross)

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Ryo2
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: nokia N8

Dotaz na bricknutý telefon (umi c1 cross)

Příspěvek od Ryo2 » stř 07. kvě 2014 15:41:42

Zdravím.

Chtěl jsme poprosit nějakého místního guru o radu. Syn si nějakým zpusobem odrovnal telefon - po zapnutí se objeví logo,nasleduje restart a logo....atd.

Dostanu se do servisního menu,ale jedná se o nějakou základní verzi,která neumožnuje instalaci romek (ačkoliv je v nabídce),vždy když to zkusím tak instalace aborted...
Dnes jsem u toho byl snad 7hodin a hledal jsem nějaké řešení na netu. Pokuď bych měl servisní menu jako dříve,už bych to měl dávno hotové,ale nemám, po flashnutí na originál romku mám verzi android recovery mode (3e) který už kdysi v telefonu byl. Tenkrát jsem stáhnul jiný recovery a mobileuncle a hotovo. Nyní se do systému nedostanu.

Zkoušel jsem asi 3 romky (dříve již použité - funkčnost tedy 100%) které jsem v telefonu měl a dále pak jsem zkoušel tyto romky dostat pomocí adb jestli to nepomůže ale nic.

Dotaz tedy zní jestli se dá např. pomocí adb sideload dostat do telefonu jiné recovery menu,to je momentálně jediná věc která mi brání ve flashnutí.

Osobně se mi nechce po mých zkušenostech s flashováním moc věřit,že neexistuje řešení a že je telefon definitivně na odpis.
Ovladače v notebooku mám,telefon komunikuje,ale pouze ze servisního menu s telefonem se nedostanu ani na uvodní obrazovku a jak jsem již napsal,telefon se neustále po uvodním logu restartuje pořád dokola.

Pokuď by byly nějaké rady,předem děkuji.

gersa
Droid
Reputace: 20
Typ mobilu / ROM: 1+1
Tablet: HP Touchpad

Re: Dotaz na bricknutý telefon (umi c1 cross)

Příspěvek od gersa » stř 07. kvě 2014 16:03:36

Mas ve stavajicim recovery volbu "Signature verification"? Pokud ano, potom by slo instalovat ROMky, staci zmenit Yes/No

Jinak by pres adb melo jit flashnout jine Recovery, staci najit to spravne pro tvuj telefon. Bohuzel tvuj telefon neznam, takze muzu poslouzit jen obecnou radou

Autor tohoto vlákna
Ryo2
Nové Androidě

Příspěvek od Ryo2 » stř 07. kvě 2014 16:17:41

Ahoj,

dík za odpověd. "Signature verification" tam bohužel není. Mě by právě zajímalo jak tam recovery dostat. Stačilo by alespoň nějaké "vodítko" o co se opřít,klidně podobný problém na jiném telefonu. Kde stáhnout ovladače,romky,flash programy atd vím,potřebuji jen " popostrčit" do míst kde se něco podobnýho řešilo (a doufám vyřešilo).

prasil
Robot
Reputace: 26
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 SE Crdroid
Tablet: Smart Tab4 LTE CM11
Tablet 2 / ROM: MiPad 64G

Příspěvek od prasil » stř 07. kvě 2014 20:54:00

Ve 3e je to poslední řádek "advance", potvrdit enable sign. vert. a mělo by to jít.

gersa
Droid

Příspěvek od gersa » stř 07. kvě 2014 21:51:01

1. Musis sehnat recovery (napr na needrom tady, nebo tady)
2. Hodit telefon do fastbootu - obvykle Power a Volume minus tl. a pripoj k PC
(tohle je u kazdeho telefonu jiny, ja mam u sveho tlfnu Power a Vol+, takze si to zjisti nebo vyzkousej.......)
3. Predpokladam ze ADB mas fcni, potevrit prikazove okno v adresari, kde mas recovery.img a spustit nasledujici prikaz:
fastboot flash recovery recovery.img
Pokud se stazene recovery jmenuje jinak nez recovery.img (napr neco.img), tak ho bud prejmenuj na recovery.img

Snad jsem na nic nezapomnel a jen dodavam, ze vsechno delas na vlastni zodpovednost :)

Autor tohoto vlákna
Ryo2
Nové Androidě

Příspěvek od Ryo2 » pát 09. kvě 2014 20:40:55

Tak se mi bohužel nepovedlo telefon rozchodit ani po dalších hodinách neustálých pokusů.

Pokusím se pečlivěji popsat problém,protože jsem na to očividně krátký,snad někdo poradí.

Syn pomocí clean master "čistil" telefon do úplné čistoty,takže v telefonu není nic,pravděpodobně žádná složka.Po tomto "čištění" už nenaběhnul.

V recovery modu mám tyto nabídky

1: reboot system
2: apply update from adb - při pokusu přes adb sideload poslat a nainstalovat romku skončím vždy u instalace ta je aborted (romka je správná a hlavně stejná jaká byla v telefonu již nainstalována)
3: apply update from sdcard
4: wipedata\ factory reset
5: wipe cache partition

Telefon je možné zapnout v recovery modu a pokusit se instalovat romku přes adb,ale instalace je vždy zrušena.
Pokuď se pokusím cokoliv přesunout pomocí adb do telefonu tak narazím na "permision" a přesun je tedy neumožněn.

při příkazu
"adb shell" mi vyskočí -exec \system\bin\sh failed: no such files or directory (2) nRet(-1)

"adb devices"
list of device 0123456789ABCDEF recovery

Při příkazech fastboot (cokoliv) se vždy objeví hlaška "waiting for device"
Tady by mě zajímalo jestli telefon fastboot podporuje,protože jsem zkusil snad všechno a ovladače v pc mám (vyzkoušeno několik verzí).

Tak nějak stále doufám že mi někdo poradí...

Pokuď by byly nějaké nápady,určitě budu rád.
Bude-li potřeba ještě nějaké detailnější info,určitě se ptejte.

gersa
Droid

Příspěvek od gersa » pát 09. kvě 2014 20:49:49

OK, tak jiny postup, co to vzit pres SPFlashTool?
ROM je tady

Autor tohoto vlákna
Ryo2
Nové Androidě

Příspěvek od Ryo2 » pát 09. kvě 2014 20:55:58

s spflashtools jsem si již hrál,ale ještě to vyzkouším,pokusím se tam dostat tuto romku. zatím dík dám vědět.

edit.: po několika neúspěšných pokusech a stahování různých verzí spflashtools mi neustále hlasily problémy s portem,nebo něco o legálnosti (?). čtvrtá stáhlá verze mi flash již dovolila bez problémů a telefon jede. Díky za rady.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní asijské telefony“