Ostatní asijské telefonyKingzone K1 Turbo / Huangzu K1

BLIZZARDCZ
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Kingzone K1

Re: Kingzone K1 Turbo / Huangzu K1

Příspěvek od BLIZZARDCZ » stř 18. úno 2015 8:34:40

Taktéž sem si koupil kingzone k1. Zpočátku mi přišel malinko zaseknutej, to jsem v něm měl ještě původní rom 4.3.9, poté co jsem podle postupů z de na foru přes flashtool nahrál oficiální rom 4.4.2 jede krásně. Baterii tam dle štítku mám 3200, nicméně telefon dost zatěžuji, takže nabíjím každý den. Krom toho, že telefon při větší a dlouhodobější zátěži se dost hřeje, občas se skoro nedá držet ani v ruce sem nezpozoroval žádné nedostatky. Display a barvy s kontrastem nejsou uplně sice jako když sem měl samsunga s hd amoled, ale jinak sem spokojený. Chtěl bych se optat ostatních štastných majitelů této krabičky, na jednu takovou banalitu. Nedávno jsem se všimnul, že telefon má na straně, kde je konektor na micro usb a sluchátka okolní kovový rámeček v rovině, na druhé straně kde jsou tlačítka, je nahoře rámeček taktéž rovný, kdežto dole u nápisu K series mám ten kovový rámeček na konci zaoblený dovnitř. Tak nevím jestli sem z telefonem někde klepnul( jako kdyby mi upadnul) a ohnul sem ten kov nebo jestli to takhle máte všichni.

valy
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: K1 TURBO
Mobil 2 / ROM: 4.3.9

Příspěvek od valy » stř 18. úno 2015 10:34:42

Pravděpodobně si sním někde klepnul......

jurajfilo
Nové Androidě
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: inew v3

Příspěvek od jurajfilo » stř 18. úno 2015 20:44:25

Neviem kolko ludi sleduje toto vlakno, ale chcel by som sa opytat najma skusenejsich ci ma zmysel experimentovat s roznymi rom-kami. Mam 4.2.2 ofiko, povodne tam bola 4.3.9, tu som nahradil koli tomu ze nesli aktualizacie ota. Niezeby odrazu zacali ist, asi nove nepustili von, ale teraz aspon neotravuje ze chce aktualizovat a nemoze... Vsetko chodi pekne, som spokojny. Pokusa ma myslienka dat tam kitkat pripadne nejaku custom a aku, ktoru vybrat (teraz ked som sa to uz naucil... Pripomenulo mi to casy ked som skusal rozne linuxove distribucie... :-) a nakoniec som aj tak nechal ubuntu) ale neviem ci to ma nejaky prakticky alebo uzitocny vyznam. Prosim vyjadrite sa mi k tomu alebo poradte. Dakujem.

unavix
Kyborg
Reputace: 148
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od unavix » stř 18. úno 2015 22:22:06

KK ROM nahrej jedině pokud víš že je stabilní. A hlavně jestli existuje možnost se vrátit zpět kdyby něco nefungovalo. U některých telefonů totiž nahraješ nový firmware a pak se třeba nejde kvůli tomu vrátit na starší verzi androidu.
U čínských telefonů je nejlepší používat čistou aosp ROM a nainstalovat si Xposed framework. V něm pak rozjet modul GravityBox a máš všechny vychytávky co mají custom ROM.
Žádná ROM pro čínské telefony nemá custom kernel protože mtk nezveřejňuje zdrojáky.

Tap 1+1
Bůh odpouští, JÁ NE!

jurajfilo
Nové Androidě

Příspěvek od jurajfilo » čtv 19. úno 2015 12:44:06

Dakujem pekne za vycepavajucu odpoved. Neda sa povedat ze by som polovici toho co si napisal aj rozumel, ale to je moj problem, nemam tolko casu aby som si rozsiroval vedomosti a obzory v tejto oblasti ale kazdopadne som velmi vdacny za vysvetlenie. Z toho vsetkeho rozumiem, ze je asi lepsie sa nepustat do veci pokial uplne dokonale nerozumiem tomu co robim a tomu co od toho chcem. Ja som v podstate od vymeny firmwaru dostal to co som cakal - prestali blbnut aktualizacie. Ostatne fungovalo a vlastne aj teraz funguje tak ako ma. Experimentovat som chcel s KK lebo uz vysiel ale nemam potuchy co nove alebo ine by som od novej verzie firmwaru resp. Androidu ocakaval alebo mal ocakavat. Takze asi nebudem pokusat stastie a necham to tak ako to je, lebo to funguje tak ako ma. Dakujem este raz...

unavix
Kyborg
Reputace: 148
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od unavix » čtv 19. úno 2015 12:50:37

Nemáš zač. V podstatě sis odpověděl sám. A dost rozumně. Pokud vše funguje jak má a nechceš si nastudovat potřebné věci aby si mohl "bezpečně" experimentovat tak je lepší nechat telefon jak je když funguje bez potíží.
Ale to neznamená že Ti to rozmlouvám. Než se do něčeho pustíš tak si minimálně přečti jaké mají lidi s novou ROM zkušenosti.

Tap 1+1
Bůh odpouští, JÁ NE!

jurajfilo
Nové Androidě

Příspěvek od jurajfilo » pát 20. úno 2015 22:58:35

Este sa chcem opytat niekoho kto uz tento tlf rozoberal, ako sa dava dolu spodny plast ktoru zakryva mic a repreak. Nie zeby som na to nevedel prijt sam ale ak to ma nahodou nejaku fintu... Mam tie kryty uz objednane, praskol mi spodny v predu, asi som niekde klepol alebo pritlacil....

Něrpa
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Kingzone K1 Turbo
Mobil 2 / ROM: CUBOT S308
Tablet: Nexus 7

Příspěvek od Něrpa » ned 02. srp 2015 10:22:27

Trošku to tu oživím. Vyšla nová MIUI pro K1 Turbo. Zatím nejlepší ROMka co jsem zkusil. Hlavně výdrž baterie a rychlost celého telefonu. Jediná chyba je zatím nefunkční 3G na druhé SIMce, ale hledám řešení. A nejde NFC, které jsem nikdy nevyužil. ROM ke stažení na http://www.needrom.com/download/miui-v6-by-var_kollac/. Je tam i pokusné lízátko, ale nejde GPS, což je k ničemu.

Sparrow
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Kingzone K1 turbo - miui v6
Mobil 2 / ROM: Nokia C7 :)
Tablet: Lenovo YOGA 8 3G
Tablet 2 / ROM: ASUS EeePad Transformer

Příspěvek od Sparrow » ned 02. srp 2015 11:45:22

Bezva, mám jen dotaz.
Mám z needrom ten TWRP recovery. Stačí tedy stáhnout ROMku, factory reset, nahrát ZIPko, radši znovu reset. A bude to ok?

Mám sice za sebou nekolik experimentů na tabletech, ale tam mi nevadilo dva dny řešit "mrtvý" tablet, ale tady si přeci jenom občas potřebuji zavolat. Tak aby mi to neumřelo pod rukou :-)

Samozřejmostí je zaloha všeho co jde. (už probíhá) :)

Dik Dan

PS: je to ROOTlý že? Jen pro jistotu se zeptám :)

Odpovědět

Zpět na „Ostatní asijské telefony“