Ostatní asijské telefonyPolohy Google versus GPS na StrongPhone Q4

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
JRJ
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Evolveo StrongPhone Q4
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S

Polohy Google versus GPS na StrongPhone Q4

Příspěvek od JRJ » pon 29. zář 2014 11:31:23

Mám tento problém: Když na Strogphonu (Android 4.2) povolím "Polohy Google" (tj. odhadování polohy pomocí mobilních a wifi sítí přes Systémová nastavení -> Přístup k poloze zaškrtnuto "Poloha Wi-Fi a mobilní sítě") přestane mi fungovat určení polohy přes GPS, ikdyž mám GPS zapnuté a povolené A-GPS a přístup aplikací k poloze. To má tak fungovat? Nebo je to problém specifické verze (4.2.1) či sestavení (Evolveo).

Autor tohoto vlákna
JRJ
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Evolveo StrongPhone Q4
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S

Re: Polohy Google versus GPS na StrongPhone Q4

Příspěvek od JRJ » pát 10. říj 2014 11:04:54

Když už jsem tu toto vlákno založil, popíšu trampoty, zkušenosti a "workarounds" s navigací na Evelveo StrongPhone Q4. Třeba se to bude někomu hodit. Upozorňuji, že vše zde popsané se týká jen StrongPhonu Q4, můj Samsung Galaxy S žádný z popsaných problémů nemá.

Výchozí chování určení polohy:
1/ Zařízení má chip Mediatek, takže nepřekvapí, že GPS stojí za starou bačkoru. Velice pomalý fix (lze řešit viz níže) malá citlivost a z toho plynoucí časté ztráty signálu (stačí pár stromů nebo úzká ulice mezi vysokými domy). Při samotmém A-GPS navigace sice mizerně, ale funguje.
2/ Při zapnutí Polohy Google (Systémová nastavení -> Přístup k poloze -> Poloha Wifi a mobilní sítě zaškrtnuto) je určení polohy prakticky okamžité, ale je jen přibližné pomocí mobilní sítě (+/- wifi sítí). Ale pozor, i když je zapnuté GPS a GPS má fix, poloha předávaná aplikacím je přiližná poloha podle Poloh Google. Můžu bejt v Třebsíně, mít GPS fix, ale aplikace dostanou jako moji polohu polohu nejbližší BTS v Lukách pod Medníkem, tedy na druhé straně Sázavy 1.5 km daleko!

Poučení #1: Pokud chci určovat polohu pomocí satelitů (např. při navigaci kvůli přesnosti), musím vypnout Polohy Google.
Důsledky #1: Protože je zbytečné vybíjet akumulátor stále zapnutým GPS pro widgety, které nepotřebují určení polohy s přesnotí pár metrů (např. Počasí, Pumpdroid, PubTran, ...), chce to přepínat ručně mezi GPS a Polohama Google.

Přepínání mezi GPS a Polohama Google
1/ Pro zapnutí Poloh Google je ale potřeba vždy restart. :facepalm:
2/ Pro zapnutí GPS "stačí" vypnout Polohy, pak zapnout GPS a provést hot full AGPS restart. Jinak aplikace zůstanou viset na poslední poloze určené Polohama Google. :facepalm:

Poučení #2: Dobře si rozmyslet zapínání Poloh Google, zda se to na tu chlíli než budu potřebovat GPS vyplatí.

Co s pomalým fixem GPS?
Většina toho už tu na fóru je popsána.
1/ Přidat do /system/build.prop řádek dalvik.vm.execution-mode=init:fast K tomu je potřeba mít něco na editování tohoto souboru (např. Root Browser, Root Explorer) a práva roota (funguje FramaRoot - exploit Barahir; Kingo Root nefunguje).
2/ Nepoužívat EPO, protože EPO servery jsou věčně přetížené, foun se snaží stáhnout data a tím oddálí zahájení lokace satelitů. Pokud člověk nejede někam, kde bude měsíc bez přístupu na net (což nevím kde může být, wi-fi je i v Namche Bazar), bohatě stačí A-GPS.
3/ Nastavit automatické stahování dat pro A-GPS.
4/ Udržovat fix pomocí nějakého widgetu (např. GPSlocker, GPSstatus), aby nebylo třeba čekat na fix při každém zapnutí navigace. Obzvlášť vhodné u apky Mapy.cz, která nefunguje při vypnutém displayi.

Počení #3: Tovární nastavení StrongPhonu je daleko od optimálního

Co se slabou citlivostí?
Krom hardwareového řešení, připájení drátku jako externí antény, se mi žádné softwarové nepodařilo najít. Je možno vypnout filtrování signálu GPS, ale na funkci rostlináře, tedy citlivost, to nemá žádný vliv.

Jumbo78
Administrátor
Reputace: 281
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2

Re: Polohy Google versus GPS na StrongPhone Q4

Příspěvek od Jumbo78 » pát 10. říj 2014 15:12:44

Jenže to patří ke konkrétnímu telefonu, ne do sekce navigace a GPS

EDIT: Hodil jsem to do ostatních asijských značek. Pokud to je špatně, napište mi SZ...

@phablet ;)
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy

Odpovědět

Zpět na „Ostatní asijské telefony“