Ostatní asijské telefonyZrcadlově otočený systém - Elephone P10

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
dzejjkob
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Elephone P10

Zrcadlově otočený systém - Elephone P10

Příspěvek od dzejjkob » sob 25. říj 2014 15:38:03

Mám problém a chtěl bych poprosit, jestli by se tady našlo dost chytrých hlav co by dohromady našli řešení. Flashoval jsem rom do Elephone P10, svojí chybou jsem tam ale falshnul špatnou romku včetně preloaderu, konkrétně určenou pro P10C, výsledkem byl brick.

Což ale není můj problém, chybu jsem napravil, telefon unbricknul avšak teď když nahraju jakoukoliv rom je celé rozhraní telefonu vzhůru nohama a to včetně recovery menu. Rozhraní samotného androidu je obrazové vzhůru nohama ale dotykově je správně, takže je celkem obtížný se proklikat ke všemu ale co jsem byl schopen zjistit, vše ostatní normálně funguje. Jak z toho ven? :)

Jumbo78
Administrátor
Reputace: 281
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2

Re: Zrcadlově otočený systém

Příspěvek od Jumbo78 » sob 25. říj 2014 18:35:23

Přesunuto do správné sekce

@phablet ;)
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy

Autor tohoto vlákna
dzejjkob
Nové Androidě

Re: Zrcadlově otočený systém - Elephone P10

Příspěvek od dzejjkob » ned 26. říj 2014 16:32:44

Díky a omlouvám se ;)

Jinak k tématu, už jsem to nějak vyřešil teda ne všechno ale dost na to aby se dal telefon používat, jen pořád úplně nevím čím to je, takže pořád přijímám rady. Pokud by se někomu stalo něco podobnýho a nevěděl co s tím, tak tady je odkaz na elephouňácký fórum kde jsem dal návod jak aspoň částečně z toho ven.
http://service.elephone.hk/forum.php?mo ... omuid=2279

Jumbo78
Administrátor
Reputace: 281
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2

Příspěvek od Jumbo78 » ned 26. říj 2014 17:55:10

Super, jsi šikovný. Nicméně, proč jsi to tedy nepostnul i sem? Proč jen odkaz?
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy

Autor tohoto vlákna
dzejjkob
Nové Androidě

Příspěvek od dzejjkob » ned 26. říj 2014 19:15:43

Nechtělo se mi to teď překládat, až bych se k tomu dostal dal bych to i sem. Nicméně do té doby teda tady:
Progress:
- android user interface - fixed
- booting screen - 180° inverted
- recovery menu - 180° inverted
- mobile network - fixed

Step by step:
1) Download following rom: http://www.ulozto.cz/xoPUb2pE/elephone- ... ullota-zip
2) if u dont have cwm, download it from this forum and flash it
3) download rom zip file to internal storage, switch off phone, by pressing volup+power button boot into recovery menu
4) wipe cache, data/factory and dalvik cache(under advance)
5) install rom from internal storage(install zip--->internal storage--->folder with rom zip file
6) reboot
7) after booting u will see that unlocking/miui setup screen is 180° inverted, just press power button to lock the screen and when u press it again to unlock, screen will change orientation to right position.(after every reboot u will have to invert screen, just press power button to lock and press to unlock to invert screen to right position) but until reboot everything will be fine
8) This version of rom has bug with mobile network icon(as far as i know this is only major bug in this rom), so for test ur mobile network just dial some existing number, if u can dial number, u just fixed ur inverted screen, if "no mobile network avalible" message apears, proceed to step 9
9)ur mobile network doesnt work cos ur imei is nulled, first remove battery, under it u find two IMEI numbers first one is IMEI 1 second one is IMEI 2, write down both and put back battery and boot phone.
10) go to settings -> developer options -> alow developer options and usb debugging
11) on ur PC download Kingo ROOT http://www.kingoapp.com/android-root/download.htm and install it
12) conect phone to ur pc through usb cable, start KINGO, (if there will be "unroot" and "root again" button, click on unroot, and let it proceed), then click on root button and let it proceed, it takes about 10 minutes, ur phone will reboot several times(important do not unplug usb cable or remove battery during rooting)
13) after sucessful rooting allow update SU app in ur phone
14) download MTK Droid Root & Tools http://ulozto.cz/x3oBB3YX/mtk-droid-root-tools-rar
15) unzip and start it, reconect ur phone with usb cable and click on root(right bottom), click yes and allow MTK driod in ur phone to access shell
16) click on replace IMEI and write first number into IMEI1 and second number into IMEI2, then click replace IMEI and let it proceed
17)click on reboot(right botom and reboot ur phone
18) ur mobile network should be fully operational, exept icon of course

DONT FORGET if u want to invert ur screen after reboot u have to press power button twice

r.dave
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Defy

Příspěvek od r.dave » čtv 13. lis 2014 19:45:35

Lidi už někdo přišel na příčinu? Stalo se mi to samé, vyřešil jsem to tedy tímto návodem, ale furt mi to vrtá hlavou. Já jsem pouze nainstaloval cwm a potom flashnul miui a už to bylo.

tomikcz1
Nové Androidě

Příspěvek od tomikcz1 » čtv 28. dub 2016 11:51:11

Ahoj,
uz je to peknych par let, ale jeste jsem nenasel opravdovy fix, ktery by mi fungoval. Nevite nekdo neco noveho, jak to opravit? Diky T.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní asijské telefony“