Ostatní asijské telefonyGIGABYTE GSmart GX2 - Problémy se signálem

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
danaketh
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: GIGABYTE GSmart GX2

GIGABYTE GSmart GX2 - Problémy se signálem

Příspěvek od danaketh » pát 14. srp 2015 20:10:08

Ahoj,

snad to píšu do správnýho fóra... Protože můj původní telefon dosloužil, koupil jsem si novej - GIGABYTE GSmart GX2. Recenze na Alze sice nic moc ale nikdo tam nehlásil problém, telefon se mi líbil, výkonově vyhovoval a cena byla rozumná (doba, kdy jsem si kupoval telefony za 20k už je za mnou).

Všechno bylo super až do vložení SIM. Telefon se po zapnutí přihlásí k Vodafone ale vydrží mu to tak 30 sekund. Pak signál většinou spadne tak nízko, že telefon neukazuje ani čárku, nebo spojení vypadne úplně. Zkoušel jsem přepnout typ sítě z GSM/WCDMA je na GSM - to se nepřipojí vůbec. Při WCDMA má sice plnej signál ale je to jako by byl v nějaký lokální síti a nejde volat ani poslat SMS (a nikdo se mi nedovolá, nedopíše).

V testing módu jsem zkusil přepnou telefon z WCDMA preferred do GSM Auto (PRL), chvíli signál je ale pak to jde do kopru. Zkusil jsem factory reset, dneska jsem si nechal vyměnit SIM ale problém trvá.

Aktuálně jsem docela vytočenej a nevím co s tím. Přemýšlím, že telefon vrátím Alze s tím, že je na dvě věci a poohlédnu se jinde. Jenže se mi zrovna ten GX2 líbí a nebejt toho (zcela zásadního) problému se sítí, neměl bych mu co vytknout. Ještě uvažuju, že si v pondělí skočím do O2 pro SIM a zkusím jestli O2 náhodou nebude fungovat (ale spíš to vidím na chybu telefonu).

Nemáte někdo nápad kde by mohl být zakopaný pes (nebo signál - ten by mi stačil - psa si koupím živýho)? Je Gigabyte zmetek (mám od nich desku a grafiku v PC, tak jsem tak nějak doufal, že ta spokojenost bude i s telefonem) a udělal jsem blbost? Nebo jsem jenom idiot co neumí nastavit telefon?

UPDATE 22:11
Z čirého zoufalství jsem přehodil SIM do druhé slotu. Buším do dřeva jak pominutej, zatím to vypadá, že plnej signál drží bez potíží. Z toho dedukuji, že první slot je nějakej dojetelenej. Našel jsem ohledně toho zmínku i na nějakym chorvatskym webu. SIM v prvním slotu má problém se připojit, ve druhém běhá v pohodě.

LivArt
Terminátor
Reputace: 267
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Twitter: https://twitter.com/CZmisak
Tablet: SGTab4

Re: GIGABYTE GSmart GX2 - Problémy se signálem

Příspěvek od LivArt » sob 15. srp 2015 12:20:45

Není to nějaká prehistorická SIM?
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní asijské telefony“