Ostatní asijské telefonymeizu m2 mini

Kategorie pro všechny (nejen) čínské značky, které tu ještě nemají vlastní sekci. Samostaná sekce bude založena až počet příspěvků překročí určité kritické množství. Pokud si myslíte, že se tak už stalo, tak o tom napište Supovi.

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Uživatelský avatar
momors
Stálý androiďák
Příspěvky: 224
Registrován: sob 23. dub 2011 13:00:23
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10 Prism Green
Rom: One UI Android 10

Re: meizu m2 mini

Příspěvek od momors »

Stahujte oficiální Flyme 5 pro meizu m2 :) http://www.res.flymeos.com/Firmware/Fly ... update.zip" onclick="window.open(this.href);return false; ;)
Naposledy upravil(a) momors dne pát 10. čer 2016 16:21:07, celkem upraveno 1 x.
Ericsson T10s -> Ericsson A1018 -> Sony Ericsson Z520i -> Sony Ericsson W995 -> Sony Ericsson Xperia X10mini -> Star B92m -> ZTE V967s -> Samsung Galaxy S4 mini -> Meizu m2 -> Xiaomi Redmi Note 3 SE -> Xiaomi Mi A1 -> Samsung Galaxy S9 -> Samsung Galaxy S10e -> Samsung Galaxy S10
rkhl
Nové Androidě
Příspěvky: 43
Registrován: ned 02. led 2011 19:54:34

Re: meizu m2 mini

Příspěvek od rkhl »

5.1.6.0G používám již asi 10 dní, jsou tam nějaké bugy, tak uvidíme, jak rychle budou aktualizovat.
Uživatelský avatar
momors
Stálý androiďák
Příspěvky: 224
Registrován: sob 23. dub 2011 13:00:23
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10 Prism Green
Rom: One UI Android 10

Re: meizu m2 mini

Příspěvek od momors »

Vyplatí se upgrade z 4.5.3? Nebo je tam ještě příliš mnoho bugů? Jak je to s rootem a s aktualizací bez obnovy továrního nastavení? Díky 8-)
Ericsson T10s -> Ericsson A1018 -> Sony Ericsson Z520i -> Sony Ericsson W995 -> Sony Ericsson Xperia X10mini -> Star B92m -> ZTE V967s -> Samsung Galaxy S4 mini -> Meizu m2 -> Xiaomi Redmi Note 3 SE -> Xiaomi Mi A1 -> Samsung Galaxy S9 -> Samsung Galaxy S10e -> Samsung Galaxy S10
rkhl
Nové Androidě
Příspěvky: 43
Registrován: ned 02. led 2011 19:54:34

Re: meizu m2 mini

Příspěvek od rkhl »

4.5.4. zatím lepší, o chybách dobrý přečíst toto http://forum.flymeos.com/forum-5-1.html" onclick="window.open(this.href);return false;, root je možný, ale neofiko způsobem https://forum.meizufans.eu/topic/5493/h ... s-5-1-6-0g" onclick="window.open(this.href);return false;. Já mám zálohu aplikací, takže jsem to dělal s Clear data, nevím tedy, jak by to fungovalo bez clearu.

Ještě k té záloze, mám ji v Titanium Backup, ale v této verzi při tomto způsobu rootu mi to hlásí poškozený balíček. Při testu návratu zpět k 4.5.3 byly balíčky OK, takže nějaká nekompabilita, nevím proč. Musel jsem nainstalovat ručně z Play moje aplikace a Titanem obnovit pouze data aplikací, pak bylo vše jako dřív.

Největší bugy, které jsem objevil, jsou:

1: Při zmeškaném hovoru se telefon nevrátí do LockScreen, ale zůstane odemčen na HomeScreen
2: Gmail nepracoval na pozadí, musel jsem ho převést na systémovou aplikaci, aby synchronizoval maily i při nečinosti telefonu
skriece
Nové Androidě
Příspěvky: 36
Registrován: čtv 03. říj 2013 8:59:20
Typ mobilu / ROM: Lenovo S750
Mobil 2 / ROM: Meizu M2 Mini

Re: meizu m2 mini

Příspěvek od skriece »

Ahojte,
zvažujem upgrade na Flyme 5.1.6.0G momentálne mam Flyme 4.5.4I.
Chcel by som sa Vás spýtať či ste s upgradom spokojný alebo bola 4.5.4I spoľahlivejšia.
Ja som celkom spokojný s Flyme 4.5.4I jedine čo ma v poslednej dobe štve, že sa mobil celkom dosť zohrieva kedže sa aj vonku oteplilo, ale už tam mám toho veľa a rozmýšľam, že dám len továrenské nastavenia a ozaj len apky ktoré potrebujeme, alebo upgrade.
fikocx
Stálý androiďák
Příspěvky: 89
Registrován: ned 09. pro 2012 15:42:37
Typ mobilu / ROM: htc Wildfire s Jiayu G3 Jiagyu g5s Xperia z3

Re: meizu m2 mini

Příspěvek od fikocx »

Zdarec,potřebuji pomoc při přehráni fimware se meizu zasek na logu flyme a ne a ne se rozjet,je nějaká šance jak to vyřešit.diky.
Uživatelský avatar
VMach3
Androiďák!
Příspěvky: 491
Registrován: pon 08. srp 2011 6:28:48
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 10
Rom: MIUI by xiaomi.eu
Bydliště: Červený Kostelec, okr. Náchod

Re: meizu m2 mini

Příspěvek od VMach3 »

Buď trpělivý, po přehrání fw je první start delší než obvykle. Pokud systém nenaběhne ani do 20 minut, restartuj telefon do recovery současným stiskem kláves hlasitosti nahoru a zapínání, v recovery dej clear data, poté by již měl systém naběhnout.
fikocx
Stálý androiďák
Příspěvky: 89
Registrován: ned 09. pro 2012 15:42:37
Typ mobilu / ROM: htc Wildfire s Jiayu G3 Jiagyu g5s Xperia z3

Re: meizu m2 mini

Příspěvek od fikocx »

VMach3 píše:Buď trpělivý, po přehrání fw je první start delší než obvykle. Pokud systém nenaběhne ani do 20 minut, restartuj telefon do recovery současným stiskem kláves hlasitosti nahoru a zapínání, v recovery dej clear data, poté by již měl systém naběhnout.
Po 2 hodinách jsem trochu nervozní,udělal jsem tedy clear data ale chová se stejně.
Uživatelský avatar
VMach3
Androiďák!
Příspěvky: 491
Registrován: pon 08. srp 2011 6:28:48
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 10
Rom: MIUI by xiaomi.eu
Bydliště: Červený Kostelec, okr. Náchod

Re: meizu m2 mini

Příspěvek od VMach3 »

Restartuj znovu do recovery a připoj telefon k PC, v Tento Počítač se ti zobrazí oddíl Recovery, do něj nakopíruj rom (musí mít nazev update.zip) a v recovery dej instalovat.
fikocx
Stálý androiďák
Příspěvky: 89
Registrován: ned 09. pro 2012 15:42:37
Typ mobilu / ROM: htc Wildfire s Jiayu G3 Jiagyu g5s Xperia z3

Re: meizu m2 mini

Příspěvek od fikocx »

VMach3 píše:Restartuj znovu do recovery a připoj telefon k PC, v Tento Počítač se ti zobrazí oddíl Recovery, do něj nakopíruj rom (musí mít nazev update.zip) a v recovery dej instalovat.
Už se rozjel díky,jen nevím proč mi nejde nahodit 4.5.4I hodí hlášku firmware corrupt ..,Byla tam Y nešlo hodil jsem tam A ale pořád tam I nejde,píše soubor poškozen stáhnul jsem znova ale to samé.
SETKAL SE STÍM NĚKDO??
Uživatelský avatar
VMach3
Androiďák!
Příspěvky: 491
Registrován: pon 08. srp 2011 6:28:48
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 10
Rom: MIUI by xiaomi.eu
Bydliště: Červený Kostelec, okr. Náchod

Re: meizu m2 mini

Příspěvek od VMach3 »

Ícko je pro telefony z mezinárodní distribuce, na telefon čínské distribuce (Y, A atd.) jej standardním způsobem nenainstaluješ.
fikocx
Stálý androiďák
Příspěvky: 89
Registrován: ned 09. pro 2012 15:42:37
Typ mobilu / ROM: htc Wildfire s Jiayu G3 Jiagyu g5s Xperia z3

Re: meizu m2 mini

Příspěvek od fikocx »

VMach3 píše:Ícko je pro telefony z mezinárodní distribuce, na telefon čínské distribuce (Y, A atd.) jej standardním způsobem nenainstaluješ.
A jaký je nestandartní způsob,nebo jiná verze s CZ?
Uživatelský avatar
VMach3
Androiďák!
Příspěvky: 491
Registrován: pon 08. srp 2011 6:28:48
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 10
Rom: MIUI by xiaomi.eu
Bydliště: Červený Kostelec, okr. Náchod

Re: meizu m2 mini

Příspěvek od VMach3 »

https://forum.meizufans.eu/topic/2599/g ... land-meizu" onclick="window.open(this.href);return false;
fikocx
Stálý androiďák
Příspěvky: 89
Registrován: ned 09. pro 2012 15:42:37
Typ mobilu / ROM: htc Wildfire s Jiayu G3 Jiagyu g5s Xperia z3

Re: meizu m2 mini

Příspěvek od fikocx »

celkem v poho,jenže po update nemám rot a zapomněl jsem heslo na flyme učet. Resset hesla přes email nějak nefunguje je jiný způsob na ROOT?
Uživatelský avatar
VMach3
Androiďák!
Příspěvky: 491
Registrován: pon 08. srp 2011 6:28:48
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 10
Rom: MIUI by xiaomi.eu
Bydliště: Červený Kostelec, okr. Náchod

Re: meizu m2 mini

Příspěvek od VMach3 »

http://androidforum.cz/viewtopic.php?p=1055601#p1055601" onclick="window.open(this.href);return false;
fikocx
Stálý androiďák
Příspěvky: 89
Registrován: ned 09. pro 2012 15:42:37
Typ mobilu / ROM: htc Wildfire s Jiayu G3 Jiagyu g5s Xperia z3

Re: meizu m2 mini

Příspěvek od fikocx »

Ahoj,řešil někdo reset hesla na flyme učet? Po update se nemohu přihlásit,zapomenuté heslo,když si dám poslat nové na email nic nepřijde pošta seznam.cz.
Uživatelský avatar
pk76
Robot
Příspěvky: 1214
Registrován: stř 04. led 2012 19:07:59
Typ mobilu / ROM: Mi Note 2 128GB Global
Mobil 2 / ROM: LG G2
Tablet: Nexus 7 II
Rom: MIUI

Re: meizu m2 mini

Příspěvek od pk76 »

Zkus Gmail
fikocx
Stálý androiďák
Příspěvky: 89
Registrován: ned 09. pro 2012 15:42:37
Typ mobilu / ROM: htc Wildfire s Jiayu G3 Jiagyu g5s Xperia z3

Re: meizu m2 mini

Příspěvek od fikocx »

pk76 píše:Zkus Gmail
To právě nejde protože učet je spojený s seznam.cz :facepalm:
sensai
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: pon 08. srp 2016 19:18:38
Typ mobilu / ROM: Meizu M2 mini

Re: meizu m2 mini

Příspěvek od sensai »

Ahoj všem. Dnes si udělala manželka aktualizaci a má to jen v angličtině. Mohu poprosit o pomoc? Ten kdo ho máte v češtině, můžete prosím stáhnout do počítače soubor "update.zip" z kořene telefonu a hodit mi to na http://www.uschovna.cz" onclick="window.open(this.href);return false;, nebo někam jinam ? Stáhnout se mi to z nějaké stránky povedlo, ale přihledání firmware mi to píše, že je špatný. Mockrát díky. Michal Email: sensai@post.cz
Uživatelský avatar
VMach3
Androiďák!
Příspěvky: 491
Registrován: pon 08. srp 2011 6:28:48
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 10
Rom: MIUI by xiaomi.eu
Bydliště: Červený Kostelec, okr. Náchod

Re: meizu m2 mini

Příspěvek od VMach3 »

To co chceš je k ničemu, mezinárodní rom (Ícko, Géčko) ti na čínskou verzi telefonu nainstalovat standardním způsobem nepůjde, vždy bude recovery hlásit že je soubor poškozen.
fikocx
Stálý androiďák
Příspěvky: 89
Registrován: ned 09. pro 2012 15:42:37
Typ mobilu / ROM: htc Wildfire s Jiayu G3 Jiagyu g5s Xperia z3

Re: meizu m2 mini

Příspěvek od fikocx »

sensai píše:Ahoj všem. Dnes si udělala manželka aktualizaci a má to jen v angličtině. Mohu poprosit o pomoc? Ten kdo ho máte v češtině, můžete prosím stáhnout do počítače soubor "update.zip" z kořene telefonu a hodit mi to na http://www.uschovna.cz" onclick="window.open(this.href);return false;, nebo někam jinam ? Stáhnout se mi to z nějaké stránky povedlo, ale přihledání firmware mi to píše, že je špatný. Mockrát díky. Michal Email: sensai@post.cz
Tak jak píše VMach3..
Zrovna jsem to taky řešil manželce,kukni výše.Postup je celkem v poho jen potřebuješ root,jelikož jsem zapomněl heslo na flyme mi to nejde,root jiným způsobem se mi nepoved.Nakonec jsem tam nechal 4.5.4.2A .
Přeložil pomoci LOCALE celkem v poho až na nastaveni.Pomoci king root provedl root sice neúplný ale manželce stačí.. :D ,nainstaloval Root unistaller a odstranil čínské apk. Nahodil Google installer a hotovo uvidíme jak se bude chovat,vzhledem tomu že je to ženě určitě stači :02: .
Uživatelský avatar
momors
Stálý androiďák
Příspěvky: 224
Registrován: sob 23. dub 2011 13:00:23
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10 Prism Green
Rom: One UI Android 10

Re: meizu m2 mini

Příspěvek od momors »

Zdravím, nezkoušel někdo novou verzi firmware 5.1.8.0G? Popřípadě jak funguje a zda má smysl přecházet? Díky
Ericsson T10s -> Ericsson A1018 -> Sony Ericsson Z520i -> Sony Ericsson W995 -> Sony Ericsson Xperia X10mini -> Star B92m -> ZTE V967s -> Samsung Galaxy S4 mini -> Meizu m2 -> Xiaomi Redmi Note 3 SE -> Xiaomi Mi A1 -> Samsung Galaxy S9 -> Samsung Galaxy S10e -> Samsung Galaxy S10
dropadred

Re: meizu m2 mini

Příspěvek od dropadred »

Ahojte, takže ak chcem downgrade z najnovšej verzie na 4.X verziu
https://forum.meizufans.eu/topic/6319/c ... e-5-1-9-0g" onclick="window.open(this.href);return false;

tak len jedným zo spôsobov tu
https://forum.meizufans.eu/topic/2599/g ... land-meizu" onclick="window.open(this.href);return false; ? Ktorý z toho je taký...najmenej invazívny ? Root sa nerobil, používal sa v defaulte, ak to môžem tak nazvať
Uživatelský avatar
VMach3
Androiďák!
Příspěvky: 491
Registrován: pon 08. srp 2011 6:28:48
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 10
Rom: MIUI by xiaomi.eu
Bydliště: Červený Kostelec, okr. Náchod

Re: meizu m2 mini

Příspěvek od VMach3 »

Downgrade lze provést zcela snadno. Postup je stejný jako manuální aktualizace, tedy do telefonu stáhneš požadovanou verzi a v aplikaci Průzkumník/Dokument kliknutím na spustíš její instalaci, v případě downgrade je nutné zaškrtnout i smazání uživatelských dat.
dropadred

Re: meizu m2 mini

Příspěvek od dropadred »

Ako píšem v tej téme na meizufriends presne tak isto som postupoval - ako pri upgrade predtým, tak pri downgrade teraz - stiahol som viacero verzií rôznymi spôsobmi a stále po spustení update.zip a následnom reštarte mi vyhodí, že je "Firmware Corrupt" a nepustí ma to ďalej
Uživatelský avatar
VMach3
Androiďák!
Příspěvky: 491
Registrován: pon 08. srp 2011 6:28:48
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 10
Rom: MIUI by xiaomi.eu
Bydliště: Červený Kostelec, okr. Náchod

Re: meizu m2 mini

Příspěvek od VMach3 »

Pokud máš telefon pro mezinárodní trh, musíš instalovat verzi značenou písmenem I (International), pokud pro čínský trh, tak A
Uživatelský avatar
momors
Stálý androiďák
Příspěvky: 224
Registrován: sob 23. dub 2011 13:00:23
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10 Prism Green
Rom: One UI Android 10

Re: meizu m2 mini

Příspěvek od momors »

Zdravím,
Chtěl bych se zeptat, zda nemáte podobný problém. Objevila se mi ve statistikách spotřeby baterie aplikace se jménem "UID:1020". Je to jakási skrytá aplikace, u které nelze ani dohledat název balíčku pres ADB. Asi bych jí nevěnoval velikou pozornost, jenže poslední dobou mi dost žrala baterii a co je mnohem horší, přenesla mi (někam?) 15GB dat během 12ti hodin. Telefon jsem tedy obnovil do továrního nastavení, protože jsem si myslel, že i přes veškerou opatrnost se mi dostala do mobilu nějaká škodlivá aplikace. nahodil jsem jinou verzi oficiální Romky a obnovil tovární nastavení. po obnovení nastavení jsem do telefonu neinstaloval žádné aplikace a tato "apka" se mi objevila ve využití baterie znovu. Musí to být tedy apka obsažená v základní instalaci. V síti přenáší cca 2MB za den. Netušíte někdo jak to vyřešit? V seznamu aplikací ji nevidím, tudíž ji nemůžu ani odepřít přístup síti, nebo ji zablokovat.

Díky.

Obrázek Obrázek
Ericsson T10s -> Ericsson A1018 -> Sony Ericsson Z520i -> Sony Ericsson W995 -> Sony Ericsson Xperia X10mini -> Star B92m -> ZTE V967s -> Samsung Galaxy S4 mini -> Meizu m2 -> Xiaomi Redmi Note 3 SE -> Xiaomi Mi A1 -> Samsung Galaxy S9 -> Samsung Galaxy S10e -> Samsung Galaxy S10
Odpovědět

Zpět na „Ostatní asijské telefony“