Ostatní asijské telefonyNefungující synchronizace u THL L969

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Bery02
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Honor 5x

Nefungující synchronizace u THL L969

Příspěvek od Bery02 » pon 18. led 2016 11:09:54

Dobrý den,

mám mobilní telefon THL L969 a mám problém s tím, že se mi nenačítají maily do telefonu (nepřijde upozornění, po otevření aplikace "email" od Seznamu se nové maily nenačtou. Stejně tak se to děje například u aplikace mBank, kdy mám nastaveno, že mi přijde upozornění na nové transakce formou oznámení do telefonu přímo od aplikace. Zkoušel jsem i jiné emailové aplikace, ale naprosto se stejným výsledkem. Stejně tak jsem zkoušel udělat manuální synchronizaci např. s mailem od googlu přímo v nastavení telefonu - ta také neproběhla.

Záhadou je, že tento stav trvá do té doby, dokud nerestartuji telefon. Zjistil jsem, že pokud telefon restartuji (nikoliv vypnu a zapnu), objeví se mi hláška "Restarting your phone will celar temporary files out of memory. Would you like to restart you phone now?". Pokud telefon restartuji, na nějakou dobu mi chodí zase maily, chodí mi upozornění od mBank atd. Po čase to zase přestane a já musím telefon znovu restartovat. Ta doba může být 1 den, ale třeba i týden. Telefon vypínám a zapínám vždy na noc, takže vypnutí na to nefunguje. Jen ten restart.

Už nevím kudy kam, nikde jsem o takovém problému nečetl, abych jej dokázal vyřešit. Tento stav se děje od začátku, co mám tento telefon. A takto se telefon chová, i když jsem neměl nainstalované skoro žádné aplikace.

Pavel

xanthor
Kyborg
Reputace: 87
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Nefungující synchronizace

Příspěvek od xanthor » pon 18. led 2016 12:14:08

Vypnutí je u některých zařízení (zřejmě i u tvého) pouze něco jako hibernace Windows na počítači (i vypnutí u Win 8 a novějších jen ukončí aplikace a hibernuje Windows), proto je potřeba pro "čistý start" provést z menu restart. Sice neznám řešení tvého problému (kromě obecných rad jako nainstalovat aktualizace systému a provést tovární nastavení a pak doufat, že se to nebude brzy opakovat), ale s největší pravděpodobností je důvodem, že číňan dodrbal software (ROM). Když už jsem u toho, tak si taky postěžuju, protože mám podobný problém. :-) Na Elephone p6i (naštěstí ne můj) vypadne po nějaké době (pár minut) Wi-Fi (tváří se jako připojená, ale nedá se nic stáhnout) a je nutné ji ručně vypnout a zapnout.

policak
Droid
Reputace: 75
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7

Příspěvek od policak » pon 18. led 2016 12:56:59

Ta hláška neznamená nic víc, než se se při restartu smažou dočasné soubory z Tempu. Jak ti řekl xanthor, vypnout u tebe neznamená vypnout, ale uspat. Zpravidla se toto chování dá ovlivnit v Nastavení pro vývojáře, hledej něco jako Povolit QuickBoot a vypni to, pak s vypnutím proběhne vždy i restart. Nepoužíváš nějaký program na úsporu baterie, nebo uvolnění RAM? Vypadá to, že ti něco po čase vypne synchronizaci.
Podpis...to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.

Autor tohoto vlákna
Bery02
Nové Androidě

Příspěvek od Bery02 » pon 18. led 2016 14:03:25

Bohužel, v nastavení jsem nikde nenašel, co by se alespoň trochu blížilo rychlému startu. Možná to dělá nějaký šetřič baterie. Ale mám pocit, že jsem všechny kdysi odinstalovat a nemělo to žádný efekt :-(

rbarat
Moderátor
Reputace: 234
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Nefungující synchronizace u THL L969

Příspěvek od rbarat » pon 18. led 2016 14:48:51

THL L969 je už rok a pol starý model. Nečakaj teda nejaké aktualizácie od výrobcu. To si kúpil teraz? Ak áno, no katastrofa.

Tu som našiel poslednú origo ROM z 21.1.2015 - http://www.needrom.com/download/thl-l969/
Podpora na ruskom fóre: http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=600687
Možno by aktualizácia pomohla. Avšak pozor, ak si neskúsený, daj si to nahrať niekomu, čo sa tomu rozumie.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic

Autor tohoto vlákna
Bery02
Nové Androidě

Příspěvek od Bery02 » úte 19. led 2016 8:13:43

Děkuji za odpovědi. Opravdu androidům nerozumím a raději si na to netroufnu. Ani nevím, komu bych to dal. Je to problém, který mě zase tak extrémně netrápí. Holt si každé ráno po zapnutí hned telefon restartuji, abych měl jistotu, že to bude fungovat. Případně ještě počkám, zda tu bude mít někdo další názor na to, co s telefonem je. Až ho zase někdy budu přeinstalovávat, vykašlu se na všechny killery, čističe, spořiče baterií a zkusím ho pár dnů provozovat bez nich. Třeba mi to fakt blokuje nějaký z těchto programů. Ale celkem o tom pochybuji, protože mám pocit, že už jsem tuto variantu před rokem zkoušel.

rbarat
Moderátor
Reputace: 234
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Příspěvek od rbarat » úte 19. led 2016 9:08:43

No to je preboha jasné, ze žiadne killery a čističe sa v novších Androidoch už vôbec nepoužívajú.

Mali zmysel možno u Androidu 2.3, ale iste nie u Androidu 4 a vyššieho.

O tých killeroch si sa ale doteraz nezmieňoval. Ak si použil killery alebo čističe, mohli ti niečo vypnúť. Hoď telefón do továrenských nastavení, to by mohlo pomôcť. Ale pozor, prídeš o všetky nastavenia.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic

Odpovědět

Zpět na „Ostatní asijské telefony“