Ostatní asijské telefonyLeEco Pro 1 problémy s přehráváním videí

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Theprostage
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: LeEco-LeTv le Pro 1

LeEco Pro 1 problémy s přehráváním videí

Příspěvek od Theprostage » sob 19. lis 2016 19:46:08

Dobrý den,

Mám telefon LeTV Le Pro cca rok starý, teď se ta značka tuším jmenuje LeEco nebo tak něco, telefon je stále v záruce a už asi 2-3 byl zaslán na reklamaci.
Kvůli problémům s přehráváním videí a stále problém nebyl vyřešen.
Jednoduše řečeno telefon není schopný přehrávat jakékoliv videa na příklad - Youtube (appka) rozkliknu video - aplikace zamrzne. Facebook - (appka) to samé najedu na video buď aplikace zamrzne, nebo je tam nekonečné načítání. Aplikace pro kameru - nahrávání zmáčknu nahrávání - aplikace zamrzne, vypnu ji a poté když ji chci znovu spustit neustále píše, že přestala pracovat. VLC a přehrávač, který je v telefonu, přetáhl jsem tam video v AVI přehrávače nekonečně načítají, někdy dokonce přehrají i kousek zvukové stopy (Zázrak! :O), ale to je bohužel asi tak všechno.
Více méně videa mi jdou přehrávat pouze přes prohlížeč google chrome a to, když si tam zadám youtube přímo jako stránku nikoliv jako aplikaci, pak fungují normálně.
Jednou mi tuším šlo i u nějaké starší verze VLC, když jsem chtěl přehrát video, tak mi vyskočila nabídka pro vypnutí Hardwarové akcelerace a poté video šlo v celku normálně, teď už se mi to nenabídne.
Vážně si už nevím rady a docela mě nebaví stále poslouchat člověka zodpovědného za servis, jak jsem jediný komu se to děje a podobně a pokaždé mu to všechno popisovat znovu a znovu, jinak tento problém je už od začátku, ale když jsem si telefon kupoval, myslel jsem si, že je to prostě nový telefon tenkrát tak ten rok zpátky byl venku opravdu jen chvíli a byl jeden z nejlepších co se týkalo výkonu, tak jsem to neřešil, pánovi jsem to odeslal cca po dvouch měsících, protože mi přestal detekovat SIM, problém se SIM vyřešil, ale na ten problém s přehráváním se ani nepodíval, nechal jsem to být, protože být bez telefonu v téhle době je vážně za trest, kór ještě pro studenta. A o velkých prázdninách mi spadl na zem, klasika, krásná pavoučinka ale stále fungoval a nějak koncem prázdnin mi přestaly fungovat dotyková tlačítka a tak jsem ho nedávno poslal k tomu pánovi do servisu s tím zda by mi nemohl vyměnit display a podívat se na ten problém, který jsem tu již popisoval, telefon se mi dnes vrátil display vyměněný všechno Ok, mrknu na ty videa a pořád to samé žádný pokrok, akorát přehrál software tedy alespoň to říkal a to je tak vše. Vážně mě to už přestává bavit.

Někdo nějaké rady, kde by mohl být problém ?

Předem všem děkuji !

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 207
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: LeEco Pro 1 problémy s přehráváním videí

Příspěvek od ludekbrno » ned 20. lis 2016 12:38:25

K tomu se dá říct jen jediné, nekupuj příště telefony jakési neznámé obskurní značky s nulovou podporou výrobce. Ten telefon může mít slušný hardware, ale na software výrobce zjevně kašle (nebo to prostě neumí) a obávám se, že není šance s tím bez snahy výrobce cokoliv udělat.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

yogifon
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: meizu m2 note

Příspěvek od yogifon » ned 20. lis 2016 18:56:26

Skus prehrat inu ROM, pozri na
http://forum.xda-developers.com/leeco-le1-pro" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.letv.re/forum/16-le-1-pro/" onclick="window.open(this.href);return false;

Autor tohoto vlákna
Theprostage
Nové Androidě

Příspěvek od Theprostage » ned 20. lis 2016 20:50:49

Tak tady se spíše nejedná o chybu ze strany výrobce jako spíše o chybu ze strany prodejce, který to tahá sem do Čech. Dle mého, tam někde musí být problém v Software, který tam byl nainstalován prodejcem, protože už jsem se snažil brouzdat na fórech a nikde jsem žádný podobný problém nenašel,
Každopádně telefon jsem odeslal znovu na reklamaci prodejce napsal, že musí být problém někde v software a že se na to podívá, ROM přehrávat nebudu, protože by prodejce mohl stornovat reklamaci tím, že jsem tam nahrál neodborně ROM, nebo že jsem zasahoval do Software.
Každopádně jsem si jistý, že v telefonu není originální ROM, čili by to mohlo být způsobeno taky tím. Protože prodejce tam nahrává svojí ROM s češtinou.

Jinak s tím kupováním neznáme značky to máš to samé jako Xiaomi tak rok rok a půl zpátky pomalu o té značce nikdo neměl ponětí a teď to je jedna z top značek, tedy alespoň dle mého úsudku výkon/cena.

Každopádně vám děkuji, dám pak nějaké echo co a jak během tohoto týdne.

LivArt
Terminátor
Reputace: 266
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Twitter: https://twitter.com/CZmisak
Tablet: SGTab4

Příspěvek od LivArt » ned 20. lis 2016 21:00:37

Čkej, o Xiaomi neměl rok a půl zpátky nikdo ponětí? :DD
Kdybys napsal tak 4, dejme tomu...

Reklamuj to ještě po čtvrté, snad ti vrátí peníze a pořídíš si něco funkčního.
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

Autor tohoto vlákna
Theprostage
Nové Androidě

Příspěvek od Theprostage » ned 20. lis 2016 21:14:18

No myslím si, že teď už si prodejce dá záležet na tom aby to už všechno bylo v pořádku :D
Protože když jsem ten telefon kupoval já byla cena něco okolo 11 500,- Teď ho seženeš na Aliexpresu méně jak za polovic.

Autor tohoto vlákna
Theprostage
Nové Androidě

Příspěvek od Theprostage » ned 20. lis 2016 21:23:13

A s tím, že o tom pomalu nikdo nevěděl, nemám snad pravdu ? Kdyby to tu nezačala prodávat Alza, CZC, tak by o tom skoro většina lidí ani nevěděla :D

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pon 21. lis 2016 6:21:15

Nemáš, Xiaomi byl známý už před tím, než ho začali nabízet velcí prodejci. Tys dal za zcela neznámý telefon pochybného původu 11500? To jsi s prominutím blázen ;) Za ty prachy mohls mít luxusní telefon známé značky. No uvidíš, co s tím prodejce udělá. Mám silnou obavu, že vůbec nic.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Telewest
Robot
Reputace: 29
Typ mobilu / ROM: momentalne_JIAYU_G4S
Mobil 2 / ROM: &many other cellphone devices
Tablet: Ainol Novo7 Fire / CM 11
Tablet 2 / ROM: Ainol Novo10 Hero / CM 10.2

Příspěvek od Telewest » pon 21. lis 2016 7:08:43

Letv, alebo Leeco nie je vobec neznama, alebo pochybna znacka...SW podpora zo strany vyrobcu je taktiez na velmi dobrej urovni(stale aktualizacie ich EUI, napr. aj rok a pol stareho Letv X600)

LivArt
Terminátor

Příspěvek od LivArt » pon 21. lis 2016 7:09:59

A ty problémy zmíněný výše vlastně vůbec nejsou. A teď tu o Popelce.. :D
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pon 21. lis 2016 10:58:42

Telewest:
No ne že bych se o čínské značky nějak moc zajímal (byť sám mám Xiaomi :) ), ale i tak myslím, že o většině těch aspoň trochu používaných jsem se už někdy někde něco dočetl. Ale toto slyším fakt poprvé, takže to určitě k těm lepším a rozšířenějším číňanům nepatří.

Telewest
Robot
Reputace: 29
Typ mobilu / ROM: momentalne_JIAYU_G4S
Mobil 2 / ROM: &many other cellphone devices
Tablet: Ainol Novo7 Fire / CM 11
Tablet 2 / ROM: Ainol Novo10 Hero / CM 10.2

Příspěvek od Telewest » pon 21. lis 2016 13:54:21

Tak to potom kamarade mas bohuzial slaby prehlad o trhu. Leeco je v Cine gigant, ktory okrem ineho ponuka velmi dobre zariadenia v pomere cena/vykon/kvalita (napr. http://androidportal.zoznam.sk/2016/09/ ... ch-predaj/" onclick="window.open(this.href);return false;)

http://www.leeco.com/us/company/" onclick="window.open(this.href);return false;

PS: Nechcem im robit reklamu, alebo sa ich nejako zastavat...
;)

Autor tohoto vlákna
Theprostage
Nové Androidě

Příspěvek od Theprostage » pon 21. lis 2016 15:29:16

Neznamý a pochybného původu ? Právě že vůbec ne, jak píše Telewest.

Dle mého to vůbec není chyba výrobce LeEco ale dodavatele, který si upravil software tak, aby vyhovoval Českému trhu a tam se mohla vloudit chyba.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pon 21. lis 2016 15:37:08

Může být, ale je otázka, jestli bys telefon byl ochoten používat s orig. SW bez češtiny?

LivArt
Terminátor

Příspěvek od LivArt » pon 21. lis 2016 17:34:52

A bez google aplikací (včetně Play)...?

Autor tohoto vlákna
Theprostage
Nové Androidě

Příspěvek od Theprostage » pon 21. lis 2016 21:48:31

Já bych ho klidně používal s originálním SW, pokud by podporoval angličtinu (což tuším že podporuje) , s tím problém nemám. A google play není problém nainstalovat pokud vím.

Nechápejte to špatně, já ho nechci ukamenovat za to, že ten SW přizpůsobil pro český trh, jenom jsem poukázal na to, že v tom by mohla být spíše chyba nebo alespoň já bych jí v tom hledal, protože mi přijde blbost, že by byla chyba někde v HW, když mi videa třeba normálně hráli přes prohlížeč Chrome na youtube (Stránky ne apka)

Autor tohoto vlákna
Theprostage
Nové Androidě

Příspěvek od Theprostage » úte 22. lis 2016 18:22:05

Zdravíčko, tak by to mělo být vyřešeno, akorát pán přehrál na tovární ROM a vrátil na jeho custom ROM, telefon sice nemám ještě u sebe, ale nevidím důvod, proč by mi měl lhát, takže vyřešeno.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní asijské telefony“