Ostatní asijské telefonyLenovo A536 - ROM

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
argellius
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung GT-S5363
Mobil 2 / ROM: Lenovo A536

Lenovo A536 - ROM

Příspěvek od argellius » ned 25. čer 2017 18:57:36

Ahoj lidi, jednou jsem sem psal a pomohli jste mi přeinstalovat crashnutej samsung, tak pevně věřím, že budu mít radost stejnou.

(nějaké kecání o mobilu co nejde, není duležité, můžete přeskočit)
Mám LENOVO A536, funguje ale špatně, od začátku co mám ten mobil nefunguje přesnost dotykového displeje. Kliknu na A a ukazuje to že jsem zmáčknul třeba na C, kliknu na ikonku řekneme gmail ukáže se animace při spuštění ikonky který je vedle. Držím mobil celou rukou dotýkám se krytu a ukazuje to jako kdybych to držel přes displej a nejde nic dělat dělá to jako kdybych to držel, když přijímám hovory tak klasicky je uprostřed kolečko tam zmáčknu a bud červené nebo zelené na stranu to jde vždycky ale když to chci přijmout, odmítnout tak když s prstem pohnu na stranu tak to sice ukáže že zelené se rozsvítí(tedka jak se zelené rozsvítí poslední step k přijmutí hovoru je abych prst dal pryč) ale nejde to přijmout, když dám prst pryč tak jako kdyby se nic nestalo, vždycky když mám chut s tím mrdnou o zem tak najednou to jde třeba po pátém či osmém pokusu o přijmutí hovoru, je to shit mobil, prostě chová se to tak jako kdyby byl celej displej mokrej a něco na tom chceš dělat reaguje tojen někdy, prostě no comment. dostal jsem TO jako dárek a záruka nešla, ale vydržel jsem to dlouho, ale už je toho dost. Mobil jsem dal snad už 20x do továrního nastavení je to pořád stejný.

Rozhodl jsem se, že přeinstaluji android. Ale jaksi se mě to nedaří, jsem na to asi levej. Mobil mám rootnutý od kinga a pak jsem si na needrom stáhnul nějakej OS na muj mobil. A víc jsem nepokročil. Hledal jsem cokoliv na YT na netu ale vubec to nepobírám. Mám to dát na SD kartu a pak to nějak spustit přes Philz či twrp, cwm. K tomuhle bodu jsem nedošel, vypnu mobil a jdu do recovery menu a mám tam:
-reboot menu system now
-apply update from ADB
-apply update from sdcard
-apply update from sdcard2
-apply update from sdcard 2
-apply update from cache
-wiptedata/factory reset
-wipe cache partition
-backup uset data - nemuže najít SD cartu ale v 4 bodu normálně přistup má
-restore uset data - =//=

tady nevím co dál...
-----------------------------------------------------------
Pak jsem se pokusil stáhnout nějakej USB ovladač, kdy dám do PC bez baterky kompl a ve správci zařízení, který problikává najdu ten USB VCOM a dám pravé a nainstalovat pak tam vložím ten soubor co jsem stáhl na windows 10 a píše to že je nejnovější driver, tak zkusím dat nainstalovat starší hardware a vyberu tam ten soubor ale píše to že nastala nějaká chyba. Pak podle videa jdou do PS flash tools a vyberou tam nějakej soubor v .txt kde je název toho mobilu, který vidím když jsem v recovery módu. Vydedukoval jsem, že ho vezmu když nainstaluji ten driver USB a ten mi asi vytvoří ten soubor jinak nechápu kde ho mám vzít, možná že bych to našel v android složce v interní paměti ale to mě nenapadlo až teďka.

Pak každý step to step navádí na návod č. 2 ale opravdu nevím, kde vzít ten soubor.

Děkuji všem, kteřísito přečetli a za malou radu bychbyl velice rád.

Děkuji,
Adam.

prasil
Robot
Reputace: 26
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 SE Crdroid
Tablet: Smart Tab4 LTE CM11
Tablet 2 / ROM: MiPad 64G

Re: Lenovo A536 - ROM

Příspěvek od prasil » pon 26. čer 2017 8:09:03

Jestli myslíš scatter, tak ten je součástí rom. V SP Flash Tool musíš pracovat s rozbalenou rom pro SPFT, při flešováni přes TWRP se pracuje se zipem. U každý rom je napsaný, pro co je. Stáhni si si z needrom.com nebo 4pda.ru nějakou pro SPFT, snad ten displej rozchodíš...

Odpovědět

Zpět na „Ostatní asijské telefony“