Newman N2 - obecná diskuze[INFO] kde nejlépe koupit N2, na co si dát pozor

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
poutnik
Androiďák!
Příspěvky: 318
Registrován: čtv 10. led 2013 14:15:35
Typ mobilu / ROM: Lenovo P780
Tablet: Vido N70HD
Rom: MIUI

[INFO] kde nejlépe koupit N2, na co si dát pozor

Příspěvek od poutnik »

Obecné téma k N2 je zamčené a zakládat nové téma kvůli tomuto se mi zase nechce. Na pandawill.com mají dneska slušnou akci na N2, pokud to teda někdo stihne - je tam cena $239.99

http://www.pandawill.com/happy-hour/?current=tuesday

Je sice otázkou, jestli stále není lepší (hlavně vzhledem k nervům s firmware pro N2) za zhruba stejnou cenu koupit nějaké MTK6589 čtyřjádro... :?:

Edit: tak už je to $259.99
Samsung M35 (6let používání) -> Samsung S5230 (OK) -> Samsung Galaxy 551 (chybná volba) -> HTC Evo 3D (OK) -> Newman N2 (nereklamovatelný, špatná volba) -> Sony Xperia T (OK) -> Lenovo P780 -> Sony Xperia Z1 a Thl 5000 (střídám který mne zrovna štve míň)
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Příslušenství pro N2

Příspěvek od unavix »

Sry za OT, ale raději to MTK quad (THL W8) než N2. ;)
Bůh odpouští, JÁ NE!
Uživatelský avatar
Ceco
Robot
Příspěvky: 1207
Registrován: čtv 24. lis 2011 8:35:20
Typ mobilu / ROM: Nexus 5

Re: [INFO] kde nejlépe koupit N2, na co si dát pozor

Příspěvek od Ceco »

Preco? MTK nie je zrovna open-source friendly. Takze sa napriklad tazko da ocakavat nejaky ten cyanogenmod resp. ine romky zbuildovane zo zdrojakov (paranoidandroid, rootbox, ...).
Exynos 4412 co je v newmanovy je aj v SGSIII, ten CM oficialnu podporu uz ma, cize je len otazka casu ked to nejaky dev vezme do ruk. Ja o N2 uvazujem. Prave kvoli chipu, ktory ma CM podporu. S buildovanim romiek mam uz bohate skusenosti (Skate). Takze je mozne, ze by som sa casom pustil do vyvoja pre N2.
◊ Nexus 5 running stock KitKat + GravityBox
GravityBox - Xposed modul for Android
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Re: [INFO] kde nejlépe koupit N2, na co si dát pozor

Příspěvek od unavix »

Přečti si jaký trable sou s N2. Nebo alespoň byli po dobu co jsem ho měl. A myslím že se toho moc nezměnilo.
Vím že jsi vývojář. Nechtěl by si zkusit THL W8 a udělat dobrou custom Rom pro něj? Telefon nemá takovou hromadu neduhů jako N2 a již z výroby má JB.
Bůh odpouští, JÁ NE!
cambel
Nové Androidě
Příspěvky: 49
Registrován: stř 03. říj 2012 17:53:42
Typ mobilu / ROM: Galaxy S2

Re: [INFO] kde nejlépe koupit N2, na co si dát pozor

Příspěvek od cambel »

Pokud můžu přispět svým názorem, tak N2 jsem si vybral právě proto, že obsahuje stejný chipset jako Samsung S3 a dnes když je již odemčený bootloader a existuje CWM, tak věřím, že je to mnohem lepší volba než čínské MTK chipsety, pro které je sice JB, ale obsahuje hromadu čínského balastu, nejsou nastaveny do evropského prostředí (funguje bez problémů fix GPS? Je funkční APN? Obsahují funkční gapps? Tím myslím jestli pro většinu aplikací se nevypíše, že je to nepodporované zařízení.). Navíc mobilů s MTK chipsetem se vyrojilo tolik druhů od různých čínských výrobců, že nikdo neví kterým se budou skupiny uživatelů upravující romky věnovat. On ten JB není všemocný. Navíc pro N2 se už připravuje JB, takže opět zopakuji, raději ověřený chipset a předzvěst JB než JB hned, který je možná nepoužitelný.
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Re: [INFO] kde nejlépe koupit N2, na co si dát pozor

Příspěvek od unavix »

No tak zrovna N2 je v tomhle směru na tom mnohem hůř než W8 co se týče gapps, APN atd! U N2 se musí gapps do kopírovat ručně, musí se ručně nastavit APN aby to vůbec fungovalo. A čínského balastu je v něm taky mnohem víc než ve W8. Do ThL W8 jen vložíš sim a IHNED fungují Google aplikace bez jakéhokoliv kopírování a přesouvání. Stejně tak apn se nastavuje automaticky po vložení sim!
Takže pokud o tom nic nevíš tak o tom raději nemluv neb potom plácáš blbiny. Quad mtk sou úplně něco jiného než byli dvojjadra. Telefony z Číny které jsou plné jejich apk nejsou totiž určené na prodej do zahraničí.
Chipset má sice N2 ověřený ale výrobce to neumí zužitkovat. Navíc newman jasně upřednostňuje telefon s mtk který jde do prodeje s JB.
A co se týče JB na N2-o tom už se mluví od té doby co jsem ho měl a já už ho měsíc nemám. Tolik na objasnění.
Bůh odpouští, JÁ NE!
cambel
Nové Androidě
Příspěvky: 49
Registrován: stř 03. říj 2012 17:53:42
Typ mobilu / ROM: Galaxy S2

Re: [INFO] kde nejlépe koupit N2, na co si dát pozor

Příspěvek od cambel »

Ono se za ten měsíc co tenhle telefon nemáš asi dost změnilo. V jiném vlákně píšu o nové upravené romce obsahující gapps postavené na 0.29 ofiko firmware a ta je pro česko naprosto bezproblémová( žádné kopírování a nastavování). Když pročítám vlákno o W8, tak mi ty telefony vyjdou nastejno (W8 je tedy už pořádná cihla), oba mají svoje pro a proti. Uznávám, že toho o founech asi víš víc než já, ale zavání mi to trochu straněním pro značku mobilu, který zrovna používáš a máš potřebu se ujišťovat, že jsi udělal dobře, že ses zbavil N2 a pořídil W8. Proto bych Tě požádal, abys tu nezakládal flame a věnoval se vláknu s mobilem co používáš. Co si kdo koupí je jeho věc.

Mimochodem co to plácáš, že Newman opouští Exynos chipset?

http://android-sale.com/newman-n3.html
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Re: [INFO] kde nejlépe koupit N2, na co si dát pozor

Příspěvek od unavix »

Nenapsal sem že opustili exynos, napsal sem že s JB upřednostnili telefon s mtk6589. Jinak nikomu nestranim. Dění kolem N2 porad sleduju na vondroid a zas tolik se toho nezměnilo. Neberu Ti tvoje zapálení pro N2. Třeba se jednou majitelé tohohle telefonu dočkají vysněné portace rom z SGS3.
Bůh odpouští, JÁ NE!
cambel
Nové Androidě
Příspěvky: 49
Registrován: stř 03. říj 2012 17:53:42
Typ mobilu / ROM: Galaxy S2

Re: [INFO] kde nejlépe koupit N2, na co si dát pozor

Příspěvek od cambel »

Bohužel sleduješ jen vodroid (nedávno bylo nefunkční a ztratilo se dost příspěvků), kde se toho opravdu moc neděje, ale ony jsou i jiná fóra a další vývojáři. Koukni sem:

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopi ... ry20766513

Tady to kolem Newman N2 celkem žije.
Hugozhor
Nové Androidě
Příspěvky: 17
Registrován: pát 19. dub 2013 17:12:08
Typ mobilu / ROM: SE NEO

Re: [INFO] kde nejlépe koupit N2, na co si dát pozor

Příspěvek od Hugozhor »

Já koupil na etotalk celkem 6400 s dopravou DHL. Za 4 dny byl doma bez poplatků na hranicích :-)

@telefon

edit unavix - upraven podpis, dodržuj pravidla.
kortys
Stálý androiďák
Příspěvky: 99
Registrován: ned 29. dub 2012 20:32:52
Typ mobilu / ROM: UMI X1

Re: [INFO] kde nejlépe koupit N2, na co si dát pozor

Příspěvek od kortys »

Prosím o radu: v současné době vlastním UMI X1 a mám možnost ho prodat. Nevyhovuje mi na něm dotik (musí se držet v ruce, jinak nereaguje) a odpojuje se mi HF Bluetooth v BMW 320, toto mi dělal i předchozí Newman N1. Jaký tedy koupit, uvažuji o THL W8 (tento se ale prý také odpojuje), ZOPO C2 ,Lenovo A830 případně N2 (je dražší)? I když bych raději nějaký menší, ale moc toho není za rozumnou cenu snad jenom JiaYu G4, ale i ten je už přeci dražší. Nepoužíváte někdo některý odzkoušený s HF v BMW?
Děkuji za info Kortys
poutnik
Androiďák!
Příspěvky: 318
Registrován: čtv 10. led 2013 14:15:35
Typ mobilu / ROM: Lenovo P780
Tablet: Vido N70HD
Rom: MIUI

Re: [INFO] kde nejlépe koupit N2, na co si dát pozor

Příspěvek od poutnik »

Tak pokud by někdo chtěl koupit tento telefon - nemyslím si, že bych ho mohl s klidným svědomím doporučit, ale za aktuální akční cenu (4.12.2013 18:17) $133 na AnteLife by to jako záložní telefon nemuselo být úplně špatné. Cena by měla být platná ještě necelé 2dny, tedy někdy do rána 6.12.2013.

Newman N2 akce na AnteLife.com

(z antelife mám svůj Lenovo P780)
Samsung M35 (6let používání) -> Samsung S5230 (OK) -> Samsung Galaxy 551 (chybná volba) -> HTC Evo 3D (OK) -> Newman N2 (nereklamovatelný, špatná volba) -> Sony Xperia T (OK) -> Lenovo P780 -> Sony Xperia Z1 a Thl 5000 (střídám který mne zrovna štve míň)
nechtej
Stálý androiďák
Příspěvky: 63
Registrován: čtv 05. zář 2013 21:15:21
Typ mobilu / ROM: ZTE V967S
Rom: MIUI V5

Re: [INFO] kde nejlépe koupit N2, na co si dát pozor

Příspěvek od nechtej »

V pondělí 8.12. má být v Happy Hours na pandawill.com v prvním kole za 97.99$ a v druhým za 107.99$
Uživatelský avatar
marus
Androiďák!
Příspěvky: 651
Registrován: pát 08. bře 2013 13:28:58
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 DUOS
Rom: A 7.0

Re: [INFO] kde nejlépe koupit N2, na co si dát pozor

Příspěvek od marus »

Teď jej mají na pandawill za $99.90. Myslíte, že má cenu jej kupovat, že vychytali mouchy?
prasil
Robot
Příspěvky: 943
Registrován: stř 30. led 2013 9:18:55
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 SE Crdroid
Tablet: Smart Tab4 LTE CM11
Tablet 2 / ROM: MiPad 64G
Bydliště: Mělník

Re: [INFO] kde nejlépe koupit N2, na co si dát pozor

Příspěvek od prasil »

Za tu cenu je to super telefon, před Vánoci jsem objednával 4ks pro kolegy a žádné negativní ohlasy.
baumiester
Nové Androidě
Příspěvky: 25
Registrován: pon 11. úno 2013 9:33:23
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy S3

Re: [INFO] kde nejlépe koupit N2, na co si dát pozor

Příspěvek od baumiester »

Pandu muzu s cistym svedomim doporucit, v sobotu zaplaceno a dneska mi ho DHL dorucilo.
dsczech
Stálý androiďák
Příspěvky: 68
Registrován: čtv 22. srp 2013 1:15:14
Typ mobilu / ROM: w800

Re: [INFO] kde nejlépe koupit N2, na co si dát pozor

Příspěvek od dsczech »

Ja jsem ho objednaval vcera na pande. bilej + cernej kryt.
Nechal jsem to poslat TNT post za necelejch 6usd, tak uvidime za jak dlouho tu bude.
Odpovědět

Zpět na „Newman N2 - obecná diskuze“