Newman N2 - obecná diskuzenefunkční odesílání SMS (Vodafone) ??

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
hawko
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: ned 07. dub 2013 10:41:02
Typ mobilu / ROM: newman N2

nefunkční odesílání SMS (Vodafone) ??

Příspěvek od hawko »

mám N2 od Etotalk, telefon měl původně jejich ROM a všechno běhalo víceméně fajn.
nicméně zjistil jsem, po tuningu a různém rejpání se v nastavení, že tel. neodesílá SMS..
Mám podezření, že za to asi může tohle: v Etotalk tools je položka "Engineer mode" pro testování- (android parameter adjust) a pod ní: "info o telefonu"
tam jsou různé info. o síti, signálu apod. + test Ping, a dole je nastavení: "upředňost.typ sítě", a dále zap./vyp. pro: "rádio" , "registrace IMS", "SMS prostřednict. IMS", "výpis paměti lte RAM"
dále je tam SMSC: a vedle 2x políčko "aktualizovat".
myslím že jsem zkusil něco změnit s IMS (ale pak to snad zas vrátil zpět, )a taky jsem kliknul na "aktualizovat" vedle SMSC- levé políčko nešlo (update error) a pravé políčko vyplnilo 420 608 005 681
což je č. střed. zpráv vodafone.

po chvíli ale zjistil že telef. NEODESÍLÁ SMS - nepomáhá žádná kombinace nastavení v tomhle menu, ani ruční zadání SMSC v jakémkoli formátu (+420, 420, jen 608...)
v záchvatu zoufalství jsem dal "factory reset" a prokousal se z čínštiny, NIC - neodesílá SMS. příjmat jdou normálně.
flash na FW029- nic. root, instalace etotalk tools, wipe cache a další pokusy zatím bez úspěchu.

POKUD NĚKDO MÁ ETOTALK TOOLS, případně vodafone, a chtělo by se mu do onoho nastavení nakouknout opatrně a napsat jaké jsou původní hodnoty nastavení v tomhle menu, byl bych mu opravdu vděčný. případně jakoukoli radu, nápad.. díky moc
ps- odkaz na stažení zde http://blog.etotalk.com/?p=473 kdyby se do toho někomu chtělo. je to docela užitečná app.

update- v menu popsaném nahoře (info o telef.) u nastavení SMSC slouží pravé políčko "atualizovat" k zobrazení aktuálního čísla SMScentra, levé políčko k update nastavení. takže jestli nechcete nic měnit, pokud se někdo odhodlá tam nakouknout (prosím!) tak na levé tlač. "aktualizovat" neklikejte.
no nechápu to a už jsem v koncích.. data chodí, volání, příjem SMS bez problému. ale odeslat nejde. zkoušel jsem tam to č. centra psát různě, nic nepomáhá. :cry:

update *2- ZPROVOZNĚNO - uuuuufffff nelze popsat jak se mi ulevilo. kdyby se někomu stalo něco podobnýho, tady je funkční nastavení: vyp.radio -- zap. registrace IMS --- vyp. SMS prostřednic. IMS ---- vyp. výpis lte ram --- č. SMSC zadáno ve formátu +420... dle operátora a uložit levým "update" (ale potom se objeví jen 420...pokud vylezete a zas zkusíte načíst pravým políčkem aktualizace (možná to bylo ono!!) ---- kontrola DNS not allowed -----

prosím o lock
Woyta
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: ned 09. říj 2011 23:26:05
Tablet: POV Mobii Tegra 10" 3g+gps

Re: nefunkční odesílání SMS (Vodafone) ??

Příspěvek od Woyta »

Etotalk netreba.
Kod *#*#4636#*#* by mel stacit.

Resim stejny problem ale s Motorolou Droid

Jestli jsem tve zkratky pochopil spravne tak to mam nastaveno stejne ale stale nelze odesilat SMS.
Odpovědět

Zpět na „Newman N2 - obecná diskuze“