Newman N2 - FW/ROM/ROOTnavod instalace

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
Honzajz
Stálý androiďák
Příspěvky: 98
Registrován: úte 25. led 2011 0:48:36
Typ mobilu / ROM: Galaxy S5 mini
Mobil 2 / ROM: Galaxy Note 10.1

navod instalace

Příspěvek od Honzajz »

Ahoj,

Byl by nekdo tak ochotny a zkusil sem napsat jak hodit na N2 novy system? Vsude je to jen ne v ceskem jazyce. Predem diky
Samsung i9000 GALAXY S - Android 2.3.6 JW4
Samsung Galaxy Note 10.1
Uživatelský avatar
guppy
Nové Androidě
Příspěvky: 27
Registrován: úte 12. bře 2013 7:43:25
Typ mobilu / ROM: Galaxy S4 LTE
Mobil 2 / ROM: Newman N2
Tablet: Yoga 3

Re: navod instalace

Příspěvek od guppy »

Mohu ti popsat, jak jsem to dělal já. Nejdřív provést reset telefonu do továrního nastavení ( buď pomocí menu, nebo CWM ), nastavit zpátky češtinu, potom přes Bootloader nahrát CWM od Findlee. Pozor, možná u toho budeš potřebovat balík nazvaný USb drivers. Po instalaci CWM provést wipe cash, znovu reset do továrního nastavení a na formátovanou SDHC kartu v compu nahrát verzi JB 4,1 od Pikpak ( vyber si mezi třemi mody, já instaloval tu High performance ). Vrazit kartu do founu, zpátky do CWM a přes upgrade vybrat na kartě tu verzi JB. Na obrazovce ti proběhne animace instalace a hlavně se nelekni úvodní boot obrazovky, je hrozná, ale jak se to objeví logo Google, máš vyhráno.
assue
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: pát 01. úno 2013 14:30:27
Typ mobilu / ROM: Newman N2

Re: navod instalace

Příspěvek od assue »

Zde najdeš výborný postup Jak na to, včetně odkazů na stažení potřebných souborů : http://vondroid.com/threads/how-to-noob ... azw_th4Azc

Contents:
0. How to boot into
1. How to Install PC bootloader drivers.
1.1. Windows 7 (32 & 64).
1.2. Windows 8 (32 & 64).
2. How to Install Clockworkmod.
2.1. How to Uninstall Clockworkmod (for 4.1.x ROMs).
3. How to Install Superuser (Rooting).
3.1. From CWM.
3.2. Without CWM 4.0.x (IceCream).
3.3. Without CWM 4.1.x (JellyBean).
4. How to Install Google Applications (GAPPS).
5. How to Install Custom ROMs from CWM.
6. How to upgrade your firmware
6.1. From Local update
6.2. From Recovery or CWM
6.3. From ADB
7. How to Build Test
8. How to fix
8.1. Broken camera after update
deeter
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: ned 20. úno 2011 23:12:42
Typ mobilu / ROM: C905 a tablet Eximus

Re: navod instalace

Příspěvek od deeter »

Ahoj,
tak jsem vše udělal podle návodu, ale asi se něco posralo protože po instalaci ROM se telefon restartoval a zůstalo svítit logo NEWMAN a dál nic. Po 15 min tohoto nečinného telefonu jsem vytahl baterku, ale po zapnutí zas njen logo NEWMAN. Nevíte co s tím?
Uživatelský avatar
guppy
Nové Androidě
Příspěvky: 27
Registrován: úte 12. bře 2013 7:43:25
Typ mobilu / ROM: Galaxy S4 LTE
Mobil 2 / ROM: Newman N2
Tablet: Yoga 3

Re: navod instalace

Příspěvek od guppy »

A při flashování ti najela animace, nebo to něco hlásilo? Jde ti najet CWM a bootloader?
deeter
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: ned 20. úno 2011 23:12:42
Typ mobilu / ROM: C905 a tablet Eximus

Re: navod instalace

Příspěvek od deeter »

Nevím jakou animaci myslíš, při nahrávání ROM běžel ten pásek, ale u asi třičtvrtě se to vyplo, myslel jsem že je to normální, ale nebylo. Do systému se vůbec nedostanu, ale bootloader ho zjistí, už jsem zkoušel i flash recovery, normálně se reseetne,ale pak je to zas stejné, není nejaká aplikace pro Win která tam umí natvrdo nahrát novou ROM?
Uživatelský avatar
guppy
Nové Androidě
Příspěvky: 27
Registrován: úte 12. bře 2013 7:43:25
Typ mobilu / ROM: Galaxy S4 LTE
Mobil 2 / ROM: Newman N2
Tablet: Yoga 3

Re: navod instalace

Příspěvek od guppy »

deeter píše:Nevím jakou animaci myslíš, při nahrávání ROM běžel ten pásek, ale u asi třičtvrtě se to vyplo, myslel jsem že je to normální, ale nebylo. Do systému se vůbec nedostanu, ale bootloader ho zjistí, už jsem zkoušel i flash recovery, normálně se reseetne,ale pak je to zas stejné, není nejaká aplikace pro Win která tam umí natvrdo nahrát novou ROM?
Obávám se, že flash je možný pouze přes CWM ( i když v postu dole je nějaký obrázek flash přes wokna ) a jestli nemáš nahranou kompletní ROM, tak ti flash recovery stejně nepojede . Zkusil bych to celé znovu......

Kód: Vybrat vše

http://vondroid.com/threads/how-to-install-jellybean-4-1-1-cwm-recovery.9803/#.Ua2THxcZfKX
deeter
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: ned 20. úno 2011 23:12:42
Typ mobilu / ROM: C905 a tablet Eximus

Re: navod instalace

Příspěvek od deeter »

Chlape tak ze tenhle odkaz milionkrat díky, už vše šlape zrovna čekám na točící se ozubené kola pod logem google:D
sheldon
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: pon 24. úno 2014 12:00:27
Typ mobilu / ROM: Newman K2

Re: navod instalace

Příspěvek od sheldon »

Zdravím.
Hledám někoho z Brna a okolí, kdo by za úplatu zprovoznil můj telefon.
Mám Newman K2 (na tento typ jsem forum nenašel). Telefon jsem objednal z Číny a došel bohužel bez češtiny. Mě idiota nenapadlo nic jinýho, než stáhnout novou ROM a natvrdo dát v recovery menu update. Telefon to nerozchodil. Zapne se, nabíhá logo Newman, které postupně světlá až dojde k restartu telefonu. Takto pořád dokola. Do recovery menu se dostat dá. Zkoušel jsem různé postupy (třeba viz výše), ale nedaří se. Nebyla by prosím rada, nebo někdo, kdo by si s tím pohrál? Díky....
Odpovědět

Zpět na „Newman N2 - FW/ROM/ROOT“